• Święta majowe - szkolna akademia

     • W piątek 29 kwietnia w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia z okazji świąt majowych:

      • 1 maja - Święto Pracy
      • 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej
      • 3 maja - Rocznica Uchwalenia Konstytycji 3 Maja

      W montażu słowno - muzycznym uczniowie klasy VI i VII  przypomnieli, co znaczą pojęcia: wolność, ojczyzna, państwo, konstytucja. Opowiedzieli jak ważnym wydażeniem było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791r. Przypomnieli genezę i historię powstania  Święta Pracy i Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawili również jak na przestrzeni wieków kształtowały się polskie barwy i symbole narodowe. Starali się odpowiedzieć na pytania społeczności szkolnej czym dla nas jest Ojczyzna, wolność, patriotyzm.

      Uroczyście został odśpiewany hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego". Ponieważ jesteśmy Europejczykami, a nasza flaga biało - czerwona od 1 maja 2004r. powiewa wśród flag karajów członkowskich Uni Europejskiej wspólnie odspiewany został hymn Unii Europejskiej.

      Miarą patriotyzmu, szacunku i przywiązania do wartości humanistycznych jest nasza postawa wobec uchodźców. Ludzi, osób, kolegów i koleżanek - którzy uciekając przed wojną opuścili swoje domy - ratując życie. W naszej szkole są uczniowie z Ukraliny dlatego też w ramach solidarności współnie z nimi został odspiewany również hymn Ukrainy.

      Uroczysty apel został przygotowany pod kierunkiem p. Żanety Wróbel, p. Marlenay Cieślak oraz p. Mariana Skowrona.

     • Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową "Kolorowa Wielkanoc"

     • Gratulujemy wysokich wyników w konkursie na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową "Kolorowa Wielkanoc" zorganizowanym przez Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

      • Katekoria Przedszkola:
       Katarzyna Kusiak - I miejsce
       Natalia First - II miejsce
       Dawid First - II miejsce
       Sebastian Przybyło - wyróznienie
      • Kategoria klas I - IV:
       Szymon Oleś - I miejsce
       Mateusz Kozaczka - I miejsce
       Aleksandra Furgał - I miejsce
       Natalia Głód - I miejsce
       Dawid Kupiec - III miejsce
      • Kategoria klas V - VIII
       Wiktor Wierzba - I miejsce

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Szkolny konkurs chemiczny

     • Szkolny konkurs chemiczny "Składniki powietrza o znaczeniu biologicznym" rozstrzygnięty.

      Wyniki:

      Amelia Lechowicz - klasa VIII - I miejsce

      Anna Kozaczka - klasa VIII oraz Martyna Głód - klasa VII - II miejsce

      Anna Borgosz - klasa VII - udział

      Agata First - klasa VII - udział

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Kapela "Wiślanie" w naszej szkole

     • W dniu 26. 04. 2022r. naszą szkołę odwiedziła kapela "Wiślanie". Poprowadzone były zajęcia edukacyjne mające na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży tradycję naszego regionu. Uczniowie mieli okazję poznać kulturę i obyczaje ludowe, piosenki, stroje oraz instrumenty. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

      Dziękujemy kapeli "Wislanie" za wartościową i żywą lekcję o tradycjach ludowych naszego regionu, wspaniałą atmosferę i wspólne tańce oraz śpiew!

     • Konkurs plastyczno - fotograficzny "Pocztówka z terenu LGD PROWENT"

     • W terminie od  28.04.2022 r. do 20.05.2022 r. LGD PROWENT prowadzi konkurs plastyczno- fotograficzny pod nazwą „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”

      Konkurs przewidziany jest dla dzieci i młodzieży szkolnej do 16 roku życia, zameldowanej na obszarze należącym do Lokalnej Grupy Działania „PROWENT”. W zależności od kategorii wiekowej prace można składać w różnej technice:

      I kategoria – do 9 roku życia – prace plastyczne wykonywane różną techniką,

      II kategoria – od 10 do 16 roku życia – zdjęcia.

      Organizator konkursu zapewnia atrakcyjne nagrody rzeczowe za zajęcie trzech pierwszych miejsc oraz wyróżnienia.

       Z uwagi, iż posiadacie Państwo pełną wiedzę i bazę adresową (w tym bazę e-mail) szkół funkcjonujących na terenie Waszej Gminy zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazanie informacji nt. konkursu do zainteresowanych placówek oświatowych. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu (znajduje się w załączeniu oraz na stronie internetowej LGD PROWENT: https://lgdprowent.pl/konkurs-plastyczno-fotograficzny-pocztowka-z-terenu-lgd-prowent/ ). Zapraszamy do udziału w konkursie.

      Szczegółowych informacje pod numerem telefonu 17 773 18 90.

     • Wycieczka uczniów klas IV - VIII

     • W dniu 22.04.2022r. z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas IV - VIII wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczcce do Wierzchosławic. W programie znalzło się zwiedzanie wraz z przewodnikiem Muzeum Wincentego Witosa. Muzeum to, będące oddziałem Muzeum Okręgowego w Tarnowie, składa się ze Starej Zagrody zwanej Starym Domem, czyli domu rodzinnego Wincentego Witosa w Dwudniakach, przysiółku Wierzchosławic, i Nowej Zagrody Witosówki, czyli gospodarstwa wybudowanego przez niego w Wierzchosławicach. Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z leśnikiem i zwiedzanie szkółki kontenerowej oraz spacer ścieżką przyrodniczo - leśną "Lasy Wierzchosławickie" w leśnictwie Wierzchosławice. Na trasie ścieżki znajdują się też tablice edukacyjne, z których można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o bogactwie roślin i zwierząt zamieszkujących las. Po zajęciach edykacyjnych z leśnikiem był czas na wspólny posiłek i odpoczynek przy ognisku.

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 26.04.2022 r. (tj. wtorek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas I-VIII. Zebranie rozpocznie się pogadanką nt: „Depresja dzieci i młodzieży – jak rozmawiać i wspierać ucznia z depresją”, którą poprowadzi psycholog p. Mariusz Wielgus z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Serdecznie zapraszamy!

     • "Wiosna w poezji dziecięcej" - konkurs recytatorski dla przedszkoli

     • W dniu 07 kwietnia 2022r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie rozstrzygnięto konkurs recytatorski dla przedszkoli "Wiosna w poezji dziecięcej". Nasze przedszkole reprezentowały Katarzyna Kusiak (pięciolatka) i Natalia First (sześciolatka). Dziewczynki pięknie recytowały wiersze o tematyce wiosennej, Kasia wiersz Barbary Stankiewicz-Gawrysiak "Szukamy wiosny", Natalia "Przyjście wiosny" Jana Brzechwy. Jury przyznano wyróżnienie Kasi Kusiak, natomiast Natalia zajęła zaszczytne II miejsce.

      Bardzo gratulujemy przedszkolakom i życzmy dalszych sukcesów.

     •  V edycja Konkursu edukacyjnego wszechstronnej wiedzy o  Małopolsce pn. „Co Ty wiesz o Regionie?”

     • Inwestując w edukację i naukę młodych Małopolan  wraz z nadchodzącą wiosną, budząc do życia przyrodę i ludzi, w imieniu Samorządu Województwa Małopolskiego z przyjemnością zapraszamy Państwa Szkołę do wzięcia udziału w  V edycji Konkursu edukacyjnego wszechstronnej wiedzy o  Małopolsce pn. „Co Ty wiesz o Regionie?” Konkurs odbędzie sięw formie quizu on-line.

      W tym roku, w związku z jubileuszem 200 – lecia urodzin Ignacego Łukasiewicza oraz 140 – lecia śmierci, pioniera przemysłu naftowego oraz działacza niepodległościowego quiz dedykowany jest tej znamienitej postaci związanej z naszym regionem.

      Śladem ubiegłych lat, Konkurs adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych z Województwa Małopolskiego (z wyłączeniem słuchaczy szkół policealnych i szkół dla dorosłych).

      Serdecznie zapraszamy Państwa Szkołę do udziału w naszym konkursie.

      Celem zgłoszenia należy wytypować drużynę reprezentacyjną, składającą się z 4 osób: 3 uczniów i 1 opiekuna nauczyciela.

      Zgłoszenia należy przesyłać klikając na załączony link https://malopolskapoleca.pl/rejestracja-szkoly. Rejestracja możliwa będzie już od 16 marca 2022r. i potrwa do 14 kwietnia 2022r. Konkurs internetowy odbędzie się w dniach od 21 marca br. do 15 kwietnia br. Pozostałe szczegóły dotyczące  regulaminu, warunków udziału i przebiegu konkursu zostaną opublikowane na stronie  https://malopolskapoleca.pl/regulamin-konkursu.

      Zachęcamy do sprawdzania swojej wiedzy w quizach testowych dostępnych na stronie https://malopolskapoleca.pl/quiz-treningowy od dnia 16 marca br.

      Jak co roku, czekają na Państwa atrakcyjne nagrody i upominki.

     • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców

     • W rozegranych 4 kwietnia Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Guzik Jakub, Jopek Wiktor,  Łopata Mateusz, Pater Mikołaj, Sroka Przemysław, Dulak Adrian, Frąc Filip, Furgał Michał, Korbaś Hubert, zajęła II miejsce. W trakcie turnieju nasi chłopcy pokonali kolejno reprezentacje: SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej 2:0, SP  nr1 W Dąbrowie Tarnowskiej 2:0 oraz  SP Olesno 2:0. W finale ulegając po wyrównanym meczu drużynie ZSP w Radwanie 1:2.

      Serdecznie gratulujemy!

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland