• logo
     • „Szkoła do hymnu” 2021

     • W bieżącym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do IV edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki i społeczność uczniowska wraz z nauczycielami punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali cały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób razem świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Zasiłek Szkolny - informacje

     • Burmistrz Szczucina informuje, że jest możliwość składnia wniosków o Zasiłek Szkolny w przypadku zaistnienia zdarzenia losowego powodującego przejściowo trudna sytuacje materialna ucznia - przykładowo: nagła choroba, śmierć, kradzież, pożar lub inne zdarzenie nadzwyczajne i nieprzewidywalne. Wniosek należy składać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego. Do wniosku o zasiłek szkolny należy dołączyć dokumenty potwierdzające zaistnienie zdarzenia losowego. Więcej informacji można uzyskać w Centrum Usług Wspólnych lub pod numerem telefonu 14 643 51 39.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • We wtorek 09.11.2021r. uczniowie klas I-VIII podzieleni na trzy grupy wiekowe wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem mgr Eweliną Zawiślak. Pani dietetyk w ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną przekazała uczniom, jakie są konsekwencje zdrowotne niewłaściwego odżywiania i braku aktywności fizycznej. Omówiła zasady racjonalnego żywienia. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak samodzielnie przygotować zbilansowany posiłek oraz jak ważną rolę odgrywają w naszej diecie owoce i warzywa. Nauczyli się również, jak czytać etykiety spożywcze i czym kierować się podczas robienia zakupów spożywczych.

      Wielu uczniów postanowiło zmienić swoje nawyki żywieniowe i postawić na zdrowe odżywianie.

      Dziękujemy pani Ewelinie za fachowo przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • W dniu 05 listopada 2021 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Dzieci były przebrane w piękne, bajkowe stroje.

      W tym dniu gościliśmy Panią z zaprzyjaźnionej biblioteki, która czytała dzieciom ich ulubione bajki. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci znakomicie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Wszyscy pięknie prezentowali swoje bajkowe przebrania. W spotkaniu nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Na koniec dzieci kolorowały ulubione postaci z bajek.

      Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijając dziecięcą fantazję i wyobraźnię.

      Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.

      Fotogaleria - część II

     • Dyktando na Święto Niepodległości

     • Szanowni Państwo,

      Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy może w nim wziąć udział, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Im więcej uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando. 

      - Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

      Jako jedna z nowości w tegorocznej edycji tego charytatywnego wydarzenia pojawiła się osobna kategoria dla szkół. Szkoła, która uzyska najlepszy rezultat, będzie mogła podjąć decyzję, do kogo trafi kwota zebrana dzięki udziałowi wszystkich uczniów z całego kraju! Przypomnijmy, że organizator przekaże na cel charytatywny lub społeczny złotówkę za każdego uczestnika. Więcej o samym wydarzeniu i o dodatkowych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów można przeczytać na stronie zapisów:

      ZAPISY DLA SZKÓŁ:https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

      ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

      Uczniów na pewno ucieszy, że nie muszą pisać dwóch dyktand - do kategorii szkół zaliczone zostaną bowiem automatycznie wyniki uzyskane przez uczniów w rywalizacji indywidualnej, w ich kategorii wiekowej. Jedyny warunek, jaki szkoła ma do spełnienia przed dyktandem, to przypisanie uczniów do klas w Module dla Szkół.

      Jeżeli Państwa szkoła nie została do tej pory zarejestrowana w bezpłatnym Module dla Szkół na portalu Dyktanda.pl, to nie jest jeszcze za późno, aby dokonać rejestracji. Można to zrobić tutaj: https://dyktanda.pl/szkoly

      Gorąco zapraszamy do dołączania do rywalizacji szkół i zachęcamy do informowania Państwa uczniów o charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

      Z poważaniem,Zespół Dyktanda.pl

    • telefon zaufania
     • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

    • logo
     • #SzkołaPamięta - 2021

     • Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.  Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby najbliższych, zapalili znicze na cmentarzu prafialnym w Zabrniu. Na lekcjach wychowawczych prowadzone były rozmowy o lokalnych bohaterach, miejscach pamięci w znajdujących się w najbliższej okolicy i poznanie związanej z nimi historii.

      Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego czynnie włączyły się do akcji ,,Szkoła Pamięta”. 28 października 2021r. Dzieci wraz z opiekunami udały się na pobliski cmentarz. Odwiedziły miejsce pamięci narodowej jakim jest tablica upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i oddające hołd tym, którzy zginęli za Wolność naszej ojczyzny. We Wszystkich odwiedzonych miejscach dzieci pozostawiły zapalone znicze, jako symbol szacunku i pamięci.

     • Wycieczka do Ojcowa

     • W dniu 26 października 2021r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Mariana Skowrona, p. Marleny Cieślak oraz p. Małgorzaty Sejdor udali się na wycieczkę do Ojcowa.

      Uczniowie w pięknej słonecznej jesiennej aurze zwiedzali Ojcowski Park Narodowy - spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Groty Łokietka, ruin zamku na Pieskowej Skale.

      Podczas wycieczki realizowane były również zajęcia profilaktyczno-integracyjnych prowadzone przez fundację "Archezja", których celem była integracja grupy lub/i poprawienie relacji z samym sobą i innymi, rozbudzenie zainteresowań archeologią, historią i ekologią, poszukiwanie pasji, poszukiwanie naturalnych sposobów radzenie sobie w sytuacjach stresu, lęku, dorastania, niepokoju. Podczas warsztatów poruszane były treści: historia i ciekawostki o zamku trening podejmowania decyzji rozmowa o cechach i siłach charakteru podkreślenie ważności współpracy w grupie, budowania jedności klasowej oraz konsekwencji spowodowanych dokuczaniem sobie język dobra – język zła, historia o Indianinie (cel: zachęcenie uczniów do współpracy, pomagania sobie oraz budowania dobrych relacji/rozpoznawanie zagrożeń związanych z uzależnieniami).

      Na zakończenie wycieczki uczniowie wraz z opiekunami udali się do siedziby „Archezji” gdzie w miłej atmosferze zjedli pieczone kiełbaski, mieli możliwość strzelania z łuku oraz podzielić się wrażaniami.

     • XI Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Szczucina”

     • W czwartek 21 października 2021r. odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Szczucina” zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

      Tegoroczne dyktando pt. „Dyktando Covidowe” miało na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych podczas pisania ze słuchu.

      Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zabrniu godnie reprezentowały trzy uczennice: Gabriela Jędo – klasa VII, Martyna Głód – klasa VII oraz Gabriela Czub – klasa VIII. Opiekunem była p. Żaneta Wróbel.

     • Sadzenie krokusów

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zakupione zostały sadzonki krokusów, które uczniowie klas I - VIII zasadzili wokół szkoły. Nie obyło się bez śmiechu, bo to wcale nie jest takie oczywiste, którą stroną ułożyć cebulkę. Była to więc edukacja przyrodnicza w praktycznym działaniu. A teraz czekamy na wiosnę by podziwiać kwitnące krokusy.

      Krokusy to wdzięczne kwiaty cebulowe kwitnące wczesną wiosną. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają krokusy posadzone na trawniku, gdy wiosną zakwitają pomiędzy źdźbłami trawy. Sprawiają, że często jeszcze szarobury trawnik, będący w niezbyt dobrej kondycji po zimie, staje się kolorową ozdobą ogrodu.

    • logo
     • "Sprzątanie świata - Polska 2021"

     • "Sprzątanie świata - Polska 2021" tegoroczna kampania przebiegła pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę". Z powodu obfitych opadów deszczu akcja w wterenie została przesunięta w czasie. Uczniowie w szkole poznawali sposoby dbania o nasze środowisko naturalne - nasze współne dobro, ćwiczyli segregację odpadów w praktyce.

      Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwoliły uczniowie wyruszyli wyposażeni w rękawice i worki. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem uprzątnięty został teren wokół szkoły i cmentarza prafialnego w Zabrniu.

      Uczniowie byli bardzo zaskoczeni dużą ilością odpadów w rowach i zagajnikach. Wszyscy mamy zapeniany odbiór śmieci z gospodarstw domowych za co płacimy duże kwoty i mimo tego, że mogą one bezpiecznie trafić na składowisko odpadów trafiają do środowiska naturalnego.

    • akademia
     • Święto Patrona Szkoły

     •  W dniu 16 października 2021r.obchodziliśmy 13 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Jak co roku uroczyście obchodzimy ten dzień jako Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Z tej okazji w poniedziałek 18 października pragnęliśmy uczcić jego pamięć.

      Święto szkoły rozpoczęła uroczysta Msza Św. odprawiona przez ks. Marka Łopatkę w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zabrniu. Następnie w szkole miała miejsce akademii przygotowana przez uczniów klasy IV i VIII pod kierunkiem pani dyrektor Katarzyny Wacławskiej. Muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny pod batutą pani Barbary Czaja. Podczas apelu uczniowie przypomnieli całej społeczności szkolnej o Janie Pawle II jako głowie Kościoła, wielkim Polaku oraz papieżu młodzieży.

      Patron to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. I tak też robi się w naszej szkole. Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna ze swego patrona i dokłada wszelkich starań, aby jego słowa „W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem” były dla nas drogowskazem w pracy i w życiu.

      Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego Jana Pawła II, przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do patrona, szacunek do szkoły noszącej jego imię, a poprzez to, szacunek do wiedzy i nauki. Motywuje nas do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i bardziej przyjaźnie.

      Wystarczy “od siebie wymagać, choćby inni od nas nie wymagali”, by nadać sens i wielkość sprawom najprostszym. Nie ma rzeczy nieważnych, lat nieważnych, ludzi nieważnych…
      Świętość i wielkość zaczyna się już od domowego ogniska, od szkoły podstawowej, od ideałów, jakie sobie stawiamy na tym etapie naszego życia.  

    • den
     • Dzień Edukacji Narodowej - akademia

     • W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Tego dnia uczniowie naszej szkoły podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli pracownikom szkoły kwiaty. Wielu z nich otrzymało kartki z życzeniami samodzielnie wykonane przez uczniów. Podczas akademii pani dyrektor Katarzyna Wacławska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud, zaangażowanie, energię i otwartą na potrzeby uczniów postawę oraz stworzenie miłej atmosfery, sprzyjającej nauce i wychowaniu.

      Uczniowie podziękowali nauczycielom wierszem i piosenką, a my – nauczyciele- dziękujemy wszystkim uczniom za pamięć o nas i życzenia.

    • ognisko
     • Wycieczka rowerowa - klasy 5 - 8

     • Za oknami pojawiła się jesień, która przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca. Właśnie taka pogoda sprzyja wspólnym zabawom, spacerom i paleniu ogniska. W poniedziałek 11 października bieżącego roku uczniowie klas 5 – 8 wraz z nauczycielami i panią dyrektor kultywowali „Święto pieczonego ziemniaka” połączone z wycieczką rowerową. Taka forma wspólnego spędzania czasu pozytywnie wpłynęła na integracje uczniów, wzmacnianie więzi koleżeńskiej. Była wspaniałą okazją do poznawania krajobrazu i przyrody najbliższej okolicy. Zachęcała do aktywności fizycznej oraz kultywowania zwyczajów regionalnych.

      W znakomitych humorach i uśmiechem „od ucha do ucha”, po uprzednim przygotowaniu rowerów i wyposażeniu w kamizelki odblaskowe cały peleton wyruszył spod Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu do miejsca docelowego, którym był Dom Ludowy w Zabrniu. Tam czekała na nas iście królewska uczta oraz przygotowane miejsce palenia ogniska. Rozpoczęła się zabawa, pieczenie kiełbasek, a upieczone w żarze ogniska ziemniaki pięknie pachniały i wybornie smakowały. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i tańców. Dzień upłynął w przyjemnej rodzinnej atmosferze, doborowym towarzystwie i dobrym humorze.

      Nie może tutaj zabraknąć podziękowań dla sołtysa wsi Zabrnie, pana Grzegorza Korbasia za pomoc w organizacji i ufundowanie poczęstunku dla naszych uczniów. Rodzicom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrniu dziękujemy za przygotowanie lokalu oraz ogniska. Podczas pobytu w Domu Ludowym w opiece nad uczniami oraz bezpiecznym paleniu ogniska nauczycielom pomagali rodzice: pan Grzegorz Korbaś, pan Bronisław Jopek, pan Andrzej Jędo oraz pan Paweł Sroka – za co również serdecznie dziękujemy.

     • Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

     • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na poniższej stronie:https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

    • akcja
     • Finał akcji charytatywnej „Prezent dla futrzaka”

     • Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

      Z tej okazji została w naszej szkole zorganizowana akcja „Prezent dla futrzaka”, której inicjatorem była pani Żaneta Wróbel, przy współpracy pani Marleny Cieślak.

      Jesteśmy dumni ze całej naszej społeczności szkolnej. Dzięki wsparciu przedszkolaków, uczniów klas I – VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 358zł za którą zostały zakupione miski, smycze i obroże dla bezdomnych psów z przytuliska „Reksio" działającego w Gminie Szczucin.

      W dniu 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII pod opieką pani Żanety Wróbel oraz rodziców odwiedzili przytulisko i przekazali zakupione „prezenty” potrzebującym zwierzakom.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel.

      Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

    • logo dtm
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Na świecie już po raz jedenasty dzieci, młodzież i dorośli bawili się z tabliczką mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiły się 5644 szkoły z 23 państw

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      W naszej szkole uczniowie klas III – VIII przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia – ogółem 60 osób. Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

      Klasa III – 1 uczeń;

      Klasa IV – 7 uczniów;

      Klasa V – 4 uczniów;

      Klasa VI – 3 uczniów;

      Klasa VII – 6 uczniów;

      Klasa VIII – 12 uczniów.

      Uroczystego wręczenia dyplomów podczas apelu dokonała panI dyrektor Katarzyna Wacławska. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Marlena Cieślak.

      Serdecznie wszystkim gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wyjazd do kina - klasy IV - VIII

     • 01.10.2021r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do kina CINEMA 3D w Mielcu, gdzie obejrzeli film familjny p.t. "Jak rozmawiać z psem?". Film, pełen zabawnych zwrotów akcji rozbawił starszych i młodszych. Po seansie w radosnym nastroju uczniowie, pod opieką nauczycieli, wrócili do szkoły, a następnie do swoich domów. Planowali, podobnie jak bohater filmu, nawiązać telepatyczne więzi ze swoimi czworonogami, by dowiedzieć się, co zwierzęta myślą o swoich właścicielach.

     • Dzień chłopaka w naszej szkole

     • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
      Witamy serdecznie chłopaka każdego
      Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
      Innych przyjemności już nawet nie zliczę

      Z okazji Dnia Chłopaka męska część naszej społeczności szkolnej została obdarowana słodkimi upominkami. W imieniu dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego, przewodnicząca - Patrycja Sroka (klasa VIII) złożyła wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, samych dobrych ocen, prawdziwych przyjaciół oraz spełnienia wszystkich marzeń. Uczniowie klasy VII i VIII w ramach integracji zamówili pizzę - "pizzę zajadamy bo dzień chłopaka mamy!

      Obchody Dnia Chłopaka minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland