• " Jeden - zero dla nieba"

     • 22 grudnia społeczność naszej szkoły zgromadziła się na Spotkaniu Opłatkowym. W tym roku uczniowie klas 4-8 przygotowali spektakl pokazujący przyjście na świat Bożego Syna z trochę innej perspektywy. Fabuła spektaklu pod tytułem " Jeden - zero dla nieba" przybliża nam, co mogło dziać się w niebie... i w piekle przed Bożym Narodzeniem. Jak wielkie emocje narodziny Jezusa budziły po obu stronach: zarówno w niebieskich zastępach, jak i w piekielnych otchłaniach. Aniołowie pod przewodnictwem Archanioła i diabły pod wodzą Lucyfera będą toczyć walkę o ludzkie dusze. Aniołowie pragną, aby na przyjście Jezusa ludzie przestali grzeszyć i zaczęli okazywać miłość. Lucyfer i posłuszne mu diabły, wręcz przeciwnie, zabiegają o to, aby jak najbardziej zniewolić ludzi gniewem i podłością. Trudna i zacięta walka o prymat miłości nad złem kończy się wynikiem, który wszyscy znamy.

      Mamy nadzieję, że w sercu każdego widza po obejrzeniu spektaklu zrodziła się tęsknota za życiem pełnym dobra, miłości, empatii, czego wyrazem były serdeczne życzenia świąteczne i połamanie się opłatkiem.

      Kończąc uroczystość pani dyrektor złożyła wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne.

     • Pasowanie na czytelnika - uroczystość dla pierwszoklasistów

     • Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku szkolnym  uroczystość pasowania uczniów klasy I na czytelników miała miejsce 21 grudnia. Był to dzień, na który uczniowie czekali z utęsknieniem. Założenie karty bibliotecznej i pierwsze wypożyczanie książek dało dzieciom dużo radości i powodu do dumy.

      Podczas przygotowanej z tej okazji akademii pierwszoklasiści otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania  i zasad postępowania z książkami oraz o zasadach zachowania w bibliotece.

      Uroczystego pasowania na czytelnika dokonała Pani Barbara Wantuch.

     • "Tańcząca choinka"

     • W przedświątecznym nastroju uczniowie klasy I - III oraz przedszkolaki w poniedziałek 18 grudnia br. udali się do Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej. Obejrzeli tam przedsztaiwnie teatralne "Tańcząca choinka".

     • Powiatowy konkurs "Cała prawda o AIDS"

     • W dniu 1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Jest to jedna z ośmiu najważniejszych kampanii na rzecz zdrowia publicznego, zainicjowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w 1988 roku. Z tej okazji Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej po raz kolejny zorganizowali Powiatowy Konkurs Wiedzy „Cała prawda o AIDS".

      Naszą szołę w konkursie reprezentowały: Paulina Łopata, Wiktoria Sroka, Adrianna Lechowicz z klasy VII oraz  Gabriela Łahut z klasy VIII. dzięwczęta otrzymały pamiątkowy dyplom za udział w konkursie.

     • Wizyta Świętego Mikołaja

     • Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszej placówki.

     • Świąteczna paczka dla wychowanków z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

     • "Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, a szczęście w oczach dzieci to największa zapłata."

      Dzięki zaangażowaniu całej spoełczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły w ramach akcji charytatywnej udało się zebrać kwotę w wysokości prawie 3000zł (w tym 1000zł od anonimowego darczyńcy) za którą zostały zakupione upominki dla 24 wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowsiej. W poniedziałek 04.12. 2023r. razem z życzeniami świątecznymi zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Jesteśmy wzruszeni hojnością oraz otwartością serca i serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akacji charytatywnej.

      Poniżej podziękowania od Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej:

      https://www.facebook.com/

     • Andrzejki

     • „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” 

      Andrzejki to doskonała okazja do zabawy. 30 listopada przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie klas I - VIII  w pełni poczuli magię tego święta. Przebijanie szpilką serc z imionami dziewcząt i chłopców, „kubki przyszłości”, ustawianie butów, czy zabawa „Kim będę w przyszłości?”- to tylko niektóre z całego zestawu wróżb, które uatrakcyjniły andrzejkowe spotkanie. Wszystko po to, aby „zajrzeć” w przyszłość, oczywiście z przymrużeniem oka. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski impreza andrzejkowa, pełna wrażeń i pozytywnych emocji, była wspaniałą okazją do dobrej zabawy przy muzyce, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia świętowany był w poniedziałek 27 lisopada. Dzieci przedszkolne, uczniowie wszystkich zarówno ci mniejsi jak i trochę starsi przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe maskotki. Pani Barba Wantuch przygotowała dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I - III wspólne zabawy i zagadki związane z tym świętem.

      Wszyscy świetnie się bawili.

     • Zimowe prace plastyczne przedszkolaków

     • Przedszkolaki uwielbiają wykonywać prace plastyczne – szczególnie, gdy mogą poznawać różne techniki artystyczne. Za oknem śnieg, odwiedziny Św. Mikołaja coraz bliżej. Dlatego też dzieci wykonały zimowe pingwinki oraz portret wyczekiwanego 6 grudnia gościa. Twórczość plastyczna jest naturalną potrzebą rozwojową każdego małego dziecka. Jest to także doskonała okazja do rozwijania i doskonalenia motoryki małej, twórczej inicjatywy dziecka oraz wiary we własne siły.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland