• logo
     • #SzkołaPamięta - 2021

     • Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.  Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby najbliższych, zapalili znicze na cmentarzu prafialnym w Zabrniu. Na lekcjach wychowawczych prowadzone były rozmowy o lokalnych bohaterach, miejscach pamięci w znajdujących się w najbliższej okolicy i poznanie związanej z nimi historii.

      Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego czynnie włączyły się do akcji ,,Szkoła Pamięta”. 28 października 2021r. Dzieci wraz z opiekunami udały się na pobliski cmentarz. Odwiedziły miejsce pamięci narodowej jakim jest tablica upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i oddające hołd tym, którzy zginęli za Wolność naszej ojczyzny. We Wszystkich odwiedzonych miejscach dzieci pozostawiły zapalone znicze, jako symbol szacunku i pamięci.

     • Wycieczka do Ojcowa

     • W dniu 26 października 2021r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Mariana Skowrona, p. Marleny Cieślak oraz p. Małgorzaty Sejdor udali się na wycieczkę do Ojcowa.

      Uczniowie w pięknej słonecznej jesiennej aurze zwiedzali Ojcowski Park Narodowy - spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Groty Łokietka, ruin zamku na Pieskowej Skale.

      Podczas wycieczki realizowane były również zajęcia profilaktyczno-integracyjnych prowadzone przez fundację "Archezja", których celem była integracja grupy lub/i poprawienie relacji z samym sobą i innymi, rozbudzenie zainteresowań archeologią, historią i ekologią, poszukiwanie pasji, poszukiwanie naturalnych sposobów radzenie sobie w sytuacjach stresu, lęku, dorastania, niepokoju. Podczas warsztatów poruszane były treści: historia i ciekawostki o zamku trening podejmowania decyzji rozmowa o cechach i siłach charakteru podkreślenie ważności współpracy w grupie, budowania jedności klasowej oraz konsekwencji spowodowanych dokuczaniem sobie język dobra – język zła, historia o Indianinie (cel: zachęcenie uczniów do współpracy, pomagania sobie oraz budowania dobrych relacji/rozpoznawanie zagrożeń związanych z uzależnieniami).

      Na zakończenie wycieczki uczniowie wraz z opiekunami udali się do siedziby „Archezji” gdzie w miłej atmosferze zjedli pieczone kiełbaski, mieli możliwość strzelania z łuku oraz podzielić się wrażaniami.

     • XI Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Szczucina”

     • W czwartek 21 października 2021r. odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Szczucina” zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

      Tegoroczne dyktando pt. „Dyktando Covidowe” miało na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych podczas pisania ze słuchu.

      Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zabrniu godnie reprezentowały trzy uczennice: Gabriela Jędo – klasa VII, Martyna Głód – klasa VII oraz Gabriela Czub – klasa VIII. Opiekunem była p. Żaneta Wróbel.

     • Sadzenie krokusów

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zakupione zostały sadzonki krokusów, które uczniowie klas I - VIII zasadzili wokół szkoły. Nie obyło się bez śmiechu, bo to wcale nie jest takie oczywiste, którą stroną ułożyć cebulkę. Była to więc edukacja przyrodnicza w praktycznym działaniu. A teraz czekamy na wiosnę by podziwiać kwitnące krokusy.

      Krokusy to wdzięczne kwiaty cebulowe kwitnące wczesną wiosną. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają krokusy posadzone na trawniku, gdy wiosną zakwitają pomiędzy źdźbłami trawy. Sprawiają, że często jeszcze szarobury trawnik, będący w niezbyt dobrej kondycji po zimie, staje się kolorową ozdobą ogrodu.

    • logo
     • "Sprzątanie świata - Polska 2021"

     • "Sprzątanie świata - Polska 2021" tegoroczna kampania przebiegła pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę". Z powodu obfitych opadów deszczu akcja w wterenie została przesunięta w czasie. Uczniowie w szkole poznawali sposoby dbania o nasze środowisko naturalne - nasze współne dobro, ćwiczyli segregację odpadów w praktyce.

      Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwoliły uczniowie wyruszyli wyposażeni w rękawice i worki. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem uprzątnięty został teren wokół szkoły i cmentarza prafialnego w Zabrniu.

      Uczniowie byli bardzo zaskoczeni dużą ilością odpadów w rowach i zagajnikach. Wszyscy mamy zapeniany odbiór śmieci z gospodarstw domowych za co płacimy duże kwoty i mimo tego, że mogą one bezpiecznie trafić na składowisko odpadów trafiają do środowiska naturalnego.

    • akademia
     • Święto Patrona Szkoły

     •  W dniu 16 października 2021r.obchodziliśmy 13 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Jak co roku uroczyście obchodzimy ten dzień jako Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Z tej okazji w poniedziałek 18 października pragnęliśmy uczcić jego pamięć.

      Święto szkoły rozpoczęła uroczysta Msza Św. odprawiona przez ks. Marka Łopatkę w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zabrniu. Następnie w szkole miała miejsce akademii przygotowana przez uczniów klasy IV i VIII pod kierunkiem pani dyrektor Katarzyny Wacławskiej. Muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny pod batutą pani Barbary Czaja. Podczas apelu uczniowie przypomnieli całej społeczności szkolnej o Janie Pawle II jako głowie Kościoła, wielkim Polaku oraz papieżu młodzieży.

      Patron to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. I tak też robi się w naszej szkole. Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna ze swego patrona i dokłada wszelkich starań, aby jego słowa „W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem” były dla nas drogowskazem w pracy i w życiu.

      Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego Jana Pawła II, przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do patrona, szacunek do szkoły noszącej jego imię, a poprzez to, szacunek do wiedzy i nauki. Motywuje nas do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i bardziej przyjaźnie.

      Wystarczy “od siebie wymagać, choćby inni od nas nie wymagali”, by nadać sens i wielkość sprawom najprostszym. Nie ma rzeczy nieważnych, lat nieważnych, ludzi nieważnych…
      Świętość i wielkość zaczyna się już od domowego ogniska, od szkoły podstawowej, od ideałów, jakie sobie stawiamy na tym etapie naszego życia.  

    • den
     • Dzień Edukacji Narodowej - akademia

     • W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Tego dnia uczniowie naszej szkoły podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli pracownikom szkoły kwiaty. Wielu z nich otrzymało kartki z życzeniami samodzielnie wykonane przez uczniów. Podczas akademii pani dyrektor Katarzyna Wacławska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud, zaangażowanie, energię i otwartą na potrzeby uczniów postawę oraz stworzenie miłej atmosfery, sprzyjającej nauce i wychowaniu.

      Uczniowie podziękowali nauczycielom wierszem i piosenką, a my – nauczyciele- dziękujemy wszystkim uczniom za pamięć o nas i życzenia.

    • ognisko
     • Wycieczka rowerowa - klasy 5 - 8

     • Za oknami pojawiła się jesień, która przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca. Właśnie taka pogoda sprzyja wspólnym zabawom, spacerom i paleniu ogniska. W poniedziałek 11 października bieżącego roku uczniowie klas 5 – 8 wraz z nauczycielami i panią dyrektor kultywowali „Święto pieczonego ziemniaka” połączone z wycieczką rowerową. Taka forma wspólnego spędzania czasu pozytywnie wpłynęła na integracje uczniów, wzmacnianie więzi koleżeńskiej. Była wspaniałą okazją do poznawania krajobrazu i przyrody najbliższej okolicy. Zachęcała do aktywności fizycznej oraz kultywowania zwyczajów regionalnych.

      W znakomitych humorach i uśmiechem „od ucha do ucha”, po uprzednim przygotowaniu rowerów i wyposażeniu w kamizelki odblaskowe cały peleton wyruszył spod Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu do miejsca docelowego, którym był Dom Ludowy w Zabrniu. Tam czekała na nas iście królewska uczta oraz przygotowane miejsce palenia ogniska. Rozpoczęła się zabawa, pieczenie kiełbasek, a upieczone w żarze ogniska ziemniaki pięknie pachniały i wybornie smakowały. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i tańców. Dzień upłynął w przyjemnej rodzinnej atmosferze, doborowym towarzystwie i dobrym humorze.

      Nie może tutaj zabraknąć podziękowań dla sołtysa wsi Zabrnie, pana Grzegorza Korbasia za pomoc w organizacji i ufundowanie poczęstunku dla naszych uczniów. Rodzicom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrniu dziękujemy za przygotowanie lokalu oraz ogniska. Podczas pobytu w Domu Ludowym w opiece nad uczniami oraz bezpiecznym paleniu ogniska nauczycielom pomagali rodzice: pan Grzegorz Korbaś, pan Bronisław Jopek, pan Andrzej Jędo oraz pan Paweł Sroka – za co również serdecznie dziękujemy.

     • Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

     • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na poniższej stronie:https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

    • akcja
     • Finał akcji charytatywnej „Prezent dla futrzaka”

     • Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

      Z tej okazji została w naszej szkole zorganizowana akcja „Prezent dla futrzaka”, której inicjatorem była pani Żaneta Wróbel, przy współpracy pani Marleny Cieślak.

      Jesteśmy dumni ze całej naszej społeczności szkolnej. Dzięki wsparciu przedszkolaków, uczniów klas I – VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 358zł za którą zostały zakupione miski, smycze i obroże dla bezdomnych psów z przytuliska „Reksio" działającego w Gminie Szczucin.

      W dniu 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII pod opieką pani Żanety Wróbel oraz rodziców odwiedzili przytulisko i przekazali zakupione „prezenty” potrzebującym zwierzakom.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel.

      Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

    • logo dtm
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Na świecie już po raz jedenasty dzieci, młodzież i dorośli bawili się z tabliczką mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiły się 5644 szkoły z 23 państw

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      W naszej szkole uczniowie klas III – VIII przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia – ogółem 60 osób. Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

      Klasa III – 1 uczeń;

      Klasa IV – 7 uczniów;

      Klasa V – 4 uczniów;

      Klasa VI – 3 uczniów;

      Klasa VII – 6 uczniów;

      Klasa VIII – 12 uczniów.

      Uroczystego wręczenia dyplomów podczas apelu dokonała panI dyrektor Katarzyna Wacławska. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Marlena Cieślak.

      Serdecznie wszystkim gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wyjazd do kina - klasy IV - VIII

     • 01.10.2021r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do kina CINEMA 3D w Mielcu, gdzie obejrzeli film familjny p.t. "Jak rozmawiać z psem?". Film, pełen zabawnych zwrotów akcji rozbawił starszych i młodszych. Po seansie w radosnym nastroju uczniowie, pod opieką nauczycieli, wrócili do szkoły, a następnie do swoich domów. Planowali, podobnie jak bohater filmu, nawiązać telepatyczne więzi ze swoimi czworonogami, by dowiedzieć się, co zwierzęta myślą o swoich właścicielach.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland