• Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • "Niepodległa, niepokorna
      zawsze była, będzie, jest.
      Uskrzydlona bielą orła,
      bije rytmem naszych serc.
      Niepodległa, niepokorna
      już nie zniknie nigdy z map,
      Bo jest nasza, bo jest wolna,
      bo na imię Polska, Polska ma."

      W dniu 14. 11. 2022r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta 11 Listopada - upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przygotowana została przez uczniow klas IV - VIII pod czujnym okiem Pani Barbary Czaja oraz Pana Marian Skowrona. Zaprezentowany został program słowno - muzycznym, który przybliżył  widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Akademię uświetniły piękne pieśni patriotyczne.

      W dniu 11 listopada uczniowie: Agata First, Anna Borgosz, Daria Płaczek, Szymon Sroka, Kacper Świąder pod opieką Pani Agnieszki Kokoszka wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Pariotycznych w Szczucinie. Uczniowie uczestnczyli w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty przed Kwaterą Pamięci w Szczucinie. Uczniowie: Agata First, Miachał Furgał oraz Piotr Cieśla reprezentowali szkołę podczas uroczystści prafialnych w Zabrniu.

     • „Uroczyście ślubujemy!”

     • Uroczyście ślubujemy!”

      07 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania

      i pasowania na uczniów klasy I. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska, Pani Urszula Czub, Ksiądz Proboszcz Marek Łopatka oraz rodzice naszych pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i zapewniła pierwszoklasistów o tym, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc nauczycieli i starszych kolegów. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez wychowawczynię i uczniów klasy I. Nie zabrakło w nim pięknych wierszy i piosenek. Dziewczynki także pięknie zatańczyły przygotowany układ. Uczniowie klasy I pamiętali w swoim programie o naszej Ojczyźnie oraz symbolach narodowych. Zapewniali również, że znają zasady dobrego wychowania. Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie uczniów klasy I oraz ich pasowanie przez Panią Dyrektor. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, książeczki SKO przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie oraz upominki zakupione przez swoich rodziców. Rodzice zadbali także o poczęstunek dla swoich pociech i wszystkich zebranych gości. Dzień ten na pewno jeszcze długo zostanie w pamięci, a pomogą w tym pamiątkowe zdjęcia.

     • "Szkoła do Hymnu" 2022

     • Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 pani dyrektor, uczniowie oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • 4 listopada 2022 przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w przepięknych strojach wybranych postaci z bajek, baśni i filmów animowanych. Aby uczcić ten dzień opiekun biblioteki Pani Barbara Wantuch zorganizowała bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o bajkowym świecie, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

    • logo_dyktando
     • Charytatywne dyktando z okazji Święta Niepodległości

     • W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

      Środki zebrane w ramach tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już osiem tirów z pomocą o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości zbieramy środki na kolejnego tira.

      Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

      https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

      Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

    • logo
     • #SzkołaPamięta 2022

     • W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, społeczność Szkoły Podstawowej w Zabrniu przystąpiła do pięknej inicjatywy "Szkoła pamięta". W ramach tej akcji uczniowie odwiedzili groby swoich bliskich i znajomych znajdujące się na pobliskim cmentarzu.

      W Dzień Zaduszny delegacja reprezentująca Samorząd Szkolny wraz z opiekunem i rodzicami odwiedzili Cmentarz w Szczucinie, gdzie znajdują się groby nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole oraz starszego kolegi - Karola Kapinosa. Modlitwa, zaduma, wspomnienia i zapalenie zniczy,będących wyrazem naszej pamięci towarzyszyły tym wyjątkowym  i wzruszającym chwilom, bo "Ci, którzy pozostają w sercach i pamięci, nie umierają nigdy".

     • Uroczystości pogrzebowe Ś.P Genowefy Dzięgiel

     • Uroczystości żałobne rozpoczną się
      Modlitwą Różańcową
      w Kaplicy Prafialnej na Cmentarzu w Szczucinie
      31 października 2022r. (poniedziałek) o godzinie 12:30.
      Msza Święta Pogrzebowa
      za spokój duszy śp. Genowefy Dzięgiel zostanie odprawiona
      bezpośrednio po modlitwie różańcowej.

    • kir
     • „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” ks. Jan Twardowski

     • Z głębokim żalem i smutkiem
      przyjęliśmy wiadomość o śmierci

      Pani Genowefy Dzięgiel

      wieloletniej dyrektor naszej szkoły.
      Jej Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia
      w tej trudnej dla wszystkich chwili.

      Wspaniała dyrektor, nauczycielka i wychowawca wielu pokoleń uczniów. Człowiek wielkiego serca. Zawsze uśmiechnięta, pomocna, życzliwa, pełna poświęcenia, zaangażowania i pomysłów. W każdej sytuacji gotowa otoczyć wszystkich członków społeczności szkolnej prawdziwie matczyną opieką.
      Szkołę traktowała jak własny dom, a wychowanków i nauczycieli jak członków rodziny.
      Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

      Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,
      uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej
      im. Jana Pawła II w Zabrniu

     • Wizyta pani z biblioteki - klasy I-III

     • 24 października uczniów klas I - III odwiedziła Pani bibliotekarka z punktu bibliotecznego w Brzezówce. Pani Magdalena powiedziała dzieciom, gdzie mogą wypożyczyć książki, a także przybliżyła im postać pisarki, Marii Konopnickiej, która jest jedną z najbardziej znanych autorek literatury dziecięcej. Uczniowie poznali tytuły kilku utworów autorki, oraz wysłuchali fragmentu jednej z jej książek czytanego przez swojego gościa. Był to fragment książki „ O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dzieci z wielką uwagą słuchały Pani Madzi, a na zakończenie spotkania otrzymali rysunki do pokolorowania i zrobili pamiątkowe zdjęcia.

     • Kolory jesieni - wycieczka uczniów klasy I

     • W dniu 18 października pierwszoklasiści z naszej szkoły wybrały się na jesienny spacer po okolicy. Podczas spaceru obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Poznawali rodzaje drzew, obserwowali jak wyglądają liście oraz słuchali odgłosów ptaków.

     • Odwiedziny pani bibliotekarki w przedszkolu

     • 19 października 2022r. przedszkole kolejny raz odwiedziła pani bibliotekarka Magdalena Michalec. Pani Madzia wyjaśniła dzieciom w jaki sposób można wypożyczać książki,zachęcała dzieci aby z rodzicami często przychodziły do biblioteka. Przedszkolaki z ciekawością oglądały ilustracje w książeczkach przyniesionych przez panią bibliotekarkę, uważnie słuchały bajek na temat jak należy utrzymywać porządek wokół nas zwłaszcza w swoim miejscu zamieszkania. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy pani Madzi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

     • Wyprawka czytelnicza dla uczniów klasy I

     • Uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą. Wyprawka trafiła do rąk pierwszoklasistów w ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny dla szkoły i dla uczniów.

      W składzie wyprawki znalazły się:

      • książka „Pierwsze abecadło",
      • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”
      • materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

      Naszym uczniom życzymy miłej lektury.

     • Wycieczka uczniów klas IV - VIII

     • We wtorek 25.10.2022r uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami udali się na całodniową wycieczkę do Oblęgorka i okolic. Wycieczka obejmowała wizytę  w :pałacyku Henryka Sienkiewicza – Oblęgorek, Pomnik Przyrody – Dąb Bartek oraz Kompeksie Świętokrzyska Polana.

      Pierwszym punktem było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Tam, z wielkim zainteresowaniem uczniowie słuchali opowieści z życia pisarza i odwiedzali pomieszczenia, w których żył i tworzył Henryk Sienkiewicz. Pałacyk zwiedzaliśmy razem z panią przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła nam życie wybitnego pisarza oraz pamiątki, jakie po nim pozostały.

      Następnie udaliśmy się do Kompleksu Świętokrzyska Polana w miejscowości Chrusty. Wyjątkową atrakcję stanowiły wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata, które zwiedzane były z przewodnikiem. Znajdujący się tam park miniatur pozwolił odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu świętokrzyskiego.

      Ostatnim  miejscem, które zaplanowano do zwiedzania był Dąb Bartek – najsłynniejsze polskie drzewo. Dąb stoi w Zagnańsku. Drzewo stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy i Gór Świętokrzyskich. Obok dębu przechodzi zielony szlak turystyczny .Swoją popularność zawdzięcza swej budowie, ale głównie wiekowi. Okazuje się bowiem, że Dąb Bartek jest największym i najstarszym znanym w Polsce drzewem. Jego wymiary jak i wiek są rzeczywiście imponujące.

     • Podwójny sukces uczennicy klasy VIII - Marii Misiaszek

     • Maria Misiaszek została podwójną laureatką XIII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej. Udało się jej jako jedynej ze wszystkich uczestników powiatu dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego zdobyć miejsce na podium w dwóch kategoriach:

      poezja śpiewana - I miejsce

      recytacja - III miejsce

      Wszyscy jesteśmy dumni z Marysi i życzymy, by nadal rozwijała swój talent,  dzieliła się nim z innymi i osiągała kolejne sukcesy.

     • II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

     • W dniu 21 października 2022 roku w dąbrowskim Domie Kultury "Sokół" odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Swoje talenty muzyczne na scenie zaprezentowało 27 uczestników. Wykonali piosenki o zdrowym stylu życia, prawidłowym odżywianiu, profilaktyce nałogów, higienie osobistej oraz ekologii.

      Uczennica naszej szkoły - Maria Misiaszek z klasy VIII zajęla II miejsce w kategorii: szkoły podstawowe klasy VI-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • XIII Powiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"

     • 20.10.2022r. w Domu Kultury "Sokół" w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIII POWIATOWY TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ "POSZUKIWANIA". Szkołę Podstawową w Zabrniu reprezentowały dwie uczennice z klasy VIII: Gabriela Jędo i Maria Misiaszek. Mimo wysokiego poziomu jaki prezentowali uczestnicy turnieju Maria Misiaszek zdobyła II miejsce w kategorii recytacja i wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana. Tym samym Marysia zakwalifikowała się do eliminacji międzypowiatowych, które odbędą się 26.10.2022r. Obu uczennicom gratulujemy pięknych i wzruszających występów, a za Marysię mocno trzymamy kciuki licząc na kolejne sukcesy.

     • Dzień Papieski

     • Kolejny październik i kolejny Dzień Papieski. W tym roku obchodzony w całej Polsce już po raz XXII.

      Spotkania z okazji Dnia Papieskiego stały się już  tradycją i wpisują się w historię naszej lokalnej społeczności. Z tej okazji w dniu 17. 10. 2022r. uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Zabrniu oraz akademii upamiętniającej 14 rocznicę nadania szkole imienia. Jana Pawła II.

      W części artystycznej znalazły się treści służące przybliżeniu osoby oraz nauczania papieża, a całość uświetnił śpiew chóru szkolnego.

      Jan Paweł II to wielki człowiek, postać niezwykła, wzór godny naśladowania – przebaczył człowiekowi, który wymierzył do niego strzał. Papież swoim życiem wyznaczał wartości, które są niczym drogowskazy na naszej drodze i życiu. Wielokrotnie podkreślał, że największa wartością jest drugi człowiek. Ogrom jego złotych myśli jest niczym skarbnica dobrych rad, ciepłych słów, mądrych przewodników.

      Po występach artystycznych głos zabrała dyrektor szkoły pani Katarzyna Wacławska. W swoim wystąpieniu pani dyrektor mówiła, że to wielki zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka. A słowa Jana Pawła II wyszyte na sztandarze naszej szkoły „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” utwierdzają w przekonaniu, że wybór takiego patrona to wielkie wyzwanie dla całej społeczności szkolnej. Na Koniec podziękowała występującym uczniom z klasy IV, V, VI i VII oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację Dnia Papieskiego: pani Barbarze Czaja oraz ks. Markowi Łopatce.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland