• den
     • Dzień Edukacji Narodowej - akademia

     • W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Tego dnia uczniowie naszej szkoły podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Wręczyli pracownikom szkoły kwiaty. Wielu z nich otrzymało kartki z życzeniami samodzielnie wykonane przez uczniów. Podczas akademii pani dyrektor Katarzyna Wacławska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za codzienny trud, zaangażowanie, energię i otwartą na potrzeby uczniów postawę oraz stworzenie miłej atmosfery, sprzyjającej nauce i wychowaniu.

      Uczniowie podziękowali nauczycielom wierszem i piosenką, a my – nauczyciele- dziękujemy wszystkim uczniom za pamięć o nas i życzenia.

    • ognisko
     • Wycieczka rowerowa - klasy 5 - 8

     • Za oknami pojawiła się jesień, która przywitała nas kolorowymi liśćmi i ciepłymi promieniami słońca. Właśnie taka pogoda sprzyja wspólnym zabawom, spacerom i paleniu ogniska. W poniedziałek 11 października bieżącego roku uczniowie klas 5 – 8 wraz z nauczycielami i panią dyrektor kultywowali „Święto pieczonego ziemniaka” połączone z wycieczką rowerową. Taka forma wspólnego spędzania czasu pozytywnie wpłynęła na integracje uczniów, wzmacnianie więzi koleżeńskiej. Była wspaniałą okazją do poznawania krajobrazu i przyrody najbliższej okolicy. Zachęcała do aktywności fizycznej oraz kultywowania zwyczajów regionalnych.

      W znakomitych humorach i uśmiechem „od ucha do ucha”, po uprzednim przygotowaniu rowerów i wyposażeniu w kamizelki odblaskowe cały peleton wyruszył spod Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu do miejsca docelowego, którym był Dom Ludowy w Zabrniu. Tam czekała na nas iście królewska uczta oraz przygotowane miejsce palenia ogniska. Rozpoczęła się zabawa, pieczenie kiełbasek, a upieczone w żarze ogniska ziemniaki pięknie pachniały i wybornie smakowały. Nie obyło się bez wspólnego śpiewania i tańców. Dzień upłynął w przyjemnej rodzinnej atmosferze, doborowym towarzystwie i dobrym humorze.

      Nie może tutaj zabraknąć podziękowań dla sołtysa wsi Zabrnie, pana Grzegorza Korbasia za pomoc w organizacji i ufundowanie poczęstunku dla naszych uczniów. Rodzicom i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabrniu dziękujemy za przygotowanie lokalu oraz ogniska. Podczas pobytu w Domu Ludowym w opiece nad uczniami oraz bezpiecznym paleniu ogniska nauczycielom pomagali rodzice: pan Grzegorz Korbaś, pan Bronisław Jopek, pan Andrzej Jędo oraz pan Paweł Sroka – za co również serdecznie dziękujemy.

     • Dyktando na Święto Edukacji Narodowej

     • Serwis edukacyjny www.dyktanda.pl serdecznie zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w specjalnym dyktandzie z okazji Święta Edukacji Narodowej!

      Na wszystkich uczestników czekają nagrody, a dla najlepszego Nauczyciela portal Dyktanda.pl przygotował nagrodę główną - do wyboru tablet (Samsung 10 cali) lub projektor (Overmax Multipic 5.1)

      Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

      Udział w dyktandzie jest bezpłatny! Pod uwagę brana będzie poprawność udzielanych odpowiedzi oraz czas (im szybciej, tym lepiej).

      Aby wziąć udział w Dyktandzie na Święto Edukacji Narodowej wystarczy zalogować lub założyć konto użytkownika w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu” znajdujący się na poniższej stronie:https://dyktanda.pl/konkursy/dyktando-na-dzien-edukacji-narodowej

      Dyktanda konkursowe udostępnione zostanie do rozwiązywania o wskazanych godzinach (tj. o 19:00 dla uczniów i o 20:00 dla nauczycieli).

    • akcja
     • Finał akcji charytatywnej „Prezent dla futrzaka”

     • Światowy Dzień Zwierząt obchodzony jest 4 października i rozpoczyna Światowy Tydzień Zwierząt, który trwa do 10 października. Cele święta są od lat niezmienne: mają zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.

      Z tej okazji została w naszej szkole zorganizowana akcja „Prezent dla futrzaka”, której inicjatorem była pani Żaneta Wróbel, przy współpracy pani Marleny Cieślak.

      Jesteśmy dumni ze całej naszej społeczności szkolnej. Dzięki wsparciu przedszkolaków, uczniów klas I – VIII oraz nauczycieli i pracowników szkoły udało się zebrać kwotę 358zł za którą zostały zakupione miski, smycze i obroże dla bezdomnych psów z przytuliska „Reksio" działającego w Gminie Szczucin.

      W dniu 8 października 2021r. uczniowie klasy VIII pod opieką pani Żanety Wróbel oraz rodziców odwiedzili przytulisko i przekazali zakupione „prezenty” potrzebującym zwierzakom.

      Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel.

      Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego wszystkim serdecznie dziękujemy za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

    • logo dtm
     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła uczestniczyła w akcji XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Na świecie już po raz jedenasty dzieci, młodzież i dorośli bawili się z tabliczką mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiły się 5644 szkoły z 23 państw

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      W naszej szkole uczniowie klas III – VIII przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia – ogółem 60 osób. Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymali:

      Klasa III – 1 uczeń;

      Klasa IV – 7 uczniów;

      Klasa V – 4 uczniów;

      Klasa VI – 3 uczniów;

      Klasa VII – 6 uczniów;

      Klasa VIII – 12 uczniów.

      Uroczystego wręczenia dyplomów podczas apelu dokonała panI dyrektor Katarzyna Wacławska. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Marlena Cieślak.

      Serdecznie wszystkim gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wyjazd do kina - klasy IV - VIII

     • 01.10.2021r. uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w wycieczce do kina CINEMA 3D w Mielcu, gdzie obejrzeli film familjny p.t. "Jak rozmawiać z psem?". Film, pełen zabawnych zwrotów akcji rozbawił starszych i młodszych. Po seansie w radosnym nastroju uczniowie, pod opieką nauczycieli, wrócili do szkoły, a następnie do swoich domów. Planowali, podobnie jak bohater filmu, nawiązać telepatyczne więzi ze swoimi czworonogami, by dowiedzieć się, co zwierzęta myślą o swoich właścicielach.

     • Dzień chłopaka w naszej szkole

     • W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
      Witamy serdecznie chłopaka każdego
      Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
      Innych przyjemności już nawet nie zliczę

      Z okazji Dnia Chłopaka męska część naszej społeczności szkolnej została obdarowana słodkimi upominkami. W imieniu dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego, przewodnicząca - Patrycja Sroka (klasa VIII) złożyła wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, samych dobrych ocen, prawdziwych przyjaciół oraz spełnienia wszystkich marzeń. Uczniowie klasy VII i VIII w ramach integracji zamówili pizzę - "pizzę zajadamy bo dzień chłopaka mamy!

      Obchody Dnia Chłopaka minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

     • Małopolska Noc Naukowców w Szkole Szczepanika

     • Zapraszamy na 15. edycję Małopolskiej Nocy Naukowców  w Szkole Szczepanika, która odbędzie się 24 września (piątek) w godzinach 17.00 - 22.00.Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 14 621 83 16, 14 621 17 30

      Będziemy wdzięczni za umieszczenie poniższych materiałów promocyjnych na stronie internetowej Państwa szkoły. 

      Społeczność Szkoły Szczepanika

     • Akcja "Magiczna moc nakrętek"

     • Zwracamy się o pomoc dla Miłoszka, który jest mieszkańcem Gminy Szczucin. Choruje na nowotwór złośliwy. Jest po usunięciu nerki. Przed nim długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Razem możemy pomóc mu zbierając plastikowe nakrętki, które przekażemy jego rodzinie. Każda ilość ma znaczenie! Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Nakrętki zbieramy w Naszej szkole do 8 października 2021 roku.

      Informujemy również o akcji „Ciacho dla Miłoszka. Szczegółowe informacje znajdują się w zamieszczonym poniżej plakacie. 

      Bardzo prosimy o zaangażowanie i udostępnianie informacji, aby dotarła do jak największej liczby odbiorców.

     • Zebranie z rodzicami

     • Dnia 16.09.2021 r. (tj. czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII. Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii. Serdecznie zapraszamy.

     • Powiatowe obchody 82 rocznicy wydarzeń wrześniowych

     • W niedzielę 12 września 2021 roku delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła udział w Powiatowych obchodach 82 rocznicy wydarzeń wrześniowych. Jak co roku uroczystości patriotyczne przy Kwaterze Pamięci Narodowej poprzedziła uroczysta Msza Święta na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym w Szczucinie. W przemarszu pocztów sztandarowych uczestniczyli także uczniowie z naszej szkoły dumnie niosąc sztandar Szkoły Podstawowej w Zabrniu im. Jana Pawła II. Następnie złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów , by upamiętnić tragiczne wydarzenia z września 1939 roku i uczcić poległych w obronie ojczyzny Polaków.

     • Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

     • W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 kontynuowana jest pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

      Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

    • Nowy rok szkolny
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

     • Dla każdego ucznia nowy rok szkolny wiąże się z planami i wyzwaniami, którym w trakcie nauki chce sprostać. Z takimi postanowieniami w dniu 1 września 2021 roku spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022.

      O godzinie 8:00 obyła się uroczysta Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zabrniu. W szkole o godz. 9:00 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Katarzyna Wacławska, która wystąpiła z okolicznościowym przemówieniem. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach.

      W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.

     • Informacje - Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

     • - Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 w dniu 01.09.2021r. dla Szkoły  Podstawowej w Zabrniu poprzedzona będzie Mszą Świętą o godz. 8:00 w Kościele Parafialnym w Zabrniu. 

      - O godz. 9.00 na sali gimnastycznej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022, następnie przejście do sal i spotkanie z wychowawcami klas.

      - Rano autobus szkolny będzie kursował zgodnie z zamieszczonym rozkładem, powrót około godz. 10:15. W autobusie szkolnym obowiązują maseczki.

      - Przed wejściem i wyjściem ze szkoły każdy ma obowiązek dezynfekowania rąk (obowiązek zasłaniania ust i nosa).

      - Prosimy uczniów o zabranie plecaków w celu odebrania ćwiczeń i podręczników.

      - Przypominamy o składaniu stosownych zaświadczeń w MGOPS w Szczucinie na bezpłatne dożywianie uczniów.

      - Istnieje możliwość wykupienia płatnych obiadów dla uczniów w cenie 8 zł za obiad Płatność za obiady uiszcza się z góry za cały miesiąc).

      - Składanie wniosków o stypendium socjalne na rok szkolny 2021/2022 odbywać się będzie w terminie od 1.09.2021 - 15.09.2021. Wydawanie wniosków od 24.08.2021 r. w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie przy ul. Rudnickiego 11.

     • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

     • Mija kolejny rok szkolny.
      Dziękujemy za wytrwałość, serce i zaangażowanie.
      Życzymy udanego oraz bezpiecznego wypoczynku po trudach intensywnej pracy i samych słonecznych dni w czasie wakacji.
      Natomiast  naszym drogim absolwentom wkraczającym na nową drogę edukacyjną – odwagi, determinacji w zmierzaniu do wytyczonych celów, realizowania planów i marzeń.

      Dnia 25.06.2021. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021 i pożegnanie Ósmoklasistów, którzy zafundowali nam dużą dawkę dobrego humoru oraz sporo wzruszeń. Przypomnieli jakie były ich początki w murach naszej szkoły, opowiedzieli o swoich sukcesach i najważniejszych wydarzeniach z ostatnich lat. Podczas uroczystości nasi Absolwenci pożegnali się z wszystkimi pracownikami szkoły.

      Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym podziękował wszystkim zebranym: uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pracownikom obsługi za niełatwą pracę w całym roku szkolnym. Następnie wręczone zostały nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję.

      Niezwykle wzruszające było wystąpienie dotychczasowej Pani Dyrektor Genowefy Dzięgiel, która w tym roku szkolnym przeszła na emeryturę. Serdecznie i ciepło została pożegnana przez uczniów, rodziców i nauczycieli. 

       

     • Wycieczka do Sandomierza

     • We wtorek 22.06.2021 odbyła się wycieczka do Saandomierza w której udział wzięli uczniowie klasy V i VI oraz uczennica klasy IV. 

      Razem z przewodnikiem ruszyliśmy odkryć Sandomierski Kufer Skarbów. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Bramy Opatowskiej. Panorama miasta, rzeka Wisła i piękne budowle umieszczone na siedmiu wzgórzach to świetna okazja na piękne zdjęcia. Kolejnym punktem wycieczki była Podziemna Trasa Turystyczna. Słynne lochy z XV, XVI wieku dały nam trochę ochłody tego gorącego dnia. Półtora kilometrowy marsz zakończył się pod budynkiem Ratusza. Zmęczeni pozwoliliśmy sobie na krótki relaks na Sandomierskim Rynku. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Zbrojownia Rycerska. Tutaj mogliśmy ubrać stroje damskie, a także zbroje rycerskie. Następnie przeszliśmy obok Domu Długosza - obecnie Muzeum Diecezjalnego i Katedry. Nie zabrakło oczywiście spaceru Wąwozem Królowej Jadwigi. Z pokładu statku podczas 30 minutowego rejsu podziwialiśmy sandomierskie wzgórza.  Wycieczkę po Sandomierzu zakończyliśmy zwiedzaniem Zamku królewskiego. Mimo zmęczenia, jednak pełni zapału udaliśmy się w pobliskie Góry Pieprzowe - najstarsze góry w Polsce. Mogliśmy tam podziwiać niezwykle malownicze widoki na Wisłe i starówkę Sandomierza. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Koprzywnicy gdzie zwiedzaliśmy pocysterski Kościół NMP i św. Floriana wraz z zachowanym skrzydłem klasztoru z kapitularzem.

      Zmęczeni, zadowoleni i usmiechnięci wieczorem wróciliśmy do swoich domów.

     • ,,Nie pal przy mnie, proszę” - Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I-III szkół podstawowych

     • W drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 w naszej szkole został zrealizowany program profilaktyczny ,,Nie pal przy mnie, proszę.”Uczestniczyli w nim uczniowie klas I-III. Celem głównym programu jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzy w zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu. Na zajęciach dzieci poznały główną bohaterkę – wiewiórkę Wiki, która towarzyszyła im przez czas realizacji programu. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci .Uczniowie uporządkowali i poszerzyli swoje wiadomości na temat zdrowia, poznali sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin