• Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

     • Czas wakacji - nieubłaganie dobiegł końca. Po dwóch miesiącach zabawy i beztroski trzeba było powrócić w szkolne mury.

      Dnia 2 września 2019 r., o godzinie 9.30 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Pani Dyrektor dokonała uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. W swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom samych piątek i szóstek, a ich nauczycielom - satysfakcji w przekazywaniu wiedzy. Wcześniej uczniowie z wychowawcami brali udział we Mszy Świętej.

      Podczas apelu inaugurującego nowy rok szkolny upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom życzymy wytrwałości i wielu powodów do radości !!! POWODZENIA !!!

       

      Album fotograficzny ►

     • Rozkład jazdy autobusu szkolnego

     • Informujemy, że w nowym roku szkolnym 2019/2020 lekcje rozpoczynać się będą o godzinie 8:30.

      W pierwszym tygodniu nauki autobusy szkolne kursują tak jak w czerwcu 2019r.

      Od paniedziałku (9. 09. 2019r.) nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych. Szczegółowe informacje otrzymają uczniowie w szkole.

     • Informacja - stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/2020

     • Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/20 przyjmowane będą w terminie od 2 do 15 września 2019 r. w godzinach pracy CUW w Szczucinie (7:30 – 15:30).

      Wnioski do pobrania w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie.

      Do wniosków należy załączyć stosowne zaświadczenia/ oświadczenia o wysokości dochodu netto osiągniętego w miesiącu sierpniu 2019 r. W przypadku utraty dochodu w miesiącu sierpniu, należy przedstawić dochód netto osiągnięty w miesiącu wrześniu.

      Kryterium dochodowe uprawniające do przyznania stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 wynosi 528,00 zł netto na osobę w rodzinie.

    • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klasy VIII
     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klasy VIII

     • Dnia 19 czerwca 2019r. zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019 i pożegnaliśmy uczniów klasy VIII.

      Pani Dyrektor mgr Genowefa Dzięgiel w swoim przemówieniu podsumowała cały rok ciężkiej pracy. Na uroczystym apelu zostały wręczone uczniom nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia. Złożone zostały gratulacje uczniom klas I – VIII ze średnią przynajmniej 5,0 oraz zachowaniem wzorowym, którzy zostali wpisani do „Złotej księgi”.

      Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wolnym i życzyli wszystkim udanych wakacji oraz wręczyli swoim wychowankom świadectwa.

      Krótka część artystyczna w wykonaniu klasy VII i VIII w sposób humorystyczny przedstawiła osiągnięcia uczniów oraz cały rok szkolny. Podczas akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowo wybranemu spośród uczniów klasy VII - pocztowi sztandarowemu oraz ślubowanie uczniów klas ósmych.

      ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

       

      Album fotograficzny ►

    • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem
     • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

     • Dnia 17 czerwca 2019r. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z policjantem, którego celem było przypomnienie przedszkolakom oraz uczniom klas młodszych i starszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

      W trakcie spotkania policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentował uczniom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, przechodzić przez jezdnię. Przypomniał także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu. Omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

      Uczniowie klas 0- VIII mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje- jak podkreślał wielokrotnie policjant- jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

      Na zakończenie policjant uroczyście wręczył uczniom klasy IV karty rowerowe.

       

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Sejmu
     • Wycieczka do Sejmu

     • Dnia 12.06.2019r. obyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół z naszego powiatu. Ze Szkoły podstawowej w Zabrniu byli to uczniowie klasy VIII: Wiktoria Tomala, Maja Jeż, Piotr Furgał, Mateusz Jaworek. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani dyrektor Genowefa Dzięgiel. Fundatorem wyjazdu był pan poseł Wiesława Krajewskiego. Wyruszyliśmy o godzinie 4.00 rano spod kościoła w Szczucinie.

      Podczas wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W wycieczce wzięło udział jeszcze wiele innych uczniów z innych szkół z terenu powiatu dąbrowskiego. Do Warszawy zajechaliśmy około godziny 10.00, a o godzinie 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących faktów nie tyle z historii Pałacu, co o jego współczesnej roli.

       

      Album fotograficzny ►

    • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii
     • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął w bieżącym roku szkolnym decyzję o przystąpieniu do Klub Szkół UNICEF.

      UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

      Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Dwukrotnie w bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy akcje niesienia pomocy. Kolejną akcją zainicjowaną przez Samorząd uczniowski było przekazanie środków pieniężnych, „zamiast kwiatów” na zakończenie roku szkolnego dla ofiar wojny w Syrii. Wojna w Syrii trwa już 8 lat. W najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar wśród najmłodszych 2018 roku - 1000 dzieci zginęło podczas walk, to najwięcej od początku wojny. Wiele zostało rannych, straciło dach nad głową i potrzebuje natychmiastowego wsparcia.

      Udało się zebrać kwotę w wysokości 435 zł za co z całego serca serdecznie dziękujemy.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach 12-13 czerwca 2019r. odbyła się wycieczka do Warszawy dla chętnych uczniów klas IV - VIII.

       

      Program wycieczki obejmował:

      Dzień I - zwiedzanie z przewodnikiem:
      - Stadion Narodowy;
      - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego;
      - Krakowskie Przedmieście – Kościół Świętej Anny, Uniwersytet, Pałac Prezydencki;
      - Pl. J. Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza;
      - Stare Miasto – Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski;
      - Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana, Barbakan, pomnik Małego Powstańca;
      - Łazienki Królewskie

      Dzień II - zwiedzanie:
      - Muzeum Wojska Polskiego;
      - Pałac Kultury i Nauki – wyjazd na XXX piętro;
      - Zamek Królewski;
      - godz. 15:00 obiad dwudaniowy z napojem i deserem;
      - Centrum Nauki Kopernik;
       

      Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki
     • Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki

     • W dniu 10.06.2019 dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie. Mogły tam podziwiać ok 90 gatunków różnych zwierząt pochodzących z 6 kontynentów. Na terenie ogrodu zoologicznego, który jest położony wśród lasów znajduje się plac zabaw, z którego dzieci chętnie skorzystały.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Patrona - przedszkolaki
     • Dzień Patrona - przedszkolaki

     • W dniu 3.06.2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II. Dzięki udziałowi przedszkola dzieci utrwaliły swoją wiedzę i historię z życia Jana Pawła II oraz poczuciu szacunku do jego osoby.

       

      Album fotograficzny ►

    • Przegląd teatrzyków profilaktycznych
     • Przegląd teatrzyków profilaktycznych

     • Dnia 06. 06. 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrniu wzięli udział w przeglądzie teatrzyków profilaktycznych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczucinie.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV - VIII, którzy należą do grupy teatralnej pod nazwą "Tysiąc usmiechów i jeden smutek". Nasi aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Zła godzina" i zdobyli zaszczytne II miejsce, a uczeń klasy VIII - Piotr Furgał został wyróżniony nagrodą specjalną za najlepszą grę aktorską.

      Grupa teatralna przywiozła statuetkę, dyplom, bon na kwotę 250 zł., a we wrześniu 2019r. wszyscy uczestnicy pojadą w nagrodę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na darmowy spektakl.

      Serdecznie gratulujemy!!!

       

      Album fotograficzny ►

     • Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

     • Dnia 4 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbyła się VI edycja Powiatowego konkursu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. starszego sierżanta Ignacego Łazarza pseudonim ,,Lot” . Honorowy patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Bolesław Pan Kazimierz Olearczyk.

      Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy IV w składzie: Anna Borgosz oraz Maria Misiaszek. Uczennice w swojej kategorii wiekowej zajęły wysokie III miejsce.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

    • Dzień Flagi - przedszkolaki
     • Dzień Flagi - przedszkolaki

     • W dniu 6.05.2019 r. odbyła się akademia z okazji obchodów Dnia Flagi, w której udział brały przedszkolaki. Dzięki uroczystości dzieci ukształtowały swoją postawę patriotyczną, poczucie dumy z przynależności narodowej oraz zapoznały się z symbolami narodowymi i poczuciem szacunku do tych symboli.

       

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego - przedszkolaki
     • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego - przedszkolaki

     • W dniu 04. 05 dzieci z przedszkola wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Baranowa Sandomierskiego. Piękna pogoda sprawiła, że dzieci mogły w pełni cieszyć się z tego wyjazdu. Miejscem, które zobaczyły był wzniesiony przez ród Leszczyńskich niepowtarzalny Zamek ze wspaniałą architekturą oraz otaczający go park i zielone ogrody.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Dziecka - klasy I-III
     • Dzień Dziecka - klasy I-III

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę. W dniu 03. 06. 2019r. odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich w Gruszowie Wielkim prowadzących Dom Chleba „Od ziarenka do bochenka”.

      Uczniowie klas młodszych z zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach pieczenia i degustacji chleba. Zostały również  zaprezentowane dawne narzędzia i maszyny rolnicze oraz piec i naczynia  do pieczenia  chleba . Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych. Dużą atrakcją dla dzieci było własnoręczne mielenie  ziaren zbóż w żarnach i obserwowanie powstania mąki. Jednak najwięcej radości dało dzieciom formowanie własnych chlebków i przygotowanie ich do pieczenia. W czasie gdy piekło się pieczywo Gospodyni zagrody zaprosiła dzieci na plac zabaw, gdzie wszyscy spędzili miło czas. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał pyszny, ciepły, własnoręcznie przygotowany chlebek.

      Przeprowadzone zajęcia w miłej atmosferze łączyły  w doskonały sposób zabawę na świeżym powietrzu  z nauką , dając praktyczną wiedzę i umiejętności.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Dziecka - klasy IV - VIII
     • Dzień Dziecka - klasy IV - VIII

     • W naszej szkole dnia 03 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie klas IV - VIII pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego oraz swoich wychowawczyń świetnie się bawili w różnorodnych konkurencjach sportowych. Rozegrane zostały również drużynowe mecze piłki nożnej i siatkowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play. Najsprawniejsi uczniowie oraz najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Wszyscy uczniowie aktywnie i radośnie spędzili ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu.

      W tym dniu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostały rozprowadzane lody, a dochód z ich sprzedaży w kwocie 124,00 zł został przekazany na UNICEF Polska - jako na pomoc dzieciom z Syrii. Wpłacone środki zostały przeznaczone na zapewnienie pitnej wody, leków, żywności terapeutycznej i koców.

       

      Album fotograficzny ►

    • Konkurs "Małe słowiki"
     • Konkurs "Małe słowiki"

     • W dniu 29 maja 2019r. w Domu Kultury w Szczucinie odbył się konkurs piosenki dla przedszkolaków pn. „Małe słowiki”. Został on zorganizowany przez SCKiB. W kategorii soliści lat 6 – Anna Cieśla zdobyła wyróżnienie, natomiast zespół wokalny - III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Album fotograficzny ►

     • Informacja - stypendia socjalne

     • Decyzje przyznające stypendia szkolne o charakterze socjalnym należy odbierać w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie, ul. Piłsudskiego 7 w dniach 3 czerwca – 7 czerwca 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00.

      Wypłata przyznanych świadczeń nastąpi w miesiącu czerwcu.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin