• Powiatowy Konkurs Recytatorski "Święty Jan Paweł II - Papież Polak"

• Serdeczne gratulacje dla uczniów klasy VI naszej szkoły za zajęcie bardzo wysokich miejsc w IV Powiatowym Konkursie Recytatorskim on-line pn. "Święty Jan Paweł II - Papież Polak".

• Amelia Sieroń - I miejsce
            • Bartosz Guła - II miejsce

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Robot Photon z wizytą w oddziale przedszkolnym

• Robot Photn odwiedził przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem sterowały robotem i "strzelały" bramki. Spych do robota został wydrukowany na drukarce 3D.

Zabawie towarzyszyły duże emocje.

Zarówno robot, jak i drukarka zostały zakupione w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości.

• Najpsrawniejszy uczeń szkoły - wyniki

• W ramach tygodnia zdrowia zorganizowany został konkurs "Najsprawniejszy Uczeń Szkoły".

Wyniki konkursu są następujące:

Kategoria klas I - III:

• Patrycja Jędo (klasa III) - I miejsce
            • Julia Furgał (klasa III) - II miejsce
            • Kacper Płaczek (klasa II) - III miejsce

Medale dla uczniów zostały wydrukowane na drukarce 3D zakupionej z programu #LabolatoriaPrzyszłości.

• Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

• Wyniki Szkolnego Konkursu Pięlnego Czytania:

Kategoria klas IV - V:

• Płaczek Paulina (klasa V) - I miejsce
            • Bednarz Brian (klasa V) - II miejsce
            • Bobro Sebastian (klasa IV) - III miejsce

Kategoria klas VI - VIII:

• Borgosz Tomasz (klasa VI) - I miejsce
            • Łopata Paulina (klasa VII) - II miejsce
            • Łachut Gabriela (klasa VIII) - III miejsce

Gratulujemy!

• Gminny Konkurs plastyczny o tematyce profilaktycznej

• Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Milena Korbaś (klasa 2) zdobyła II miejsce w Gminnym Konkursie Profilatycznym w kategorii klas I - III "Wolni od uzależnień".

Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku oraz życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Pamięci o Holokauście

• 11 kwietnia w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się XXI edycja Dnia Pamięci o Holokauście. Naszą szkołę w kategorii recytacja reprezentował uczeń klasy 6- Bartosz Guła, któremu mimo dużej konkurencji udało się zdobyć wyróżnienie.

• Tydzień Zdrowia

• „TYDZIEŃ ZDROWIA” zorganizowany został w szkole w dniach 08-12.04. Celem tego działania było kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i zdrowotnych, umiejętności dokonywania wyboru zachowań chroniących zdrowie własne i innych ludzi, motywowanie do zdrowego stylu życia przez zapoznanie z zasadami zdrowego, racjonalnego odżywiania się, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Zakładał dobre przygotowanie do podejmowania działań mających na celu zdrowy styl życia w aspekcie fizycznym i psychicznym oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Dlatego każdy dzień  od 8 do 12 kwietnia poświęcony był  aspektowi  zdrowia.

• Poniedziałek - 8 kwietnia - dzień spacerów, dzień bez słodyczy - każda klasa wybrała się na spacer po najbliższej okolicy;
            • Wtorek - 9 kwietnia - dzień sportu, dzień bez słodyczy - wybór nasjaprawniejszego ucznia szkoły w kategorii klas młodszych i starszych;
            • Środa - 10 kwietnia - dzień tańca, dzień bez słodyczy - podczas każdej przerwy uczniowie współnie tańczyli na sali gimnastycznej
            • Czwartek - 11 kwietnia - dzień zdrowego śniadania, dzień bez słodyczy - uczniowie wspólnie przygotowywali zdrowe kanapkowe dzieła sztuki, sałatki, szaszłyki owocowe;
            • Piątek - 12 kwietnia - w ramach podsumowania całego tygodnia odbył się test wiedzy o zdrowi, dzień bez słodyczy.

Tydzień Zdrowia obfitował w liczne atrakcje, których głównym celem było nakierowanie uczniów na tory Zdrowego Stylu Życia. Wszyscy się angażowali i byli aktywni we wszystkich działaniach.

• "Mała książka, wielki człowiek"

• Książka to najlepsza inwestycja w przyszłość naszych dzieci. Czytając razem, budujemy silne relacje i pomagamy osiągnąć im życiowy sukces.

W ramach projektu "Mała książka, wielki człowiek" w czwartkowy poranek 11.04 dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez Panie bibliotekarki z SCKiB w Szczucinie.

Zdjęcia SCKiB Szczucin.

• Konkurs taneczny pn. „Wirująca Wiosna”.

• W dniu 11.04. w SCKiB odbył się gminny konkurs taneczny pn. „Wirująca Wiosna”. Bardzo miło nam poinformować, że grupa taneczna dziewcząt klas I - IV przygotowana przez Panią Agnieszkę Grabowską wytańczyła II miejsce.

Serdecznia gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.