• Logo szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta 2023

     • #szkołapamięta

       Już po raz kolejny społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

      W ostatnich dniach uczniowie pod opieką wychowawców odwiedzali miejsca spoczynku bliskich nam zmarłych. Spacer alejkami cmentarza parafialnego w Zabrniu był dla uczniów głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci pomodliły się i zapaliły znicze na rodzinnych grobach. Odwiedziły lokalne miejsce pamięci jakimi są: tablica w hołdzie Józefowi Piłsudskiemu oraz tablica upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i oddające hołd tym, którzy zginęli za Wolność naszej Ojczyzny.

      We wtorek 28 października delegacja uczniów pod opieką Pani Dyrektor udała się również na cmentarz parafiany w Szczucinie. W przeddzień Święta Zmarłych przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zapalili znicze na grobach zmarłych: poprzednich dyrektorów, nauczycieli, uczniów i pracowników naszej szkoły, jako symbol pamięci o tych, którzy na przestrzeni lat tworzyli społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu. Ponadto upamiętniono poległych żołnierzy z czasów I Wojny Światowej oraz żołnierzy wojska polskiego i cywilnych ofiar z 12 września 1939 r.

      Niewątpliwie takie wyjścia na miejsca pamięci, to jedna z ważniejszych lekcji wychowania patriotycznego. Oprócz tego uczniowie poznawali tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych. Dbali również o właściwe zachowanie się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.

     • III Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

     • 25 października w Kinie Sokół w Dąbrwie Tarnowskiej odbył się III Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu, który został zorganizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną, Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowski Dom Kultury.

      Bardzo miło nam poinformować, że Daria Gromny - uczennica Klasy II, uzyskała wysokie II miejsce. W kategorii klas  IV - VI szkołę reprezentowała również Natalia Głód z klasy V, która otrzymała dyplom za udział.

      Serdecznie gratulujemy obu dziewczynkom i zyczymy dalszych sukcesów.

     • XIII edycja Konkursu Ortograficznego o "Pióro Burmistrza Szczucina"

     • 26 października w SCKiB w Szczucinie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o "Pióro Burmistrza Szczucina". Konkurs był wspaniałą okazją do zastosowania w praktyce znajomości zasad ortograficznych i zmierzenia się z zawiłościami naszego ojczystego języka . Naszą szkołę reprezentowały 2 uczennice: Gabriela Łachut z kl.VIII i Paulina Łopata z kl. VII. Gabrysi , mimo dość licznej konkurencji, udało się zdobyć wyróżnienie. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

     • Zajęcia biblioteczne o tematyce profilaktycznej

     • W środę 25. 10. 2023r. uczniowie klas I - VIII uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych poprowadzonych przez Panią Agatę Obara – Giera, która jest kierownikiem Filii w Dąbrowie Tarnowskiej Biblioteki Pedagogicznej w Tarnowie.

      Zajęcia miały charakter warsztatów profilaktycznych. Odbyły się z podziałem na grupy wiekowe, o następującej tematyce:

      • klasy I - II: „Konfitura Szczęścia”;

      • klasa III: „magia wyobraźni”;

      • klasy IV – V: „sposób na złość”;

      • klasa VI: „Sztuka przyjaźni”;

      • klasy VII – VIII: „Szanujmy się”.

      Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agacie Obara - Giera za niezwykle ciekawe i angażujące wszystkich uczniów zajęcia.

     • Akcja charytatywna - zbiórka karmy dla psów

     • W dniu 4 października obchodzny jest Międzynarodowy Dzień Zwierząt. Tego dnia przypominamy wszystkim, że zwierzęta potrzebują naszej miłości i troski. Szczególnie te, które zostały już przez ludzi skrzywdzone. Na tej podstawie powstała w szkole inicjatywa zbiórki karmy dla psów ze schronika w Szczucinie.

      Zebraną przez społeczność naszej szkoły karmę dla psów przedstawiciele klasy VI pod opieką pani Dyrektor Katarzyny Wacławkiej, pani Żanety Wróbel oraz rodziców przekazali na rzecz Przytuliska "Reksio" w Szczucinie w dniu 24. 10. 2023r.

      Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji.

     • Święto Patrona Szkoły

     • W dniu 16 października obchodziliśmy Święto Patrona Szkoły - św. Jana Pawła II. W tym dniu w Kościele Parafialnym w Zabrniu zaprezentowany został społeczności lokalnej montaż słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Barbary Czaja oraz ks. Marka Łopatki.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Ten wyjątkowy dzień dla polskiej edukacji ustanowiono 27 kwietnia 1972r. na mocy ustawy: Karta praw i obowiązków nauczyciela pod nazwą DZIEŃ NAUCZYCIELA, następnie w 1982r. zmieniono na DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773r.

      W naszej szkole, choć nieco później, bo w poniedziałek 16 października święto edukacji obchodziliśmy bardzo uroczyście. W miłej atmosferze, przedstawiciele poszczególnych klas w imieniu własnym oraz swoich koleżanek i kolegów obdarowali słodkimi upominkami, kwiatami i życzeniami wszystkich nauczycieli. Uczniowie klasy trzeciej i piątej pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali akademię, która podkreśliła uroczystą atmosferę tego święta. Dzieci piosenkami i życzeniami wyraziły swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy nauczyciela. W humorystyczny sposób zaprezentowane zostały również rożne typy pedagogów. Na zakończenie części artystycznej z okolicznościową przemową wystąpiła p. dyrektor Katarzyna Wacławska. Wręczyła nagrody pracownikom obsługi, administracji oraz nauczycielom naszej placówki za szczególne osiągnięcia w pracy.

     • Szkolny Dzień Chłopaka

     • Dnia 02.10.2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski przeprowadził wybory na najsympatyczniejszego chłopca i zwycięzcą został uczeń klasy III Szymon Oleś. Serdecznie gratulujemy! Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy na łamach naszej strony najserdeczniejsze życzenia!

     • 30. Akcja Sprzątania świata – Polska!

     • W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przyłączyła się  do akcji „Sprzątanie świata”. Uczniowie otrzymali gumowe rękawice i worki na śmieci, a następnie wyruszyli aby sprzątać okolice naszej szkoły i teren naszej wsi. Celem owej akcji było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.

      Uczniowie chętnie uczestniczylitej akcji. Z zaangażowaniem i z wielkim przejęciem chcieli zadbać o czystość na naszym terenie. Z zapałem segregowali śmieci i odpady, a następnie umieszczali je do właściwych pojemników. Dziękujemy nauczycielom i uczniom za troskę o nasze środowisko!

     • Spotkanie z policjantem "Bezpieczna droga do szkoły"

     • W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie uczestniczą w spotkaniu  z policjantem. W ramach edukacji w tym kierunku dzieci z klas I - III odwiedził asp. Łukasz Liguz z Komisariatu Policji w Szczucinie.

      Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusz przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcał do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwrócił uwagę na właściwe zachowanie się w przypadku zaistnienia zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu innych, umiejętność połączenia się z numerami alarmowymi i zasadami poruszania się rowerem po drodze. 

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • W 2023 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na 29 września (piątek). Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

     • Wyjazd uczniów klas IV - VIII do kina

     • Zbliżający się Dzień Chłopaka był wspaniałą okazją dla uczniów klas starszych do wspólnego wyjzadu. W dniu 28 września uczniowie klas 4- 8 wzięli udział w wycieczce do kina w Mielcu. Obejrzeli tam film przygodowy p.t. "Kompas szkieletora". Bohaterowie filmu postanowili rozwiązać zagadkę i podążyć śladami zaginionego skarbu. Nie odstraszyło ich nawet ryzyko, jakie niesie ze sobą podróż w czasie.

      Film „Kompas szkieletora” to przykład kina przygodowego dla dzieci i młodzieży. Stał się świetną okazją do zintegrowania uczniów po wakacjach. Wspólne wyprawy Champa i jego paczki pozwoliły poczuć się tak, jakby lato jeszcze trwało. Z pewnością zainspirują też do spędzenia większej ilości czasu na świeżym powietrzu, w lesie, pośród zieleni na poszukiwaniu przygód i zaginionych skarbów.

      Przygody grupy przyjaciół bardzo spodobały się uczestnikom seansu, czego dowodem były gromkie brawa na końcu filmu.

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały gry i zabawy dla dzieci. Nasze dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach ruchowych z chusta animacyjną, z piłką i balonami. Nie zabrakło uśmiechu, radości i świetnej zabawy przy muzyce i śpiewie. Na zakończenie wręczono wszystkim dzieciom dyplom wspaniałego Przedszkolaka.

     • 84. Powiatowe Obchody Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

     • 84. Powiatowe Obchody Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie miały miejsce 17 września 2023r.

      Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, która odbyła się w kościele parafialnym w Szczucinie. Po niej, pod przewodnictwem Orkiestry Dętej przy Ochotniczej Straży Pożarnej, poczty sztandarowe oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy przemaszerowali pod Kwaterę Pamięci Narodowej, gdzie zostały złożone wiązanki.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Amelia Sieroń, Bartosz Guła, Szymon Sroka, Kacper Świąder oraz Jakub Świąder pod opieką Pani Żanety Wróbel.

     • "Znamię? Znam je?"

     • Nasz szkoła klejny już rok prowadzi działania profilaktyczne w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Znamię? Znam je?" W dniu 21.09.2023r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wyjątkowych zajęciach poprowadzonych przez studenta medycyny Pana Aleksandra Głoda. W niezwykle interesujący sposób przedtsawił on zagadnienia dotyczące samokontroli i profilaktyki zachorowania na czerniaka pt. "Czerniak i spółka". Uczniowie z wielkim zaintersowaniem i zaciekawieniem uczestniczyli w prelekcji.

      Profilaktyka czerniaka jest bardzo ważna, ponieważ musimy pamiętać, że jeśli choroba ta zostanie wykryta szybko, w bardzo dużym stopniu możliwe jest całkowite wyleczenie. Pamiętajmy o tym!

      Serdecznie dziękujemy Panu Aleksandrowi za przekazanie nam tak cennej wiedzy.

     • Narodowe Czytanie 2023 - Eliza Orzeszkowa "Nad Niemnem"

     • W poniedziałek 11 września społeczność naszej szkoły wzięła udział w wyjątkowym przedsięwzięciu - 12 edycji Narodowego Czytania. Ogólnopolską akcję organizuje Kancelaria Prezydenta RP. W tym roku lekturą do czytania była książka Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Dziękujemy uczniom klasy VI, VII i VIII, którzy pięknie odczytali fragmenty tej powieści, dzięki czemu mogliśmy odbyć podróż w czasie i przestrzeni do XIX - wiecznego Korczyna, gdzie toczyła się akcja książki.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024

     • Po słonecznych wakacjach przyszła pora na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2023/2024.

      W poniedziałek 4 września, na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II spotkali się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami na inauguracji kolejnego roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego.

      Następnie pani Dyrektor Katarzyna Wacławska przywitała bardzo serdecznie wszystkich zebranych – przedszkolaków, uczniów, przybyłych rodziców, a także całe grono pedagogiczne. W swoim przemówieniu, szczególne słowa skierowała do pierwszoklasistów, którzy właśnie wkroczyli w progi szkoły, gotowi do przygody z nauką. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. 

      Część artystyczną przygotowali uczniowie z klasy V, VI, VII i VIII pod kierunkiem pani Barbary Kubek oraz pai Agnieszki Grabowskiej. Uczniowie w montażu słowno-muzycznym pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny, ale także upamiętnili 84. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

      Po akademii uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

      Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego tradycyjnie, jak każdego roku rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Zabrniu przez księdza Marka Łopatkę.

     • Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 - informacje

     •  - Inauguracja roku szkolnego 2023/2024 w dniu 04.09.2023r. dla Szkoły Podstawowej w Zabrniu poprzedzona będzie Mszą Świętą o godz. 8:00 w Kościele Parafialnym w Zabrniu.

      - O godz. 9.00 na sali gimnastycznej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024, następnie przejście do sal i spotkanie z wychowawcami klas.

      - Rano autobus szkolny będzie kursował zgodnie z rozkładem obowiązyjącym w zeszłym roku szkolnym, powrót około godz. 10:30.

      - Prosimy uczniów o zabranie plecaków w celu odebrania ćwiczeń i podręczników.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland