• Dokarmianie ptaków zimą

     • W okresie zimowym uczniowie naszej szkoły tradycyjnie dokarmiają ptaki. Obecnie jest to tym bardziej ważne gdy obfite opady śniegu utrudniają ptakom dostęp do pokarmu który mogą znaleźć w naturze. Staramy się pomóc przetrwać im ten trudny czas dokarmiając je w szkolnych oraz w przydomowych karmnikach.

      Trwa zbiórka pokarmu dla zimowej stołówki dla ptaków!

    • logo czytanie
     • „NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0

     • NASZA SZKOŁA OTRZYMAŁA DOFINANSOWANIE W RAMACH PROGRAMU WIELOLETNIEGO
      NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA 2.0
      NA LATA 2021-2025” PRIORYTET 3

      W wysokości 5 000,00 zł

      - 4 000,00 zł to środki pochodzące z budżetu państwa

      - 1 000,00 zł to wkład organu prowadzącego – Gminy Szczucin.

      Za kwotę 5 000, 00 zł zostało zakupionych 255 książek.

      Wszystkie książki zakupione z programu są już dostępne.

      Zachęcamy do odwiedzin biblioteki szkolnej.

      Zapraszamy!!!

     • Konkurs „Cała prawda o AIDS”

     • W piątek 2 grudnia 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy konkurs wiedzy „Cała prawda o AIDS”, do którego przystąpili uczniowie klas VI- VIII szkół podstawowych i ponadpodstawowych (klasy I-IV) z terenu powiatu dąbrowskiego. Organizatorami XIII edycji konkursu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Konkurs polegał na rozwiązaniu testu obejmującego 35 zadań, który wymagał od nich wykazania się wiedzą dotyczącą m.in. pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, przebiegu zakażenia HIV, diagnostyki w kierunku HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV oraz leczenia osób chorych na AIDS.

      W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły Gabriela Łachut (kl. VII), Szymon Sroka (kl.VII) oraz Agata First (kl.VIII).

      Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

     • Konkurs - EKO BOMBKA

     • O recyklingu słyszał już chyba każdy! A czym jest upcykling?

      Z tym określeniem nie każdy się spotkał. Czym dokładnie jest upcykling? To coś więcej niż recykling. Mówi się o prawdziwej rewolucji w recyklingu, której jednym z efektów jest właśnie upcykling.

      Upcykling, podobnie jak recykling, ma na celu zmniejszenie zużycia surowców naturalnych oraz ilości powstałych odpadów.

      W przypadku upcyklingu na pierwszym miejscu stawiana jest kreatywność i wyobraźnia. To właśnie dzięki nim powstają często niepowtarzalne i przy tym naprawdę piękne przedmioty. Nieważne, czy są to meble, akcesoria do domu, dodatki do garderoby czy też ozdoby świąteczne np. bombki.

      Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Szczucin do przygotowania ekologicznej bombki w ramach konkursu „EKO - BOMBKA”. Prace oceniane będą w 2 kategoriach wiekowych:

      • grupa młodsza – klasy I-III
      • grupa starsza – klasy IV-VIII

      Bombka zgłoszona do konkursu powinna zostać wykonana z wykorzystaniem surowców wtórnych.

      Pracę należy dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy – pokój 18, 19 lub 20 wraz z załącznikami 1, 2 i 3 i metryczką zawierającą imię i nazwisko, klasę i nazwę szkoły do dnia 20.12.2022 r.

      Dla pierwszych 3 miejsc w każdej kategorii przewidziano nagrody rzeczowe.

      Działanie jest realizowane w ramach projektu LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”

     • Wizyta Świętego Mikołaja w przedszkolu

     • 6 grudnia do Naszego Przedszkola zawitał długo oczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały ,,Mikołajkowych dzwoneczków”. Dzieci bardzo starannie przygotowały się na te spotkanie, wykonały wystawkę plastyczną na której królował Mikołaj. Oprócz prac plastycznych dzieci prezentowały swoje wiersze i wspólnie zaśpiewały kilka piosenek. Dzieci rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył przedszkolakom wspaniałe prezenty. Każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie ze Świętym Mikołajem, które będzie pamiątką tego spotkania.

     • Mikołajki

     • W dniu 6 grudnia, jak co roku o tej porze zagościł u nas Święty Mikołaj z workiem pełnym smakołyków dla wszystkich uczniów klas I - IV oraz przedszkolaków.

      Uczniowie klas V - VIII w tym dniu odwiedzili multikino w Mielcu. Uczniowie klasy V i VI obejrzeli film "Bella i Sebastian: Nowe Pokolenie" natomiast uczniowie klasy VII - VIII film "Śubuk".

     • Udział w Dniu Doradztwa Zawodowego w PCEiKZ w Szczucinie

     • W dniu 30. 12. 2022r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką swoich wychowawców udali się do Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie na Dzień Doradztwa Zawodowego. Planowane wydarzenie miało na celu zmotywowanie uczniów do zdrowej aktywności i rywalizacji, promowanie nauki języków obcych a także zapoznanie z ofertą PCEiKZ w Szczucinie.

      Bardzo miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy Marii Misiaszek z klasy VIII, która uzyskała wyróżnienie w "II Konkursie Poezji Śpiewanej" organizowanym przez Powiatowe Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Serdecznie Gratulujemy!

     • „Franciszek Niepokólczycki - Patriota, Bohater, Człowiek”

     • 28 listopada 2022r. uczniowie klasy VIII naszej szkoli mieli szansę zobaczyć spektakl słowno-muzyczny pt. „Franciszek Niepokólczycki - Patriota, Bohater, Człowiek” w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie . Spektakl był poświęcony postaci płk. Franciszka Niepokólczyckiego ps. „Teodor”, oficera ZWZ i Kedywu KG AK, jednego z przywódców powojennego podziemia niepodległościowego. Była to wspaniała muzyczna lekcja historii.

     • Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

     • W dniu 28. XI. 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy VI na tę okazję przygotowali część artystyczną. Postacie bajkowe zapoznały przyszłych czytelników z zasadami postępowania z książką, funkcjonowania biblioteki a także jej regulaminem. Pierwszoklasiści z łatwością poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, bajkowymi zagadkami.

      Na koniec uroczystości złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowy dyplom.

      Uroczystość uwieńczyło pierwsze wypożyczenie książki. Mamy nadzieję, że będą często odwiedzać bibliotekę i polubią czytanie książek.

     • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

     • W dniu 25.11.2022 przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszowe zabawki. W tym dniu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Moda na misie nie przemija, choć dzieci mają coraz atrakcyjniejsze zabawki to każde z nich lubi przytulić się do pluszaka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historie święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach i bawiły się przy piosenkach ,,jadą jadą misie” i ,,stary niedźwiedź mocno śpi”. Dla dzieci tego dnia zorganizowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Na koniec zabawy dzieci otrzymały dyplom ,,Przyjaciel Pluszowego Misia”. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wesołej zabawy.

     • ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ - HALOWEJ

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Szczucin w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach klas 4  -6 drużyna w składzie: Piotrek Dudek, Bartek Chrabąszcz, Tomek Cieśla, Tomek Borgosz, Dawid Gawroński, Piotrek Cieśla, Karol Kusiak, Szymek Noga, Brian  Bednarz, Marcin Wójcik zajęła 3 miejsce.

      Reprezentacje klas 7 - 8 w składzie: Magda Moskal, Gabrysia Łachut, Daria Płaczek, Martyna Głód, Zuzia Dudek, Julita Bartoszek, Agata First, Marysia Misiaszek oraz Michał Furgał, Adrian Dulak, Hubert Korbaś, Filip Frąc, Kamil Bogacz, Kamil Bogacz, Kacper Świąder i Wiktor Dorosz zajęły uzyskały drugie miejsce w Mistrzostwach Gminy uzyskując awans do Mistrzostw Powiatu gdzie zajęły 5 i 6 miejsce.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 21 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski, dlatego nasi uczniowie mieli w tym dniu na sobie coś niebieskiego.

      Pani pedagog, Katarzyna Sznajder przygotowała dla uczniów prezentację multimedialną na temat praw dziecka. Uczniowie chętnie podejmowali dyskusję na temat swoich praw. Samorząd Uczniowski przygotował tematyczną gazetkę prezentującą podstawowe zagadnienia z tym tematem.

     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • "Niepodległa, niepokorna
      zawsze była, będzie, jest.
      Uskrzydlona bielą orła,
      bije rytmem naszych serc.
      Niepodległa, niepokorna
      już nie zniknie nigdy z map,
      Bo jest nasza, bo jest wolna,
      bo na imię Polska, Polska ma."

      W dniu 14. 11. 2022r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta 11 Listopada - upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przygotowana została przez uczniow klas IV - VIII pod czujnym okiem Pani Barbary Czaja oraz Pana Marian Skowrona. Zaprezentowany został program słowno - muzycznym, który przybliżył  widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Akademię uświetniły piękne pieśni patriotyczne.

      W dniu 11 listopada uczniowie: Agata First, Anna Borgosz, Daria Płaczek, Szymon Sroka, Kacper Świąder pod opieką Pani Agnieszki Kokoszka wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Pariotycznych w Szczucinie. Uczniowie uczestnczyli w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty przed Kwaterą Pamięci w Szczucinie. Uczniowie: Agata First, Miachał Furgał oraz Piotr Cieśla reprezentowali szkołę podczas uroczystści prafialnych w Zabrniu.

     • „Uroczyście ślubujemy!”

     • Uroczyście ślubujemy!”

      07 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania

      i pasowania na uczniów klasy I. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska, Pani Urszula Czub, Ksiądz Proboszcz Marek Łopatka oraz rodzice naszych pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i zapewniła pierwszoklasistów o tym, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc nauczycieli i starszych kolegów. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez wychowawczynię i uczniów klasy I. Nie zabrakło w nim pięknych wierszy i piosenek. Dziewczynki także pięknie zatańczyły przygotowany układ. Uczniowie klasy I pamiętali w swoim programie o naszej Ojczyźnie oraz symbolach narodowych. Zapewniali również, że znają zasady dobrego wychowania. Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie uczniów klasy I oraz ich pasowanie przez Panią Dyrektor. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, książeczki SKO przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie oraz upominki zakupione przez swoich rodziców. Rodzice zadbali także o poczęstunek dla swoich pociech i wszystkich zebranych gości. Dzień ten na pewno jeszcze długo zostanie w pamięci, a pomogą w tym pamiątkowe zdjęcia.

     • "Szkoła do Hymnu" 2022

     • Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 pani dyrektor, uczniowie oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • 4 listopada 2022 przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w przepięknych strojach wybranych postaci z bajek, baśni i filmów animowanych. Aby uczcić ten dzień opiekun biblioteki Pani Barbara Wantuch zorganizowała bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o bajkowym świecie, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland