• Festiwal Zawodów w Małopolsce 2023

• W dniu 26 kwietnia uczniowe klasy VIII podopieką wychowawcy wzięli udział w jubileuszowej X edycji Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2023, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO w Krakowie.

Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, samodzielnie wykonać prace związane z zawodem na interesujących ich stanowisku pracy, porozmowiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie.

Wyjazd po części został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Szczucin, za co serdecznie dziękujemy.

• Pomoc dla Ukrainy

• Społeczność szkolna włącza się do zbiórki rzecowo - finansowej organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną Gminy Szczucin na rzecz mieszkańców Parafii w Kamieńcu Podolskim. Zbiórka na terenie szkoły przeprowadzaona będzie w dniach 25 - 27 kwietnia 2023r.

Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

• XX Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości

• W czwartek 20 kwietnia, uczniowie klasy VII i VIII pod opieką wychowawców wzięli udział w XX Dniu Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości "Nie masz już w Polsce Żydowskich miasteczek" organizowanym przez Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy Dąbrowskiego domu Kultury.

Uczennice z klasy VIII: Agata First i Maria Misiaszek wspaniale reprezentowały szkołę w organizowanych z tej okazji konkursach recytatorskim, wokalnym i fotograficznym.

Maria Misiaszek zajęła II miejsce w konkrsie recytatorskim oraz III miejce w konkursie wokalnym. Natmiast Agatka otrzymała dyplomy za udział w knkursie recytatorskim i fotograficznym.

Serdecznie gratulujemy.

• Dzień Ziemi 2023

• Dzień Ziemi jest corocznym świętem, którego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz  wyzwań, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety. Dzień ten to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Z tej okazji społeczność naszej szkoły sprzątała przydrożne rowy i lasy w najbliższej okolicy. Pod kierunkiem pani Barbary Wantuch chętni uczniowie wykonali plakaty dotyczące ochrony środowika, które zostały zaprezentowane na gazetce ściennej Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy IV i V natomiast pod  czujnym okiem pan Barbary Kubek i pani Barbary Wantuch przygotowali tematyczne przedstawienie.W tym dniu w szkole dominował kolor zielony.

• 32. Regionalny konkurs na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

• Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w 32. Regionalny konkursie na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

Uczeń klasy IV - Michał Surdel zdobył II miejsce w kategorii pisanka współczesna - dzieci.

Natomiast uczennica Natalia Głód, również z klasy IV uzyskała wyróżnienie w kategorii pisanka tradycyjna - dzieci.

Serdecznie gratulujemy!

• Wyniki konkursu „Wielkanoc w polskim domu”

• Dnia 9 marca br. w Domu Kultury w Szczucinie odbył się Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową pn.”Wielkanoc w polskim domu”. Na konkurs wpłynęły 243 prace plastyczne ze wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych gminy Szczucin. Z naszej placówki nagrodzeni zostali:

• w kategorii przedszkola:
              Katarzyna Kusiak;
              Marcelina Korbaś;
              Dawid First
              Krystian Przybyło;
              Julia Furgał
              III miejsce:
              Jakub Zabrocki
              wyróżenienie:
              Emilia Szarek
            • w kategorii klas I - IV:
              Natalia Przybyło;
              Wiktor Wierzba
              Szymon Szarek

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

• Szkolny konkurs na palmę wielkanocną

• W naszej szkole odbył się szkolny konkurs na najładniejszą klasową palmę wielkanocną. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudowanie inwencji twórczej dzieci oraz integracja zespołu klasowego podczas wspólnego wykonywania palmy.

Wszystkie palmy prezentowały się wspaniale. Jury przyznało same I i II miejsca. Nagrody w konkursie ufundował ksiądz Marek Łopatka, za co serdecznie dziękujemy.