• Spotkanie z dzielnicowym

• Asp. szt. Krzysztof Słowik dzielnicowy Komisariatu Policji w Szczucinie odwiedził uczniów klas I - VIII oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i opowiadała im o bezpieczeństwie w ruchu drogowym  oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.

W piątek 13.09.2024r. dzielnicowy z Komisariatu Policji w Szczucinie odwiedził uczniów naszej szkoły, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Zajęcia przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych, a tematyka zajęć dostosowana była do odbiorców.

Pan policjant opowiadał o przepisach ruchu drogowego. Szczególnie zwracał uwagę na przestrzeganie tych przepisów, które mają bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach. Przypominał, że należy korzystać z wyznaczonych przejść dla pieszych, nosić odblaski, nie można wykorzystywać drogi do zabaw i wyścigów rowerowych. Prócz tego dzielnicowy omówił tematykę odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane czyny karalne oraz demoralizację.

Bardzo serdecznie dziękujemy za to spotkanie.

• Powiatowe Obchody 85. Rocznicy wydarzeń wrześniowych

• W dniu 08.09.2024r. w Szczucinie miały miejsce Powiatowe Obchody 85. Rocznicy wydarzeń wrześniowych - wybuchu II Wojny Światowej, agresji ZSRR na Polskę oraz tragedii spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Delegacja uczniów pod opieką Pani Barbary Kubek godnie reprezentowała naszą szkołę w tych uroczystościach patriotycznych. Uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty przed Kwaterą Pamięci Narodowej w Szczucinie.

Poczet sztandarowy: Paulina Łopata (kl. 8), Adrianna Lechowicz (kl. 8) oraz Jakub Świąder (kl. 8);

Delegacja z wiązanką: Amelia Sieroń (kl. 7) oraz Bartosz Guła (kl. 7).

• Narodowe Czytanie 2024

• Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. W tym roku lekturą Narodowego Czytania jest dramat „Kordian” Juliusza Słowackiego.

W naszej szkole akcja Narodowego Czytania odbyła się w piątek 6 września 2024r. Na sali gimnastycznej uczniowie klasy VII odczytali fragmenty lektury oraz przypomnieli sylwetkę Juliusza Słowackiego.

Juliusz Słowacki był jednym z najważniejszych polskich poetów i dramaturgów epoki romantyzmu.  Jego dramat “Kordian” jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł literatury polskiej. Jest to dramat romantyczny, który został napisany w 1833 roku w Genewie i opublikowany anonimowo w Paryżu w 1834 roku.

• Inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2024/2025

• ,,Wybiła już godzina. Dzwonek!
            Rok szkolny się zaczyna.
            Znów dni popłyną pracowite
            Nad książką nad zeszytem”…

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Szkole Podstawowej w Zabrniu miało uroczysty charakter. Uczniowie, dzieci przedszkolne oraz nauczyciele i rodzice zgromadzili się na mszy świętej w kościele parafialnym. Następnie uroczystość szkolna rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, a poczet sztandarowy dumnie reprezentował sztandar szkoły.

Pani dyrektor Katarzyna Wacławska powitała wszystkich zebranych, szczególnie ciepło zwracając się do uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Podkreśliła, jak ważny jest to dzień. Jej słowa były pełne optymizmu i wsparcia, co dało otuchy zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Na zakończenie swojego przemówienia odczytała miły list od Pana Burmistrza Tomasza Bełzowskiego.

Prowadzący akademię uczniowie klas VI, VII i VIII przypomnieli, że był taki wrzesień kiedy klasy nie doczekały się uczniów. Pierwszego września 1939r rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski.