• Mikołajki w przedszkolu

     • Dnia 16 grudnia przybył wyjątkowo długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono, aby podkreślić symbolikę tego dnia. W oczekiwaniu na gościa dzieci wysłuchały bajkę ,,O Świętym Mikołaju’’ i ubrały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy oraz światełka. Każdy przedszkolak cały rok ciężko pracował na to, aby spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od niego upominek. Dzieci ze swoją Panią przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny, chętnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. W nagrodę otrzymały słodkie podarunki. Dzieci z ogromną radością podziękowały i zaprosiły Mikołaja za rok. Obiecały, że będą bardzo grzeczne. Na zakończenie tego uroczystego spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki a Mikołajowi za pamięć.

    • zdalne
     • Informacja - zdalne nauczanie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu informuje:

      - od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022r. zmienia się tryb nauczania dla klas I-VIII  ze stacjonarnego na zdalny
      - oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian

      - zajęcia z pedagogiem szkolnym odbywać się będą na terenie szkoły zgodnie z planem zajęć

      - uczniom klas I-III, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na pisemny wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. 

      Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod
      i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły

      - nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 3 dni robocze (7 stycznia dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez dyrektora szkoły) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 

      Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

     • Finał akcji charytatywnej "Świąteczna paczka"

     • "Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, a szczęście w oczach dzieci to największa zapłata."

      Dzięki zaangażowaniu całej spoełczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczucieli oraz pracowników szkoły w ramach akcji charytatywnej "Świąteczna paczka" w krótkim czasie udało się zebrać kwotę w wysokości 1978zł za którą zostały zakupione słodkości oraz bon upoinkowy o wartości 1705 zł na zkup potrzebnych artykułów szkolnych, papierniczych i plastycznych. W środę 15.12. 2021r. razem z opłatkami i życzeniami świątecznymi dary te zostały przekazane wychowankom z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Jesteśmy wzruszeni hojnością oraz otwartością serca i serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akacji charytatywnej.

      Poniżej podziękowania od Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

     • VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”

     • W dniu 08. 12. 2021r. odbyła się VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. 

      Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy VII z naszej szkoły - Maria Misiaszek zajęła zaszczytne I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem konkursu była Pani Barbara Czaja.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Ślimak albinos z wizytą w przedszkolu

     • W dniu 02.12.2021r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w "żywej" lekcji przyrody. 

      Na zajęciach dziaci mogły zobaczyć i dotknąć pochodzące z Afryki ślimaki albinosy. Dowiedziały się, że te ogromne mięczaki żyją około 5 lat, ich waga dochodzi do 500g, a wielkośc ich muszli osiąga nawet 30 cm. Dzieci chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach, niektóre brały ślimaki do ręki i bacznie je obserwowoały, inne oglądały je, ale z pewnej odległości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne obrazki ze ślimakiem w roli głównej.

     • Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona zabawka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historie ich święta. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez Panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Przedszkolaki samodzielnie wylepiły z plasteliny postać misia, a następnie udekorowały swoimi misiami salę przedszkolną. Pomysłowe przedszkolaki z pomocą Pani zrobiły opaski na głowę i ozdobiły je kolorowymi misiami. Największą atrakcją w tym dniu była misiowa fotobudka w której dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      Przedszkolaki dziękują Dyrekcji oraz nauczycielom którzy pomogli zorganizować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     • Uroczystość ślubowania uczniów klasy I

     • ,,Ślubujemy szkole swej".

      Pod takim hasłem w poniedziałek 29 listopada 2021r. w obecności Dyrektora Szkoły Pani Katarzyny Wacławskiej, ks. Proboszcza Marka Łopatki i rodziców odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Uroczystość ta rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nie uroczystego ślubowania. Na sztandar szkoły ślubowały m.in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, książeczki oszczędnościowe przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie z symboliczną wpłatą. Rodzice zafundowali swoim pociechom słodki upominek. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bielaszka Wojciech, Frąc Natalia, Furgał Sylwia, Głód Dawid, Jędo Patrycja, Kupiec Dawid, Łachut Krystian, Oleś Szymon, Padykuła Kacper, Przybyło Natalia, Saładyga Bartosz, Sroka Oliwia, Taraska Kinga, Wiatr Krystian i Wójcik Krzysztof.

      Kochane Pierwszaki!

      Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam samych sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was samą radością.

        Wychowawczyni.

     • Świąteczną "EKO - kartka" - konkurs

     • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Szczucin do przygotowania ekologicznej kartki świątecznej w ramach   konkursu „EKO - kartka”. Prace oceniane będą w 2 kategoriach wiekowych:

      • grupa młodsza – klasy I-III
      • grupa starsza – klasy IV-VIII

      Kartka zgłoszona do konkursu powinna zostać wykonana z wykorzystaniem surowców wtórnych. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: https://szczucin.pl/n,uwaga-konkurs

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 23.11.2021 r. (tj. wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
      - uczniów klas II-III o godz. 16.00
      - uczniów klas IV-VIII o godz. 16.45.

      Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa rodzicom i pracownikom szkoły na terenie placówki obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

     • Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID

     • Informujemy, że 19 listopada 2021 (piątek) w godzinach 9.30 do 10.30 w PSP w Szczucinie przy ul. Kościuszki 32 będzie miał dyżur lekarz pediatra i będzie przeprowadzał kwalifikacje dzieci w wieku od 12 do 18 lat do szczepień przeciwko COVID.

      Równocześnie informujemy, że dzieci w wieku od 12 do 16 lat mogą być szczepione tylko w obecności rodzica.

     • Gminne Uroczystości Patriotyczne - 11 Listopada

     • Dnia 11. 11. 2021r. delegacja uczniów w składzie: Agata First, Karolina Cieśla, Paulina Bielaszka, Szymon Sroka oraz Jakub Guzik pod opieką p. Barbary Kubek reprezentowała naszą szkołę podczas Gminnych Uroczystości Patriotycznych w Szczucinie. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Kwaterze Pamięci Narodowej, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Szczucinie. Ostatnim punktem uroczystości było poświęcenie na cmentarzu parafialnym w Szczucinie odnowionego pomnika powstańców styczniowych z 1863 roku oraz grobu ich dowódcy – majora Edwarda Dunajewskiego.  

     • Święto Niepodległości w przedszkolu

     • Pielęgnując polskie tradycje 10.11.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenia.

      Przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, recytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”, pięknie śpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci wzięły również udział w uroczystej akademii, podczas której uczestniczyły w pięknej lekcji historii przygotowanej przez uczniów szkoły oraz ich opiekunów. O godz. 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, przedszkolaki wspólnie z uczniami szkoły i nauczycielami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

      Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

    • 11 listopada
     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • Polska ma za sobą niesamowitą historię – były w niej chwile wielkich zwycięstw i chwały, ale także czasy trudne i tragiczne. Historia Polski nie jest łatwa ani prosta, lecz każdy Polak powinien znać chociaż jej podstawy, by mieć świadomość, jak zawiłe lasy były jej mieszkańców.

      Najbardziej tragiczny okazał się koniec XVIII wieku, trzej potężni sąsiedzi Polski - Rosja, Prusy i Austria, korzystając z osłabienia naszego kraju podzielili ziemię pomiędzy siebie i rozpoczęli własne rządy. Katastrofa rozbiorów i utrata państwowości nie załamały narodu polskiego. Jego wola przetrwania i uparte dążenia do odrodzenia wolnej Ojczyzny przyczyniły się do tego, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

      11 listopada 1918 roku - to kapitulacja Niemiec i zakończenie I wojny Światowej. Polska odzyskała wolność! Jeszcze trzeba było ustalić granice, wybrać władze – ale najważniejsza rzecz się dokonała – Polska uwolniła się z niewoli!

      Dziś mija 103 lata od tamtych dni. Dzięki wysiłkowi naszych przodków, możemy żyć, uczyć się i pracować w Wolnym Niepodległym Państwie.

      Na pamiątkę tego wydarzenia w dniu 10 listopada uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli historii p. Żanety Wróbel i p. Mariana Skowrona przygotowali okolicznościowy program poetycko – muzyczny, w którym przybliżyli zebranym podczas akademii wartości historyczno – poetyckie.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland