• Konkurs SCKiB w Szczucinie "Roztańczone przedszkolaki"

     • Dnia 12. 05 2022 roku w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięty został konkurs pt: "Roztańczone przedszkolaki". Nasz oddział przedszkolny reprezentował zespół taneczny "Wesołe nutki" w skladzie: Julia Noga, Natalia First i Daria Gromny. Dziewczynki pięknie zatańczyły i zdobyły w swojej grupie wiekowej 1 miejsce otrzymując dyplom i nagrodę rzeczową - klocki. Bardzo dziękuję moim "artystkom" oraz pani Gabrysi za pomoc w przygotowaniu dziewczynek do występu.

     • Wizyta strażaków OSP w Szczucinie w naszej szkole

     • W dniu 12 maja br. przedszkolaki oraz uczniowie klas I – VIII uczestniczyli w spotkaniu z druhami Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczucinie. Strażacy przeprowadzili zajęcia edukacyjne oraz pokaz sprzętu strażackiego.

      W trakcie spotkania goście opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Wszyscy z bliska mieli możliwość podziwiać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej trudnej i odpowiedzialnej pracy strażacy. Uczniowie dowiedzieli się jak funkcjonuje OSP. Przedszkolaki jak i uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyli cenną wiedzę. Zarówno Ci najmłodsi, jak i nieco starsi mogli również przymierzyć ubranie strażaka, hełm oraz dotknąć znajdującego się wyposażenia. Ostatnią przygotowaną atrakcją była możliwość lania wody z węża strażackiego oraz możliwość przejazdu wozem strażackim.

      Na sam koniec Pani Dyrektor wręczyła strażakom OSP w Szczucinie podziękowanie za cenną lekcję jaką otrzymali nasi uczniowie oraz za zaangażowanie w społecznej służbie drugiemu człowiekowi.

     • Wycieczka uczniów klas I - III

     • 27.04.2022 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi udaliśmy się na wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Dąbrowy Tarnowskiej. Celem wycieczki było przejście ścieżką dydaktyczną, przyrodniczo - leśną "Lasy Wierzchosławickie" w leśnictwie Wierzchosławice oraz poznanie flory i fauny tam występującej.

      Ścieżka Przyrodniczo- Leśna to oznakowany szlak, który przebiega przez kompleks leśny Lasów Radłowskich. Szlak rozpoczyna się nieopodal gospodarstwa agroturystycznego „Leśniczówka”. Znajduje się tam ogrodzona polana wraz z drewnianymi ławeczkami, stołami, niektóre z nich są zadaszone. Na obszarze polany jest także pierwszy z kilku przyrodniczych przystanków, które znajdują się na szlaku, gdzie można zapoznać się na przykład z drzewostanem, który rośnie w obrębie Lasów Radłowskich. Kolejne przystanki opatrzone są fotografiami i krótkimi opisami, które zapoznają nas z fauną i florą występującą na terenie lasu. Największymi atrakcjami ścieżki są stawy śródleśne, a także tereny podmokłe. Cisza, spokój, cudowne tereny, lasy, woda. Dawno nie odkryliśmy takiego pięknego miejsca. Po przejściu ścieżki, przez którą przeprowadził nas pan Leśnik dotarliśmy na polanę, gdzie było miejsce na ognisko, mogliśmy sobie upiec kiełbaski. Polana to także doskonałe miejsce rekreacyjne, gdzie dzieci mogły pograć w piłkę. Czas spędziliśmy miło na zabawie i integracji z grupą. Bardzo nam się tam podobało!

      W drodze powrotnej odwiedziliśmy Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Dwudniakach - dokładnie stajnię terapeutyczno- sportową StadNinka. Oprowadzili nas po niej pan dyrektor placówki oraz pani dr Magdalena Pikul, którzy nie tylko opowiedzieli nam o koniach, ale przybliżyli naszym dzieciom pojęcie hipoterapii. Uczniowie SOSW uczestniczą nie tylko w pojedynczych zajęciach terapeutycznych czy programach nauki jazdy konnej, ale razem z instruktorami i nauczycielami współprowadzą stajnię i dbają o konie. Nabywają w ten sposób praktycznych umiejętności, rozwijają poczucie sprawstwa i kompetencji, budują ze zwierzętami relacje o charakterze terapeutycznym oraz po prostu spędzają swój czas w atrakcyjny sposób czerpiąc z tego wiele radości. Mieliśmy również możliwość obserwowania treningu zawodników Olimpiad Specjalnych na krytej ujeżdżalni.

      To był dzień pełen wrażeń i emocji.

    • konkurs
     • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

     • Pod koniec kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas VII- VIII. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowań oraz pogłębienie motywacji do nauki języka niemieckiego. Uczestnicy klasy VII rozwiązywali zadania otwarte z zakresu wiedzy gramatycznej i leksykalnej. Natomiast klasa VIII wykazała się wiedzą na temat krajów niemieckojęzycznych.

      Wyniki przedstawiają się następująco:

      Klasa VII:

      1 miejsce – Gabriela Jędo

      2 miejsce- Maria Misiaszek

      3 miejsce- Anna Borgosz

      Klasa VIII:

      1 miejsce – Amelia Lechowicz

      2 miejsce- Gabriela Czub

      3 miejsce- Patrycja Sroka

      Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy !!! 

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland