Wszyscy uczniowie wykonali wyjątkowe prace, za które otrzmali I miejsce, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.
Dziękujemy za ogromne zaangażowaanie i aktywny udział w konkursie.
Wszyscy uczniowie wykonali wyjątkowe prace, za które otrzmali I miejsce, pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.
Dziękujemy za ogromne zaangażowaanie i aktywny udział w konkursie.
21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym dniu na znak solidarności dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I - VIII oraz nauczyciele założyli kolorowe, różniące się od siebie skarpetki. Zakładając kolorowe, niepasujące skarpetki zwracamy na siebie uwagę, a tym samym zwracamy uwagę na problemy ludzi z Zespołem Downa. Pokazujemy, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący chromosom, tak jak jedna niepasująca skarpetka.
19. 03. 2025 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas V - VIII w ramach programu Akcja Menstruacja dotyczące higieny okresu dojrzewania.
Burmistrz Szczucina ogłasza pierwszy nabór dzieci (od ukończenia 20 tygodnia życia) do nowo utworzonego Samorządowego Żłobka w Szczucinie, mieszczącego się w Szczucinie przy ul. Rudnickiego 19.
Więcej na stronie: https://szczucin.pl/n,nabor-dzieci-do-samorzadowego-zlobka-w-szczucinie
Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzień 18 marca br. w naszej szkole był Dniem Bez Plecaka.
17. 03. 2025 r. uczniowie klasy VII-VIII oraz IV-VI uczestniczyli w bardzo ciekawych i pouczających zajęciach na temat zasad zdrowego odżywiania. Spotkanie z uczniami poprowadziła dietetyk kliniczna, p.mgr Ewelina Zawiślak - za co serdecznie dziękujemy.
14 marca dzieci z oddziału przedszkolnego oraz chętni uczniowie klas I - IV obejrzeli spektakl teatralny „Pinokio" w Dąbrowskim Domu Kultury. Przedstawienie oparte było na bajce Carlo Collodiego o drewnianym pajacyku, który marzył o tym, by stać się prawdziwym chłopcem. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy Pinokia, który w swojej podróży napotykał na różne trudności i pokusy. Dzieciom bardzo podobały się efekty specjalne, kolorowe kostiumy, oraz zabawne dialogi. Spektakl nie tylko bawił, również uczył. Niósł za sobą ważne przesłanie o wartościach takich jak prawda, odwaga i odpowiedzialność.
Wiosna tuż, tuż... Dlatego też uczniowie klasy I i II uczestniczyli w zajęciach "Wiosenne kodowanie". Był to czas nie tylko świetnej zabawy ale również ćwiczeń w rozwijaniu orientacji przestrzennej, percepcji wzrokowej oraz doskonalenia umiejętności skupienia i koncentracji uwagi.
Dnia 10.03.2025. uczniowie naszej szkoły Tomasz Borgosz, Paulina Łopata oraz Mikołaj Pyzik wzięli udział w Powiatowym Konkursie z Języka Angielskiego ‘’World of Words” w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Gruszowie Wielkim. Uczniowie napisali test z działu „Zakupy i usługi”. Po zakończonym konkursie uczniowie otrzymali dyplomy za udział. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla wszystkich pań – zarówno uczennic, jak i nauczycielek oraz pracownic szkoły. Co roku 8 marca szkolne korytarze wypełniają się kwiatami, życzeniami i serdecznymi gestami.
W tym roku 7 marca Samorząd Uczniowski zadbał o to, by drobbny upominek otrzymała każda mała i duża kobieta w szkole. Ponadto w każdej klasie chłopcy wręczali dziewczynkom niespodzianki czy drobne słodkości.
Wspólne świętowanie Dnia Kobiet to doskonała okazja do budowania atmosfery wzajemnej życzliwości i doceniania roli kobiet w szkolnym życiu.
Pasowanie na Czytelnika to wyjątkowe wydarzenie w szkolnym życiu pierwszoklasistów. To uroczystość, podczas której młodzi uczniowie oficjalnie stają się członkami biblioteki szkolnej i rozpoczynają swoją przygodę z książka. W naszej szkole uroczystość ta miała miejsce 7 marca br.
Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klas starszych. Od pani Barbary Wantuch, szkolnej bibliotekarki dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, jak zachowywać się w bibliotece. Poznali zbiory naszej biblioteki, zasady udostępniania księgozbioru. Dowiedzieli się, co zrobić, gdy książka zginie lub się zniszczy.
Najważniejszym momentem było uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści powtarzali za nauczycielem słowa przysięgi, zobowiązując się do szanowania książek i częstego czytania. Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom oraz swoją pierwszą wypożyczoną książkę.
Z ogromną radością informujemy, że znamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno-Informatycznego "Święta Barbara patronka górników", którego organizatorem była PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu.
Uczeń naszej szkoły Bartosz Guła z klasy VII otrzymał wyróżnienie wykanując wielopoziomową grę w Scratchu nawiązującą do życia św. Barbary.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza szkoły na wszystkich etapach edukacyjnych, inne placówki oświatowe, a także biblioteki publiczne do udziału w ogólnoświatowej kampanii Global Money Week (GMW). Hasło przewodnie 13. edycji GMW, która odbędzie się pomiędzy 17 a 23 marca 2025 roku brzmi: „Pomyśl zanim klikniesz follow. Miej finanse pod kontrolą”.
Więcej na stronie: https://www.knf.gov.pl/co_robimy/edukacja_finansowa/Global_Money_Week
Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez KRUS:
26. 02. 2025r. miały miejsce gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktor Grabowski (kl. V), Grzekorz Taraska (kl. VI), Tomasz Cieśla (kl. VII), Tomasz Borgosz (kl. VII) oraz Karol Jędo (kl. VII). Uczniowie otrzymali dyplomy za udział.
Gratulujemy!
Powered by aSc EduPage