• Wyniki konkursu organizowanego przez SCKiB w Szczucinie "Świąteczna tradycja"

     • Konkurs na ozdobę choinkową i stroik świąteczny "ŚWIĄTECZNA TRADYCJA" - wyniki:

      Kat. kl. I-IV

      1. Głód Dawid I miejsce

      2. Kusiak Karol I miejsce

      3. Oleś Szymon I miejsce

      4. Furgał Aleksandra II miejsce

      5. Kupiec Dawid II miejsce

      6. Bielaszka Wojciech II miejsce

      7. Płaczek Paulina II miejsce

      8. Wiatr Krystian III miejsce

      9. Przybyło Natalia III miejsce

      Kat. kl. V-VIII

      1. Sroka Szymon I miejsce

      2. Wierzba Wiktor II miejsce

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • KONKURS PLASTYCZNO-FILMOWY „ŚNIEŻNY DEKALOG”

     • Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

      W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

      1. kategoria I - wiek: 5-10 lat,
      2. kategoria II - wiek: 11-16 lat.

      Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 4 marca 2022 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

      Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

      Karty zgłoszenia do pobrania znajdują się razem z regualminem konkursu na stronie konkursu:

    • logo
     • Powrót uczniów do nauki stacjonarnej

     • Od 10 stycznia 2022 r. uczniowie klas I-VIII wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w nauczaniu stacjonarnym.

      Informacje dotyczące zasad zachowania reżimu sanitarnego znajdują się w Wewnętrznych Procedurach Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu w warunkach epidemii COVID-19.

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-VIII obowiązujący od 10.01.2022 r.

      Dowóz - kurs ranny
      Trasa nr 1
      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Kupiec 7:02
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka p. Kopciński 7:07
      - Brzezówka klub 7:10
      - p. Madej (figurka) 7:12
      - p. Bator 7:14
      - Zabrnie szkoła 7:17

      Trasa nr 2
      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:21
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:23
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:24
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:27
      - Suchy Grunt most 7:30
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:32
      - Suchy Grunt klub 7:33
      - Suchy Grunt szkoła 7:34
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:36
      - Zabrnie szkoła 7:42

      Odwóz:
      - I kurs 12:30
      - II kurs 15:10 (poniedziałek), 14:20 (wtorek, środa, czwartek, piątek)

     • Udział przedszkolaków w konkursach - "Mój Mikołaj"

     • Do drugiego konkursu plastycznego pt.,,Mój Mikołaj’’ ogłoszonego przez Dom Kultury w Szczucinie zgłosiło się pięciu przedszkolaków: I miejsce- dyplom i nagrodę otrzymała Katarzyna Kusiak. Pozostałym uczestnikom: Darii Gromny, Mateuszowi Gromny, Natalii First, Dawidowi First przyznano dyplomy za udział w tym konkursie. Dzieciom i rodzicom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach

     • Udział przedszkolaków w konkursach "Moja ulubiona postać z bajki"

     • Nasze przedszkolaki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne. Chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.,, Moja ulubiona postać z bajki’’ zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Szczucinie. Jury przyznało w tym konkursie: III miejsce- dyplom i nagrodę książkową Darii Gromny Dyplomy za udział i nagrody książkowe otrzymali także Natalia First, Mateusz Gromny, Julia Noga.

     • Mikołajki w przedszkolu

     • Dnia 16 grudnia przybył wyjątkowo długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono, aby podkreślić symbolikę tego dnia. W oczekiwaniu na gościa dzieci wysłuchały bajkę ,,O Świętym Mikołaju’’ i ubrały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy oraz światełka. Każdy przedszkolak cały rok ciężko pracował na to, aby spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od niego upominek. Dzieci ze swoją Panią przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny, chętnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. W nagrodę otrzymały słodkie podarunki. Dzieci z ogromną radością podziękowały i zaprosiły Mikołaja za rok. Obiecały, że będą bardzo grzeczne. Na zakończenie tego uroczystego spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki a Mikołajowi za pamięć.

    • zdalne
     • Informacja - zdalne nauczanie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu informuje:

      - od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022r. zmienia się tryb nauczania dla klas I-VIII  ze stacjonarnego na zdalny
      - oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian

      - zajęcia z pedagogiem szkolnym odbywać się będą na terenie szkoły zgodnie z planem zajęć

      - uczniom klas I-III, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na pisemny wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. 

      Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod
      i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły

      - nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 3 dni robocze (7 stycznia dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez dyrektora szkoły) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 

      Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

     • Finał akcji charytatywnej "Świąteczna paczka"

     • "Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, a szczęście w oczach dzieci to największa zapłata."

      Dzięki zaangażowaniu całej spoełczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczucieli oraz pracowników szkoły w ramach akcji charytatywnej "Świąteczna paczka" w krótkim czasie udało się zebrać kwotę w wysokości 1978zł za którą zostały zakupione słodkości oraz bon upoinkowy o wartości 1705 zł na zkup potrzebnych artykułów szkolnych, papierniczych i plastycznych. W środę 15.12. 2021r. razem z opłatkami i życzeniami świątecznymi dary te zostały przekazane wychowankom z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Jesteśmy wzruszeni hojnością oraz otwartością serca i serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akacji charytatywnej.

      Poniżej podziękowania od Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

     • VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”

     • W dniu 08. 12. 2021r. odbyła się VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. 

      Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy VII z naszej szkoły - Maria Misiaszek zajęła zaszczytne I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem konkursu była Pani Barbara Czaja.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Ślimak albinos z wizytą w przedszkolu

     • W dniu 02.12.2021r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w "żywej" lekcji przyrody. 

      Na zajęciach dziaci mogły zobaczyć i dotknąć pochodzące z Afryki ślimaki albinosy. Dowiedziały się, że te ogromne mięczaki żyją około 5 lat, ich waga dochodzi do 500g, a wielkośc ich muszli osiąga nawet 30 cm. Dzieci chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach, niektóre brały ślimaki do ręki i bacznie je obserwowoały, inne oglądały je, ale z pewnej odległości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne obrazki ze ślimakiem w roli głównej.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona zabawka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historie ich święta. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez Panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Przedszkolaki samodzielnie wylepiły z plasteliny postać misia, a następnie udekorowały swoimi misiami salę przedszkolną. Pomysłowe przedszkolaki z pomocą Pani zrobiły opaski na głowę i ozdobiły je kolorowymi misiami. Największą atrakcją w tym dniu była misiowa fotobudka w której dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      Przedszkolaki dziękują Dyrekcji oraz nauczycielom którzy pomogli zorganizować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     • Uroczystość ślubowania uczniów klasy I

     • ,,Ślubujemy szkole swej".

      Pod takim hasłem w poniedziałek 29 listopada 2021r. w obecności Dyrektora Szkoły Pani Katarzyny Wacławskiej, ks. Proboszcza Marka Łopatki i rodziców odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Uroczystość ta rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nie uroczystego ślubowania. Na sztandar szkoły ślubowały m.in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, książeczki oszczędnościowe przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie z symboliczną wpłatą. Rodzice zafundowali swoim pociechom słodki upominek. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bielaszka Wojciech, Frąc Natalia, Furgał Sylwia, Głód Dawid, Jędo Patrycja, Kupiec Dawid, Łachut Krystian, Oleś Szymon, Padykuła Kacper, Przybyło Natalia, Saładyga Bartosz, Sroka Oliwia, Taraska Kinga, Wiatr Krystian i Wójcik Krzysztof.

      Kochane Pierwszaki!

      Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam samych sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was samą radością.

        Wychowawczyni.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland