• Rok szkolny 2022/2023

• Konkursy

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia do Naszego Przedszkola zawitał długo oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały ,,Mikołajkowych dzwoneczków”. Dzieci bardzo starannie przygotowały się na te spotkanie, wykonały wystawkę plastyczną na której królował Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci prezentowały swoje wiersze i wspólnie zaśpiewały kilka piosenek. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył przedszkolakom wspaniałe prezenty. Każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, które będzie pamiątką tego spotkania.

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W dniu 25.11.2022 przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszowe zabawki. W tym dniu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Moda na misie nie przemija, choć dzieci mają coraz atrakcyjniejsze zabawki to każde z nich lubi przytulić się do pluszaka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historie święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach i bawiły się przy piosenkach ,,jadą jadą misie” i ,,stary niedźwiedź mocno śpi”. Dla dzieci tego dnia zorganizowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Na koniec zabawy dzieci otrzymały dyplom ,,Przyjaciel Pluszowego Misia”. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wesołej zabawy.

pluszowy miś

Dzień Postaci z Bajek

4 listopada 2022 przedszkolaki obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola w przepięknych strojach wybranych postaci z bajek, baśni i filmów animowanych. Aby uczcić ten dzień opiekun biblioteki Pani Barbara Wantuch zorganizowała bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o bajkowym świecie, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

Dzień Potaci z Bejek

Odwiedziny pani bibliotekarki

W dniu 19 października 2022r. przedszkole kolejny raz odwiedziła pani bibliotekarka Magdalena Michalec. Pani Madzia wyjaśniła dzieciom w jaki sposób można wypożyczać książki, zachęcała dzieci aby z rodzicami często przychodziły do biblioteka. Przedszkolaki z ciekawością oglądały ilustracje w książeczkach przyniesionych przez panią bibliotekarkę, uważnie słuchały bajek na temat jak należy utrzymywać porządek wokół nas zwłaszcza w swoim miejscu zamieszkania. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy pani Madzi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.