• den
     • Dzień Edukacji Narodowej - akademia

     • W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Tego dnia uczniowie naszej szkoły podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli pracownikom szkoły kwiaty. Wielu z nich otrzymało kartki z życzeniami samodzielnie wykonane przez uczniów. Podczas akademii pani dyrektor Katarzyna Wacławska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud, zaangażowanie, energię i otwartą na potrzeby uczniów postawę oraz stworzenie miłej atmosfery, sprzyjającej nauce i wychowaniu.

      Uczniowie podziękowali nauczycielom wierszem i piosenką, a my – nauczyciele- dziękujemy wszystkim uczniom za pamięć o nas i życzenia.

    • ognisko
     • Wycieczka rowerowa - klasy 5 - 8

     • Za oknami pojawiła się jesień, która przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca. Właśnie taka pogoda sprzyja wspólnym zabawom, spacerom i paleniu ogniska. W poniedziałek 11 października bieżącego roku uczniowie klas 5 – 8 wraz z nauczycielami i panią dyrektor kultywowali „Święto pieczonego ziemniaka” połączone z wycieczką rowerową. Taka forma wspólnego spędzania czasu pozytywnie wpłynęła na integracje uczniów, wzmacnianie więzi koleżeńskiej. Była wspaniałą okazją do poznawania krajobrazu i przyrody najbliższej okolicy. Zachęcała do aktywności fizycznej oraz kultywowania zwyczajów regionalnych.

      W znakomitych humorach i uśmiechem „od ucha do ucha”, po uprzednim przygotowaniu rowerów i wyposażeniu w kamizelki odblaskowe cały peleton wyruszył spod Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu do miejsca docelowego, którym był Dom Ludowy w Zabrniu. Tam czekała na nas iście królewska uczta oraz przygotowane miejsce palenia ogniska. Rozpoczęła się zabawa, pieczenie kiełbasek, a upieczone w żarze ogniska ziemniaki pięknie pachniały i wybornie smakowały. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i tańców. Dzień upłynął w przyjemnej rodzinnej atmosferze, doborowym towarzystwie i dobrym humorze.

      Nie może tutaj zabraknąć podziękowań dla sołtysa wsi Zabrnie, pana Grzegorza Korbasia za pomoc w organizacji i ufundowanie poczęstunku dla naszych uczniów. Rodzicom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrniu dziękujemy za przygotowanie lokalu oraz ogniska. Podczas pobytu w Domu Ludowym w opiece nad uczniami oraz bezpiecznym paleniu ogniska nauczycielom pomagali rodzice: pan Grzegorz Korbaś, pan Bronisław Jopek, pan Andrzej Jędo oraz pan Paweł Sroka – za co również serdecznie dziękujemy.

     • Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

     • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na poniższej stronie:https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

    • akcja
     • Finał akcji charytatywnej „Prezent dla futrzaka”

     • Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

      Z tej okazji została w naszej szkole zorganizowana akcja „Prezent dla futrzaka”, której inicjatorem była pani Żaneta Wróbel, przy współpracy pani Marleny Cieślak.

      Jesteśmy dumni ze całej naszej społeczności szkolnej. Dzięki wsparciu przedszkolaków, uczniów klas I – VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 358zł za którą zostały zakupione miski, smycze i obroże dla bezdomnych psów z przytuliska „Reksio" działającego w Gminie Szczucin.

      W dniu 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII pod opieką pani Żanety Wróbel oraz rodziców odwiedzili przytulisko i przekazali zakupione „prezenty” potrzebującym zwierzakom.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel.

      Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

    • logo dtm
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Na świecie już po raz jedenasty dzieci, młodzież i dorośli bawili się z tabliczką mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiły się 5644 szkoły z 23 państw

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      W naszej szkole uczniowie klas III – VIII przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia – ogółem 60 osób. Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

      Klasa III – 1 uczeń;

      Klasa IV – 7 uczniów;

      Klasa V – 4 uczniów;

      Klasa VI – 3 uczniów;

      Klasa VII – 6 uczniów;

      Klasa VIII – 12 uczniów.

      Uroczystego wręczenia dyplomów podczas apelu dokonała panI dyrektor Katarzyna Wacławska. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Marlena Cieślak.

      Serdecznie wszystkim gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wyjazd do kina - klasy IV - VIII

     • 01.10.2021r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do kina CINEMA 3D w Mielcu, gdzie obejrzeli film familjny p.t. "Jak rozmawiać z psem?". Film, pełen zabawnych zwrotów akcji rozbawił starszych i młodszych. Po seansie w radosnym nastroju uczniowie, pod opieką nauczycieli, wrócili do szkoły, a następnie do swoich domów. Planowali, podobnie jak bohater filmu, nawiązać telepatyczne więzi ze swoimi czworonogami, by dowiedzieć się, co zwierzęta myślą o swoich właścicielach.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin