• logo
     • Powrót uczniów do nauki stacjonarnej

     • Od 10 stycznia 2022 r. uczniowie klas I-VIII wracają  do nauki stacjonarnej w szkole. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w nauczaniu stacjonarnym.

      Informacje dotyczące zasad zachowania reżimu sanitarnego znajdują się w Wewnętrznych Procedurach Bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu w warunkach epidemii COVID-19.

      Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-VIII obowiązujący od 10.01.2022 r.

      Dowóz - kurs ranny
      Trasa nr 1
      Przystanki:
      - Brzezówka p. Bulwa 7:00
      - Brzezówka p. Kupiec 7:02
      - Brzezówka p. Szarek 7:06
      - Brzezówka p. Kopciński 7:07
      - Brzezówka klub 7:10
      - p. Madej (figurka) 7:12
      - p. Bator 7:14
      - Zabrnie szkoła 7:17

      Trasa nr 2
      Przystanki:
      - Zabrnie p. Głód Marek 7:21
      - Zabrnie p. Łuszcz 7:23
      - Zabrnie p. Kozaczka 7:24
      - Zabrnie Różnica (znak Przystanek) 7:27
      - Suchy Grunt most 7:30
      - Suchy Grunt p. Bobro 7:32
      - Suchy Grunt klub 7:33
      - Suchy Grunt szkoła 7:34
      - Suchy Grunt p. Jarosz 7:36
      - Zabrnie szkoła 7:42

      Odwóz:
      - I kurs 12:30
      - II kurs 15:10 (poniedziałek), 14:20 (wtorek, środa, czwartek, piątek)

     • Udział przedszkolaków w konkursach - "Mój Mikołaj"

     • Do drugiego konkursu plastycznego pt.,,Mój Mikołaj’’ ogłoszonego przez Dom Kultury w Szczucinie zgłosiło się pięciu przedszkolaków: I miejsce- dyplom i nagrodę otrzymała Katarzyna Kusiak. Pozostałym uczestnikom: Darii Gromny, Mateuszowi Gromny, Natalii First, Dawidowi First przyznano dyplomy za udział w tym konkursie. Dzieciom i rodzicom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach

     • Udział przedszkolaków w konkursach "Moja ulubiona postać z bajki"

     • Nasze przedszkolaki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne. Chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.,, Moja ulubiona postać z bajki’’ zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Szczucinie. Jury przyznało w tym konkursie: III miejsce- dyplom i nagrodę książkową Darii Gromny Dyplomy za udział i nagrody książkowe otrzymali także Natalia First, Mateusz Gromny, Julia Noga.

     • Mikołajki w przedszkolu

     • Dnia 16 grudnia przybył wyjątkowo długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono, aby podkreślić symbolikę tego dnia. W oczekiwaniu na gościa dzieci wysłuchały bajkę ,,O Świętym Mikołaju’’ i ubrały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy oraz światełka. Każdy przedszkolak cały rok ciężko pracował na to, aby spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od niego upominek. Dzieci ze swoją Panią przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny, chętnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. W nagrodę otrzymały słodkie podarunki. Dzieci z ogromną radością podziękowały i zaprosiły Mikołaja za rok. Obiecały, że będą bardzo grzeczne. Na zakończenie tego uroczystego spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki a Mikołajowi za pamięć.

    • zdalne
     • Informacja - zdalne nauczanie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu informuje:

      - od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022r. zmienia się tryb nauczania dla klas I-VIII  ze stacjonarnego na zdalny
      - oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian

      - zajęcia z pedagogiem szkolnym odbywać się będą na terenie szkoły zgodnie z planem zajęć

      - uczniom klas I-III, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na pisemny wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. 

      Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod
      i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły

      - nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 3 dni robocze (7 stycznia dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez dyrektora szkoły) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 

      Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

     • Finał akcji charytatywnej "Świąteczna paczka"

     • "Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, a szczęście w oczach dzieci to największa zapłata."

      Dzięki zaangażowaniu całej spoełczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczucieli oraz pracowników szkoły w ramach akcji charytatywnej "Świąteczna paczka" w krótkim czasie udało się zebrać kwotę w wysokości 1978zł za którą zostały zakupione słodkości oraz bon upoinkowy o wartości 1705 zł na zkup potrzebnych artykułów szkolnych, papierniczych i plastycznych. W środę 15.12. 2021r. razem z opłatkami i życzeniami świątecznymi dary te zostały przekazane wychowankom z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Jesteśmy wzruszeni hojnością oraz otwartością serca i serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akacji charytatywnej.

      Poniżej podziękowania od Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

     • VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”

     • W dniu 08. 12. 2021r. odbyła się VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. 

      Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy VII z naszej szkoły - Maria Misiaszek zajęła zaszczytne I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem konkursu była Pani Barbara Czaja.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Ślimak albinos z wizytą w przedszkolu

     • W dniu 02.12.2021r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w "żywej" lekcji przyrody. 

      Na zajęciach dziaci mogły zobaczyć i dotknąć pochodzące z Afryki ślimaki albinosy. Dowiedziały się, że te ogromne mięczaki żyją około 5 lat, ich waga dochodzi do 500g, a wielkośc ich muszli osiąga nawet 30 cm. Dzieci chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach, niektóre brały ślimaki do ręki i bacznie je obserwowoały, inne oglądały je, ale z pewnej odległości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne obrazki ze ślimakiem w roli głównej.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona zabawka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historie ich święta. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez Panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Przedszkolaki samodzielnie wylepiły z plasteliny postać misia, a następnie udekorowały swoimi misiami salę przedszkolną. Pomysłowe przedszkolaki z pomocą Pani zrobiły opaski na głowę i ozdobiły je kolorowymi misiami. Największą atrakcją w tym dniu była misiowa fotobudka w której dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      Przedszkolaki dziękują Dyrekcji oraz nauczycielom którzy pomogli zorganizować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     • Uroczystość ślubowania uczniów klasy I

     • ,,Ślubujemy szkole swej".

      Pod takim hasłem w poniedziałek 29 listopada 2021r. w obecności Dyrektora Szkoły Pani Katarzyny Wacławskiej, ks. Proboszcza Marka Łopatki i rodziców odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Uroczystość ta rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nie uroczystego ślubowania. Na sztandar szkoły ślubowały m.in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, książeczki oszczędnościowe przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie z symboliczną wpłatą. Rodzice zafundowali swoim pociechom słodki upominek. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bielaszka Wojciech, Frąc Natalia, Furgał Sylwia, Głód Dawid, Jędo Patrycja, Kupiec Dawid, Łachut Krystian, Oleś Szymon, Padykuła Kacper, Przybyło Natalia, Saładyga Bartosz, Sroka Oliwia, Taraska Kinga, Wiatr Krystian i Wójcik Krzysztof.

      Kochane Pierwszaki!

      Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam samych sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was samą radością.

        Wychowawczyni.

     • Świąteczną "EKO - kartka" - konkurs

     • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Szczucin do przygotowania ekologicznej kartki świątecznej w ramach   konkursu „EKO - kartka”. Prace oceniane będą w 2 kategoriach wiekowych:

      • grupa młodsza – klasy I-III
      • grupa starsza – klasy IV-VIII

      Kartka zgłoszona do konkursu powinna zostać wykonana z wykorzystaniem surowców wtórnych. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: https://szczucin.pl/n,uwaga-konkurs

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 23.11.2021 r. (tj. wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
      - uczniów klas II-III o godz. 16.00
      - uczniów klas IV-VIII o godz. 16.45.

      Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa rodzicom i pracownikom szkoły na terenie placówki obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

     • Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID

     • Informujemy, że 19 listopada 2021 (piątek) w godzinach 9.30 do 10.30 w PSP w Szczucinie przy ul. Kościuszki 32 będzie miał dyżur lekarz pediatra i będzie przeprowadzał kwalifikacje dzieci w wieku od 12 do 18 lat do szczepień przeciwko COVID.

      Równocześnie informujemy, że dzieci w wieku od 12 do 16 lat mogą być szczepione tylko w obecności rodzica.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland