• Pamięć o żołnierzach wyklętych
     • Pamięć o żołnierzach wyklętych

     • Dnia 2 marca 2020r. w naszej szkole obyła się wyjątkowa lekcja historii. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas IV - VIII lekcję multimedialną. Uczniowie na podstawie materiałów zamieszczonych przez IPN przedstawili historię oraz sylwetki "niezłomnych" - żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczniowie klas oraz nauczyciele z zainteresowaniem uczestniczyli w tej prezentacji połączonej z projekcją tematycznego filmu.

       

      Album fotograficzny ►

     • Ważne informacje - zmiany organizacji pracy zajęć lekcyjnych

     • Przypominamy, że po feriach zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 8:00. Przedstawiamy aktualne godziny rozpoczynania się lekcji:

      1.  800- 845        10
      2.  855-940             5
      3.  945-1030        15’
      4.  1045-1130     10’
      5.  1140-1225       10’
      6.  1235-1320      10’
      7.  1330-1415       5
      8.  1420-1505

      WAŻNE! Aktualny rozkład jazdy autobusu szkolnego dowożącego dzieci do szkoły

      Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy autobusu szkolnego dowożącego uczniów do szkoły. Zmiany w dowozach obowiązują od poniedziałku 10. 02. 2020r.

       Ważne informacje - zmiany organizacji pracy zajęć lekcyjnych - Obrazek 1 Rozkład jazdy autobusu szkolnego

     • Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - Konkurs "Stok nie jest dla bałwanów"

     • Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

      KONKURS "Stok nie jest dla bałwanów"

      Czwarta edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

      Bezpośrednimi adresatami działań są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

      Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

      Zainteresowanych konkursem odsyłamy do strony internetowej: http://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku

    • Dzień Babci i Dziadzia
     • Dzień Babci i Dziadzia

     • Dnia 21 stycznia 2020 r. odbyła się w naszej szkole z udziałem dyrektora CUW p. Janusza Bukały i Przewodniczącej Komisji Oświatowej p. Lucyny Szot uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście jak co roku licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Genowefa Dzięgiel, która serdecznie powitała przybyłych gości. W ciepłych słowach mówiła o roli dziadków we współczesnych polskich domach, ich miłości, oddaniu i blasku, który roztaczają wokół siebie, będąc tak naprawdę dumą każdej rodziny. W swoim wystąpieniu przytoczyła słowa patrona szkoła św. Jana Pawła II skierowane do Babć i Dziadków „Waszym zadaniem jest wpoić młodym pokoleniom głęboką wiarę, chrześcijańskie praktyki i zdrowe zasady moralne. Bądźcie filarem każdej rodziny, wzorem dla młodego pokolenia”. W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas 0-III pod kierunkiem swoich wychowawców zaprezentowali bogaty program artystyczny. Były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności a dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Nie obyło się także bez życzeń od pani dyrektor szkoły Genowefy Dzięgiel, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i radości. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Serdeczne życzenia babciom i dziadkom złożyła także p. Lucyna Szot. Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

       

      Album fotograficzny ►

    • Wieczór kolęd
     • Wieczór kolęd

     • „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,
      tam ludzie dobre serca mają,
      bo ludzie źli, ach wierzaj mi,
      Ci nigdy nie śpiewają.”
      Wolfgang Goethe

       

      Rodzinne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. Wspólne śpiewanie łączy i raduje, co stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia.

      Kolędy nie tylko należą do naszej historii lecz tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Kolędy nikogo nie pozostawiają obojętnym, u każdego z nas są źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć. Wspólne śpiewanie kolęd łączy pokolenia. Trzeba abyśmy tego bogactwa nie zgubili. Dlatego też 12.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu miało miejsce niezwykłe, pełne ciepła i magii wydarzenie - „Wieczór kolęd”, które staje się naszą tradycją i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli:
      - Starosta Powiatu Dąbrowskiego p. Krzysztof Bryk
      - Z-ca Burmistrza Szczucina p. Tomasz Bełzowski
      - Proboszcz Parafii Zabrnie ks. Marek Łopatka
      - Radny Powiatu Dąbrowskiego p. Andrzej Urbanik
      - Przewodniczący Rady Miejskiej Szczucina p. Antoni Radłowski
      - Radni Rady Miejskiej: p. Lucyna Szot, p. Franciszek Furgał, p. Józef First
      - dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Mędrzechowskiej p. Zofia Ziobro
      - Sołtysi: p. Marzena Noga, p. Krzysztof Kopciński, p. Grzegorz Korbaś, p. Zofia Kapel
      - Grono Pedagogiczne, nauczyciele emerytowani, uczniowie, mieszkańcy Zabrnia, Brzezówki, Suchego Gruntu i okolicznych miejscowości.
      Witając zebranych Dyrektor Szkoły p. Genowefa Dzięgiel podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który nasza szkoła podtrzymuje. Zwróciła też uwagę na to, że kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością – tym wszystkim czego każdy z nas potrzebuje. Przytaczając słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II „Narodzony Jezus – to miłość, która pozostaje i przemienia każdego człowieka”, życzyła wszystkim szczęścia rodzinnego i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku. Następnie głos zabrali składając noworoczne życzenia: proboszcz parafii Zabrnie ks. Marek Łopatka, Starosta Powiatu Dąbrowskiego p. Krzysztof Bryk, Z-ca Burmistrza Szczucina p. Tomasz Bełzowski.
      W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Nastrój jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że jeszcze na moment każdy mógł wrócić myślami do wieczoru wigilijnego i w gronie przyjaciół zaśpiewać wspólnie kolędy. Mali wykonawcy stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości, miłych wspomnień i wielu wspaniałych doznań.
      Program słowno-muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Teresy Piekielniak, p. Katarzyny Wacławskiej i p. Lucyny Szot. Uroczystość uświetniał też występ chóru szkolnego, którego opiekunem jest p. Barbara Czaja. Nie odbyło się też bez zespołu muzycznego w składzie: p. Andrzej Jędo, p. Mariusz Jędo, p. Marek Płaczek, p. Jarek Dzięgiel, Piotr Furgał, p. Marek Płaczek, p. Mateusz Płaczek, p. Paweł Łabuz, który zachęcał zebranych gości do wspólnego śpiewania i powodował, że rozbrzmiewała wspaniała muzyka. Pani Marlena Cieślak przygotowała prezentację multimedialną, która współgrała z montażem słowno-muzycznym. Rodzice jak zwykle bardzo zaangażowali się w organizację tego radosnego spotkania: pomogli w dekorowaniu sali, upiekli wyśmienite ciasta i niestrudzenie serwowali kawę i herbatę.
      Kolędowanie jest jak wspólna modlitwa, uwielbianie Boga a zarazem to piękna tradycja. Wspólne śpiewanie kolęd czy pastorałek łączy pokolenia. Warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom. Należy też przypominać, że „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas.”
      Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne kolędowanie. Z roku na rok jest nas coraz więcej, a atmosfera przypomina zacisze domowe. Zapraszamy do następnego kolędowania za rok.

       

      Album fotograficzny ►

    • XXVIII finał WOŚP
     • XXVIII finał WOŚP

     • W niedzielę 12 stycznia odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” Naszą szkołę reprezentowało 4 wolontariuszy: Gabriela Kuchnia, Patrycja Furgał, Kamila Gadziała oraz Patrycja Bielaszka. Uczennice uzbierały łącznie kwotę w wysokości 2055,74 zł. Dziękujemy wolontariuszom za wytrwałe kwestowanie, a darczyńcom za hojne datki do puszek.

       

      Album fotograficzny ►

     • Zaproszenie

     • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu serdecznie zapraszają na „Wieczór kolęd”, który odbędzie się 12.01.2020 r. o godz. 15.00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zabrniu.

    • Jasełka
     • Jasełka

     • Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Z okresem świąt związane jest wiele tradycji, zwyczajów, które wprowadzają w tych szczególnych dniach niepowtarzalną atmosferę.

      W naszej szkole co roku organizujemy jasełka połączone z życzeniami świątecznymi i wspólnym łamaniem się opłatkiem. Uczniowie zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do niej. W tym roku jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas III-VI pod kierunkiem p. Barbary Czaja, p. Katarzyny Wacławskiej oraz p. Teresy Piekielniak. Artyści w ślicznych strojach z wielkim przejęciem i wdziękiem odegrali swoje role. Po występie ks. Marek Łopatka proboszcz parafii nawiązał do symboliki Bożego Narodzenia. Pani dyrektor Genowefa Dzięgiel złożyła uczniom, pracownikom, serdeczne życzenia.

      Następnie wszyscy uczestnicy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Wszyscy, którzy brali udział we wsóplnym świętowniu mogli poczuć radość ze zbliżających się świąt i na nowo cieszyć się z Narodzenia Pańskiego. Na pewno ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego z nas.

      Uczniowie przedstawili także jasełka w Kościele parafialnym w Zabrniu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

       

      Album fotograficzny ►

    • Życzenia Świąteczne
     • Życzenia Świąteczne

     • Niechaj Święta Rodzina, ikona i wzór każdej ludzkiej rodziny, pomoże postępować każdemu w duchu Nazaretu; niech pomoże każdej rodzinie pogłębić świadomość własnego posłannictwa w społeczeństwie i Kościele przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę i braterskie współżycie! Niech Maryja, Matka pięknej miłości, i Józef, Opiekun Odkupiciela, towarzyszą wszystkim swą stałą opieką”.

      Jan Paweł II

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy:
      radosnego oczekiwania i gotowości
      na przyjęcie Bożego Syna do Swego życia,
      Mocy Ducha Świętego,
      który pomoże nam uwielbiać Boga
      i zasiewać ziarno pokoju wśród Bliskich,
      opieki Świętej Rodziny z Nazaretu,
      aby wspierała nas w codziennych trudach życia,
      wielu darów Bożych
      na każdy dzień Nowego 2020 roku.

      Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy
      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

    • Finał akcji "Gramy do jednej miski"
     • Finał akcji "Gramy do jednej miski"

     • Dnia 19 grudnia 2019 r. na terenie przytuliska dla psów „Reksio” prowadzonego przez Gminę Szczucin odbył się finał II edycji akcji „gramy do jednej miski”. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Skrzynce. Nasza szkoła chętnie przyłączyła się do zbiórki. W akacji wzięli udział: Szkoła Podstawowa w Skrzynce - główny organizator, Szkoła Podstawowa w Zabrniu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Lubaszu, Koło Gospodyń Wiejskich w Radwanie, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska, Centrum Paszowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Sołtys Wsi Radwan. Wspólnie udało się przekazać przytulisku ok. 500 kg pożywienia dla psiaków!

      Wspólne spotkanie na terenie przytuliska było okazją do podziękowania sobie nawzajem, poznania się oraz podjęcia dyskusji na temat ewentualnych dalszych form wsparcia dla psiaków. Dla nas wszystkich, a szczególnie dla uczniów, akcja była formą uwrażliwienia na los pozostawionych samym sobie zwierząt.

       

      Album fotograficzny ►

     • Informacja - przerwa świąteczna

     • Od 23-31.12. 2019r. trwać będzie przerwa świąteczna.

      Dni 2.01.2020r. i 3.01.2020r. są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. W tych dniach czynna jest świetlica szkolna w godz. 8:00-16:00 dla dzieci, których rodzice nie mogą sprawować opieki. W tych dniach nie będzie kursował autobus szkolny.

    • Program "Pierwsza czytanka dla..."
     • Program "Pierwsza czytanka dla..."

     • W naszej bibliotece szkolnej uczniowie kl. I biorą udział w programie, w którym otrzymali wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.
      Celem programu „Mała książka – wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Jest to możliwe m.in. dzięki prowadzonemu przez Instytut Książki – Priorytetowi 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016-2020” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na jego realizację z budżetu państwa przeznaczono 170 mln zł, które pozwoliły na budowę, remont lub wyposażenie ponad 220 obiektów bibliotecznych.

       

      Album fotograficzny ►

     • Informacja - stypendia szkolne

     • Decyzje przyznające stypendia szkolne o charakterze socjalnym i zasiłki losowe należy odbierać w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie, ul. Piłsudskiego 7 w dniach 2 grudnia – 6 grudnia 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00.

      Wypłata przyznanych świadczeń nastąpi w miesiącu grudniu, po uprzednim odebraniu decyzji.

    • Konkurs e-learningowy dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"
     • Konkurs e-learningowy dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy"

     • Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Dąbrowie Tarnowskiej zachęca do skorzystania z konkursu e-learningowego dla dzieci pt. "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy" i tym samym do zdobywania wiedzy o zagrożeniach wypadkom w gospodarstwach rolnych.

      Szkolenie w nowoczesnej formie przybliża zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych, a także uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Szkolenie podzielone jest na trzy moduły: Maszyny i Narzędzia, Zwierzęta oraz Siedlisko, a każdy z nich zawiera zagadki i quizy, dzięki którym łatwiej jest przyswoić wiedzę na temat bezpieczeństwa dzieci w środowisku wiejskim.

      Zapraszamy do ukończenia szkolenia dostępnego pod adresem: prewencja.krus.gov.pl 

      Certyfikat uzyskany po rozwiązaniu testu końcowego wraz z formularzem zgłoszenia należy wydrukować i przesłać do dnia 13.12.2019 r. na adres:

      Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji,
      al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa
      ,

      z dopiskiem „Szkolenie e-learningowe dla dzieci”. Spośród zgłoszeń wylosowanych zostanie 50 osób, które otrzymają nagrody rzeczowe w postaci hulajnogi.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin