• Spotkanie z aktorem Marclem Borowcem

     • „Nowy teatr to…” pod takim hasłem w SCKiB w Szczucinie w dniu 23. 09. 2022r. w ramach Salonów Poezji, odbyło się spotkanie z Marcelem Borowcem – aktorem teatralnym, telewizyjnym, lektorem filmowym i kompozytorem. Chętni uczniowie klasy VIII naszej szkoły współnie z młodzieżą z innych szkół podstawowych z Gminy Szczucin wysłuchali utworów Bolesława Leśmiana w oryginalnym wykonaniu aktora.

     • Pierwszoklasiści na przejsciu dla pieszych

     • Trening czyni mistrza...

      Ucznowie klasy pierwszej pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Grabowskiej uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.

     • Spotkanie z Policjantem

     • O tym jak ważne jest prawidłowe zachowywanie się na przejściu lub w pobliżu jezdni, mieli okazję przypomnieć sobie najmłodsi ze Szkoły Podstawowej w Zabrniu. 

      W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” w dniu 22 września 2022r odbyło się spotkanie z Policjantami Komisariatu Policji w Szczucinie asp. Łukaszem Liguzem oraz st. asp. Krzysztofem Słowikiem. Wzięli w nim udział przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej.

      Dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły  i poza szkołą. Panowie policjanci omówili zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, prawidłowego zachowania się na przejściu dla pieszych, poruszania się właściwą stroną ulicy. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

      W ramach spotkania uczniowie klasy pierwszej otrzymali kamizelki odblaskowe.

      Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały ostrzeżeń policjantów, odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

     • Dzień Przedszkolaka

     • 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały różne atrakcje dla naszych przedszkolaków. Dzieci ubrały się na kolorowo, aby podkreślić radosny nastrój tego wyjątkowego dnia. Były śpiewy, tańce z balonami, konkursy i gry zespołowe. Podczas wspólnego świętowania nie zabrakło uśmiechu, radości i słodkiego jabłka. Na zakończenie dnia dzieciom wręczono dyplomy z okazji obchodzonego święta.

     • Powiatowe Obchody 83. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych

     • W dniu 18. 09. 2022r. delegacja uczniów z naszej szkoły w składzie: Daria Płaczek, Julita Bartoszek, Agata First, Michał Furgał oraz Szymon Sroka pod opieką pani Barbary Wantuch wzięli udział w Powiatowych Obchodach 83. Rocznicy Wydarzeń Wrześniowych w Szczucinie.

      Uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, złożyli wiązankę kwiatów przy Kwaterze Pamięci Narodowej w Szczucinie.

     • 80. Rocznica Aktion Reinhardt – Uroczystości w Dąbrowie Tarnowskiej

     • Uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Zabrniu w dniu 16. 09. 2022r.wzięli udział w obchodach 80. Rocznicy Aktion Reinhardt, upamiętniających tragiczną zagładę Żydów dąbrowskich. Organizatorem uroczystości był Dąbrowski Dom Kultury, Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego, przy współpracy Instytutu Pamięci Narodowej.

      Żywa lekcja historii rozpoczęła się pod Pomnikiem Ofiar Holocaustu na cmentarzu żydowskim gdzie oddano hołd pomordowanym obywatelom Dąbrowy żydowskiego pochodzenia.

      Druga część uroczystości miała miejsce w Ośrodku Spotkania Kultur. Uczniowie mogli wysłuchać wspomnień od potomków wywodzących się z rodzin żydowskich przedwojennej Dąbrowy: Steve’a Perlmana z USA, Mony Gubow i Henryka Jabłońskiego z Australii. Niezwykle wzruszającym momentem uroczystości było odczytane przez uczniów Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego fragmentów świadectw Ofiar Holocaustu z powiatu dąbrowskiego. W kolejnej części prelekcję na temat Akcji Reinhardt w Generalnej Guberni przedstawił dr Tomasz Domański z IPN. Ostatnią częścią uroczystości było zwiedzanie dwóch wystaw historycznych przygotowanych: „Aktion Reinhardt” i „Polacy ratujący Żydów”, otwartych oficjalnie przez dr. hab. Filipa Musiała – Dyrektora Oddziału IPN w Krakowie.

     • Spotkanie z ekodoradcą

     • Dnia 16 września 2022 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątania Świata” poprzez spotkanie z gminnym ekodoradcą Panią Eweliną Ryńską. Podczas spotkania ekodoradca rozmawiał z uczniami na tematy związane z powietrzem, a w szczególności co to jest smog, jak powstaje, jakie są skutki powietrza zanieczyszczonego smogiem oraz jak jemu przeciwdziałać. Uczniowie wzięli udział w warsztatach podczas których rozwiązywali karty pracy, łamigłówki, zagadki związane z tematyką ochrony środowiska oraz uczyli się właściwej segregacji śmieci. Nasi uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmu edukacyjnego na temat smogu.

      Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie odpowiadali na pytania ekodoradcy. Cieszymy się, że zarówno dzieci przedszkolne, jak i uczniowie klas I-VI mieli szansę dowiedzieć się wiele cennych informacji jak dbać o naszą przyrodę. Troska o nasze środowisko to ważny element edukacji i dlatego musimy motywować dzieci od najmłodszych lat do działań ekologicznych.

    • Narodowe Czytanie 2022
     • Narodowe Czytanie 2022

     • W wigilię ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania na Szczucińskim Rynku rozbrzmiewały strofy „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Uczniowie klasy VII i VIII naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu,a Gabriela Jędo z klasy VIII zaprezentowała przed publicznością "Powrót taty".

      Po wysłuchaniu "Ballad i romansów" uczniowie odwiedzili szczucińską bibliotekę. Zwiedzając placówkę dowiedzieli się m.in. jaki księgozbiór posiada biblioteka, w jaki sposób można z niego skorzystać, jakie cele towarzyszą działalności bibliotek, jak należy się w nich zachowywać. Na koniec Pani bibliotekarka życzyła młodzieży wspaniałych spotkań z książką i biblioteką oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

       

    • nowy rok szkolny
     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023 W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZABRNIU

     • Tak niedawno rozstaliśmy się, a znów nadszedł czas powrotu i spotkania. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Nie tak łatwo pożegnać jest nam plaże tonące w słońcu, błękit nieba, ścieżki górskie wśród zielonych lasów, szalone przygody, wakacyjnych przyjaciół.

      Ale wszystko ma swój czas.

      Dzień rozpoczęcia roku szkolnego – 1 września 2022 roku przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Uroczysta inauguracja roku szkolnego tradycyjnie już rozpoczęła się Mszą Świętą odprawioną w Kościele Parafialnym w Zabrniu przez księdza Marka Łopatkę.

      Po przemarszu do szkoły, który otwierał poczet sztandarowy z dumnie powiewającym na wietrze sztandarem naszej szkoły, rozpoczęła się akademia.

      Pani dyrektor Katarzyna Wacławska w swoim przemówieniu otwierającym uroczystość ciepło powitała wszystkich uczniów, pracowników szkoły i gości, którzy zaszczycili nas swoim przybyciem: dyrektora CUW pana Janusza Bukałę i radnego gminy Szczucin, mieszkańca Zabrnia pana Józefa Firsta. Podczas przemówienia zwróciła się do nich z podziękowaniami za remont łazienek i korytarza dolnego, który został przeprowadzony w czasie wakacji.

      Przed remontem awarii często ulegała kanalizacja oraz instalacja wodna.

      Dzięki wsparciu uzyskanemu od radnego pana Józefa Firsta udało się uzyskać zgodę na remont i jego sfinansowanie. Przebudowa łazienek polegała przede wszystkim na wymianie instalacji kanalizacyjnej, położeniu płytek, wymianie stolarki drzwiowej oraz wyposażeniu łazienek i toalet. Na podłogach korytarza również położono nowe płytki i pomalowano ściany.

      Po remoncie wnętrze łazienek w naszej szkole spełnia standardy na miarę XXI wieku.

      Efekt końcowy, jaki udało się osiągnąć jest sumą zaangażowanie wielu osób.

      W pierwszej kolejności pani dyrektor podziękowała władzom gminy Szczucin: panu burmistrzowi Janowi Sipiorowi oraz zastępcy burmistrza panu Tomaszowi Bełzowskiemu, którzy w znacznym stopniu przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia. Kończąc przemówienie zapewniła, że o wyremontowane łazienki i korytarz będziemy dbać, jak o swoje własne, bo to przecież nasz wspólny drugi dom.

      Pan dyrektor CUW -u Janusz Bukała w swoim przemówieniu odniósł się z kolei do bardzo dobrych wyników Egzaminu Ósmoklasisty osiągniętych w ubiegłym roku szkolnym przez naszych uczniów. Wyraził nadzieję, że tegoroczne wyniki będą równie dobre a może nawet lepsze.

      W dalszej części akademii nasi uczniowie w sposób zabawny wspominali wakacyjny czas beztroski i luzu.

      Podczas akademii uczczono 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podkreślono, że wszyscy doceniamy to, że żyjemy w wolnym kraju, zwłaszcza teraz w obliczu konfliktu zbrojnego za naszą wschodnią granicą.

      W akademii wzięli udział uczniowie klasy VIII, V i IV, którzy przygotowywani byli przez panią Ewę Gaj, Marlenę Cieślak i Barbarę Czaję. Dekorację wykonała pani Barbara Kubek.

      Po akademii uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland