• III Powiatowy Turniej Ekologiczny „EkoGala 2022”

     • 31 maja 2022 r. odbył się III Powiatowy Turniej Ekologiczny „EkoGala 2022”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Drużyny biorące udział w turnieju rozwiązywały pisemny test ekologiczny, prezentowały wykonane prze siebie infografiki nt. smogu oraz przedstawiły ustne wystąpienia poruszające największe problemy ekologiczne współczesnego świata.

      Drużyna naszej szkoły w składzie:  Oliwia Furgał, Anna Kozaczka, Amelia Lechowicz wywalczyła zaszczytne II miejsce. Opiekunem kokursy była pani Brbara Wantuch.

      Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku.

      Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej

     • Wycieczka uczniów klas VII i VIII do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

     • Dnia 30 maja 2022 r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani dyrektor Katarzyny Wacławskiej, pani Żanety Wróbel oraz pani Barbary Kubek pojechali do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

      Uczniowie oprowadzanie przez przewodników zapoznali się z historią powstania obozu, poznali fakty historyczne na temat odwiedzanego miejsca. Zaplanowany pierwotnie jako obóz dla sowieckich jeńców wojennych, ostatecznie stał się obozem koncentracyjnym dla więźniów różnych narodowości i ośrodkiem zagłady – powstały tam największe w okupowanej Europie urządzenia masowej zagłady – komory gazowe – gdzie naziści zamordowali większość z 1,1 mln deportowanych do Auschwitz Żydów. Największy stan liczebny obóz osiągnął latem 1944 roku kiedy w obozie Birkenau znajdowało się blisko 90 tysięcy więźniów (kobiet, mężczyzn oraz dzieci), 68 tysięcy Żydów, 13 tysięcy Polaków, 8 tysięcy więźniów innych narodowości.

      Uczniowie bardzo emocjonalnie i z powagą podeszli do zwiedzania Muzeum, rozumiejąc tragizm ludzi, którzy znaleźli się w tak okrutnym miejscu.

     • Konkurs SCKiB w Szczucinie "Roztańczone przedszkolaki"

     • Dnia 12. 05 2022 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięty został konkurs pt: "Roztańczone przedszkolaki". Nasz oddział przedszkolny reprezentował zespół taneczny "Wesołe nutki" w skladzie: Julia Noga, Natalia First i Daria Gromny. Dziewczynki pięknie zatańczyły i zdobyły w swojej grupie wiekowej 1 miejsce otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową - klocki. Bardzo dziękuję moim "artystkom" oraz pani Gabrysi za pomoc w przygotowaniu dziewczynek do występu.

     • Wizyta strażaków OSP w Szczucinie w naszej szkole

     • W dniu 12 maja br. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w spotkaniu z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. Strażacy przeprowadzili zajęcia edukacyjne oraz pokaz sprzętu strażackiego.

      W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Wszyscy z bliska mieli możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje OSP. Przedszkolaki jak i uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę. Zarówno Ci najmłodsi, jak i nieco starsi mogli również przymierzyć ubranie strażaka, hełm oraz dotknąć znajdującego się wyposażenia. Ostatnią przygotowaną atrakcją była możliwość lania wody z węża strażackiego oraz możliwość przejazdu wozem strażackim.

      Na sam koniec Pani Dyrektor wręczyła strażakom OSP w Szczucinie podziękowanie za cenną lekcję jaką otrzymali nasi uczniowie oraz za zaangażowanie w społecznej służbie drugiemu człowiekowi.

     • Wycieczka uczniów klas I - III

     • 27.04.2022 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Dąbrowy Tarnowskiej. Celem wycieczki było przejście ścieżką dydaktyczną, przyrodniczo - leśną "Lasy Wierzchosławickie" w leśnictwie Wierzchosławice oraz poznanie flory i fauny tam występującej.

      Ścieżka Przyrodniczo- Leśna to oznakowany szlak, który przebiega przez kompleks leśny Lasów Radłowskich. Szlak rozpoczyna się nieopodal gospodarstwa agroturystycznego „Leśniczówka”. Znajduje się tam ogrodzona polana wraz z drewnianymi ławeczkami, stołami, niektóre z nich są zadaszone. Na obszarze polany jest także pierwszy z kilku przyrodniczych przystanków, które znajdują się na szlaku, gdzie można zapoznać się na przykład z drzewostanem, który rośnie w obrębie Lasów Radłowskich. Kolejne przystanki opatrzone są fotografiami i krótkimi opisami, które zapoznają nas z fauną i florą występującą na terenie lasu. Największymi atrakcjami ścieżki są stawy śródleśne, a także tereny podmokłe. Cisza, spokój, cudowne tereny, lasy, woda. Dawno nie odkryliśmy takiego pięknego miejsca. Po przejściu ścieżki, przez którą przeprowadził nas pan Leśnik dotarliśmy na polanę, gdzie było miejsce na ognisko, mogliśmy sobie upiec kiełbaski. Polana to także doskonałe miejsce rekreacyjne, gdzie dzieci mogły pograć w piłkę. Czas spędziliśmy miło na zabawie i integracji z grupą. Bardzo nam się tam podobało!

      W drodze powrotnej odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Dwudniakach - dokładnie stajnię terapeutyczno- sportową StadNinka. Oprowadzili nas po niej pan dyrektor placówki oraz pani dr Magdalena Pikul, którzy nie tylko opowiedzieli nam o koniach, ale przybliżyli naszym dzieciom pojęcie hipoterapii. Uczniowie SOSW uczestniczą nie tylko w pojedynczych zajęciach terapeutycznych czy programach nauki jazdy konnej, ale razem z instruktorami i nauczycielami współprowadzą stajnię i dbają o konie. Nabywają w ten sposób praktycznych umiejętności, rozwijają poczucie sprawstwa i kompetencji, budują ze zwierzętami relacje o charakterze terapeutycznym oraz po prostu spędzają swój czas w atrakcyjny sposób czerpiąc z tego wiele radości. Mieliśmy również możliwość obserwowania treningu zawodników Olimpiad Specjalnych na krytej ujeżdżalni.

      To był dzień pełen wrażeń i emocji.

    • konkurs
     • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

     • Pod koniec kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VII- VIII. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowań oraz pogłębienie motywacji do nauki języka niemieckiego. Uczestnicy klasy VII rozwiązywali zadania otwarte z zakresu wiedzy gramatycznej i leksykalnej. Natomiast klasa VIII wykazała się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasa VII:

      1 miejsce – Gabriela Jędo

      2 miejsce- Maria Misiaszek

      3 miejsce- Anna Borgosz

      Klasa VIII:

      1 miejsce – Amelia Lechowicz

      2 miejsce- Gabriela Czub

      3 miejsce- Patrycja Sroka

      Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy !!! 

     • Święta majowe - szkolna akademia

     • W piątek 29 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji świąt majowych:

      • 1 maja - Święto Pracy
      • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
      • 3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytycji 3 Maja

      W montażu słowno - muzycznym uczniowie klasy VI i VII  przypomnieli, co znaczą pojęcia: wolność, ojczyzna, państwo, konstytucja. Opowiedzieli jak ważnym wydażeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791r. Przypomnieli genezę i historię powstania  Święta Pracy i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawili również jak na przestrzeni wieków kształtowały się polskie barwy i symbole narodowe. Starali się odpowiedzieć na pytania społeczności szkolnej czym dla nas jest Ojczyzna, wolność, patriotyzm.

      Uroczyście został odśpiewany hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego". Ponieważ jesteśmy Europejczykami, a nasza flaga biało - czerwona od 1 maja 2004r. powiewa wśród flag karajów członkowskich Uni Europejskiej wspólnie odspiewany został hymn Unii Europejskiej.

      Miarą patriotyzmu, szacunku i przywiązania do wartości humanistycznych jest nasza postawa wobec uchodźców. Ludzi, osób, kolegów i koleżanek - którzy uciekając przed wojną opuścili swoje domy - ratując życie. W naszej szkole są uczniowie z Ukraliny dlatego też w ramach solidarności współnie z nimi został odspiewany również hymn Ukrainy.

      Uroczysty apel został przygotowany pod kierunkiem p. Żanety Wróbel, p. Marlenay Cieślak oraz p. Mariana Skowrona.

     • Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową "Kolorowa Wielkanoc"

     • Gratulujemy wysokich wyników w konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową "Kolorowa Wielkanoc" zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

      • Katekoria Przedszkola:
       Katarzyna Kusiak - I miejsce
       Natalia First - II miejsce
       Dawid First - II miejsce
       Sebastian Przybyło - wyróznienie
      • Kategoria klas I - IV:
       Szymon Oleś - I miejsce
       Mateusz Kozaczka - I miejsce
       Aleksandra Furgał - I miejsce
       Natalia Głód - I miejsce
       Dawid Kupiec - III miejsce
      • Kategoria klas V - VIII
       Wiktor Wierzba - I miejsce

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Szkolny konkurs chemiczny

     • Szkolny konkurs chemiczny "Składniki powietrza o znaczeniu biologicznym" rozstrzygnięty.

      Wyniki:

      Amelia Lechowicz - klasa VIII - I miejsce

      Anna Kozaczka - klasa VIII oraz Martyna Głód - klasa VII - II miejsce

      Anna Borgosz - klasa VII - udział

      Agata First - klasa VII - udział

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Kapela "Wiślanie" w naszej szkole

     • W dniu 26. 04. 2022r. naszą szkołę odwiedziła kapela "Wiślanie". Poprowadzone były zajęcia edukacyjne mające na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży tradycję naszego regionu. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje ludowe, piosenki, stroje oraz instrumenty. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

      Dziękujemy kapeli "Wislanie" za wartościową i żywą lekcję o tradycjach ludowych naszego regionu, wspaniałą atmosferę i wspólne tańce oraz śpiew!

     • Konkurs plastyczno - fotograficzny "Pocztówka z terenu LGD PROWENT"

     • W terminie od  28.04.2022 r. do 20.05.2022 r. LGD PROWENT prowadzi konkurs plastyczno- fotograficzny pod nazwą „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”

      Konkurs przewidziany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16 roku życia, zameldowanej na obszarze należącym do Lokalnej Grupy Działania „PROWENT”. W zależności od kategorii wiekowej prace można składać w różnej technice:

      I kategoria – do 9 roku życia – prace plastyczne wykonywane różną techniką,

      II kategoria – od 10 do 16 roku życia – zdjęcia.

      Organizator konkursu zapewnia atrakcyjne nagrody rzeczowe za zajęcie trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia.

       Z uwagi, iż posiadacie Państwo pełną wiedzę i bazę adresową (w tym bazę e-mail) szkół funkcjonujących na terenie Waszej Gminy zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji nt. konkursu do zainteresowanych placówek oświatowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu (znajduje się w załączeniu oraz na stronie internetowej LGD PROWENT: https://lgdprowent.pl/konkurs-plastyczno-fotograficzny-pocztowka-z-terenu-lgd-prowent/ ). Zapraszamy do udziału w konkursie.

      Szczegółowych informacje pod numerem telefonu 17 773 18 90.

     • Wycieczka uczniów klas IV - VIII

     • W dniu 22.04.2022r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczcce do Wierzchosławic. W programie znalzło się zwiedzanie wraz z przewodnikiem Muzeum Wincentego Witosa. Muzeum to, będące oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie, składa się ze Starej Zagrody zwanej Starym Domem, czyli domu rodzinnego Wincentego Witosa w Dwudniakach, przysiółku Wierzchosławic, i Nowej Zagrody Witosówki, czyli gospodarstwa wybudowanego przez niego w Wierzchosławicach. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z leśnikiem i zwiedzanie szkółki kontenerowej oraz spacer ścieżką przyrodniczo - leśną "Lasy Wierzchosławickie" w leśnictwie Wierzchosławice. Na trasie ścieżki znajdują się też tablice edukacyjne, z których można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o bogactwie roślin i zwierząt zamieszkujących las. Po zajęciach edykacyjnych z leśnikiem był czas na wspólny posiłek i odpoczynek przy ognisku.

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 26.04.2022 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-VIII. Zebranie rozpocznie się pogadanką nt: „Depresja dzieci i młodzieży – jak rozmawiać i wspierać ucznia z depresją”, którą poprowadzi psycholog p. Mariusz Wielgus z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Serdecznie zapraszamy!

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland