• Uroczystości pogrzebowe Ś.P Genowefy Dzięgiel

     • Uroczystości żałobne rozpoczną się
      Modlitwą Różańcową
      w Kaplicy Prafialnej na Cmentarzu w Szczucinie
      31 października 2022r. (poniedziałek) o godzinie 12:30.
      Msza Święta Pogrzebowa
      za spokój duszy śp. Genowefy Dzięgiel zostanie odprawiona
      bezpośrednio po modlitwie różańcowej.

    • kir
     • „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą” ks. Jan Twardowski

     • Z głębokim żalem i smutkiem
      przyjęliśmy wiadomość o śmierci

      Pani Genowefy Dzięgiel

      wieloletniej dyrektor naszej szkoły.
      Jej Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia
      w tej trudnej dla wszystkich chwili.

      Wspaniała dyrektor, nauczycielka i wychowawca wielu pokoleń uczniów. Człowiek wielkiego serca. Zawsze uśmiechnięta, pomocna, życzliwa, pełna poświęcenia, zaangażowania i pomysłów. W każdej sytuacji gotowa otoczyć wszystkich członków społeczności szkolnej prawdziwie matczyną opieką.
      Szkołę traktowała jak własny dom, a wychowanków i nauczycieli jak członków rodziny.
      Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.

      Dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi,
      uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej
      im. Jana Pawła II w Zabrniu

     • Wyprawka czytelnicza dla uczniów klasy I

     • Uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą. Wyprawka trafiła do rąk pierwszoklasistów w ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny dla szkoły i dla uczniów.

      W składzie wyprawki znalazły się:

      • książka „Pierwsze abecadło",
      • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”
      • materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

      Naszym uczniom życzymy miłej lektury.

     • Wycieczka uczniów klas IV - VIII

     • We wtorek 25.10.2022r uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami udali się na całodniową wycieczkę do Oblęgorka i okolic. Wycieczka obejmowała wizytę  w :pałacyku Henryka Sienkiewicza – Oblęgorek, Pomnik Przyrody – Dąb Bartek oraz Kompeksie Świętokrzyska Polana.

      Pierwszym punktem było Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Tam, z wielkim zainteresowaniem uczniowie słuchali opowieści z życia pisarza i odwiedzali pomieszczenia, w których żył i tworzył Henryk Sienkiewicz. Pałacyk zwiedzaliśmy razem z panią przewodnik, która w ciekawy sposób przybliżyła nam życie wybitnego pisarza oraz pamiątki, jakie po nim pozostały.

      Następnie udaliśmy się do Kompleksu Świętokrzyska Polana w miejscowości Chrusty. Wyjątkową atrakcję stanowiły wielkie akwaria Oceanika ze zwierzętami wodnymi z całego świata, które zwiedzane były z przewodnikiem. Znajdujący się tam park miniatur pozwolił odkryć tajemnice najważniejszych budowli regionu świętokrzyskiego.

      Ostatnim  miejscem, które zaplanowano do zwiedzania był Dąb Bartek – najsłynniejsze polskie drzewo. Dąb stoi w Zagnańsku. Drzewo stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych okolicy i Gór Świętokrzyskich. Obok dębu przechodzi zielony szlak turystyczny .Swoją popularność zawdzięcza swej budowie, ale głównie wiekowi. Okazuje się bowiem, że Dąb Bartek jest największym i najstarszym znanym w Polsce drzewem. Jego wymiary jak i wiek są rzeczywiście imponujące.

     • Podwójny sukces uczennicy klasy VIII - Marii Misiaszek

     • Maria Misiaszek została podwójną laureatką XIII Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej. Udało się jej jako jedynej ze wszystkich uczestników powiatu dąbrowskiego, brzeskiego i tarnowskiego zdobyć miejsce na podium w dwóch kategoriach:

      poezja śpiewana - I miejsce

      recytacja - III miejsce

      Wszyscy jesteśmy dumni z Marysi i życzymy, by nadal rozwijała swój talent,  dzieliła się nim z innymi i osiągała kolejne sukcesy.

     • XIII Powiatowy Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"

     • 20.10.2022r. w Domu Kultury "Sokół" w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się XIII POWIATOWY TURNIEJ SZTUKI RECYTATORSKIEJ "POSZUKIWANIA". Szkołę Podstawową w Zabrniu reprezentowały dwie uczennice z klasy VIII: Gabriela Jędo i Maria Misiaszek. Mimo wysokiego poziomu jaki prezentowali uczestnicy turnieju Maria Misiaszek zdobyła II miejsce w kategorii recytacja i wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana. Tym samym Marysia zakwalifikowała się do eliminacji międzypowiatowych, które odbędą się 26.10.2022r. Obu uczennicom gratulujemy pięknych i wzruszających występów, a za Marysię mocno trzymamy kciuki licząc na kolejne sukcesy.

     • Dzień Papieski

     • Kolejny październik i kolejny Dzień Papieski. W tym roku obchodzony w całej Polsce już po raz XXII.

      Spotkania z okazji Dnia Papieskiego stały się już  tradycją i wpisują się w historię naszej lokalnej społeczności. Z tej okazji w dniu 17. 10. 2022r. uczniowie wraz z nauczycielami, rodzicami uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w Kościele Parafialnym w Zabrniu oraz akademii upamiętniającej 14 rocznicę nadania szkole imienia. Jana Pawła II.

      W części artystycznej znalazły się treści służące przybliżeniu osoby oraz nauczania papieża, a całość uświetnił śpiew chóru szkolnego.

      Jan Paweł II to wielki człowiek, postać niezwykła, wzór godny naśladowania – przebaczył człowiekowi, który wymierzył do niego strzał. Papież swoim życiem wyznaczał wartości, które są niczym drogowskazy na naszej drodze i życiu. Wielokrotnie podkreślał, że największa wartością jest drugi człowiek. Ogrom jego złotych myśli jest niczym skarbnica dobrych rad, ciepłych słów, mądrych przewodników.

      Po występach artystycznych głos zabrała dyrektor szkoły pani Katarzyna Wacławska. W swoim wystąpieniu pani dyrektor mówiła, że to wielki zaszczyt i odpowiedzialność być uczniem szkoły, która nosi imię tak wielkiego Polaka. A słowa Jana Pawła II wyszyte na sztandarze naszej szkoły „Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali” utwierdzają w przekonaniu, że wybór takiego patrona to wielkie wyzwanie dla całej społeczności szkolnej. Na Koniec podziękowała występującym uczniom z klasy IV, V, VI i VII oraz nauczycielom zaangażowanym w organizację Dnia Papieskiego: pani Barbarze Czaja oraz ks. Markowi Łopatce.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników szkoły. Podczas uroczystej akademii, która w naszej szkole odbyła się 13 października, pani dyrektor wyraziła słowa podziękowania dla nauczycieli za ich pracę, oddanie i zaangażowanie, zostały również wręczone Nagrody Dyrektora.

      Jak co roku uczniowie przygotowali program artystyczny, by wyrazić wdzięczność i mieć okazję osobiście podziękować za codzienny trud wychowania i nauczania. W tym roku uczniowie pod kierunkiem pani Ewy Gaj przygotowali występ kabaretowy pokazujący bolączki nauczycieli spotykających się w pokoju nauczycielskim na dużej przerwie. W rolę nauczycielek doskonale wcieliły się uczennice z klasy VIII: Maria Misiaszek, Anna Borgosz, Julita Bartoszek, Gabriela Jędo i Agata First. Druga część występu dotyczyła z kolei codziennych problemów uczniów, którzy nie zawsze przygotowani są do zajęć, ale za to zawsze starają się to ukryć, z czego wynikają zabawne sytuacje. Występy kabaretowe urozmaicały piosenki w wykonaniu czwartoklasistów: Natalii Głód i Brajana Bednarza i piątoklasistów: Amelii Sieroń i Tomasza Borgosza z towarzyszeniem przeuroczego chórku męskiego z tej samej klasy. Na koniec wszyscy uczniowie klasy V oraz Piotr Cieśla z klasy VI wykonali utwór „Sto lat” w wersji wokalnej:
      Amelia Sieroń - skrzypce
      Bartosz Guła – keyboard
      Szymon Noga – saksofon
      Piotr Cieśla, Tomasz Cieśla – trąbka
      pozostali uczniowie klasy V – flety

      W tym czasie przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi pamiątkowe dyplomy przygotowane specjalnie na tę okoliczność.

      Bezpośrednio po uroczystości uczniowie każdej klasy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim wychowawcą.

      Mimo że akademia już za nami do dziś brzmią nam w uszach oryginalne życzenia złożone przez Filipa Frąca w imieniu całej społeczności szkolnej:

      Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela
      Dziś zaiste jest okazyja,
      iżby wyrazić nasze podziękowania
      za uprawianie tegoż ugoru,
      jakim są nasze czerepy.
      Niech Wać Państwu
      snuje się żywot w pomyślności,
      a fortuna niech nie omija Waszego domostwa.
      Ty zaś - szlachetne zdrowie,

      ulubuj sobie naszych bakałarzy
      i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły.

       Anno Domini 2022

      W tym szczególnym dniu pamiętamy również o emerytowanych pracownikach naszej szkoły, do których zostały przesłane ręcznie wykonane kartki z życzeniami.

       

     • Wyjazd uczniów klas IV-VIII do teatru

     • W dniu 7 października 2022 roku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wycieczce do Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie. Mieli tam okazję obejrzeć spektakl będący adaptacją teatralną powieści "Tajemniczy ogród". Wszystkich oczarowała niezwykła scenografia i piękna wzruszająca opowieść o sile przyjaźni.

     • Dzień Chłopka

     • Dzień Chłopaka to dobra okazja, by złożyć naszym kolegom najserdeczniejsze życzenia. Z okazji ich święta Samorząd Szkolny przygotował dla każdego chłopca słodki upominek. Odbyły się także wybory na najsympatyczniejszego chłopca w szkole. Został nim Filip Frąc z klasy VIII. Na pamiątkę Filip dostał dyplom, który będzie przypominał mu o sympatii, jaką cieszy się w naszej społeczności szkolnej.

      Z okazji tego wyjątkowego święta życzymy każdemu chłopcu:
      Sukcesów - tych największych
      Ciasteczek - tych najsłodszych
      I samochodów - tych najszybszych :-)

      Samorząd Szkolny

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland