• Zebranie z rodzicami

     • W dniu 23.11.2021 r. (tj. wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
      - uczniów klas II-III o godz. 16.00
      - uczniów klas IV-VIII o godz. 16.45.

      Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa rodzicom i pracownikom szkoły na terenie placówki obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

     • Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID

     • Informujemy, że 19 listopada 2021 (piątek) w godzinach 9.30 do 10.30 w PSP w Szczucinie przy ul. Kościuszki 32 będzie miał dyżur lekarz pediatra i będzie przeprowadzał kwalifikacje dzieci w wieku od 12 do 18 lat do szczepień przeciwko COVID.

      Równocześnie informujemy, że dzieci w wieku od 12 do 16 lat mogą być szczepione tylko w obecności rodzica.

     • Gminne Uroczystości Patriotyczne - 11 Listopada

     • Dnia 11. 11. 2021r. delegacja uczniów w składzie: Agata First, Karolina Cieśla, Paulina Bielaszka, Szymon Sroka oraz Jakub Guzik pod opieką p. Barbary Kubek reprezentowała naszą szkołę podczas Gminnych Uroczystości Patriotycznych w Szczucinie. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Kwaterze Pamięci Narodowej, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Szczucinie. Ostatnim punktem uroczystości było poświęcenie na cmentarzu parafialnym w Szczucinie odnowionego pomnika powstańców styczniowych z 1863 roku oraz grobu ich dowódcy – majora Edwarda Dunajewskiego.  

     • Święto Niepodległości w przedszkolu

     • Pielęgnując polskie tradycje 10.11.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenia.

      Przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, recytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”, pięknie śpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci wzięły również udział w uroczystej akademii, podczas której uczestniczyły w pięknej lekcji historii przygotowanej przez uczniów szkoły oraz ich opiekunów. O godz. 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, przedszkolaki wspólnie z uczniami szkoły i nauczycielami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

      Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

    • 11 listopada
     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • Polska ma za sobą niesamowitą historię – były w niej chwile wielkich zwycięstw i chwały, ale także czasy trudne i tragiczne. Historia Polski nie jest łatwa ani prosta, lecz każdy Polak powinien znać chociaż jej podstawy, by mieć świadomość, jak zawiłe lasy były jej mieszkańców.

      Najbardziej tragiczny okazał się koniec XVIII wieku, trzej potężni sąsiedzi Polski - Rosja, Prusy i Austria, korzystając z osłabienia naszego kraju podzielili ziemię pomiędzy siebie i rozpoczęli własne rządy. Katastrofa rozbiorów i utrata państwowości nie załamały narodu polskiego. Jego wola przetrwania i uparte dążenia do odrodzenia wolnej Ojczyzny przyczyniły się do tego, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

      11 listopada 1918 roku - to kapitulacja Niemiec i zakończenie I wojny Światowej. Polska odzyskała wolność! Jeszcze trzeba było ustalić granice, wybrać władze – ale najważniejsza rzecz się dokonała – Polska uwolniła się z niewoli!

      Dziś mija 103 lata od tamtych dni. Dzięki wysiłkowi naszych przodków, możemy żyć, uczyć się i pracować w Wolnym Niepodległym Państwie.

      Na pamiątkę tego wydarzenia w dniu 10 listopada uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli historii p. Żanety Wróbel i p. Mariana Skowrona przygotowali okolicznościowy program poetycko – muzyczny, w którym przybliżyli zebranym podczas akademii wartości historyczno – poetyckie.

    • logo
     • „Szkoła do hymnu” 2021

     • W bieżącym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do IV edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki i społeczność uczniowska wraz z nauczycielami punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali cały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób razem świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Zasiłek Szkolny - informacje

     • Burmistrz Szczucina informuje, że jest możliwość składnia wniosków o Zasiłek Szkolny w przypadku zaistnienia zdarzenia losowego powodującego przejściowo trudna sytuacje materialna ucznia - przykładowo: nagła choroba, śmierć, kradzież, pożar lub inne zdarzenie nadzwyczajne i nieprzewidywalne. Wniosek należy składać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego. Do wniosku o zasiłek szkolny należy dołączyć dokumenty potwierdzające zaistnienie zdarzenia losowego. Więcej informacji można uzyskać w Centrum Usług Wspólnych lub pod numerem telefonu 14 643 51 39.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • We wtorek 09.11.2021r. uczniowie klas I-VIII podzieleni na trzy grupy wiekowe wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem mgr Eweliną Zawiślak. Pani dietetyk w ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną przekazała uczniom, jakie są konsekwencje zdrowotne niewłaściwego odżywiania i braku aktywności fizycznej. Omówiła zasady racjonalnego żywienia. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak samodzielnie przygotować zbilansowany posiłek oraz jak ważną rolę odgrywają w naszej diecie owoce i warzywa. Nauczyli się również, jak czytać etykiety spożywcze i czym kierować się podczas robienia zakupów spożywczych.

      Wielu uczniów postanowiło zmienić swoje nawyki żywieniowe i postawić na zdrowe odżywianie.

      Dziękujemy pani Ewelinie za fachowo przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • W dniu 05 listopada 2021 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Dzieci były przebrane w piękne, bajkowe stroje.

      W tym dniu gościliśmy Panią z zaprzyjaźnionej biblioteki, która czytała dzieciom ich ulubione bajki. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci znakomicie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Wszyscy pięknie prezentowali swoje bajkowe przebrania. W spotkaniu nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Na koniec dzieci kolorowały ulubione postaci z bajek.

      Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijając dziecięcą fantazję i wyobraźnię.

      Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.

      Fotogaleria - część II

     • Dyktando na Święto Niepodległości

     • Szanowni Państwo,

      Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy może w nim wziąć udział, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Im więcej uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando. 

      - Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

      Jako jedna z nowości w tegorocznej edycji tego charytatywnego wydarzenia pojawiła się osobna kategoria dla szkół. Szkoła, która uzyska najlepszy rezultat, będzie mogła podjąć decyzję, do kogo trafi kwota zebrana dzięki udziałowi wszystkich uczniów z całego kraju! Przypomnijmy, że organizator przekaże na cel charytatywny lub społeczny złotówkę za każdego uczestnika. Więcej o samym wydarzeniu i o dodatkowych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów można przeczytać na stronie zapisów:

      ZAPISY DLA SZKÓŁ:https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

      ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

      Uczniów na pewno ucieszy, że nie muszą pisać dwóch dyktand - do kategorii szkół zaliczone zostaną bowiem automatycznie wyniki uzyskane przez uczniów w rywalizacji indywidualnej, w ich kategorii wiekowej. Jedyny warunek, jaki szkoła ma do spełnienia przed dyktandem, to przypisanie uczniów do klas w Module dla Szkół.

      Jeżeli Państwa szkoła nie została do tej pory zarejestrowana w bezpłatnym Module dla Szkół na portalu Dyktanda.pl, to nie jest jeszcze za późno, aby dokonać rejestracji. Można to zrobić tutaj: https://dyktanda.pl/szkoly

      Gorąco zapraszamy do dołączania do rywalizacji szkół i zachęcamy do informowania Państwa uczniów o charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

      Z poważaniem,Zespół Dyktanda.pl

    • telefon zaufania
     • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

    • logo
     • #SzkołaPamięta - 2021

     • Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.  Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby najbliższych, zapalili znicze na cmentarzu prafialnym w Zabrniu. Na lekcjach wychowawczych prowadzone były rozmowy o lokalnych bohaterach, miejscach pamięci w znajdujących się w najbliższej okolicy i poznanie związanej z nimi historii.

      Również najmłodsi uczniowie naszej szkoły, dzieci z oddziału przedszkolnego czynnie włączyły się do akcji ,,Szkoła Pamięta”. 28 października 2021r. Dzieci wraz z opiekunami udały się na pobliski cmentarz. Odwiedziły miejsce pamięci narodowej jakim jest tablica upamiętniająca 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę i oddające hołd tym, którzy zginęli za Wolność naszej ojczyzny. We Wszystkich odwiedzonych miejscach dzieci pozostawiły zapalone znicze, jako symbol szacunku i pamięci.

     • Wycieczka do Ojcowa

     • W dniu 26 października 2021r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką p. Mariana Skowrona, p. Marleny Cieślak oraz p. Małgorzaty Sejdor udali się na wycieczkę do Ojcowa.

      Uczniowie w pięknej słonecznej jesiennej aurze zwiedzali Ojcowski Park Narodowy - spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Groty Łokietka, ruin zamku na Pieskowej Skale.

      Podczas wycieczki realizowane były również zajęcia profilaktyczno-integracyjnych prowadzone przez fundację "Archezja", których celem była integracja grupy lub/i poprawienie relacji z samym sobą i innymi, rozbudzenie zainteresowań archeologią, historią i ekologią, poszukiwanie pasji, poszukiwanie naturalnych sposobów radzenie sobie w sytuacjach stresu, lęku, dorastania, niepokoju. Podczas warsztatów poruszane były treści: historia i ciekawostki o zamku trening podejmowania decyzji rozmowa o cechach i siłach charakteru podkreślenie ważności współpracy w grupie, budowania jedności klasowej oraz konsekwencji spowodowanych dokuczaniem sobie język dobra – język zła, historia o Indianinie (cel: zachęcenie uczniów do współpracy, pomagania sobie oraz budowania dobrych relacji/rozpoznawanie zagrożeń związanych z uzależnieniami).

      Na zakończenie wycieczki uczniowie wraz z opiekunami udali się do siedziby „Archezji” gdzie w miłej atmosferze zjedli pieczone kiełbaski, mieli możliwość strzelania z łuku oraz podzielić się wrażaniami.

     • XI Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Szczucina”

     • W czwartek 21 października 2021r. odbył się XI Gminny Konkurs Ortograficzny o „Pióro Burmistrza Szczucina” zorganizowany przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

      Tegoroczne dyktando pt. „Dyktando Covidowe” miało na celu sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych i interpunkcyjnych podczas pisania ze słuchu.

      Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Zabrniu godnie reprezentowały trzy uczennice: Gabriela Jędo – klasa VII, Martyna Głód – klasa VII oraz Gabriela Czub – klasa VIII. Opiekunem była p. Żaneta Wróbel.

     • Sadzenie krokusów

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zakupione zostały sadzonki krokusów, które uczniowie klas I - VIII zasadzili wokół szkoły. Nie obyło się bez śmiechu, bo to wcale nie jest takie oczywiste, którą stroną ułożyć cebulkę. Była to więc edukacja przyrodnicza w praktycznym działaniu. A teraz czekamy na wiosnę by podziwiać kwitnące krokusy.

      Krokusy to wdzięczne kwiaty cebulowe kwitnące wczesną wiosną. Szczególnie atrakcyjnie wyglądają krokusy posadzone na trawniku, gdy wiosną zakwitają pomiędzy źdźbłami trawy. Sprawiają, że często jeszcze szarobury trawnik, będący w niezbyt dobrej kondycji po zimie, staje się kolorową ozdobą ogrodu.

    • logo
     • "Sprzątanie świata - Polska 2021"

     • "Sprzątanie świata - Polska 2021" tegoroczna kampania przebiegła pod hasłem "Myślę więc nie śmiecę". Z powodu obfitych opadów deszczu akcja w wterenie została przesunięta w czasie. Uczniowie w szkole poznawali sposoby dbania o nasze środowisko naturalne - nasze współne dobro, ćwiczyli segregację odpadów w praktyce.

      Gdy tylko warunki pogodowe na to pozwoliły uczniowie wyruszyli wyposażeni w rękawice i worki. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem uprzątnięty został teren wokół szkoły i cmentarza prafialnego w Zabrniu.

      Uczniowie byli bardzo zaskoczeni dużą ilością odpadów w rowach i zagajnikach. Wszyscy mamy zapeniany odbiór śmieci z gospodarstw domowych za co płacimy duże kwoty i mimo tego, że mogą one bezpiecznie trafić na składowisko odpadów trafiają do środowiska naturalnego.

    • akademia
     • Święto Patrona Szkoły

     •  W dniu 16 października 2021r.obchodziliśmy 13 rocznicę nadania szkole imienia Jana Pawła II. Jak co roku uroczyście obchodzimy ten dzień jako Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Zabrniu. Z tej okazji w poniedziałek 18 października pragnęliśmy uczcić jego pamięć.

      Święto szkoły rozpoczęła uroczysta Msza Św. odprawiona przez ks. Marka Łopatkę w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zabrniu. Następnie w szkole miała miejsce akademii przygotowana przez uczniów klasy IV i VIII pod kierunkiem pani dyrektor Katarzyny Wacławskiej. Muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny pod batutą pani Barbary Czaja. Podczas apelu uczniowie przypomnieli całej społeczności szkolnej o Janie Pawle II jako głowie Kościoła, wielkim Polaku oraz papieżu młodzieży.

      Patron to bardzo ważna postać w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje, wprowadza uczniów w świat wartości. I tak też robi się w naszej szkole. Cała społeczność szkolna jest niezwykle dumna ze swego patrona i dokłada wszelkich starań, aby jego słowa „W wychowaniu chodzi o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem” były dla nas drogowskazem w pracy i w życiu.

      Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego Jana Pawła II, przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do patrona, szacunek do szkoły noszącej jego imię, a poprzez to, szacunek do wiedzy i nauki. Motywuje nas do jeszcze większego wspólnego wysiłku, by w szkole było lepiej, mądrzej, ciekawiej i bardziej przyjaźnie.

      Wystarczy “od siebie wymagać, choćby inni od nas nie wymagali”, by nadać sens i wielkość sprawom najprostszym. Nie ma rzeczy nieważnych, lat nieważnych, ludzi nieważnych…
      Świętość i wielkość zaczyna się już od domowego ogniska, od szkoły podstawowej, od ideałów, jakie sobie stawiamy na tym etapie naszego życia.  

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin