• obrazek
     • Dzień Kobiet w naszej szkole

     • Dnia 08 marca 2021 roku w imieniu Samorządu Uczniowskiego chłopcy złożyli życzenia wszystkim dziewczynom oraz Paniom ze szkoły z okazji ich święta. Chłopcy poczęstowali wszystkich uczniów cukierkami oraz wręczyli kwiatki wszystkim Paniom. Przeprowadzony został również konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę z każdej klasy oraz ze szkoły, a wybrane dziewczyny otrzymały pamiątkowy dyplom.

      Według chłopców najsympatyczniejszą dziewczyną z klasy jest:

      I klasa – Aleksandra Lechowicz

      II klasa – Anna Cieśla

      IV klasa – Paulina Łopata

      V klasa – Gabriela Łachut

      VI klasa – Maria Misiaszek

      VII klasa – Karolina Cieśla

      VIII klasa – Kamila Kupiec

      Natomiast najsympatyczniejszą dziewczyną ze szkoły została Kamila Kupiec.

      W pierwszej i drugiej klasie zostały również przeprowadzone gry i zabawy z okazji Dnia Kobiet w których nie zabrakło uśmiechów oraz świetnej zabawy.

    • dinozaur
     • Dzień dinozaura

     • Dnia 26 lutego 2021 roku w Oddziale Przedszkolnym odbył się „Dzień dinozaura”. Przedszkolaki przyniosły różne zabawkowe dinozaury oraz ciekawe książki na ich temat. Dzień rozpoczęliśmy od poznania historii o tym kiedy żyły dinozaury, a także poznaliśmy kilka ich gatunków. Dzieci otrzymały od Pani Dyrektor prezent, dzięki któremu poczuły się jak prawdziwy paleontolog, ponieważ mogły wykopać i zrekonstruować szkielet Tyranozaura. Przedszkolaki wykonały również piękne prace plastyczne, które przedstawiały kolorowe dinozaury. Na pamiątkę zrobiliśmy wiele pięknych zdjęć, na których dzieci wcieliły się w dinozaury dzięki przygotowanym przez niezawodną Panią Edytkę pięknym opaskom. W tym dniu nie brakowało uśmiechów oraz świetnej zabawy.

    • KRUS
     • KRUS - II Ogólnopolski Konkurs na Rymowankę

     • Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi został ogłoszony II Ogólnopolski Konkurs dla dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Zadaniedm konkursowym jest ułożenie rymowanki promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dziecim poniżej 16 lat. Pracę konkursową wraz z niezbędnymi dokumentami (załączniki ponieżej) należy przesłać do 09.04.2021r. na adres e-mail: rymowanka@konkurs.gov.pl lub pocztą tradycyjną na dres: Kasa Rolniczego UBezpieczenia Społecznego, Biuro Prewencji, al. Niepodległości 190, 00-608 Warszawa.

    • rekrutacja1
     • Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022

     • REKRUTACJA DO KLASY PIERWSZEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJIM. JANA PAWŁA II W ZABRNIU NA ROK SZKOLNY 2021/2022

      Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2016r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.), zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu dzieci urodzonych w roku 2014 będą odbywać się według następujących zasad:

      - dzieci należących do obwodu szkoły według zgłoszeń rodziców na kartach zgłoszeń

      - dzieci spoza obwodu szkoły na pisemny wniosek rodziców w miarę wolnych miejsc.

      Wnioski do pobrania są dostępne na stronie internetowej szkoły.

      Zapisu dziecka należy dokonać w terminie od 1.03.2021 r. - 31.03.2021r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Zabrniu.

      Deklaracja i wnioski do pobrania poniżej:

       

     • Gazetka Samorządu Uczniowskiego

     • W związku z pandemią cześć uczniowie klas starszych w dalszym ciągu uczą się w formie zdalnej. Mimo utrudnionych warunków Szkolny Samorząd Uczniowski działa pręznie.

    • zima
     • Zimowe dokarmianie ptaków

     • Zima długa i surowa, naszym ptaszkom ziarno chowa. Ptaszki głodne przyfruwają, i w okienko zaglądają. Nakarm ptaszki mój kolego, a tym sprawisz coś dobrego. Pełny brzuszek to uczyni, że się ptak nie boi zimy.”

      W naszej szkole kontynuowana jest akcja systematycznego dokarmiania ptaków w okresie zimowym. 

       

      Najważniejsze zasady dokarmiania ptaków:

      1. Jeśli dokarmiamy ptaki - róbmy to w taki sposób, aby im pomóc, a nie zaszkodzić.

      2. Nie rozpoczynajmy dokarmiania zbyt wcześnie, ponieważ może to zaburzyć wędrówki ptaków.

      3. Jeśli zdecydowaliśmy się dokarmiać ptaki, róbmy to regularnie. Ptaki przyzwyczajają się do miejsca, w którym znajduje się pożywienie.

      4. Pamiętajmy o zachowaniu czystości w karmniku. Czyśćmy go regularnie, aby nie zaczęły szerzyć się w nim choroby.

      5. Nie podawajmy ptakom resztek ze stołu. Solone i przyprawione jedzenie może im tylko zaszkodzić. Suchy chleb i pieczywo nie powinno być jedynym pokarmem ptaków, może stanowić uzupełnienie ich diety. Kategorycznie nie podajmy ptakom chleba spleśniałego.

      6. Dokarmianie ptaków kończymy z nadejściem wiosny.

      Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować.

       

    • XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - KRUS
     • XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - KRUS

     • Zachęcamy do udziału w XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” i zaprasza najmłodszych mieszkańców terenów wiejskich do udziału w tym przedsięwzięciu. Termin nadsyłania prac do PT KRUS Dąbrowa Tarnowska upływa z dniem 25.03.2021r. Szczegóły i regulamin konkursu poniżej:

     • Walentynkowe zabawy przedszkolaków

     • Walentynki to wyjątkowy dzień, który świętowany jest nie tylko przez dorosłych ale również przez dzieci. Przedszkolaki wzieły udział w różnych zabawach i walentynkowych konkursach. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, wydzieranek - walentynek oraz pozytywnych uczuć.

     • Bal karnawałowy

     • Dnia 4 lutego w Oddziale Przedszkolnym w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Dzieci przybyły do przedszkola przebrane za wiele różnych postaci, a były to m. in. księżniczki, biedronka, pirat, policjanci, strażacy oraz wiele innych. Przedszkolaki świetnie się bawiły uczestnicząc we wspólnych zabawach oraz wspólnych tańcach w rytm wesołej muzyki. Pani Dyrektor zadbała o to żeby na sali nie zabrakło balonów, a tym samym uśmiechów dzieci, które były zachwycone otrzymując baloniki w kształtach różnych zwierząt. Nie zabrakło także pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców naszych przedszkolaków za co w imieniu swoim i dzieci bardzo dziękujemy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a tym samym również i nam.

     • Pasowanie na ucznia klasy I

     • Ślubowanie klasy pierwszej to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez szkolnych. Jest zawsze wielkim przeżyciem dla nowych uczniów i ich rodziców. W tym roku miała jednak wyjątkowy charakter, ponieważ ze względu na ograniczenia związane z pandemią, nie odbyła się listopadzie, a 3lutego 2021r. bez udziału rodziców i zaproszonych gości.

      Uroczystość rozpoczęła swoim wystąpieniem dyrektor szkoły Katarzyna Wacławska, która przywitała przejętych pierwszoklasistów i zapewniła, że w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony nauczycieli i starszych kolegów.

      W programie artystycznym, jaki wspólnie przygotowali z wychowawczynią, nie zabrakło wierszy, piosenek i zapewnień, że znają symbole narodowe, patrona szkoły, zasady ruchu drogowego oraz zasady zachowania. Ten pierwszy egzamin dla naszej sympatycznej „dziewiątki” zakończył się ślubowaniem przed pocztem sztandarowym oraz symbolicznym pasowaniem na ucznia ogromnym ołówkiem przez panią dyrektor. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki przygotowane przez rodziców oraz książeczki SKO z wkładem założycielskim od Banku Spółdzielczego w Szczucinie.

      Po zakończeniu części oficjalnej przekazano dzieciom okolicznościowy tort od rodziców i wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

     • Szkolny konkurs fotograficzny - wyniki

     • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili troszkę czasu, pracy i przysłali zdjęcia na szkolny konkurs fotograficzny pt. "Najładniejszy Śniegowy Bałwanek 2021".

      Wszystkie wykonane śniegowe bałwanki były przepiękne.

      W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas 0-VIII.

      Jury miało nie lada problem, aby wytypować zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

      I tak,  miejsce pierwsze w kategorii kl. 0 zdobyli: Natalia Frąc, Kusiak Katarzyna, Saładyga Bartosz, Julia Noga. W kategorii klas I – VIII najpiękniejszego, według jury, śniegowego bałwanka wykonał Jakub Hajduk z klasy II.

      Na miejscu drugim uplasowała się Paulina Płaczek z klasy II, Kamil Topór z klasy IV, Wiktor Dorosz z klasy V.

      Miejsce trzecie zdobyli: Jakub Świąder – uczeń klasy IV, Kacper Świąder – uczeń klasy V, Grzegorz Taraska – uczeń klasy II, Mateusz Kozaczka – uczeń klasy I.

      Wyróżnienie przyznano dla Mateusza Przybyło z klasy I, Wiktora Grabowskiego z klasy I i Pauliny Łopata z klasy IV.

      Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Poniżej prezentujemy serię zdjęć konkursowych.

     • Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

     • Uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą. Wyprawka trafiła do rąk pierwszoklasistów w ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny dla szkoły i dla uczniów.

      W składzie wyprawki znalazły się:

      • książka „Pierwsze abecadło",
      • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”
      • materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

      Naszym uczniom życzymy miłej lektury.

     • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadzia

     • Z okazji Dnia Babci i Dziadka
      składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia,
      by zawsze towarzyszyło Wam zdrowie i pogoda ducha.

      Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń, miłości, uznania oraz szacunku
      w otaczającej Was codzienności.

      Uczniowie klasy I, II i III

       

    • Szkolny Konkurs Fotograficzny
     • Szkolny Konkurs Fotograficzny

     • Najładniejszy śniegowy Bałwanek 2021"

      Tegoroczna zima okazuje się zimą prawdziwą. Obecność śniegu skłania do świetnej zabawy. Wykorzystajmy ten czas m. in. na lepienie bałwanów. Ich czas istnienia jest niestety krótki, bo do najbliższej odwilży. Dajmy im zatem szansę „pożyć” w naszej pamięci nieco dłużej.

      Weź udział w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Najładniejszy śniegowy Bałwanek 2021”. Konkurs trwa od 19 stycznia do 25 stycznia 2021 roku. Regulamin konkursu przesłany będzie na e-dziennik.

      Oczekujemy na liczny udział w konkursie i przesłanie wielu wspaniałych prac.

    • Powrót uczniów do nauki po feriach - informacje
     • Powrót uczniów do nauki po feriach - informacje

     • 1) Ogólne informacje

      W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w nauczaniu stacjonarnym.

      Uczniowie klas IV - VIII w dalszym ciągu uczą się zdalnie.

      2) Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w szkole w okresie pandemii

      Od 18 stycznia 2021 roku obowiązują w naszej szkole procedury bezpieczeństwa, które zostały opracowane i wdrożone w związku z zagrożeniem koronawirusem – Covid19. Rodziców prosimy o uwrażliwienie dzieci na zmiany jakie będą obowiązywać w szkole. Nauczyciele wychowawcy na pierwszym spotkaniu zapoznają uczniów szczegółowo z obowiązującymi procedurami oraz odpowiedzą na ewentualne pytania.

      Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i bezwzględne ich przestrzeganie.

       Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach epidemii COVID - 19 - obowiązujące od 18.01.2021

       

      3) Dowóz uczniów - rozkład jazdy autobusów

      Informacja

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-III obowiązujący od 18.01.2021 r.
       

      Kurs ranny

      Trasa nr 1

      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka klub 7:19
      - Małec figurka 7:22
      - Zabrnie szkoła 7:27

      Trasa nr 2

      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:31
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:33
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:34
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:37
      - Suchy Grunt most 7:40
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:41
      - Suchy Grunt szkoła 7:43
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:45
      - Zabrnie szkoła 7:50

      Kurs powrotny

      - I kurs 12:30

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland