• Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Marii Kozaczkowej

     • W Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Bartosz Guła z klasy 5 i Maria Misiaszek z klasy 8. Mimo bardzo dużej konkurencji ( około 50 uczestników) Marysi udało zdobyć się trzecie miejsce a Bartoszowi wyróżnienie. Gratulujemy naszym uczniom, tym bardziej że to już ich kolejne sukcesy.

     • Festiwal Zawodów w Małopolsce 2023

     • W dniu 26 kwietnia uczniowe klasy VIII podopieką wychowawcy wzięli udział w jubileuszowej X edycji Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2023, który odbył się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowe EXPO w Krakowie.

      Ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkół branżowych z Małopolski, zobaczyć interaktywne prezentacje zawodów z różnych branż, samodzielnie wykonać prace związane z zawodem na interesujących ich stanowisku pracy, porozmowiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w danym zawodzie.

      Wyjazd po części został dofinansowany ze środków Urzędu Miasta i Gminy Szczucin, za co serdecznie dziękujemy.

     • Pomoc dla Ukrainy

     • Społeczność szkolna włącza się do zbiórki rzecowo - finansowej organizowanej przez Ochotniczą Straż Pożarną Gminy Szczucin na rzecz mieszkańców Parafii w Kamieńcu Podolskim. Zbiórka na terenie szkoły przeprowadzaona będzie w dniach 25 - 27 kwietnia 2023r. 

      Z góry serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

     • XX Dzień Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości

     • W czwartek 20 kwietnia, uczniowie klasy VII i VIII pod opieką wychowawców wzięli udział w XX Dniu Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom przeciwko Ludzkości "Nie masz już w Polsce Żydowskich miasteczek" organizowanym przez Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej przy współpracy Dąbrowskiego domu Kultury.

      Uczennice z klasy VIII: Agata First i Maria Misiaszek wspaniale reprezentowały szkołę w organizowanych z tej okazji konkursach recytatorskim, wokalnym i fotograficznym.

      Maria Misiaszek zajęła II miejsce w konkrsie recytatorskim oraz III miejce w konkursie wokalnym. Natmiast Agatka otrzymała dyplomy za udział w knkursie recytatorskim i fotograficznym.

      Serdecznie gratulujemy.

       

     • Dzień Ziemi 2023

     • Dzień Ziemi jest corocznym świętem, którego celem jest szerzenie wiedzy i zwiększanie świadomości na temat ochrony środowiska oraz  wyzwań, przed którymi stoi środowisko naturalne naszej planety. Dzień ten to wspaniała okazja do refleksji nad naszym wpływem na Ziemię i działaniami, jakie możemy podejmować na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

      Z tej okazji społeczność naszej szkoły sprzątała przydrożne rowy i lasy w najbliższej okolicy. Pod kierunkiem pani Barbary Wantuch chętni uczniowie wykonali plakaty dotyczące ochrony środowika, które zostały zaprezentowane na gazetce ściennej Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie klasy IV i V natomiast pod  czujnym okiem pan Barbary Kubek i pani Barbary Wantuch przygotowali tematyczne przedstawienie.W tym dniu w szkole dominował kolor zielony.

     • 32. Regionalny konkurs na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem Wielkanocy

     • Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzeni w 32. Regionalny konkursie na pisankę ludową i plastykę obrzędową związaną z okresem Wielkanocy.

      Uczeń klasy IV - Michał Surdel zdobył II miejsce w kategorii pisanka współczesna - dzieci.

      Natomiast uczennica Natalia Głód, również z klasy IV uzyskała wyróżnienie w kategorii pisanka tradycyjna - dzieci.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Wyniki konkursu „Wielkanoc w polskim domu”

     • Dnia 9 marca br. w Domu Kultury w Szczucinie odbył się Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową pn.”Wielkanoc w polskim domu”. Na konkurs wpłynęły 243 prace plastyczne ze wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych gminy Szczucin. Z naszej placówki nagrodzeni zostali:

      • w kategorii przedszkola:
       I miejsce:
       Katarzyna Kusiak;
       Marcelina Korbaś;
       Dawid First
       II miejsce:
       Krystian Przybyło;
       Julia Furgał
       III miejsce:
       Jakub Zabrocki
       wyróżenienie:
       Emilia Szarek
      • w kategorii klas I - IV:
       I miejsce:
       Natalia Przybyło;
       Szymon Oleś;
       Natalia First;
       Dawid Kupiec;
       Natalia Głód;
       Michał Surdel;
       Aleksandra Furgał;
       Wojciech Bielaszka
       II miejsce:
       Patrycja Jędo;
       Krystian Wiatr;
       Karol Sroka;
       Milena Korbaś
       wyróżnienie:
       Marlena Korbaś
      • w kategorii klas V - VIII
       I miejsce:
       Bartosz Guła;
       Amelia Sieroń;
       Szymon Sroka;
       Wiktor Wierzba
       II miejsce:
       Szymon Szarek

      Serdecznie wszystkim gratulujemy!

     • Szkolny konkurs na palmę wielkanocną

     • W naszej szkole odbył się szkolny konkurs na najładniejszą klasową palmę wielkanocną. Celem konkursu było popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej, rozbudowanie inwencji twórczej dzieci oraz integracja zespołu klasowego podczas wspólnego wykonywania palmy.

      Wszystkie palmy prezentowały się wspaniale. Jury przyznało same I i II miejsca. Nagrody w konkursie ufundował ksiądz Marek Łopatka, za co serdecznie dziękujemy.

     • #LaboratoriaPrzyszłości

     • Uczniowie klasy VII i VIII na lekcjach informatyki próbowali swoich sił w druku 3D. Wykorzystując gotowe darmowe modele poprane z Internetu wydrukowane zostały kolorowe ozdoby wielkanocne. Ponadto uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami związanymi z drukiem 3D, budową i działaniem szkolnej drukarki 3D zakupionej ze środków programu #LaboratoriaPrzyszłości oraz przygotowaniem piku do druku w programie typu slicer. Na kolejnych zajęciach planujemy rozpocząć także zabawę z samodzielnym projektowaniem i tworzeniem modeli 3D z wykorzystaniem programu ScetchUp lub Tinckercad.

      Uczniowie klasy III budowali tor przeszkód oraz programowali trasę przejazdu dla robota Photon zakupionego również w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

     • Dzień Wody

     • W dniu 22 marca 2023r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wody. W tym dniu dominował kolor niebieski, a uczniowie byli zachęcani do picia wody. Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę tematyczną dotyczącą zalet wody, jej prozdrowotnych właściwości oraz o tym jak należy oszczędzać wodę.

     • IX Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”

     • W środę 15 marca 2023r.  odbył się IX  Powiatowy Przegląd Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”,  zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Tarnowskiej. Patronat honorowy nad przeglądem sprawowali: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. Proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej ks. Stanisław Cyran, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek. Przegląd przeprowadzony został w gościnnej sali kinowej Dąbrowskiego Domu Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Z naszej szkoły w kategorii "0-2 soliści" uczennica z klasy I - Daria Gromny zdobyła I miejsce, natomiast z w ktegorii "6-8 soliści" Maria Misiaszek z klasy VIII uzyskała II miejsce.

      Zespół "Nutki" w składzie: Natalia First, Natalia Frąc, Aleksandra Furgał, Daria Gromny, Patrycja Jędo, Julia Noga, Kinga Taraska reprezentujący naszą szkołę w kategorii klas 0-2 otrzymał pamiątkowy dyplom.

      Serdecznie Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Gminny Konkurs Recyratorski im. Marii Kozaczowej

     • 17.03.2023r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek odbył się Gminny Konkurs Recytatorski im. M. Kozaczkowej. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów podzielonych na 3 kategorie wiekowe. Do konkursu zostali zakwalifikowani po przeprowadzeniu eliminacji szkolnych. Byli to następujący uczniowie:

      Kategoria klas I-III: Patrycja Jędo i  Kinga Taraska

      Kategoria klas IV - VI: Paulina Płaczek i Bartosz Guła

      Kategoria klas VII - VIII: Agata First i Maria Misiaszek

      Mimo dużej konkurencji talent recytatorski dwojga naszych uczniów został doceniony przez jury. Bartosz Guła i Maria Misiaszek zdobyli III miejsca w swoich kategoriach wiekowych i będą reprezentowali naszą szkołę na  Powiatowym Konkursie Recytatorskim im. M. Kozaczkowej. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. 

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland