• logo dtm
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Na świecie już po raz jedenasty dzieci, młodzież i dorośli bawili się z tabliczką mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiły się 5644 szkoły z 23 państw

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      W naszej szkole uczniowie klas III – VIII przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia – ogółem 60 osób. Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

      Klasa III – 1 uczeń;

      Klasa IV – 7 uczniów;

      Klasa V – 4 uczniów;

      Klasa VI – 3 uczniów;

      Klasa VII – 6 uczniów;

      Klasa VIII – 12 uczniów.

      Uroczystego wręczenia dyplomów podczas apelu dokonała panI dyrektor Katarzyna Wacławska. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Marlena Cieślak.

      Serdecznie wszystkim gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wyjazd do kina - klasy IV - VIII

     • 01.10.2021r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do kina CINEMA 3D w Mielcu, gdzie obejrzeli film familjny p.t. "Jak rozmawiać z psem?". Film, pełen zabawnych zwrotów akcji rozbawił starszych i młodszych. Po seansie w radosnym nastroju uczniowie, pod opieką nauczycieli, wrócili do szkoły, a następnie do swoich domów. Planowali, podobnie jak bohater filmu, nawiązać telepatyczne więzi ze swoimi czworonogami, by dowiedzieć się, co zwierzęta myślą o swoich właścicielach.

     • Dzień chłopaka w naszej szkole

     • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
      Witamy serdecznie chłopaka każdego
      Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
      Innych przyjemności już nawet nie zliczę

      Z okazji Dnia Chłopaka męska część naszej społeczności szkolnej została obdarowana słodkimi upominkami. W imieniu dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego, przewodnicząca - Patrycja Sroka (klasa VIII) złożyła wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, samych dobrych ocen, prawdziwych przyjaciół oraz spełnienia wszystkich marzeń. Uczniowie klasy VII i VIII w ramach integracji zamówili pizzę - "pizzę zajadamy bo dzień chłopaka mamy!

      Obchody Dnia Chłopaka minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

     • Małopolska Noc Naukowców w Szkole Szczepanika

     • Zapraszamy na 15. edycję Małopolskiej Nocy Naukowców  w Szkole Szczepanika, która odbędzie się 24 września (piątek) w godzinach 17.00 - 22.00.Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 14 621 83 16, 14 621 17 30

      Będziemy wdzięczni za umieszczenie poniższych materiałów promocyjnych na stronie internetowej Państwa szkoły. 

      Społeczność Szkoły Szczepanika

     • Akcja "Magiczna moc nakrętek"

     • Zwracamy się o pomoc dla Miłoszka, który jest mieszkańcem Gminy Szczucin. Choruje na nowotwór złośliwy. Jest po usunięciu nerki. Przed nim długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Razem możemy pomóc mu zbierając plastikowe nakrętki, które przekażemy jego rodzinie. Każda ilość ma znaczenie! Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Nakrętki zbieramy w Naszej szkole do 8 października 2021 roku.

      Informujemy również o akcji „Ciacho dla Miłoszka. Szczegółowe informacje znajdują się w zamieszczonym poniżej plakacie. 

      Bardzo prosimy o zaangażowanie i udostępnianie informacji, aby dotarła do jak największej liczby odbiorców.

     • Zebranie z rodzicami

     • Dnia 16.09.2021 r. (tj. czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII. Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii. Serdecznie zapraszamy.

     • Powiatowe obchody 82 rocznicy wydarzeń wrześniowych

     • W niedzielę 12 września 2021 roku delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła udział w Powiatowych obchodach 82 rocznicy wydarzeń wrześniowych. Jak co roku uroczystości patriotyczne przy Kwaterze Pamięci Narodowej poprzedziła uroczysta Msza Święta na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym w Szczucinie. W przemarszu pocztów sztandarowych uczestniczyli także uczniowie z naszej szkoły dumnie niosąc sztandar Szkoły Podstawowej w Zabrniu im. Jana Pawła II. Następnie złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów , by upamiętnić tragiczne wydarzenia z września 1939 roku i uczcić poległych w obronie ojczyzny Polaków.

     • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

     • W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 kontynuowana jest pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

      Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

    • Nowy rok szkolny
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

     • Dla każdego ucznia nowy rok szkolny wiąże się z planami i wyzwaniami, którym w trakcie nauki chce sprostać. Z takimi postanowieniami w dniu 1 września 2021 roku spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022.

      O godzinie 8:00 obyła się uroczysta Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zabrniu. W szkole o godz. 9:00 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Katarzyna Wacławska, która wystąpiła z okolicznościowym przemówieniem. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach.

      W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

     • Informacje - Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • - Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w dniu 01.09.2021r. dla Szkoły  Podstawowej w Zabrniu poprzedzona będzie Mszą Świętą o godz. 8:00 w Kościele Parafialnym w Zabrniu. 

      - O godz. 9.00 na sali gimnastycznej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, następnie przejście do sal i spotkanie z wychowawcami klas.

      - Rano autobus szkolny będzie kursował zgodnie z zamieszczonym rozkładem, powrót około godz. 10:15. W autobusie szkolnym obowiązują maseczki.

      - Przed wejściem i wyjściem ze szkoły każdy ma obowiązek dezynfekowania rąk (obowiązek zasłaniania ust i nosa).

      - Prosimy uczniów o zabranie plecaków w celu odebrania ćwiczeń i podręczników.

      - Przypominamy o składaniu stosownych zaświadczeń w MGOPS w Szczucinie na bezpłatne dożywianie uczniów.

      - Istnieje możliwość wykupienia płatnych obiadów dla uczniów w cenie 8 zł za obiad Płatność za obiady uiszcza się z góry za cały miesiąc).

      - Składanie wniosków o stypendium socjalne na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie w terminie od 1.09.2021 - 15.09.2021. Wydawanie wniosków od 24.08.2021 r. w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie przy ul. Rudnickiego 11.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Mija kolejny rok szkolny.
      Dziękujemy za wytrwałość, serce i zaangażowanie.
      Życzymy udanego oraz bezpiecznego wypoczynku po trudach intensywnej pracy i samych słonecznych dni w czasie wakacji.
      Natomiast  naszym drogim absolwentom wkraczającym na nową drogę edukacyjną – odwagi, determinacji w zmierzaniu do wytyczonych celów, realizowania planów i marzeń.

      Dnia 25.06.2021. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie Ósmoklasistów, którzy zafundowali nam dużą dawkę dobrego humoru oraz sporo wzruszeń. Przypomnieli jakie były ich początki w murach naszej szkoły, opowiedzieli o swoich sukcesach i najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat. Podczas uroczystości nasi Absolwenci pożegnali się z wszystkimi pracownikami szkoły.

      Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował wszystkim zebranym: uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom obsługi za niełatwą pracę w całym roku szkolnym. Następnie wręczone zostały nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję.

      Niezwykle wzruszające było wystąpienie dotychczasowej Pani Dyrektor Genowefy Dzięgiel, która w tym roku szkolnym przeszła na emeryturę. Serdecznie i ciepło została pożegnana przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 

       

     • Wycieczka do Sandomierza

     • We wtorek 22.06.2021 odbyła się wycieczka do Saandomierza w której udział wzięli uczniowie klasy V i VI oraz uczennica klasy IV. 

      Razem z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki była Podziemna Trasa Turystyczna. Słynne lochy z XV, XVI wieku dały nam trochę ochłody tego gorącego dnia. Półtora kilometrowy marsz zakończył się pod budynkiem Ratusza. Zmęczeni pozwoliliśmy sobie na krótki relaks na Sandomierskim Rynku. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Zbrojownia Rycerska. Tutaj mogliśmy ubrać stroje damskie, a także zbroje rycerskie. Następnie przeszliśmy obok Domu Długosza - obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry. Nie zabrakło oczywiście spaceru Wąwozem Królowej Jadwigi. Z pokładu statku podczas 30 minutowego rejsu podziwialiśmy sandomierskie wzgórza.  Wycieczkę po Sandomierzu zakończyliśmy zwiedzaniem Zamku królewskiego. Mimo zmęczenia, jednak pełni zapału udaliśmy się w pobliskie Góry Pieprzowe - najstarsze góry w Polsce. Mogliśmy tam podziwiać niezwykle malownicze widoki na Wisłe i starówkę Sandomierza. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Koprzywnicy gdzie zwiedzaliśmy pocysterski Kościół NMP i św. Floriana wraz z zachowanym skrzydłem klasztoru z kapitularzem.

      Zmęczeni, zadowoleni i usmiechnięci wieczorem wróciliśmy do swoich domów.

     • ,,Nie pal przy mnie, proszę” - Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole został zrealizowany program profilaktyczny ,,Nie pal przy mnie, proszę.”Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Celem głównym programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Na zajęciach dzieci poznały główną bohaterkę – wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez czas realizacji programu. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci .Uczniowie uporządkowali i poszerzyli swoje wiadomości na temat zdrowia, poznali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

    • Bezpieczne wakacje
     • Bezpieczne wakacje

     • Placówka KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej w załączniku przesyła list Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik dotyczący zachowania zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z jego treścią.

     • Spotkanie z policjantem

     • W dniu 09.06.2021r - jak co roku przed wakacjami odbyło się w naszej szkole spotkanie z dzielnicowym Komisariatu Policji w Szczucinie. Zajęcia z policjantem odbyły się w ramach akcji profilaktyczno – edukacyjnej pod hasłem „Bezpieczne wakacje”. W spotkaniu wzięły udział dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I - VIII. Pogadanka dotyczyła zasadach bezpiecznego zachowania:

      • w trakcie zabaw w domu i na podwórku;
      • w ruchu drogowym - korzystania z elementów drogi tj. chodnika, przejścia dla pieszych, pobocza czy jezdni;
      • w kontaktach z nieznajomymi;
      •  podczas korzystania z Internetu;
      •  podczas aktywnego wypoczynku letniego - nad wodą, w lesie, w górach, itp).

      Ponadto przypomniane zostały podstawowowe zasad udzielenia pierwszej pomocy oraz numery alarmowe.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland