• Wizyta Świętego Mikołaja

     • Wizyta świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. 6 grudnia z workiem pełnym prezentów przyjechał również  do naszej placówki.

     • Świąteczna paczka dla wychowanków z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

     • "Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, a szczęście w oczach dzieci to największa zapłata."

      Dzięki zaangażowaniu całej spoełczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkoły w ramach akcji charytatywnej udało się zebrać kwotę w wysokości prawie 3000zł (w tym 1000zł od anonimowego darczyńcy) za którą zostały zakupione upominki dla 24 wychowanków Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowsiej. W poniedziałek 04.12. 2023r. razem z życzeniami świątecznymi zostały przekazane dzieciom z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Jesteśmy wzruszeni hojnością oraz otwartością serca i serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akacji charytatywnej.

      Poniżej podziękowania od Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej:

      https://www.facebook.com/

     • Andrzejki

     • „Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze” 

      Andrzejki to doskonała okazja do zabawy. 30 listopada przedszkolaki oraz wszyscy uczniowie klas I - VIII  w pełni poczuli magię tego święta. Przebijanie szpilką serc z imionami dziewcząt i chłopców, „kubki przyszłości”, ustawianie butów, czy zabawa „Kim będę w przyszłości?”- to tylko niektóre z całego zestawu wróżb, które uatrakcyjniły andrzejkowe spotkanie. Wszystko po to, aby „zajrzeć” w przyszłość, oczywiście z przymrużeniem oka. Zorganizowana przez Samorząd Uczniowski impreza andrzejkowa, pełna wrażeń i pozytywnych emocji, była wspaniałą okazją do dobrej zabawy przy muzyce, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada nie jest przypadkową datą. To właśnie tego dnia przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia świętowany był w poniedziałek 27 lisopada. Dzieci przedszkolne, uczniowie wszystkich zarówno ci mniejsi jak i trochę starsi przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszowe maskotki. Pani Barba Wantuch przygotowała dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów klas I - III wspólne zabawy i zagadki związane z tym świętem.

      Wszyscy świetnie się bawili.

     • Zimowe prace plastyczne przedszkolaków

     • Przedszkolaki uwielbiają wykonywać prace plastyczne – szczególnie, gdy mogą poznawać różne techniki artystyczne. Za oknem śnieg, odwiedziny Św. Mikołaja coraz bliżej. Dlatego też dzieci wykonały zimowe pingwinki oraz portret wyczekiwanego 6 grudnia gościa. Twórczość plastyczna jest naturalną potrzebą rozwojową każdego małego dziecka. Jest to także doskonała okazja do rozwijania i doskonalenia motoryki małej, twórczej inicjatywy dziecka oraz wiary we własne siły.

     • Kiermasz smakołyków

     • W ramach przedświątecznej akcji charytatywnej uczniowie klasy VI, VII i VIII z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przygotowali kiermasz smakołyków. Dochód ze sprzadży zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

     • 21 listopada - Dzień Życzliwości

     • 21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocj.

     • 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • Konwencję, w której spisane zostały wszystkie prawa dziecka, Polska ratyfikowała 7 czerwca 1991 roku. 20 listopada, jako rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, jest okazją, aby w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać.

      Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączając się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także angażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.

    • logo DTM
     • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nasza szkoła 17 listopada uczestniczyła w akcji XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, organizowanej pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"

      Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

      W naszej szkole uczniowie klas III – VIII, nauczyciele i pracownicy obsługi przystąpili do egzaminu z tabliczki mnożenia – ogółem 65 osób. Pozytywny wynik egzaminu i Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 38 osób.

      Uroczystego wręczenia dyplomów dokonała pani dyrektor Katarzyna Wacławska. Szkolnym koordynatorem akcji była pani Marlena Cieślak.

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Szkoła do Hymnu 2023

     • Nasza szkoła przyłączyła się także do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11:11 w ramach świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wszyscy zgromadzeni na apelu odśpiewali hymn narodowy.

     • Akademia 11 listopada

     • Dnia 10 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.  

      „Dzisiaj święto Polski – Dzień Niepodległości
      Dzisiaj wielka jest rocznica
      Jedenasty Listopada
      Tym co padli za Ojczyznę
      Hołd wdzięczności Polska składa
      Im to bowiem zawdzięczamy wolność
      Polską mowę w szkole, to że z kart historii poznajemy dziś niewolę
      Czcimy pamięć tamtych dni, pokłon im składamy w hołdzie
      Wolności hymn Polski Śpiewamy”

      Akademia przede wszystkim miała przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę.  Uczniowie klasy IV, V, VI i VIII recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki oraz uczucia walczących o niepodległość.

      Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

     • Finał VI Edycji akcji #SprzątamyDlaPolski

     • W środę, 4 października 2023 roku odbył się finał kolejnej, VI już edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski. Podobnie jak w latach ubiegłych i tym razem wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym celem przedsięwzięcia jest walka z zanieczyszczeniami w lasach, parkach, skwerach i innych terenach zielonych.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrniu kolejny raz włączyli się do tej akcji, której celem jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

     • Spotkanie z policjantem

     • Uczniowie klasy VII w dniu 07. 11. 2023r. uczestniczyli w prelekcji profilaktycznej na temat ,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym oraz Internecie i jej konsekwencje prawne”: przemoc fizyczna i psychiczna wśród rówieśników, agresja fizyczna i słowna w zespole klasowym, cyberprzemoc, konsekwencje prawne czynów karalnych młodzieży.

      Spotkanie z uczniami poprowadzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

     • Uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I

     • Ślubowanie klasy pierwszej to uroczystość, która jest zawsze wielkim przeżyciem dla nowych uczniów i ich rodziców. W tym roku odbyła się 30 października. Do ślubowania przystąpiło dziewięcioro uczniów: czterech chłopców i pięć dziewczynek.

      Pani dyrektor Katarzyna Wacławska po przywitaniu pierwszoklasistów zapewniła, że w każdej sytuacji mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony nie tylko nauczycieli, ale i starszych kolegów.

      W programie artystycznym przygotowanym przez wychowawcę klasy panią Agnieszkę Kokoszkę, nie zabrakło wierszy, piosenek i zapewnień, że uczniowie znają symbole narodowe, przepisy ruchu drogowego oraz zasady właściwego zachowania się w szkole. Część artystyczną zakończyło się ślubowanie przed pocztem sztandarowym oraz pasowanie symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki przygotowane przez rodziców oraz książeczki SKO z wkładem założycielskim od Banku Spółdzielczego w Szczucinie.

      Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland