• „Franciszek Niepokólczycki - Patriota, Bohater, Człowiek”

     • 28 listopada 2022r. uczniowie klasy VIII naszej szkoli mieli szansę zobaczyć spektakl słowno-muzyczny pt. „Franciszek Niepokólczycki - Patriota, Bohater, Człowiek” w wykonaniu zespołu wokalno – instrumentalnego Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie . Spektakl był poświęcony postaci płk. Franciszka Niepokólczyckiego ps. „Teodor”, oficera ZWZ i Kedywu KG AK, jednego z przywódców powojennego podziemia niepodległościowego. Była to wspaniała muzyczna lekcja historii.

     • Pasowanie uczniów klasy I na czytelników

     • W dniu 28. XI. 2022 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klasy I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy VI na tę okazję przygotowali część artystyczną. Postacie bajkowe zapoznały przyszłych czytelników z zasadami postępowania z książką, funkcjonowania biblioteki a także jej regulaminem. Pierwszoklasiści z łatwością poradzili sobie z wszystkimi zadaniami, bajkowymi zagadkami.

      Na koniec uroczystości złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki i zostali pasowani na czytelników naszej biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowy dyplom.

      Uroczystość uwieńczyło pierwsze wypożyczenie książki. Mamy nadzieję, że będą często odwiedzać bibliotekę i polubią czytanie książek.

     • Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

     • W dniu 25.11.2022 przedszkolaki przyniosły swoje ulubione pluszowe zabawki. W tym dniu uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Moda na misie nie przemija, choć dzieci mają coraz atrakcyjniejsze zabawki to każde z nich lubi przytulić się do pluszaka. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historie święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach i bawiły się przy piosenkach ,,jadą jadą misie” i ,,stary niedźwiedź mocno śpi”. Dla dzieci tego dnia zorganizowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki, śpiewanie piosenek i misiowe tańce. Na koniec zabawy dzieci otrzymały dyplom ,,Przyjaciel Pluszowego Misia”. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i wesołej zabawy.

     • ZAWODY W PIŁCE NOŻNEJ - HALOWEJ

     • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Gminy Szczucin w Piłce Nożnej Halowej. W zawodach klas 4  -6 drużyna w składzie: Piotrek Dudek, Bartek Chrabąszcz, Tomek Cieśla, Tomek Borgosz, Dawid Gawroński, Piotrek Cieśla, Karol Kusiak, Szymek Noga, Brian  Bednarz, Marcin Wójcik zajęła 3 miejsce.

      Reprezentacje klas 7 - 8 w składzie: Magda Moskal, Gabrysia Łachut, Daria Płaczek, Martyna Głód, Zuzia Dudek, Julita Bartoszek, Agata First, Marysia Misiaszek oraz Michał Furgał, Adrian Dulak, Hubert Korbaś, Filip Frąc, Kamil Bogacz, Kamil Bogacz, Kacper Świąder i Wiktor Dorosz zajęły uzyskały drugie miejsce w Mistrzostwach Gminy uzyskując awans do Mistrzostw Powiatu gdzie zajęły 5 i 6 miejsce.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

     • 21 listopada 2022 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W tym dniu wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa. Symbolem tego dnia jest kolor niebieski, dlatego nasi uczniowie mieli w tym dniu na sobie coś niebieskiego.

      Pani pedagog, Katarzyna Sznajder przygotowała dla uczniów prezentację multimedialną na temat praw dziecka. Uczniowie chętnie podejmowali dyskusję na temat swoich praw. Samorząd Uczniowski przygotował tematyczną gazetkę prezentującą podstawowe zagadnienia z tym tematem.

     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • "Niepodległa, niepokorna
      zawsze była, będzie, jest.
      Uskrzydlona bielą orła,
      bije rytmem naszych serc.
      Niepodległa, niepokorna
      już nie zniknie nigdy z map,
      Bo jest nasza, bo jest wolna,
      bo na imię Polska, Polska ma."

      W dniu 14. 11. 2022r. w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji Święta 11 Listopada - upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości. Przygotowana została przez uczniow klas IV - VIII pod czujnym okiem Pani Barbary Czaja oraz Pana Marian Skowrona. Zaprezentowany został program słowno - muzycznym, który przybliżył  widzom trudną drogę naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Akademię uświetniły piękne pieśni patriotyczne.

      W dniu 11 listopada uczniowie: Agata First, Anna Borgosz, Daria Płaczek, Szymon Sroka, Kacper Świąder pod opieką Pani Agnieszki Kokoszka wzięli udział w Gminnych Uroczystościach Pariotycznych w Szczucinie. Uczniowie uczestnczyli w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty przed Kwaterą Pamięci w Szczucinie. Uczniowie: Agata First, Miachał Furgał oraz Piotr Cieśla reprezentowali szkołę podczas uroczystści prafialnych w Zabrniu.

     • „Uroczyście ślubujemy!”

     • Uroczyście ślubujemy!”

      07 października 2021 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania

      i pasowania na uczniów klasy I. W uroczystości tej wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska, Pani Urszula Czub, Ksiądz Proboszcz Marek Łopatka oraz rodzice naszych pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i zapewniła pierwszoklasistów o tym, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc nauczycieli i starszych kolegów. Po wystąpieniu Pani Dyrektor przyszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez wychowawczynię i uczniów klasy I. Nie zabrakło w nim pięknych wierszy i piosenek. Dziewczynki także pięknie zatańczyły przygotowany układ. Uczniowie klasy I pamiętali w swoim programie o naszej Ojczyźnie oraz symbolach narodowych. Zapewniali również, że znają zasady dobrego wychowania. Po części artystycznej przyszedł czas na uroczyste ślubowanie uczniów klasy I oraz ich pasowanie przez Panią Dyrektor. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy, książeczki SKO przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie oraz upominki zakupione przez swoich rodziców. Rodzice zadbali także o poczęstunek dla swoich pociech i wszystkich zebranych gości. Dzień ten na pewno jeszcze długo zostanie w pamięci, a pomogą w tym pamiątkowe zdjęcia.

     • "Szkoła do Hymnu" 2022

     • Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła włączyła się do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W dniu 10 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 pani dyrektor, uczniowie oraz nauczyciele wspólnie odśpiewali Hymn Polski.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • 4 listopada 2022 przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III obchodzili Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły w przepięknych strojach wybranych postaci z bajek, baśni i filmów animowanych. Aby uczcić ten dzień opiekun biblioteki Pani Barbara Wantuch zorganizowała bajkowe spotkanie, w którym udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas młodszych. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o bajkowym świecie, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki, zabawy ruchowe. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci.

    • logo_dyktando
     • Charytatywne dyktando z okazji Święta Niepodległości

     • W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando (w 100% przez internet) z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez portal Dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci. 

      Środki zebrane w ramach tego wydarzenia zostaną przekazane Fundacji Zarys, która przeznaczy je na pomoc medyczną wysyłaną do Ukrainy. Do tej pory fundacja wysłała już osiem tirów z pomocą o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach Dyktanda na Święto Niepodległości zbieramy środki na kolejnego tira.

      Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zalogować lub zarejestrować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

      https://www.dyktanda.pl/dyktanda/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2022?audio=1

      Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda została przygotowana tradycyjnie, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

    • logo
     • #SzkołaPamięta 2022

     • W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, społeczność Szkoły Podstawowej w Zabrniu przystąpiła do pięknej inicjatywy "Szkoła pamięta". W ramach tej akcji uczniowie odwiedzili groby swoich bliskich i znajomych znajdujące się na pobliskim cmentarzu.

      W Dzień Zaduszny delegacja reprezentująca Samorząd Szkolny wraz z opiekunem i rodzicami odwiedzili Cmentarz w Szczucinie, gdzie znajdują się groby nauczycieli, którzy kiedyś pracowali w naszej szkole oraz starszego kolegi - Karola Kapinosa. Modlitwa, zaduma, wspomnienia i zapalenie zniczy,będących wyrazem naszej pamięci towarzyszyły tym wyjątkowym  i wzruszającym chwilom, bo "Ci, którzy pozostają w sercach i pamięci, nie umierają nigdy".

     • Wizyta pani z biblioteki - klasy I-III

     • 24 października uczniów klas I - III odwiedziła Pani bibliotekarka z punktu bibliotecznego w Brzezówce. Pani Magdalena powiedziała dzieciom, gdzie mogą wypożyczyć książki, a także przybliżyła im postać pisarki, Marii Konopnickiej, która jest jedną z najbardziej znanych autorek literatury dziecięcej. Uczniowie poznali tytuły kilku utworów autorki, oraz wysłuchali fragmentu jednej z jej książek czytanego przez swojego gościa. Był to fragment książki „ O krasnoludkach i sierotce Marysi”. Dzieci z wielką uwagą słuchały Pani Madzi, a na zakończenie spotkania otrzymali rysunki do pokolorowania i zrobili pamiątkowe zdjęcia.

     • Kolory jesieni - wycieczka uczniów klasy I

     • W dniu 18 października pierwszoklasiści z naszej szkoły wybrały się na jesienny spacer po okolicy. Podczas spaceru obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Poznawali rodzaje drzew, obserwowali jak wyglądają liście oraz słuchali odgłosów ptaków.

     • Odwiedziny pani bibliotekarki w przedszkolu

     • 19 października 2022r. przedszkole kolejny raz odwiedziła pani bibliotekarka Magdalena Michalec. Pani Madzia wyjaśniła dzieciom w jaki sposób można wypożyczać książki,zachęcała dzieci aby z rodzicami często przychodziły do biblioteka. Przedszkolaki z ciekawością oglądały ilustracje w książeczkach przyniesionych przez panią bibliotekarkę, uważnie słuchały bajek na temat jak należy utrzymywać porządek wokół nas zwłaszcza w swoim miejscu zamieszkania. To było bardzo miłe spotkanie. Dziękujemy pani Madzi za poświęcony czas i zapraszamy ponownie.

     • II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu

     • W dniu 21 października 2022 roku w dąbrowskim Domie Kultury "Sokół" odbył się II Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu. Swoje talenty muzyczne na scenie zaprezentowało 27 uczestników. Wykonali piosenki o zdrowym stylu życia, prawidłowym odżywianiu, profilaktyce nałogów, higienie osobistej oraz ekologii.

      Uczennica naszej szkoły - Maria Misiaszek z klasy VIII zajęla II miejsce w kategorii: szkoły podstawowe klasy VI-VIII i szkoły ponadpodstawowe.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland