• Kampania społeczna "Stop przemocy" realizowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Fundusz Sprawiedliwości

     • Serdecznie zapraszamy do oglądnięcia filmików prospołecznych w których jako ekspert wystąpił nasz psycholog Pan Sylwester Sołtys. Filmiki zostały zrealizowane w ramach kampanii społecznej "Stop przemocy" realizowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Fundusz Sprawiedliwości.

      "Wpływ internetu i telewizji na zachowana agresywne u dzieci w wieku przedszkolnym":

      "Przemoc psychiczna w związku z osobą narcystyczną":

      Serdecznie polecamy i zapraszamy do oglądania.

     • 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

     • Tradycyjnie przedstawiciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w działania WOŚP. W niedzielę 28 stycznia wolontariusze z klasy VIII: Gabriela Łachut, Zuzanna Dudek, Szymon Sroka oraz Wiktor Dorosz z zangażowaniem kwestowali na rzecz 32. Finału WOŚP. Wolontariuszom udało się zebrać łączną kwotę w wysokości 2223,35zł.

      Celem tegorocznej akcji jest zebranie funduszy na zakup sprzętu do diagnozowania oraz monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

      Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji charytatywnej.

     • Zejecia EDB w klasie VIII na "wirtualnej strzelnicy"

     • W ramach zajęć EDB uczniowie klasy VIII w poniedziałek 22 stycznia udali się do SCKiB w Szczucinie, gdzie mieści się laserowa strzelnica. Jest ona w pełni wyposażona w system multimedialny za pomocą którego, można symulować strzelanie zarówno z broni krótkiej jak i długiej do celów statycznych jak i ruchomych na zróżnicowanym dystansie. Dzięki zajęciom ze strzelectwa prowadzonych z wykorzystaniem w/w strzelnicy możliwe jest nabycie doświadczenia w zakresie sprawnego posługiwania się bronią i strzelania, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla strzelca i osób postronnych.

     • „Wieczór Kolęd” 2024

     • „Boże Narodzenie jest w Twoim sercu zawsze, gdy czynisz dobro”

      07.01.2024 roku w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się „Wieczór kolęd”, impreza, która wpisała się już w tradycję naszej lokalnej społeczności. Mimo niekorzystnych warunków pogodowych na spotkanie przybyło wielu gości. Podczas uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć: Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin p. Jana Sipiora, zastępcę burmistrza p. Tomasza Bełzowskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Antoniego Radłowskiego oraz p. Józefa Firsta, p. Franciszka Furgała , Wicestarostę p. Krzysztofa Bryka, dyrektora Centrum Usług Wspólnych p. Janusza Bukałę, Proboszcza Parafii Zabrnie ks. Marka Łopatkę, Sołtysów wsi – p. Marzenę Nogę, p. Krzysztofa Kopcińskiego, p. Grzegorza Korbasia a także emerytowanych nauczycieli naszej szkoły.

      Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Katarzyna Wacławska, która wyraziła nadzieję, że wspólne kolędowanie wprowadzi wszystkich w radosny, świąteczny nastrój i będzie okazją, by oderwać się od kłopotów dnia codziennego. Złożyła również wszystkim gościom życzenia noworoczne.

      Niedzielne popołudnie było wspaniałą okazją do zaprezentowania spektaklu „Jeden- zero dla nieba” szerszej publiczności. Spektakl przygotowali uczniowie klas IV- VIII , ale uświetniły go również występy młodszych dzieci z klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego, które zaśpiewały piękne świąteczne pastorałki.

      Występ bardzo spodobał się publiczności i został nagrodzony gromkimi brawami. Po nim była okazja do wspólnego kolędowania.

      Na koniec głos zabrali przybyli goście dziękując za zaproszenie, życząc szczęścia, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i podkreślając zasadność spotkań jednoczących społeczność lokalną.

      Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tego wieczoru: rodzicom, którzy upiekli przepyszne ciasto, pani Oli Oleś, której akompaniament uświetnił kolędowanie, panu Pawłowi Obarze, który wypożyczył nam sprzęt nagłaśniający, wszystkim nauczycielom, którzy przez wiele tygodni przygotowywali uczniów do występu – p. Ewie Gaj, p. Agnieszce Grabowskiej, p. Barbarze Czaja, p. Urszuli Czub, p. Łucji Przybyło, p. Agnieszce Kokoszce, ale przede wszystkim Wam, drodzy uczniowie. Po raz kolejny pokazaliście wielkie zaangażowanie w sprawy naszej szkolnej społeczności i udowodniliście, ze wspólnie możemy zdziałać wiele dobrego.

      Do zobaczenia w kolejnym 2025 roku.

     • ”Wyczarujmy świąteczny nastrój” - wyniki konkursu

     • Wyniki gminnego konkursu plastycznego ”Wyczarujmy świąteczny nastrój”, którego organizatorem było SCKiB w Szczucinie. Z naszej szkoły w konkursie nagrodzeni zostali:

      • w kategorii klas I – IV
       I miejsce Dawid Kupiec
       I miejsce Aleksandra Furgał
       I miejsce Szymon Oleś
       I miejsce Katarzyna Kusiak
       I miejsce Julia Furgał
       I miejsce Kinga Oleś
       II miejsce Bartłomiej Chrabąszcz
       II miejsce Natalia Frąc
       III miejsce Sebastian Przybyło
       wyróżnienie Krzysztof Wójcik
      • w kategorii klas V – VIII
       I miejsce Jakub Hajduk
       I miejsce Natalia Głód
       I miejsce Wiktor Wierzba
       I miejsce Bartosz Guła
       II miejsce Amelia Sieroń
       II miejsce Karol Sroka
       III miejsce Szymon Szarek

      Serdecznie gratulujemy!

       

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland