• IV Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

• 17 października 2024 r. obył się kolejny, IV Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, któremu przyświeca szczytna idea zainteresowania dzieci i młodzieży tematyką zdrowia. Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.

Naszą szkołę w kategorii klas I - III reperezentowała Daria Gromny z klasy III. Serdecznie gratulujemy udziału w konkursie.

• Święto Patrona Szkoły

• „Habemus Papam” – „Mamy Papieża”. Niezwykle podniośle wybrzmiały te słowa 16 października 1978 roku, kiedy Karol Wojtyła został wybrany Papieżem. Mamy wielki zaszczyt, że Wielki Polak Jan Paweł II patronuje naszej szkole.

Jak każdego roku w dniu 16 października, cała społeczność szkolna oddała cześć Papieżowi przez wspólne odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Papieża Jana Pawła II. Uczennice klasy III i IV pod czujnym okiem Pani Agnieszki Grabowskiej przygotowały tematyczny montaż słowno - muzyczny przybliżający życiorys Ojca Świętego Jana Pawła II.

W kolejnej części obchodów Święta Patrona oraz rocznicy nadania szkole imienia, Pani dyrektor, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice uczestniczyli w Mszy Świętej oraz modlitwie różańcowej, której oprawa muzyczna została przygotowana przez Panią Barbarę Czaja.

• Finał akcji "Przytul się do drzewa 2024"

• Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w ogólnopolskiej akcji „PRZYTULSIĘ DO DRZEWA” wzięły udział 1562 placówki edukacyjne (przedszkoli,szkół, różnego rodzaju świetlic i sekcji, działających m.in. w Domach Kultury na terenach całej Polski). W akcję zaangażowało się aż 49 309osób!

Nasza szkoła jest jedną z nich -  serdecznie gratulujemy!

• Wyjazd uczniów klas IV-VIII do Teatru

• 08.10.2024 roku uczniowie klas IV- VIII gościli w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl będący adaptacją teatralną popularnej lektury szkolnej p.t. "Ania z Zielonego Wzgórza". Była to wzruszająca opowieść o potrzebie miłości i akceptacji, a także radości życia i zachwycie światem w każdych okolicznościach. Piękna muzyka Z. Korneckiego w wykonaniu aktorów tarnowskiego teatru stworzyła niepowtarzalny klimat, dzięki czemu odbyliśmy pouczającą wędrówkę w czasie i przestrzeni. Wrażenia po obejrzeniu sztuki na pewno zostaną na długo razem z nami.

• Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Dzień ten został ustanowiony  z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała dla dzieci i młodzieży. Data 29 września to dzień urodzin autorki.

W tym roku w naszej szkole dzień ten obchodzony był 1 października. Uczniowie klasy VI czytali młodszym kolegom i koleżankom z klas I - III oraz dziciom przedszkolnym książeczki z serii "Franklin i przyjaciele".

Wyzwanie pięknego i głośnego czytania spodobało się wszystkim uczniom, więc zapadła decyzja, by spotkać się znów za rok na wspólnej uczcie czytelniczej.

Zachęcamy:   Warto czytać – także – głośno. I nie tylko w ten jeden dzień, ale… każdego dnia.