W dniu 19.09.2018 r. w Gródku n/Dunajcem w Domu Rekolekcyjnym „Arka” odbyło się 26 Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II. W spotkaniu wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, przedstawiciel Delegatury Kuratorium w Tarnowie reprezentowała Małgorzata Lenartowicz, księża, katecheci, uczniowie i rodzice ze szkół noszących Jego imię.
Szkoła Podstawowa w Zabrniu w tym roku 16 października obchodzi 10-lecie nadania imienia Jana Pawła II. Z okazji Jubileuszu zaprezentowano działalność szkoły, przygotowano oprawę liturgiczną mszy św. i przedstawiono program słowno-muzyczny pt. „Droga do świętości”. Szkołę reprezentowała p. dyrektor Genowefa Dzięgiel, nauczyciele, proboszcz parafii Zabrnie ks. Marek Łopatka a Gminę Szczucin Burmistrz p. Andrzej Gorzkowicz. Mszę św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup tarnowski Andrzej Jeż. Ordynariusz podkreślił, że szkoły Jana Pawła II troszczą się o wartości, dobre przekazywanie wiedzy i zasad Ewangelii. Ta szczególna rodzina jest nosicielem wartości, które całą mocą uwypuklał św. Jan Paweł II.
Po zakończonej mszy św. ks. biskup, księża, zaproszeni goście obejrzeli wystawę przedstawiającą dorobek Szkoły Podstawowej w Zabrniu i dokonali wpisów do księgi pamiątkowej.
Następnie wszyscy udali się do auli, gdzie przewodnicząca Rodziny Szkół p. Alina Węgrzyn powitała zebranych. Głos zabrali ks. biskup, p. Małgorzata Lenartowicz, Burmistrz Szczucina, który podkreślił, że jest dumny, że w Gminie Szczucin jest szkoła nosząca imię tak Wielkiego Polaka i złożył wszystkim zebranym najlepsze życzenia. Dyrektor szkoły stwierdziła, „iż z perspektywy 10 lat przekonani jesteśmy, że wybór patrona był przemyślany i trafny, a cała społeczność szkolna jest dumna. Postać św. Jana Pawła II stała się bliska naszym sercom, rodzi szacunek do wiedzy, nauki i motywuje do działania. Zachowujemy w pamięci jego uśmiech, spontaniczne gesty, i słowa, które nam pozostawił, abyśmy potrafili nasze życie wypełniać ich treścią”.
Podczas spotkania była też mowa o wychowaniu do patriotyzmu w kontekście nauczania Jana Pawła II. Wykład wygłosił ks. dr Bartosz Bąk.
Na zakończenie spotkania uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli: p. Barbary Czaja, p. Lucyny Bulwa, p. Teresy Piekielniak, p. Marleny Cieślak, p. Katarzyny Majewskiej zaprezentowali program słowno-muzyczny. Obejmował on twórczość, działalność i życie naznaczone cierpieniem. Całość dopełniła prezentacja multimedialna, która współgrała z programem słowno-muzycznym. W programie uwzględniono tańce narodowe: krakowiak, polonez. Montaż słowno-muzyczny dostarczył wielu wzruszeń a wykonawcy otrzymali owacje na stojąco.