• Szkolny konkurs chemiczny

     • Szkolny konkurs chemiczny "Składniki powietrza o znaczeniu biologicznym" rozstrzygnięty.

      Wyniki:

      Amelia Lechowicz - klasa VIII - I miejsce

      Anna Kozaczka - klasa VIII oraz Martyna Głód - klasa VII - II miejsce

      Anna Borgosz - klasa VII - udział

      Agata First - klasa VII - udział

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Kapela "Wiślanie" w naszej szkole

     • W dniu 26. 04. 2022r. naszą szkołę odwiedziła kapela "Wiślanie". Poprowadzone były zajęcia edukacyjne mające na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży tradycję naszego regionu. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje ludowe, piosenki, stroje oraz instrumenty. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

      Dziękujemy kapeli "Wislanie" za wartościową i żywą lekcję o tradycjach ludowych naszego regionu, wspaniałą atmosferę i wspólne tańce oraz śpiew!

     • Konkurs plastyczno - fotograficzny "Pocztówka z terenu LGD PROWENT"

     • W terminie od  28.04.2022 r. do 20.05.2022 r. LGD PROWENT prowadzi konkurs plastyczno- fotograficzny pod nazwą „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”

      Konkurs przewidziany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16 roku życia, zameldowanej na obszarze należącym do Lokalnej Grupy Działania „PROWENT”. W zależności od kategorii wiekowej prace można składać w różnej technice:

      I kategoria – do 9 roku życia – prace plastyczne wykonywane różną techniką,

      II kategoria – od 10 do 16 roku życia – zdjęcia.

      Organizator konkursu zapewnia atrakcyjne nagrody rzeczowe za zajęcie trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia.

       Z uwagi, iż posiadacie Państwo pełną wiedzę i bazę adresową (w tym bazę e-mail) szkół funkcjonujących na terenie Waszej Gminy zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji nt. konkursu do zainteresowanych placówek oświatowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu (znajduje się w załączeniu oraz na stronie internetowej LGD PROWENT: https://lgdprowent.pl/konkurs-plastyczno-fotograficzny-pocztowka-z-terenu-lgd-prowent/ ). Zapraszamy do udziału w konkursie.

      Szczegółowych informacje pod numerem telefonu 17 773 18 90.

     • Wycieczka uczniów klas IV - VIII

     • W dniu 22.04.2022r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczcce do Wierzchosławic. W programie znalzło się zwiedzanie wraz z przewodnikiem Muzeum Wincentego Witosa. Muzeum to, będące oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie, składa się ze Starej Zagrody zwanej Starym Domem, czyli domu rodzinnego Wincentego Witosa w Dwudniakach, przysiółku Wierzchosławic, i Nowej Zagrody Witosówki, czyli gospodarstwa wybudowanego przez niego w Wierzchosławicach. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z leśnikiem i zwiedzanie szkółki kontenerowej oraz spacer ścieżką przyrodniczo - leśną "Lasy Wierzchosławickie" w leśnictwie Wierzchosławice. Na trasie ścieżki znajdują się też tablice edukacyjne, z których można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o bogactwie roślin i zwierząt zamieszkujących las. Po zajęciach edykacyjnych z leśnikiem był czas na wspólny posiłek i odpoczynek przy ognisku.

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 26.04.2022 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-VIII. Zebranie rozpocznie się pogadanką nt: „Depresja dzieci i młodzieży – jak rozmawiać i wspierać ucznia z depresją”, którą poprowadzi psycholog p. Mariusz Wielgus z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Serdecznie zapraszamy!

     • "Wiosna w poezji dziecięcej" - konkurs recytatorski dla przedszkoli

     • W dniu 07 kwietnia 2022r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięto konkurs recytatorski dla przedszkoli "Wiosna w poezji dziecięcej". Nasze przedszkole reprezentowały Katarzyna Kusiak (pięciolatka) i Natalia First (sześciolatka). Dziewczynki pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej, Kasia wiersz Barbary Stankiewicz-Gawrysiak "Szukamy wiosny", Natalia "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy. Jury przyznano wyróżnienie Kasi Kusiak, natomiast Natalia zajęła zaszczytne II miejsce.

      Bardzo gratulujemy przedszkolakom i życzmy dalszych sukcesów.

     •  V edycja Konkursu edukacyjnego wszechstronnej wiedzy o  Małopolsce pn. „Co Ty wiesz o Regionie?”

     • Inwestując w edukację i naukę młodych Małopolan  wraz z nadchodzącą wiosną, budząc do życia przyrodę i ludzi, w imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego z przyjemnością zapraszamy Państwa Szkołę do wzięcia udziału w  V edycji Konkursu edukacyjnego wszechstronnej wiedzy o  Małopolsce pn. „Co Ty wiesz o Regionie?” Konkurs odbędzie sięw formie quizu on-line.

      W tym roku, w związku z jubileuszem 200 – lecia urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140 – lecia śmierci, pioniera przemysłu naftowego oraz działacza niepodległościowego quiz dedykowany jest tej znamienitej postaci związanej z naszym regionem.

      Śladem ubiegłych lat, Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Województwa Małopolskiego (z wyłączeniem słuchaczy szkół policealnych i szkół dla dorosłych).

      Serdecznie zapraszamy Państwa Szkołę do udziału w naszym konkursie.

      Celem zgłoszenia należy wytypować drużynę reprezentacyjną, składającą się z 4 osób: 3 uczniów i 1 opiekuna nauczyciela.

      Zgłoszenia należy przesyłać klikając na załączony link https://malopolskapoleca.pl/rejestracja-szkoly. Rejestracja możliwa będzie już od 16 marca 2022r. i potrwa do 14 kwietnia 2022r. Konkurs internetowy odbędzie się w dniach od 21 marca br. do 15 kwietnia br. Pozostałe szczegóły dotyczące  regulaminu, warunków udziału i przebiegu konkursu zostaną opublikowane na stronie  https://malopolskapoleca.pl/regulamin-konkursu.

      Zachęcamy do sprawdzania swojej wiedzy w quizach testowych dostępnych na stronie https://malopolskapoleca.pl/quiz-treningowy od dnia 16 marca br.

      Jak co roku, czekają na Państwa atrakcyjne nagrody i upominki.

     • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

     • W rozegranych 4 kwietnia Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Guzik Jakub, Jopek Wiktor,  Łopata Mateusz, Pater Mikołaj, Sroka Przemysław, Dulak Adrian, Frąc Filip, Furgał Michał, Korbaś Hubert, zajęła II miejsce. W trakcie turnieju nasi chłopcy pokonali kolejno reprezentacje: SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 2:0, SP  nr1 W Dąbrowie Tarnowskiej 2:0 oraz  SP Olesno 2:0. W finale ulegając po wyrównanym meczu drużynie ZSP w Radwanie 1:2.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Gminny Konkurs Recytatorski im. M. Kozaczkowej

     • W marcu od lat w kalendarzu wydarzeń kulturalnych figuruje Gminny Konkurs Recytatorski im. M. Kozaczkowej. W tym roku po dwóch latach izolacji wywołanej pandemią uczestnicy w końcu mogli się spotkać i stanąć do rywalizacji na scenie Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczestników wyłonionych w etapie szkolnym. Byli oni podzieleni na 2 kategorie wiekowe:

      - grupa I - kl. I-IV reprezentowali:

      1. Patrycja Jędo - III miejsce

      2. Anna Cieśla

      3. Bartosz Guła

      - grupa II - kl. V-VIII

      1. Gabriela Jędo - III miejsce

      2. Anna Kozaczka - wyróżnienie

      3. Maria Misiaszek

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.

     • Dzień bez plecaka

     • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piętek 18.03.2022 uczniowie klasy VII i VIII zorganizowali "dzień bez plecaka". To zabawa, w której uczniowie, a czasem też nauczyciele, przychodzą do szkoły jak zwykle, przynosząc ze sobą to co potrzebne na lekcjach, ale nie mogą używać plecaka. Muszą wykazać się inwencją.

     • Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki

     • W dniu 8 marca odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej.

      Uroczystość poprzedzona była zajęciami w bibliotece na których uczniowie zapoznali się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki. Część artystyczną spotkania przygotowali uczniowie starszych klas. Przekazali w niej zasady postępowania z książkami oraz radość płynącą z czytania. Dużą atrakcję stanowiły bajkowe zagadki z którymi pierwszoklasiści poradzili sobie po mistrzowsku. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.

      Po części oficjalnej nastąpiła wyczekiwane wypożyczenie wybranej książki.

     • Dzień kobiet w przedszkolu

     • 8 marca to wyjątkowy dzień zwłaszcza dla wszystkich kobiet. Dotyczy to również dziewczynek. W naszym przedszkolu w tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli dziewczynkom i paniom życzenia. Nie obyło się bez słodkich upominków i kwiatów. Krystianek obdarował wszystkie kobiety i kobietki pięknymi różami. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach np. w porządkowaniu sali po zabawie. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Święto kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami osób bliskich. Panie i dziewczynki serdecznie dziękują rodzicom za pamięć.

     • Konkurs piosenki dziecięcej "Przedszkolaki śpiewają"

     • W dniu 24.02.2022 r. w SCKiB w Szczucinie rozstrzygnięto konkurs piosenki dziecięcej ,,Przedszkolaki śpiewają’’. Nie zabrakło również naszych przedszkolaków. Sześciolatki reprezentowała Daria Gromny, piosenką ,,Pięknie żyć’’ z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego przez co zajęła zaszczytne I miejsce. Zespół ,,Jagódki’’ w składzie Kasia Kusiak, Wiktoria Kusiak, Amelka Kupiec, Julia Furgał (pięciolatki) zaśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Jagódki’’ i zajęły III miejsce. Najmłodszą grupę czterolatki reprezentowała Maria Taraska w piosence ,,Była sobie żabka mała’’ i zajęła II miejsce. Małym artystkom pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody. Życzyła dalszych sukcesów artystycznych. W imieniu dyrekcji i własnym składam podziękowania rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie swoich dzieci do udziału w konkursie.

     • Mistrzostwa Gminy Szczucin w Piłce Siatkowej Chłopców

     • W rozegranych  4 marca Mistrzostwach Gminy Szczucin w Piłce Siatkowej Chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie:

      Guzik Jakub, Jopek Wiktor,  Łopata Mateusz, Padykuła Jakub, Sroka Przemysław Dulak Adrian, Frąc Filip, Furgał Michał,, Korbaś Hubert, zajęła II miejsce uzyskując awans do  Mistrzostw Powiatu.

      Gratulacje!

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland