• Wycieczka do Sejmu
     • Wycieczka do Sejmu

     • Dnia 12.06.2019r. obyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół z naszego powiatu. Ze Szkoły podstawowej w Zabrniu byli to uczniowie klasy VIII: Wiktoria Tomala, Maja Jeż, Piotr Furgał, Mateusz Jaworek. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani dyrektor Genowefa Dzięgiel. Fundatorem wyjazdu był pan poseł Wiesława Krajewskiego. Wyruszyliśmy o godzinie 4.00 rano spod kościoła w Szczucinie.

      Podczas wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W wycieczce wzięło udział jeszcze wiele innych uczniów z innych szkół z terenu powiatu dąbrowskiego. Do Warszawy zajechaliśmy około godziny 10.00, a o godzinie 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących faktów nie tyle z historii Pałacu, co o jego współczesnej roli.

       

      Album fotograficzny ►

    • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii
     • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął w bieżącym roku szkolnym decyzję o przystąpieniu do Klub Szkół UNICEF.

      UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

      Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Dwukrotnie w bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy akcje niesienia pomocy. Kolejną akcją zainicjowaną przez Samorząd uczniowski było przekazanie środków pieniężnych, „zamiast kwiatów” na zakończenie roku szkolnego dla ofiar wojny w Syrii. Wojna w Syrii trwa już 8 lat. W najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar wśród najmłodszych 2018 roku - 1000 dzieci zginęło podczas walk, to najwięcej od początku wojny. Wiele zostało rannych, straciło dach nad głową i potrzebuje natychmiastowego wsparcia.

      Udało się zebrać kwotę w wysokości 435 zł za co z całego serca serdecznie dziękujemy.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach 12-13 czerwca 2019r. odbyła się wycieczka do Warszawy dla chętnych uczniów klas IV - VIII.

       

      Program wycieczki obejmował:

      Dzień I - zwiedzanie z przewodnikiem:
      - Stadion Narodowy;
      - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego;
      - Krakowskie Przedmieście – Kościół Świętej Anny, Uniwersytet, Pałac Prezydencki;
      - Pl. J. Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza;
      - Stare Miasto – Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski;
      - Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana, Barbakan, pomnik Małego Powstańca;
      - Łazienki Królewskie

      Dzień II - zwiedzanie:
      - Muzeum Wojska Polskiego;
      - Pałac Kultury i Nauki – wyjazd na XXX piętro;
      - Zamek Królewski;
      - godz. 15:00 obiad dwudaniowy z napojem i deserem;
      - Centrum Nauki Kopernik;
       

      Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki
     • Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki

     • W dniu 10.06.2019 dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie. Mogły tam podziwiać ok 90 gatunków różnych zwierząt pochodzących z 6 kontynentów. Na terenie ogrodu zoologicznego, który jest położony wśród lasów znajduje się plac zabaw, z którego dzieci chętnie skorzystały.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Patrona - przedszkolaki
     • Dzień Patrona - przedszkolaki

     • W dniu 3.06.2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II. Dzięki udziałowi przedszkola dzieci utrwaliły swoją wiedzę i historię z życia Jana Pawła II oraz poczuciu szacunku do jego osoby.

       

      Album fotograficzny ►

    • Przegląd teatrzyków profilaktycznych
     • Przegląd teatrzyków profilaktycznych

     • Dnia 06. 06. 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrniu wzięli udział w przeglądzie teatrzyków profilaktycznych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczucinie.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV - VIII, którzy należą do grupy teatralnej pod nazwą "Tysiąc usmiechów i jeden smutek". Nasi aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Zła godzina" i zdobyli zaszczytne II miejsce, a uczeń klasy VIII - Piotr Furgał został wyróżniony nagrodą specjalną za najlepszą grę aktorską.

      Grupa teatralna przywiozła statuetkę, dyplom, bon na kwotę 250 zł., a we wrześniu 2019r. wszyscy uczestnicy pojadą w nagrodę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na darmowy spektakl.

      Serdecznie gratulujemy!!!

       

      Album fotograficzny ►

     • Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

     • Dnia 4 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbyła się VI edycja Powiatowego konkursu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. starszego sierżanta Ignacego Łazarza pseudonim ,,Lot” . Honorowy patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Bolesław Pan Kazimierz Olearczyk.

      Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy IV w składzie: Anna Borgosz oraz Maria Misiaszek. Uczennice w swojej kategorii wiekowej zajęły wysokie III miejsce.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

    • Dzień Flagi - przedszkolaki
     • Dzień Flagi - przedszkolaki

     • W dniu 6.05.2019 r. odbyła się akademia z okazji obchodów Dnia Flagi, w której udział brały przedszkolaki. Dzięki uroczystości dzieci ukształtowały swoją postawę patriotyczną, poczucie dumy z przynależności narodowej oraz zapoznały się z symbolami narodowymi i poczuciem szacunku do tych symboli.

       

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego - przedszkolaki
     • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego - przedszkolaki

     • W dniu 04. 05 dzieci z przedszkola wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Baranowa Sandomierskiego. Piękna pogoda sprawiła, że dzieci mogły w pełni cieszyć się z tego wyjazdu. Miejscem, które zobaczyły był wzniesiony przez ród Leszczyńskich niepowtarzalny Zamek ze wspaniałą architekturą oraz otaczający go park i zielone ogrody.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Dziecka - klasy I-III
     • Dzień Dziecka - klasy I-III

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę. W dniu 03. 06. 2019r. odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich w Gruszowie Wielkim prowadzących Dom Chleba „Od ziarenka do bochenka”.

      Uczniowie klas młodszych z zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach pieczenia i degustacji chleba. Zostały również  zaprezentowane dawne narzędzia i maszyny rolnicze oraz piec i naczynia  do pieczenia  chleba . Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych. Dużą atrakcją dla dzieci było własnoręczne mielenie  ziaren zbóż w żarnach i obserwowanie powstania mąki. Jednak najwięcej radości dało dzieciom formowanie własnych chlebków i przygotowanie ich do pieczenia. W czasie gdy piekło się pieczywo Gospodyni zagrody zaprosiła dzieci na plac zabaw, gdzie wszyscy spędzili miło czas. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał pyszny, ciepły, własnoręcznie przygotowany chlebek.

      Przeprowadzone zajęcia w miłej atmosferze łączyły  w doskonały sposób zabawę na świeżym powietrzu  z nauką , dając praktyczną wiedzę i umiejętności.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Dziecka - klasy IV - VIII
     • Dzień Dziecka - klasy IV - VIII

     • W naszej szkole dnia 03 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie klas IV - VIII pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego oraz swoich wychowawczyń świetnie się bawili w różnorodnych konkurencjach sportowych. Rozegrane zostały również drużynowe mecze piłki nożnej i siatkowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play. Najsprawniejsi uczniowie oraz najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Wszyscy uczniowie aktywnie i radośnie spędzili ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu.

      W tym dniu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostały rozprowadzane lody, a dochód z ich sprzedaży w kwocie 124,00 zł został przekazany na UNICEF Polska - jako na pomoc dzieciom z Syrii. Wpłacone środki zostały przeznaczone na zapewnienie pitnej wody, leków, żywności terapeutycznej i koców.

       

      Album fotograficzny ►

    • Konkurs "Małe słowiki"
     • Konkurs "Małe słowiki"

     • W dniu 29 maja 2019r. w Domu Kultury w Szczucinie odbył się konkurs piosenki dla przedszkolaków pn. „Małe słowiki”. Został on zorganizowany przez SCKiB. W kategorii soliści lat 6 – Anna Cieśla zdobyła wyróżnienie, natomiast zespół wokalny - III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Album fotograficzny ►

     • Informacja - stypendia socjalne

     • Decyzje przyznające stypendia szkolne o charakterze socjalnym należy odbierać w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie, ul. Piłsudskiego 7 w dniach 3 czerwca – 7 czerwca 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00.

      Wypłata przyznanych świadczeń nastąpi w miesiącu czerwcu.

     • Komunikat

     • Informujemy, że w dniu 24. 05. 2019r. (piątek) zajęcia w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbywają się w dalszym ciągu według planu. Autobus szkolny kursuje zgodnie z rozkładem wszędzie tam, gdzie drogi są przejezdne.

     • Komunikat

     • Informujemy, że w dniu 23. 05. 2019r. (czwartek) zajęcia w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbywają się według planu. Autobus szkolny kursuje zgodnie z rozkładem wszędzie tam, gdzie drogi są przejezdne.

    • Święta majowe - akademia
     • Święta majowe - akademia

     • W szkole Podstawowej w Zabrniu uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Mariana Skowrona i p. Marleny Cieślak przygotowali uroczystą akademię dotyczącą ważnych wydarzeń i świąt majowych: 15 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej (1 maja), Święta Pracy (1 maja),  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wzięli w niej udział uczniowie klas I - VIII oraz przedszkolaki. W montażu słowno-muzycznym uczniowie starali się odpowiedzieć na pytania, czym dla nas jest Ojczyzna, Wolność i Patriotyzm. Przypomniane zostały ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać. Bo przecież naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.  Oprawę muzyczną przygotowała p. Barbara Czaja. 

      Delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Żanety Wróbel reprezentowała naszą szkołę podczas Mszy Św. w intencji Ojczyzny oraz w Gminnej Uroczystości Patriotycznej, która miła miejsce 3 maja br. w Szczucinie.

       

      Album fotograficzny ►

     • Wycieczka do Oświęcimia

     • Dnia 6 maja 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani Żanety Wróbel i Barbary Wantuch pojechali do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

      Uczniowie pod opieką pani przewodnik zapoznali się z historią powstania obozu, poznali fakty historyczne na temat odwiedzanego miejsca. Zaplanowany pierwotnie jako obóz dla sowieckich jeńców wojennych, ostatecznie stał się obozem koncentracyjnym dla więźniów różnych narodowości i ośrodkiem zagłady – powstały tam największe w okupowanej Europie urządzenia masowej zagłady – komory gazowe – gdzie naziści zamordowali większość z 1,1 mln deportowanych do Auschwitz Żydów. Największy stan liczebny obóz osiągnął latem 1944 roku kiedy w obozie Birkenau znajdowało się blisko 90 tysięcy więźniów (kobiet, mężczyzn oraz dzieci), 68 tysięcy Żydów, 13 tysięcy Polaków, 8 tysięcy więźniów innych narodowości.

      Uczniowie bardzo emocjonalnie i z powagą podeszli do zwiedzania Muzeum, rozumiejąc tragizm ludzi, którzy znaleźli się w tak okrutnym miejscu.

    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

     • Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Hasłem tegorocznej kampanii była ochrona zagrożonych gatunków. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta. Na apelu, który odbył się z tej okazji uczniowie z klasy V i VII pod kierunkiem p. Barbary Wantuch i p. Małgorzaty Sejdor poruszyli wiele problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Całość uświetniły piosenki o tematyce przyrodniczej przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem p. Barbary Czaja.

       

      Album fotograficzny ►

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin