• 30. Akcja Sprzątania świata – Polska!

     • W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przyłączyła się  do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice naszej szkoły i teren naszej wsi. Celem owej akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

      Uczniowie chętnie uczestniczylitej akcji. Z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem chcieli zadbać o czystość na naszym terenie. Z zapałem segregowali śmieci i odpady, a następnie umieszczali je do właściwych pojemników. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za troskę o nasze środowisko!

     • Wyjazd uczniów klas IV - VIII do kina

     • Zbliżający się Dzień Chłopaka był wspaniałą okazją dla uczniów klas starszych do wspólnego wyjzadu. W dniu 28 września uczniowie klas 4- 8 wzięli udział w wycieczce do kina w Mielcu. Obejrzeli tam film przygodowy p.t. "Kompas szkieletora". Bohaterowie filmu postanowili rozwiązać zagadkę i podążyć śladami zaginionego skarbu. Nie odstraszyło ich nawet ryzyko, jakie niesie ze sobą podróż w czasie.

      Film „Kompas szkieletora” to przykład kina przygodowego dla dzieci i młodzieży. Stał się świetną okazją do zintegrowania uczniów po wakacjach. Wspólne wyprawy Champa i jego paczki pozwoliły poczuć się tak, jakby lato jeszcze trwało. Z pewnością zainspirują też do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, w lesie, pośród zieleni na poszukiwaniu przygód i zaginionych skarbów.

      Przygody grupy przyjaciół bardzo spodobały się uczestnikom seansu, czego dowodem były gromkie brawa na końcu filmu.

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Nasze dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych z chusta animacyjną, z piłką i balonami. Nie zabrakło uśmiechu, radości i świetnej zabawy przy muzyce i śpiewie. Na zakończenie wręczono wszystkim dzieciom dyplom wspaniałego Przedszkolaka.

     • "Znamię? Znam je?"

     • Nasz szkoła klejny już rok prowadzi działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Znamię? Znam je?" W dniu 21.09.2023r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach poprowadzonych przez studenta medycyny Pana Aleksandra Głoda. W niezwykle interesujący sposób przedtsawił on zagadnienia dotyczące samokontroli i profilaktyki zachorowania na czerniaka pt. "Czerniak i spółka". Uczniowie z wielkim zaintersowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w prelekcji.

      Profilaktyka czerniaka jest bardzo ważna, ponieważ musimy pamiętać, że jeśli choroba ta zostanie wykryta szybko, w bardzo dużym stopniu możliwe jest całkowite wyleczenie. Pamiętajmy o tym!

      Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi za przekazanie nam tak cennej wiedzy.

     • Narodowe Czytanie 2023 - Eliza Orzeszkowa "Nad Niemnem"

     • W poniedziałek 11 września społeczność naszej szkoły wzięła udział w wyjątkowym przedsięwzięciu - 12 edycji Narodowego Czytania. Ogólnopolską akcję organizuje Kancelaria Prezydenta RP. W tym roku lekturą do czytania była książka Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Dziękujemy uczniom klasy VI, VII i VIII, którzy pięknie odczytali fragmenty tej powieści, dzięki czemu mogliśmy odbyć podróż w czasie i przestrzeni do XIX - wiecznego Korczyna, gdzie toczyła się akcja książki.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • Po słonecznych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

      W poniedziałek 4 września, na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II spotkali się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami na inauguracji kolejnego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego.

      Następnie pani Dyrektor Katarzyna Wacławska przywitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych – przedszkolaków, uczniów, przybyłych rodziców, a także całe grono pedagogiczne. W swoim przemówieniu, szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy właśnie wkroczyli w progi szkoły, gotowi do przygody z nauką. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. 

      Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy V, VI, VII i VIII pod kierunkiem pani Barbary Kubek oraz pai Agnieszki Grabowskiej. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny, ale także upamiętnili 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

      Po akademii uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

      Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego tradycyjnie, jak każdego roku rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Zabrniu przez księdza Marka Łopatkę.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland