• Bezpiecznych ferii zimowych

• Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych.

Z okazji ferii zimowych, życzę Wam drodzy Uczniowie, bezpiecznegoc i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy wielu ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń . Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w nowym półroczu.

Nauczycielom i Pracownikom obsługi dziękuję za dobrze spełnione obowiązki i również życzę miłego odpoczynku.

Wszystkim życzę bezpiecznych, pełnych i niezapomnianych ferii.

Katarzyna Wacławska

• Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych - spotkanie z policjentem

• Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 08.02.2024r. w szkole odbyło się  spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - III na temat "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych". Policjaci z Komisariatu Policji w Szczucinie przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających  w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili rónież wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przypomnieli o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu.

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

• W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł we wtorek 6 lutego, ale obchody w naszej szkole trwały kilka dni. Uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach profilaktycznych z zakresu cyberbezpieczeństwa przygotowanych przez nauczyciela informatyki i pedagoga specjalnego p. Marlenę Cieślak:

• Klasa IV i V: „Bezpieczeństwo w sieci” oraz „Higiena cyfrowa – czyli zdrowe nawyki w Internecie”

• klasa VI: „Dekalog bezpiecznych zachowań w Internecie.” oraz „Jak dbać o swój wizerunek w sieci?”

• Klasa VII i VIII: „ABC cyberbezpieczeństwa. Cyfrowe ślady i wizerunek online.” oraz „Jak nie dać się okraś przez Internet”.

Podczas zajęć z uczniami klas młodszych wykorzystano filmy edukacyjne „Owce w sieci” natomiast w klasach starszych pomocne były materiały i prezentacje OSEhero.

Na holu szkolnym przygotowana została tematyczna gazetka dotycząca bezpieczeństwa w Internecie.

Psycholog szkolny p. Sylwester Sołtys przeprowadził również szkolenie dla rodziców dotyczące „Uzależnień dzieci i młodzieży od Internetu”.

• Poczta Walentykowa

• Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Każdy z uczniów naszej szkoły przez cały tydzień mógł wrzucić do pięknie ozdobionej skrzynki swoją walentynkę. Poczta cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W czwartek 8 lutego korespondencja została rozdzielona na poszczególne klasy. Następnie kartki zostały doręczone do adresatów.

Ponadto uczniowie szkoły z zaangażowaniem włączyli się w akcję "Walentynka dla Michałka".

• II Powiatowe Targi Edukacyjne w Dąbrowie Tarnowskiej

• Uczniowie klasy VIII naszej szkoły w dnu 07 lutego 2024 roku wzięli udział w II Powiatowych Targach Edukacyjnych, które odbyły się w Hali Sportowej im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorem targów było Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej wraz ze szkołami ponadpodstawowymi z powiatu dąbrowskiego.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną:

• I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej;
            • Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej;
            • Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu;
            • Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie;
            • Powiatowy Urząd Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej;
            • Ochotnicze Hufce Pracy.

Na stoiskach można było zapoznać się z propozycjami każdej z szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu.