• Sptkanie z ks. Prałatem Grzegorzem Piotrem Bielaszka

• 20 maja w ramach projektu poświęconego spotkaniu z ciekawą osobą, naszą szkołę odwiedził Sekretarz Nuncjatury Apostolskiej Ks. Prałat Grzegorz Piotr Bielaszka, który pochodzi ze Świdrówki, a obecnie przebywa w Gabonie. Opowiadał o swojej interesującej pracy w różnych placówkach, m.in. w Szczucinie, Tarnowie, Rzymie, Panamie, Iraku, Jordani, na Węgrzech i w Peru. Zachęcał również do nauki języków obcych, które są przepustką do zwiedzania świata bez bariery językowej. W licznych zdjęciach i slajdach zaprezentował miejsca, w których pracował oraz kultury w różnych częściach świata. Wystąpienie Księdza cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy z zaciekawieniem dopytywali o szczegóły.

• Gminny Konkurs Wokalny "Zielono mi"

• Wyniki konkursu wokalnego „Zielono mi”, który odbył się w dniu 9.05.2024 r. w SCKiB w Szczucinie:

• w kategorii soliści klasy I – IV: Daria Gromny (klasa II) - I miejsce;
            • w kategorii soliści klasy V – VIII: Amelia Sieroń (klasa VI) - II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i żuczymy dalszych sukcesów.

/Zdjęcia SCKiB Szczucin/

• Festiwal Muzyczny im. Marianny Gawlik

• W SCKiB w Szczucinie, dnia 11 maja br. obył się Międzywijewódzki Konkurs Muzyczny - IX Festiwal Muzyczny im. Marianny Gawlik. Naszą szkołę reprezontowała Daria Gwarońska z klasy II oraz Amelia Sieroń z klasy VI.

Miło nam poinformować, że Amelia Sieroń w kategorii prezentacja instrumentalne - młodzież klas V – VIII szkoły podstawowe (gra na skrzypcach) otrzymała II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

/Zdjęcia SCKiB Szczucin/

• Konkurs - ogłoszenie

• Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej informuję, że Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny organizuje skierowany do dzieci i młodzieży konkurs polegający na stworzeniu plakatu promującego mediację i Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024 przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

Prace można przesyłać do dnia 9 czerwca 2024 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 18 września 2024 r.

Szczegóły konkursu znajdują się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości pod adresem https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji-2025. Na stronie tej zawarty jest również regulamin konkursu.

Dla laureatów organizator przewidział atrakcyjne nagrody: tablet, zegarki typu Smartwatch, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bezprzewodowe, dyplomy oraz zaproszenie na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości. Ponadto zwycięska praca zostanie wykorzystana jako plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji 2024 r., zaś prace 12 laureatów zostaną wykorzystane do projektu kalendarza na rok 2025 oraz zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się podczas Tygodnia Mediacji.

Nagrodzone w poprzednich edycjach prace są dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/materialy-do-pobrania.

• Gminne Uroczystości Patriotyczne w Szczucinie

• Delegacja uczniów w składzie: Wiktor Grabowski, Bartosz Guła, Sebastian Dzięgiel, Kacper Świąder, Szymon Sroka pod opieką Pani Agnieszki Grabowskiej wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Patriotycznych w Szczucinie z okazji 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Gminne obchody 233. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej. Następnie złożono wiązanki kwiatów przy Kwaterze Pamięci Narodowej. Uroczystość uświetniła swoją obecnością Orkiestra Dęta przy OSP Szczucin.