• Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Mija kolejny rok szkolny.
      Dziękujemy za wytrwałość, serce i zaangażowanie.
      Życzymy udanego oraz bezpiecznego wypoczynku po trudach intensywnej pracy i samych słonecznych dni w czasie wakacji.
      Natomiast  naszym drogim absolwentom wkraczającym na nową drogę edukacyjną – odwagi, determinacji w zmierzaniu do wytyczonych celów, realizowania planów i marzeń.

      Dnia 25.06.2021. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie Ósmoklasistów, którzy zafundowali nam dużą dawkę dobrego humoru oraz sporo wzruszeń. Przypomnieli jakie były ich początki w murach naszej szkoły, opowiedzieli o swoich sukcesach i najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat. Podczas uroczystości nasi Absolwenci pożegnali się z wszystkimi pracownikami szkoły.

      Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował wszystkim zebranym: uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom obsługi za niełatwą pracę w całym roku szkolnym. Następnie wręczone zostały nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję.

      Niezwykle wzruszające było wystąpienie dotychczasowej Pani Dyrektor Genowefy Dzięgiel, która w tym roku szkolnym przeszła na emeryturę. Serdecznie i ciepło została pożegnana przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 

       

     • Wycieczka do Sandomierza

     • We wtorek 22.06.2021 odbyła się wycieczka do Saandomierza w której udział wzięli uczniowie klasy V i VI oraz uczennica klasy IV. 

      Razem z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki była Podziemna Trasa Turystyczna. Słynne lochy z XV, XVI wieku dały nam trochę ochłody tego gorącego dnia. Półtora kilometrowy marsz zakończył się pod budynkiem Ratusza. Zmęczeni pozwoliliśmy sobie na krótki relaks na Sandomierskim Rynku. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Zbrojownia Rycerska. Tutaj mogliśmy ubrać stroje damskie, a także zbroje rycerskie. Następnie przeszliśmy obok Domu Długosza - obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry. Nie zabrakło oczywiście spaceru Wąwozem Królowej Jadwigi. Z pokładu statku podczas 30 minutowego rejsu podziwialiśmy sandomierskie wzgórza.  Wycieczkę po Sandomierzu zakończyliśmy zwiedzaniem Zamku królewskiego. Mimo zmęczenia, jednak pełni zapału udaliśmy się w pobliskie Góry Pieprzowe - najstarsze góry w Polsce. Mogliśmy tam podziwiać niezwykle malownicze widoki na Wisłe i starówkę Sandomierza. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Koprzywnicy gdzie zwiedzaliśmy pocysterski Kościół NMP i św. Floriana wraz z zachowanym skrzydłem klasztoru z kapitularzem.

      Zmęczeni, zadowoleni i usmiechnięci wieczorem wróciliśmy do swoich domów.

     • ,,Nie pal przy mnie, proszę” - Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole został zrealizowany program profilaktyczny ,,Nie pal przy mnie, proszę.”Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Celem głównym programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Na zajęciach dzieci poznały główną bohaterkę – wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez czas realizacji programu. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci .Uczniowie uporządkowali i poszerzyli swoje wiadomości na temat zdrowia, poznali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Placówka KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej w załączniku przesyła list Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik dotyczący zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z jego treścią.

     • Spotkanie z policjantem

     • W dniu 09.06.2021r - jak co roku przed wakacjami odbyło się w naszej szkole spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Szczucinie. Zajęcia z policjantem odbyły się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - VIII. Pogadanka dotyczyła zasadach bezpiecznego zachowania:

      • w trakcie zabaw w domu i na podwórku;
      • w ruchu drogowym - korzystania z elementów drogi tj. chodnika, przejścia dla pieszych, pobocza czy jezdni;
      • w kontaktach z nieznajomymi;
      •  podczas korzystania z Internetu;
      •  podczas aktywnego wypoczynku letniego - nad wodą, w lesie, w górach, itp).

      Ponadto przypomniane zostały podstawowowe zasad udzielenia pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

     • Sukcesy naszych uczniów w konkursach i zawodach sportowych

     • Pragniemy podzielić się sukcesami naszych uczniów, którzy w ostatnim czasie brali udział w różnych konkursach oraz zawodach sportowych.

      • Uczennica klasy IV - Paulina Łopata zajęła I miejsce w konkursie literackim pod hasłem „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Była to VII edycja konkursu organizowana przez Szkołę Podstawową w Gruszowie Wielkim, którego celem było zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
      • Uczennica klasy VI - Gabriela Jędo zajęła II miejsce w XXII Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Marii Kozaczkowej oraz zaszczytne I miejsce w konkursie recytatorskim Poetyckie manewry, który został zorganizowany przez SCKiB w Szczucinie z okazji 180 rocznicy urodzin Elizy Orzeszkowej.
      • Julia Noga i Natalia Frąc z oddziału przedszkolnego  - zajęły równorzędne II miejsca w kategorii soliści w Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej pod tytułem „Folklorystyczne Perełki”, który odbył się w Domu Kultury w Szczucinie.
      • Kolejną laureatką I miejsca została Maria Misiaszek - uczennica klasy VI, która uczestniczyła w VII Festiwalu im. Marianny Gawlik w Szczucinie.
      • Mimo pandemii chłopcy z naszej szkoły udowodnili, że w zdrowym ciele zdrowy duch i zajęli III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców . Społeczność szkolną reprezentowali chłopcy z klasy VII i VIII: Wiktor Jopek, Mateusz Łopata, Jakub Guzik, Kacper Warias, Mateusz Gawroński, Mateusz Liwara, Kamil Skóra i Jakub Bogacz.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Zachęcamy do udziału w konkursie pn. "owaD-ziOM"

     • Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie  zaprasza  do  udziału w  konkursie  pn. "owaD-ziOM" organizowanego w ramach dofinansowanego projektu „Powiślańska pszczoła” przez Urząd Województwa Małopolskiego.

      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Powiatu Dąbrowskiego, którzy mają za zadanie w zespołach  rodzinnych (maks. 4 osobowych) zaprojektować i wykonać domek dla pszczół oraz innych owadów zapylających.

      Konkurs ma na celu zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zwrócenie uwagi na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów, zwłaszcza zapylających, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez wykorzystanie różnorodnych elementów przyrodniczych. 

      Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej pod linkiem  https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/startuje-konkurs-na-domek-dla-owad%C3%B3w.html

     • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

     • Przekazujemy życzenia z okazji Dnia Dziecka od Pani Barbary Nowak - Małopolskiego Kuratora Oświaty:

      Nie teoretyczny lecz autentyczny model miłości. W świecie rodzeństwa: Mikołaja, Kuby, Faustyny, Franciszka, Jasia i Anielki nie ma miejsca dla nudy. Wspierają się w trudach, cieszą dzieciństwem.

      Wszystkim dzieciom życzę, aby nigdy nie brakowało im w życiu miłości.

      Barbara Nowak
      Małopolski Kurator Oświaty

     • Dzień Rodziny

     • Nadeszło oczekiwane przez nas wszystkich ŚWIĘTO RODZINY. Z okazji święta mamy (26 maja) oraz dnia taty (23 czerwca) przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych przygotowali program artystyczny.
      Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze. Najważniejsze jest to, aby gdzieś istniało to, czym się żyło: zwyczaje, święta rodzinne i dom - pełen wspomnień, wspomnień o przeszłości, szczęściu, o miłych i radosnych przeżyciach.

      Drodzy Rodzice, przyjmijcie najlepsze życzenia wyrażone w wierszach i piosenkach.

    • JPII
     • 101. rocznica urodzin Papieża Polaka - Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

     • W dniu 18 maja 2021 r. obchodziliśmy 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły. W Kościele parafialnym w Zabrniu uczniowie kl. IV-VII pod kierunkiem pani Barbary Czaja zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył postać Wielkiego Polaka – Jego dzieciństwo, młodość, pierwsze lata kapłaństwa i późniejsze drogi, jakimi Pan poprowadził Go na Stolicę Piotrową. Dopełnieniem całości była msza św. odprawiona przez ks. proboszcza Marka Łopatkę.

     • Powrót uczniów kl. IV-VIII do nauki hybrydowej - informacje

     • W okresie od 17 maja do 28 maja 2021 r. nauka w klasach IV-VIII Szkoły Podstawowej
      w Zabrniu odbywać się będzie w systemie hybrydowym według załączonego poniżej harmonogramu. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
      Uczniowie klas 0-III uczą się stacjonarnie.
      Informacje dotyczące zasad zachowania reżimu sanitarnego znajdują się w Wewnętrznych Procedurach Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu w warunkach epidemii COVID-19.

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-VIII obowiązujący od 17.05.2021 r.
       

      Kurs ranny

      Trasa nr 1

      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka klub 7:19
      - Małec figurka 7:22
      - Zabrnie szkoła 7:27

      Trasa nr 2

      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
      - Suchy Grunt most 7:40
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:41

      - Suchy Grunt klub 7:42
      - Suchy Grunt szkoła 7:43
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
      - Zabrnie szkoła 7:50


      Kurs powrotny

      - I kurs 12:30
      - II kurs 14.20

     • Informacja o konkursie "Żywioły w lasach"

     • Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska uprzejmie informuje, że Instytut Badawczy Leśnictwa, organizuje w bieżącym roku konkurs plastyczny pt. „Cztery żywioły w lasach”.

      Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i ma celu zachęcić uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką ekologii lasu, zagrożeń związanych z występowaniem niszczycielskich sił natury w lesie, a także popularyzować wiedzę o naturalnych procesach zachodzących w ekosystemach leśnych i rozwijać umiejętności plastyczne. 

      W konkursie mogą wziąć udział zarówno grupy zorganizowane jak i dzieci indywidualnie. Termin nadsyłania prac upływa 11 czerwca br. 

      W załączeniu przekazujemy pismo dot. konkursu, jego regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz plakat:

    • harmonogram
     • Powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej - informacje

     • Od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I-III wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w nauczaniu stacjonarnym.

      Uczniowie klas IV - VIII w dalszym ciągu uczą się zdalnie.

      Informacje dotyczące zasad zachowania reżimu sanitarnego znajdują się w Wewnętrznych Procedurach Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu w warunkach epidemii COVID-19.

       

      Dowóz uczniów - rozkład jazdy autobusów

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-III obowiązujący od 4.05.2021r.
       

      Kurs poranny

      Trasa nr 1

      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka klub 7:19
      - Małec figurka 7:22
      - Zabrnie szkoła 7:27

      Trasa nr 2

      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
      - Suchy Grunt most 7:40
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:41
      - Suchy Grunt szkoła 7:43
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
      - Zabrnie szkoła 7:50

      Kurs powrotny

      - I kurs 12:30

    • obrazek
     • Powrót uczniów kl. I-III do nauki hybrydowej - informacje

     • 1) Ogólne informacje

      W okresie od 26 kwietnia do 2 maja 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się w systemie hybrydowym według załączonego poniżej planu. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.


      Plan nauki w systemie tzw. hybrydowym obowiązujący od dnia 26 kwietnia 2021r. do dnia 2 maja 2021r.

      • Uczniowie klas I-III - nauka hybrydowa zgodnie z poniższym planem
      • Uczniowie klas IV - VIII - w dalszym ciągu nauka zdalna

      2) Dowóz uczniów - rozkład jazdy autobusów

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-III obowiązujący od 26.04.2021 r.

       Kurs poranny

      • Trasa nr 1
       Przystanki:
       - Brzezówka p. Bulwa 7:00
       - Brzezówka p. Szarek 7:06
       - Brzezówka klub 7:19
       - Małec figurka 7:22
       - Zabrnie szkoła 7:27
      • Trasa nr 2
       Przystanki:
       - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
       - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
       - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
       - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
       - Suchy Grunt most 7:40
       - Suchy Grunt p. Bobro 7:41
       - Suchy Grunt szkoła 7:43
       - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
       - Zabrnie szkoła 7:50

      Kurs powrotny

      •  I kurs 12:30
  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin