• Dni wolne od zajęć dydaktycznych - infromacja

     • 14. 10. 2019r. (tj. poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Dla dzieci, których rodzice w tym dniu nie mogą sprawować opieki będzie czynna świetlica od 8:30 - 16:00.

      16. 10. 2019r. (tj. środa) obchodzimy święto Patrona szkoły. W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych. Uczniowie przyjeżdżają do szkoły zgodnie z planem w strojach galowych. O godzinie 8:30 uczestniczą we mszy świętej, po której przejdą do szkoły na uroczystą akademię. Odwóz uczniów będzie ok. 10:45.

     • Informacje na temat zagrożeń związanych ze stosowaniem e-papierosów

     • Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie.

      E-papierosy oraz tytoń podgrzewany postrzegane są jako mniej szkodliwe, dlatego młodym ludziom wydają się one szczególnie atrakcyjne. Pozwalają one ukryć młodzieży nawyk palenia. Tym samym eliminują istotny czynnik chroniący ją przed sięganiem po papierosy, jakim jest strach przed wykryciem nałogu przez rodziców. Dlatego też w łatwy sposób otwierają furtkę do palenia papierosów w przyszłości.

      Zachęcamy do zapoznania się z materiałem opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.

      Potencjalne zagrożenia - elektroniczne papierosy

    • „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” ks. Jan Twardowski
     • „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” ks. Jan Twardowski

     • Z głębokim żalem i smutkiem
      przyjęliśmy wiadomość o śmierci

      Pani Lucyny Bulwa

      wieloletniej nauczycielki języka polskiego naszej szkoły.
      Jej Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia

      w tej trudnej dla wszystkich chwili.
      Wspaniała nauczycielka wielu pokoleń uczniów, skromna, pogodna, pomocna, życzliwa, pełna poświęcenia,
      zaangażowania i pomysłów, w każdej sytuacji gotowa otoczyć swoich wychowanków prawdziwie matczyną opieką,
      pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

       

      Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,
      uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej
      im. Jana Pawła II w Zabrniu

    • Uroczystości pogrzebowe
     • Uroczystości pogrzebowe

     • Uroczystości żałobne rozpoczną się
      Modlitwą Różańcową
      w Parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego
      w Zabrniu
      4 października 2019r. (piątek) o godzinie 13:30

      Msza Święta Pogrzebowa
      za spokój duszy śp. Lucyny Bulwa zostanie odprawiona
      o godzinie 14:00
      po której Ciało Zmarłej zostanie przewiezione na Cmentarz Parafialny w Szczucinie

     • Informacja

     • Szanowni Państwo,

      uprzejmie informuję, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

      Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.


      Z poważaniem
      Anna Ostrowska
      Rzecznik Prasowy MEN

    • Uroczystości Wrześniowe - 2019
     • Uroczystości Wrześniowe - 2019

     • Delegacja uczniów w składzie: Julita Bartoszek, Daria Płaczek, Gabriela Kuchnia, Kamila Kupiec oraz Maciej Płaczek pod opieką p. Katarzyny Wacławskiej reprezentowała naszą szkołę podczas wrześniowych uroczystości patriotycznych w Szczucinie, które obyły się w niedzielę 22 września 2019 r.

      W Powiatowych obchody upamiętniających 80 rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej, agresji ZSRR na Polskę oraz spalenia Szkoły Podstawowej w Szczucinie uczestniczyli m. in. kombatanci, samorządowcy, parlamentarzyści, przedstawiciele instytucji powiatowych i gminnych, zakładów pracy, stowarzyszeń i szkół oraz mieszkańcy powiatu dąbrowskiego.

      Uczniowie uczestniczyli w Mszy św. w intencji Ojczyzny z udziałem licznie zgromadzonych Pocztów Sztandarowych oraz orkiestry OSP Szczucin oraz złożyli wiązankę przed Kwaterą Pamięci Narodowej w Szczucinie.

       

      Album fotograficzny ►

    • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020
     • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2019/2020

     • Czas wakacji - nieubłaganie dobiegł końca. Po dwóch miesiącach zabawy i beztroski trzeba było powrócić w szkolne mury.

      Dnia 2 września 2019 r., o godzinie 9.30 zabrzmiał w naszej szkole pierwszy dzwonek po wakacyjnej przerwie. W sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Pani Dyrektor dokonała uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020. W swoim wystąpieniu życzyła wszystkim uczniom samych piątek i szóstek, a ich nauczycielom - satysfakcji w przekazywaniu wiedzy. Wcześniej uczniowie z wychowawcami brali udział we Mszy Świętej.

      Podczas apelu inaugurującego nowy rok szkolny upamiętniono 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

      Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom życzymy wytrwałości i wielu powodów do radości !!! POWODZENIA !!!

       

      Album fotograficzny ►

     • Rozkład jazdy autobusu szkolnego

     • Informujemy, że w nowym roku szkolnym 2019/2020 lekcje rozpoczynać się będą o godzinie 8:30.

      W pierwszym tygodniu nauki autobusy szkolne kursują tak jak w czerwcu 2019r.

      Od paniedziałku (9. 09. 2019r.) nastąpi zmiana w rozkładzie jazdy autobusów szkolnych. Szczegółowe informacje otrzymają uczniowie w szkole.

     • Informacja - stypendium szkolne o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/2020

     • Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego o charakterze socjalnym na rok szkolny 2019/20 przyjmowane będą w terminie od 2 do 15 września 2019 r. w godzinach pracy CUW w Szczucinie (7:30 – 15:30).

      Wnioski do pobrania w Centrum Usług Wspólnych w Szczucinie.

      Do wniosków należy załączyć stosowne zaświadczenia/ oświadczenia o wysokości dochodu netto osiągniętego w miesiącu sierpniu 2019 r. W przypadku utraty dochodu w miesiącu sierpniu, należy przedstawić dochód netto osiągnięty w miesiącu wrześniu.

      Kryterium dochodowe uprawniające do przyznania stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 wynosi 528,00 zł netto na osobę w rodzinie.

    • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klasy VIII
     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klasy VIII

     • Dnia 19 czerwca 2019r. zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019 i pożegnaliśmy uczniów klasy VIII.

      Pani Dyrektor mgr Genowefa Dzięgiel w swoim przemówieniu podsumowała cały rok ciężkiej pracy. Na uroczystym apelu zostały wręczone uczniom nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia. Złożone zostały gratulacje uczniom klas I – VIII ze średnią przynajmniej 5,0 oraz zachowaniem wzorowym, którzy zostali wpisani do „Złotej księgi”.

      Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wolnym i życzyli wszystkim udanych wakacji oraz wręczyli swoim wychowankom świadectwa.

      Krótka część artystyczna w wykonaniu klasy VII i VIII w sposób humorystyczny przedstawiła osiągnięcia uczniów oraz cały rok szkolny. Podczas akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowo wybranemu spośród uczniów klasy VII - pocztowi sztandarowemu oraz ślubowanie uczniów klas ósmych.

      ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

       

      Album fotograficzny ►

    • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem
     • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

     • Dnia 17 czerwca 2019r. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z policjantem, którego celem było przypomnienie przedszkolakom oraz uczniom klas młodszych i starszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

      W trakcie spotkania policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentował uczniom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, przechodzić przez jezdnię. Przypomniał także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu. Omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

      Uczniowie klas 0- VIII mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje- jak podkreślał wielokrotnie policjant- jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

      Na zakończenie policjant uroczyście wręczył uczniom klasy IV karty rowerowe.

       

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Sejmu
     • Wycieczka do Sejmu

     • Dnia 12.06.2019r. obyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół z naszego powiatu. Ze Szkoły podstawowej w Zabrniu byli to uczniowie klasy VIII: Wiktoria Tomala, Maja Jeż, Piotr Furgał, Mateusz Jaworek. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani dyrektor Genowefa Dzięgiel. Fundatorem wyjazdu był pan poseł Wiesława Krajewskiego. Wyruszyliśmy o godzinie 4.00 rano spod kościoła w Szczucinie.

      Podczas wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W wycieczce wzięło udział jeszcze wiele innych uczniów z innych szkół z terenu powiatu dąbrowskiego. Do Warszawy zajechaliśmy około godziny 10.00, a o godzinie 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących faktów nie tyle z historii Pałacu, co o jego współczesnej roli.

       

      Album fotograficzny ►

    • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii
     • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął w bieżącym roku szkolnym decyzję o przystąpieniu do Klub Szkół UNICEF.

      UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

      Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Dwukrotnie w bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy akcje niesienia pomocy. Kolejną akcją zainicjowaną przez Samorząd uczniowski było przekazanie środków pieniężnych, „zamiast kwiatów” na zakończenie roku szkolnego dla ofiar wojny w Syrii. Wojna w Syrii trwa już 8 lat. W najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar wśród najmłodszych 2018 roku - 1000 dzieci zginęło podczas walk, to najwięcej od początku wojny. Wiele zostało rannych, straciło dach nad głową i potrzebuje natychmiastowego wsparcia.

      Udało się zebrać kwotę w wysokości 435 zł za co z całego serca serdecznie dziękujemy.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach 12-13 czerwca 2019r. odbyła się wycieczka do Warszawy dla chętnych uczniów klas IV - VIII.

       

      Program wycieczki obejmował:

      Dzień I - zwiedzanie z przewodnikiem:
      - Stadion Narodowy;
      - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego;
      - Krakowskie Przedmieście – Kościół Świętej Anny, Uniwersytet, Pałac Prezydencki;
      - Pl. J. Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza;
      - Stare Miasto – Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski;
      - Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana, Barbakan, pomnik Małego Powstańca;
      - Łazienki Królewskie

      Dzień II - zwiedzanie:
      - Muzeum Wojska Polskiego;
      - Pałac Kultury i Nauki – wyjazd na XXX piętro;
      - Zamek Królewski;
      - godz. 15:00 obiad dwudaniowy z napojem i deserem;
      - Centrum Nauki Kopernik;
       

      Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

      Album fotograficzny ►

    • Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki
     • Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki

     • W dniu 10.06.2019 dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie. Mogły tam podziwiać ok 90 gatunków różnych zwierząt pochodzących z 6 kontynentów. Na terenie ogrodu zoologicznego, który jest położony wśród lasów znajduje się plac zabaw, z którego dzieci chętnie skorzystały.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Patrona - przedszkolaki
     • Dzień Patrona - przedszkolaki

     • W dniu 3.06.2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II. Dzięki udziałowi przedszkola dzieci utrwaliły swoją wiedzę i historię z życia Jana Pawła II oraz poczuciu szacunku do jego osoby.

       

      Album fotograficzny ►

    • Przegląd teatrzyków profilaktycznych
     • Przegląd teatrzyków profilaktycznych

     • Dnia 06. 06. 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrniu wzięli udział w przeglądzie teatrzyków profilaktycznych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczucinie.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV - VIII, którzy należą do grupy teatralnej pod nazwą "Tysiąc usmiechów i jeden smutek". Nasi aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Zła godzina" i zdobyli zaszczytne II miejsce, a uczeń klasy VIII - Piotr Furgał został wyróżniony nagrodą specjalną za najlepszą grę aktorską.

      Grupa teatralna przywiozła statuetkę, dyplom, bon na kwotę 250 zł., a we wrześniu 2019r. wszyscy uczestnicy pojadą w nagrodę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na darmowy spektakl.

      Serdecznie gratulujemy!!!

       

      Album fotograficzny ►

     • Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

     • Dnia 4 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbyła się VI edycja Powiatowego konkursu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. starszego sierżanta Ignacego Łazarza pseudonim ,,Lot” . Honorowy patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Bolesław Pan Kazimierz Olearczyk.

      Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy IV w składzie: Anna Borgosz oraz Maria Misiaszek. Uczennice w swojej kategorii wiekowej zajęły wysokie III miejsce.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin