• ,,Nie pal przy mnie, proszę” - Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole został zrealizowany program profilaktyczny ,,Nie pal przy mnie, proszę.”Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Celem głównym programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Na zajęciach dzieci poznały główną bohaterkę – wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez czas realizacji programu. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci .Uczniowie uporządkowali i poszerzyli swoje wiadomości na temat zdrowia, poznali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Placówka KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej w załączniku przesyła list Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik dotyczący zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z jego treścią.

     • Spotkanie z policjantem

     • W dniu 09.06.2021r - jak co roku przed wakacjami odbyło się w naszej szkole spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Szczucinie. Zajęcia z policjantem odbyły się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - VIII. Pogadanka dotyczyła zasadach bezpiecznego zachowania:

      • w trakcie zabaw w domu i na podwórku;
      • w ruchu drogowym - korzystania z elementów drogi tj. chodnika, przejścia dla pieszych, pobocza czy jezdni;
      • w kontaktach z nieznajomymi;
      •  podczas korzystania z Internetu;
      •  podczas aktywnego wypoczynku letniego - nad wodą, w lesie, w górach, itp).

      Ponadto przypomniane zostały podstawowowe zasad udzielenia pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

     • Sukcesy naszych uczniów w konkursach i zawodach sportowych

     • Pragniemy podzielić się sukcesami naszych uczniów, którzy w ostatnim czasie brali udział w różnych konkursach oraz zawodach sportowych.

      • Uczennica klasy IV - Paulina Łopata zajęła I miejsce w konkursie literackim pod hasłem „Nie wystarczy urodzić się człowiekiem, trzeba jeszcze być człowiekiem”, który zorganizowany został pod patronatem Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej pana Krzysztofa Kaczmarskiego. Była to VII edycja konkursu organizowana przez Szkołę Podstawową w Gruszowie Wielkim, którego celem było zachęcanie uczniów do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
      • Uczennica klasy VI - Gabriela Jędo zajęła II miejsce w XXII Gminnym Konkursie Recytatorskim im. Marii Kozaczkowej oraz zaszczytne I miejsce w konkursie recytatorskim Poetyckie manewry, który został zorganizowany przez SCKiB w Szczucinie z okazji 180 rocznicy urodzin Elizy Orzeszkowej.
      • Julia Noga i Natalia Frąc z oddziału przedszkolnego  - zajęły równorzędne II miejsca w kategorii soliści w Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej pod tytułem „Folklorystyczne Perełki”, który odbył się w Domu Kultury w Szczucinie.
      • Kolejną laureatką I miejsca została Maria Misiaszek - uczennica klasy VI, która uczestniczyła w VII Festiwalu im. Marianny Gawlik w Szczucinie.
      • Mimo pandemii chłopcy z naszej szkoły udowodnili, że w zdrowym ciele zdrowy duch i zajęli III miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców . Społeczność szkolną reprezentowali chłopcy z klasy VII i VIII: Wiktor Jopek, Mateusz Łopata, Jakub Guzik, Kacper Warias, Mateusz Gawroński, Mateusz Liwara, Kamil Skóra i Jakub Bogacz.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Zachęcamy do udziału w konkursie pn. "owaD-ziOM"

     • Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego serdecznie  zaprasza  do  udziału w  konkursie  pn. "owaD-ziOM" organizowanego w ramach dofinansowanego projektu „Powiślańska pszczoła” przez Urząd Województwa Małopolskiego.

      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, znajdujących się na terenie Powiatu Dąbrowskiego, którzy mają za zadanie w zespołach  rodzinnych (maks. 4 osobowych) zaprojektować i wykonać domek dla pszczół oraz innych owadów zapylających.

      Konkurs ma na celu zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zwrócenie uwagi na problem masowego wymierania dziko żyjących owadów, zwłaszcza zapylających, kształtowanie postaw proekologicznych, rozwijanie wyobraźni i kreatywności poprzez wykorzystanie różnorodnych elementów przyrodniczych. 

      Szczegółowe informacje na temat konkursu, regulamin oraz karta zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej pod linkiem  https://powiatdabrowski.pl/aktualnosci/startuje-konkurs-na-domek-dla-owad%C3%B3w.html

     • Życzenia z okazji Dnia Dziecka

     • Przekazujemy życzenia z okazji Dnia Dziecka od Pani Barbary Nowak - Małopolskiego Kuratora Oświaty:

      Nie teoretyczny lecz autentyczny model miłości. W świecie rodzeństwa: Mikołaja, Kuby, Faustyny, Franciszka, Jasia i Anielki nie ma miejsca dla nudy. Wspierają się w trudach, cieszą dzieciństwem.

      Wszystkim dzieciom życzę, aby nigdy nie brakowało im w życiu miłości.

      Barbara Nowak
      Małopolski Kurator Oświaty

     • Dzień Rodziny

     • Nadeszło oczekiwane przez nas wszystkich ŚWIĘTO RODZINY. Z okazji święta mamy (26 maja) oraz dnia taty (23 czerwca) przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych przygotowali program artystyczny.
      Rodzina to kolebka, to początek wszystkich cnót. W niej wyrasta człowiek. Żadne miejsce nie jest milsze nad domowe pielesze. Najważniejsze jest to, aby gdzieś istniało to, czym się żyło: zwyczaje, święta rodzinne i dom - pełen wspomnień, wspomnień o przeszłości, szczęściu, o miłych i radosnych przeżyciach.

      Drodzy Rodzice, przyjmijcie najlepsze życzenia wyrażone w wierszach i piosenkach.

    • JPII
     • 101. rocznica urodzin Papieża Polaka - Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

     • W dniu 18 maja 2021 r. obchodziliśmy 101. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły. W Kościele parafialnym w Zabrniu uczniowie kl. IV-VII pod kierunkiem pani Barbary Czaja zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył postać Wielkiego Polaka – Jego dzieciństwo, młodość, pierwsze lata kapłaństwa i późniejsze drogi, jakimi Pan poprowadził Go na Stolicę Piotrową. Dopełnieniem całości była msza św. odprawiona przez ks. proboszcza Marka Łopatkę.

     • Powrót uczniów kl. IV-VIII do nauki hybrydowej - informacje

     • W okresie od 17 maja do 28 maja 2021 r. nauka w klasach IV-VIII Szkoły Podstawowej
      w Zabrniu odbywać się będzie w systemie hybrydowym według załączonego poniżej harmonogramu. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.
      Uczniowie klas 0-III uczą się stacjonarnie.
      Informacje dotyczące zasad zachowania reżimu sanitarnego znajdują się w Wewnętrznych Procedurach Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu w warunkach epidemii COVID-19.

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-VIII obowiązujący od 17.05.2021 r.
       

      Kurs ranny

      Trasa nr 1

      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka klub 7:19
      - Małec figurka 7:22
      - Zabrnie szkoła 7:27

      Trasa nr 2

      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
      - Suchy Grunt most 7:40
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:41

      - Suchy Grunt klub 7:42
      - Suchy Grunt szkoła 7:43
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
      - Zabrnie szkoła 7:50


      Kurs powrotny

      - I kurs 12:30
      - II kurs 14.20

     • Informacja o konkursie "Żywioły w lasach"

     • Nadleśnictwo Dąbrowa Tarnowska uprzejmie informuje, że Instytut Badawczy Leśnictwa, organizuje w bieżącym roku konkurs plastyczny pt. „Cztery żywioły w lasach”.

      Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym i ma celu zachęcić uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką ekologii lasu, zagrożeń związanych z występowaniem niszczycielskich sił natury w lesie, a także popularyzować wiedzę o naturalnych procesach zachodzących w ekosystemach leśnych i rozwijać umiejętności plastyczne. 

      W konkursie mogą wziąć udział zarówno grupy zorganizowane jak i dzieci indywidualnie. Termin nadsyłania prac upływa 11 czerwca br. 

      W załączeniu przekazujemy pismo dot. konkursu, jego regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz plakat:

    • harmonogram
     • Powrót uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej - informacje

     • Od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I-III wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w nauczaniu stacjonarnym.

      Uczniowie klas IV - VIII w dalszym ciągu uczą się zdalnie.

      Informacje dotyczące zasad zachowania reżimu sanitarnego znajdują się w Wewnętrznych Procedurach Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu w warunkach epidemii COVID-19.

       

      Dowóz uczniów - rozkład jazdy autobusów

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-III obowiązujący od 4.05.2021r.
       

      Kurs poranny

      Trasa nr 1

      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka klub 7:19
      - Małec figurka 7:22
      - Zabrnie szkoła 7:27

      Trasa nr 2

      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
      - Suchy Grunt most 7:40
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:41
      - Suchy Grunt szkoła 7:43
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
      - Zabrnie szkoła 7:50

      Kurs powrotny

      - I kurs 12:30

    • obrazek
     • Powrót uczniów kl. I-III do nauki hybrydowej - informacje

     • 1) Ogólne informacje

      W okresie od 26 kwietnia do 2 maja 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się w systemie hybrydowym według załączonego poniżej planu. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.


      Plan nauki w systemie tzw. hybrydowym obowiązujący od dnia 26 kwietnia 2021r. do dnia 2 maja 2021r.

      • Uczniowie klas I-III - nauka hybrydowa zgodnie z poniższym planem
      • Uczniowie klas IV - VIII - w dalszym ciągu nauka zdalna

      2) Dowóz uczniów - rozkład jazdy autobusów

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-III obowiązujący od 26.04.2021 r.

       Kurs poranny

      • Trasa nr 1
       Przystanki:
       - Brzezówka p. Bulwa 7:00
       - Brzezówka p. Szarek 7:06
       - Brzezówka klub 7:19
       - Małec figurka 7:22
       - Zabrnie szkoła 7:27
      • Trasa nr 2
       Przystanki:
       - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
       - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
       - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
       - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
       - Suchy Grunt most 7:40
       - Suchy Grunt p. Bobro 7:41
       - Suchy Grunt szkoła 7:43
       - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
       - Zabrnie szkoła 7:50

      Kurs powrotny

      •  I kurs 12:30
     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 26.04.2021r (tj. poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 1-8. Nauczyciele wychowawcy przeprowadzą zebranie w formie zdalnej za pomocą aplikacji Teams:

      - o godz.17.00 klasy I-III

      - o godz. 17.30 klasy IV-VIII.

      W godzinach od 18.00 - 18.30 wszyscy nauczyciele pozostają do dyspozycji rodziców na platformie

      Teams w ramach konsultacji.

      Jednocześnie przypominamy, że w razie potrzeby rodzic ma możliwość kontaktu z nauczycielami za pośrednictwem mobidziennika.

      Serdecznie zapraszamy.

     • Ważna informacja - powrót oddziału przedszkolnego do pracy stacjonarnej

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu informuje, że od 19 kwietnia 2021 r. oddział przedszkolny wraca do pracy stacjonarnej.

      KURS busa dla dzieci z oddziału przedszkolnego obowiązujący od 19.04.2021r.  

      • Kurs ranny
       PRZYSTANEK Zabrnie Różnica (znak przystanek) - 7:00
       PRZYSTANEK Suchy Grunt most – 7:05
       PRZYSTANEK p. Bobro – 7:06
       PRZYSTANEK Suchy Grunt szkoła – 7:07
       PRZYSTANEK Suchy Grunt (p. Jarosz) – 7:10
       PRZYSTANEK Małec Figurka 7:15
       Szkoła -7:20
      • Kurs powrotny
       Szkoła - 12:30
  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland