• Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników szkoły. Podczas uroczystej akademii, która w naszej szkole odbyła się 13 października, pani dyrektor wyraziła słowa podziękowania dla nauczycieli za ich pracę, oddanie i zaangażowanie, zostały również wręczone Nagrody Dyrektora.

      Jak co roku uczniowie przygotowali program artystyczny, by wyrazić wdzięczność i mieć okazję osobiście podziękować za codzienny trud wychowania i nauczania. W tym roku uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Gaj przygotowali występ kabaretowy pokazujący bolączki nauczycieli spotykających się w pokoju nauczycielskim na dużej przerwie. W rolę nauczycielek doskonale wcieliły się uczennice z klasy VIII: Maria Misiaszek, Anna Borgosz, Julita Bartoszek, Gabriela Jędo i Agata First. Druga część występu dotyczyła z kolei codziennych problemów uczniów, którzy nie zawsze przygotowani są do zajęć, ale za to zawsze starają się to ukryć, z czego wynikają zabawne sytuacje. Występy kabaretowe urozmaicały piosenki w wykonaniu czwartoklasistów: Natalii Głód i Brajana Bednarza i piątoklasistów: Amelii Sieroń i Tomasza Borgosza z towarzyszeniem przeuroczego chórku męskiego z tej samej klasy. Na koniec wszyscy uczniowie klasy V oraz Piotr Cieśla z klasy VI wykonali utwór „Sto lat” w wersji wokalnej:
      Amelia Sieroń - skrzypce
      Bartosz Guła – keyboard
      Szymon Noga – saksofon
      Piotr Cieśla, Tomasz Cieśla – trąbka
      pozostali uczniowie klasy V – flety

      W tym czasie przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi pamiątkowe dyplomy przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

      Bezpośrednio po uroczystości uczniowie każdej klasy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim wychowawcą.

      Mimo że akademia już za nami do dziś brzmią nam w uszach oryginalne życzenia złożone przez Filipa Frąca w imieniu całej społeczności szkolnej:

      Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
      Dziś zaiste jest okazyja,
      iżby wyrazić nasze podziękowania
      za uprawianie tegoż ugoru,
      jakim są nasze czerepy.
      Niech Wać Państwu
      snuje się żywot w pomyślności,
      a fortuna niech nie omija Waszego domostwa.
      Ty zaś - szlachetne zdrowie,

      ulubuj sobie naszych bakałarzy
      i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.

       Anno Domini 2022

      W tym szczególnym dniu pamiętamy również o emerytowanych pracownikach naszej szkoły, do których zostały przesłane ręcznie wykonane kartki z życzeniami.

       

     • Wyjazd uczniów klas IV-VIII do teatru

     • W dniu 7 października 2022 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wycieczce do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Mieli tam okazję obejrzeć spektakl będący adaptacją teatralną powieści "Tajemniczy ogród". Wszystkich oczarowała niezwykła scenografia i piękna wzruszająca opowieść o sile przyjaźni.

     • Dzień Chłopka

     • Dzień Chłopaka to dobra okazja, by złożyć naszym kolegom najserdeczniejsze życzenia. Z okazji ich święta Samorząd Szkolny przygotował dla każdego chłopca słodki upominek. Odbyły się także wybory na najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Został nim Filip Frąc z klasy VIII. Na pamiątkę Filip dostał dyplom, który będzie przypominał mu o sympatii, jaką cieszy się w naszej społeczności szkolnej.

      Z okazji tego wyjątkowego święta życzymy każdemu chłopcu:
      Sukcesów - tych największych
      Ciasteczek - tych najsłodszych
      I samochodów - tych najszybszych :-)

      Samorząd Szkolny

     • Spotkanie z aktorem Marclem Borowcem

     • „Nowy teatr to…” pod takim hasłem w SCKiB w Szczucinie w dniu 23. 09. 2022r. w ramach Salonów Poezji, odbyło się spotkanie z Marcelem Borowcem – aktorem teatralnym, telewizyjnym, lektorem filmowym i kompozytorem. Chętni uczniowie klasy VIII naszej szkoły współnie z młodzieżą z innych szkół podstawowych z Gminy Szczucin wysłuchali utworów Bolesława Leśmiana w oryginalnym wykonaniu aktora.

     • Pierwszoklasiści na przejsciu dla pieszych

     • Trening czyni mistrza...

      Ucznowie klasy pierwszej pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Grabowskiej uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

     • Spotkanie z Policjantem

     • O tym jak ważne jest prawidłowe zachowywanie się na przejściu lub w pobliżu jezdni, mieli okazję przypomnieć sobie najmłodsi ze Szkoły Podstawowej w Zabrniu. 

      W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 22 września 2022r odbyło się spotkanie z Policjantami Komisariatu Policji w Szczucinie asp. Łukaszem Liguzem oraz st. asp. Krzysztofem Słowikiem. Wzięli w nim udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej.

      Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Panowie policjanci omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych, poruszania się właściwą stroną ulicy. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

      W ramach spotkania uczniowie klasy pierwszej otrzymali kamizelki odblaskowe.

      Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ostrzeżeń policjantów, odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje dla naszych przedszkolaków. Dzieci ubrały się na kolorowo, aby podkreślić radosny nastrój tego wyjątkowego dnia. Były śpiewy, tańce z balonami, konkursy i gry zespołowe. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło uśmiechu, radości i słodkiego jabłka. Na zakończenie dnia dzieciom wręczono dyplomy z okazji obchodzonego święta.

     • Powiatowe Obchody 83. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

     • W dniu 18. 09. 2022r. delegacja uczniów z naszej szkoły w składzie: Daria Płaczek, Julita Bartoszek, Agata First, Michał Furgał oraz Szymon Sroka pod opieką pani Barbary Wantuch wzięli udział w Powiatowych Obchodach 83. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie.

      Uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, złożyli wiązankę kwiatów przy Kwaterze Pamięci Narodowej w Szczucinie.

     • 80. Rocznica Aktion Reinhardt – Uroczystości w Dąbrowie Tarnowskiej

     • Uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Zabrniu w dniu 16. 09. 2022r.wzięli udział w obchodach 80. Rocznicy Aktion Reinhardt, upamiętniających tragiczną zagładę Żydów dąbrowskich. Organizatorem uroczystości był Dąbrowski Dom Kultury, Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego, przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej.

      Żywa lekcja historii rozpoczęła się pod Pomnikiem Ofiar Holocaustu na cmentarzu żydowskim gdzie oddano hołd pomordowanym obywatelom Dąbrowy żydowskiego pochodzenia.

      Druga część uroczystości miała miejsce w Ośrodku Spotkania Kultur. Uczniowie mogli wysłuchać wspomnień od potomków wywodzących się z rodzin żydowskich przedwojennej Dąbrowy: Steve’a Perlmana z USA, Mony Gubow i Henryka Jabłońskiego z Australii. Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było odczytane przez uczniów Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego fragmentów świadectw Ofiar Holocaustu z powiatu dąbrowskiego. W kolejnej części prelekcję na temat Akcji Reinhardt w Generalnej Guberni przedstawił dr Tomasz Domański z IPN. Ostatnią częścią uroczystości było zwiedzanie dwóch wystaw historycznych przygotowanych: „Aktion Reinhardt” i „Polacy ratujący Żydów”, otwartych oficjalnie przez dr. hab. Filipa Musiała – Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie.

     • Spotkanie z ekodoradcą

     • Dnia 16 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątania Świata” poprzez spotkanie z gminnym ekodoradcą Panią Eweliną Ryńską. Podczas spotkania ekodoradca rozmawiał z uczniami na tematy związane z powietrzem, a w szczególności co to jest smog, jak powstaje, jakie są skutki powietrza zanieczyszczonego smogiem oraz jak jemu przeciwdziałać. Uczniowie wzięli udział w warsztatach podczas których rozwiązywali karty pracy, łamigłówki, zagadki związane z tematyką ochrony środowiska oraz uczyli się właściwej segregacji śmieci. Nasi uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego na temat smogu.

      Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania ekodoradcy. Cieszymy się, że zarówno dzieci przedszkolne, jak i uczniowie klas I-VI mieli szansę dowiedzieć się wiele cennych informacji jak dbać o naszą przyrodę. Troska o nasze środowisko to ważny element edukacji i dlatego musimy motywować dzieci od najmłodszych lat do działań ekologicznych.

    • Narodowe Czytanie 2022
     • Narodowe Czytanie 2022

     • W wigilię ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania na Szczucińskim Rynku rozbrzmiewały strofy „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu,a Gabriela Jędo z klasy VIII zaprezentowała przed publicznością "Powrót taty".

      Po wysłuchaniu "Ballad i romansów" uczniowie odwiedzili szczucińską bibliotekę. Zwiedzając placówkę dowiedzieli się m.in. jaki księgozbiór posiada biblioteka, w jaki sposób można z niego skorzystać, jakie cele towarzyszą działalności bibliotek, jak należy się w nich zachowywać. Na koniec Pani bibliotekarka życzyła młodzieży wspaniałych spotkań z książką i biblioteką oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

       

    • nowy rok szkolny
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABRNIU

     • Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół.

      Ale wszystko ma swój czas.

      Dzień rozpoczęcia roku szkolnego – 1 września 2022 roku przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Uroczysta inauguracja roku szkolnego tradycyjnie już rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Zabrniu przez księdza Marka Łopatkę.

      Po przemarszu do szkoły, który otwierał poczet sztandarowy z dumnie powiewającym na wietrze sztandarem naszej szkoły, rozpoczęła się akademia.

      Pani dyrektor Katarzyna Wacławska w swoim przemówieniu otwierającym uroczystość ciepło powitała wszystkich uczniów, pracowników szkoły i gości, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem: dyrektora CUW pana Janusza Bukałę i radnego gminy Szczucin, mieszkańca Zabrnia pana Józefa Firsta. Podczas przemówienia zwróciła się do nich z podziękowaniami za remont łazienek i korytarza dolnego, który został przeprowadzony w czasie wakacji.

      Przed remontem awarii często ulegała kanalizacja oraz instalacja wodna.

      Dzięki wsparciu uzyskanemu od radnego pana Józefa Firsta udało się uzyskać zgodę na remont i jego sfinansowanie. Przebudowa łazienek polegała przede wszystkim na wymianie instalacji kanalizacyjnej, położeniu płytek, wymianie stolarki drzwiowej oraz wyposażeniu łazienek i toalet. Na podłogach korytarza również położono nowe płytki i pomalowano ściany.

      Po remoncie wnętrze łazienek w naszej szkole spełnia standardy na miarę XXI wieku.

      Efekt końcowy, jaki udało się osiągnąć jest sumą zaangażowanie wielu osób.

      W pierwszej kolejności pani dyrektor podziękowała władzom gminy Szczucin: panu burmistrzowi Janowi Sipiorowi oraz zastępcy burmistrza panu Tomaszowi Bełzowskiemu, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Kończąc przemówienie zapewniła, że o wyremontowane łazienki i korytarz będziemy dbać, jak o swoje własne, bo to przecież nasz wspólny drugi dom.

      Pan dyrektor CUW -u Janusz Bukała w swoim przemówieniu odniósł się z kolei do bardzo dobrych wyników Egzaminu Ósmoklasisty osiągniętych w ubiegłym roku szkolnym przez naszych uczniów. Wyraził nadzieję, że tegoroczne wyniki będą równie dobre a może nawet lepsze.

      W dalszej części akademii nasi uczniowie w sposób zabawny wspominali wakacyjny czas beztroski i luzu.

      Podczas akademii uczczono 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podkreślono, że wszyscy doceniamy to, że żyjemy w wolnym kraju, zwłaszcza teraz w obliczu konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą.

      W akademii wzięli udział uczniowie klasy VIII, V i IV, którzy przygotowywani byli przez panią Ewę Gaj, Marlenę Cieślak i Barbarę Czaję. Dekorację wykonała pani Barbara Kubek.

      Po akademii uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

     • Stypendia socjalne dla uczniów z Gminy Szczucin - informacje

     • Od dnia 01.09.2022 r. do 15.09.2022 r. można składać wnioski o stypendium socjalne dla uczniów z Gminy Szczucin. Stypendium jest zależne od dochodu. Kryterium dochodowe w wysokości 600 zł na osobę w rodzinie.

      Wnioski można odbierać od dnia 22.08.2022 r. w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie ul. Rudnickiego 11, więcej informacji pod numerem telefonu 14 643 51 39.

     • Uroczyste wręczenie nagród w ramach Konkursu plastyczno – fotograficznego „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”

     • W dniu 24.06.2022 roku o godz. 14.00 w Hotelu Restauracji CAMPARI w Górze Motycznej, gmina Żyraków odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu plastyczno-fotograficznego „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „PROWENT” w ramach działania 19 Wparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

      Serdecznie gratulujemy uczennicy z naszej szkoły - Agacie First z klasy VII, która w swojej kategorii wiekowej zajęła wyróżnienie za wykonanie pięnego zdjęcia "pocztówki" przestawiającej krajobraz  obszaru PROWEN.

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

     • Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony. Pożegnanie ze szkołą miało miejsce w piątek 24 czerwca. Uczniowie otrzymali świadectwa, a wraz z nimi promocję do kolejnej klasy. Natomiast dla 16 absolwentów klasy ósmej był to ostatni dzień w naszej szkole.

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 8:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Zabrniu. Po niej nastąpił wspólny przemarsz do szkoły na akademię, która rozpoczęła się o godzinie 9:00. Podczas zakończenia roku szkolnego odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Ósmoklasiści ślubowali godnie nosić imię absolwenta Szkoły Podstawowej w Zabrniu oraz wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności.  Podczas występ artystycznego uczniowie wierszem i piosenką uświetnili uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska podziękowała wszystkim: uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi za wytężoną i rzetelną pracę. Całej społeczności szkolnej życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Łzom wzruszenia i emocjom nie było końca. Dyrektor szkoły w niezwykle ciepłych słowach pożegnała i podziękowała za 40 lat wspaniałej i oddanej swojej pracy Pani Teresie Piekielnika, która przechodzi na emeryturę. Ósmoklasiści podczas akademii z sentymentem wspominali wspólnie spędzone lata i dziękowali społeczności szkolnej za mile spędzone chwile w progach swojej szkoły.

      Podczas uroczystej akademii zostały wręczone nagrody książkowe za wzorową postawę uczniowską, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły oraz za wysokie osiągnięcia w nauce. Zostali również wyczytani uczniowie wpisani do „Złotej księgi”.

      Wychowawcy w klasach wręczyli uczniom świadectwa. Pożegnań, uścisków i życzeń udanych wakacji nie było końca!

      Słonecznych i bezpiecznych wakacji!

     • Wyniki powiatowego konkursu "Cała prawda o Aids"

     • W piątek, 8 kwietnia 2022 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy konkurs wiedzy ph. „Cała prawda o AIDS” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Uczestników konkursu i ich opiekunów, w imieniu organizatorów, powitał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i przygotowania do udziału w tym przedsięwzięciu, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat HIV i AIDS oraz zachowań sprzyjających uniknięciu zakażeniu tym groźnym wirusem.

      Po oficjalnym powitaniu, ponad 40 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego przystąpiło do rozwiązywania testu sprawdzającego wiedzę m.in. na temat pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, przebiegu zakażenia HIV, diagnostyki w kierunku HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV oraz leczenia osób z AIDS.

      Najwyższą liczbę punktów w teście i miejsce na podium zdobyły:

      • I miejsce - Patrycja Kijak (Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim)

      • II miejsce - Aleksandra Lekarczyk (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)

      • III miejsce - Amelia Lechowicz (Szkoła Podstawowa w Zabrniu)

      Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzy „Cała prawda o AIDS”  otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatki konkursu otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe, które wręczali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Klimowska

      Naszą szkołę reprezentowały:

      • Amelia Lechowicz - klasa VIII - III miejsce
      • Agata First -  klasa VII - udział
      • Karolina Cieśla - klasa VIII -udział
      • Anna Kozaczka - Klasa VIII - udział
      • Gabriela Czub - klasa VIII - udział
      • Paulina Bielaszka - klasa VIII - udział

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Bezpieczne wakacje!

     • Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

     • Wycieczka klas I-III do Chęcin i Kielc

     • W dniu 9 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka klas I-III do Kielc i Chęcin. Na początku uczniowie odwiedzili Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie uzyskali wiele ciekawych informacji na temat historii powstania zabawek. Dowiedzieli się także jak proces tworzenia zabawek zmieniał się na przestrzeni lat.

      Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach jest największą i najstarszą taką placówką w Polsce. Zajmuje 631 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i prezentuje kilka tysięcy eksponatów. Uczniowie mogli tam zobaczyć kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną i marionetki teatralne. Najbardziej cenną częścią zbiorów tego muzeum stanowią zabawki historyczne, w tym lalki z przełomu XIX i XX wieku oraz XIX-wieczne żołnierzyki ołowiane, niemiecka miniaturowa maszyna do szycia, rzutnik na szklane przezrocza, pokoiki dla lalek, zagraniczne i polskie klocki. Najstarszym eksponatem, który dzieci mogły zobaczyć była niemiecka lalka woskowa, która pochodzi z końca XVIII wieku. Placówka posiada również interesujące wystawy stałe, takie jak: „Popołudniowa herbatka”, „Na babcinym strychu” czy „Misie w lesie”. Możliwość zwiedzenia Muzeum dostarczyła naszym uczniom wielu wrażeń, które na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

      Kolejnym przystankiem na naszej trasie był Zamek Królewski w Chęcinach. Zamek powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Był tam przechowywany skarbiec koronny. Ogromny skarbiec na zamku zgromadziła królowa Bona. Po III rozbiorze Polski zamek popadł w ruinę, opustoszał wtedy nawet budynek mieszkalny, w którym mieściła się kancelaria grodzka. Podczas I wojny światowej żołnierze rosyjscy wykorzystywali środkową wieżę zamku jako punkt obserwacyjno co doprowadziło do jeszcze większego jej zniszczenia. W czasie II wojny światowej kamienie ze wzgórza zamkowego wykorzystywano do utwardzania okolicznych dróg.

      Dzisiaj zamek w Chęcinach jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie można zobaczyć wierzchołki Tatr. Wizyta w tym miejscu była dla naszych uczniów prawdziwą podróżą do średniowiecza, nie tylko dzięki samemu budynkowi, ale także dzięki dodatkowym atrakcjom. Wchodząc na basztę zamku mogliśmy podziwiać piękną panoramę Chęcin i pobliskich gór. Pani przewodnik oprowadzając nas po obiekcie przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat historii zamku, a dzieci mogły zobaczyć wiele średniowiecznych eksponatów.

      Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Mogliśmy zobaczyć tam wspaniałe fizyczne modele, które zostały odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci. Uczniowie mogli również obejrzeć dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym. Pierwsza z nich pt., „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Oraz drugą pt. „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, która dotyczy zagadnień ekologiczno – przyrodniczych.

      Wycieczka była pełna wrażeń i na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów. Pomogą w tym na pewno pamiątkowe zdjęcia oraz zakupione pamiątki.

     • Wycieczka klas IV - VII do Krzemionki Opatowskiej

     • W dniu 22 czerwca 2022r.pod opieką p. Barbary Wantuch, p. Ewy Gaj, p. Barbary Kubek oraz p. dyrektor Katarzyny Wacławskiej uczniwie klas IV - VII udali się na całodniową wycieczkę do Krzemionki Opatowskiej.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland