• Gminny Konkurs Recytatorski im. M. Kozaczkowej

• W marcu od lat w kalendarzu wydarzeń kulturalnych figuruje Gminny Konkurs Recytatorski im. M. Kozaczkowej. W tym roku po dwóch latach izolacji wywołanej pandemią uczestnicy w końcu mogli się spotkać i stanąć do rywalizacji na scenie Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczestników wyłonionych w etapie szkolnym. Byli oni podzieleni na 2 kategorie wiekowe:

- grupa I - kl. I-IV reprezentowali:

1. Patrycja Jędo - III miejsce

2. Anna Cieśla

3. Bartosz Guła

- grupa II - kl. V-VIII

1. Gabriela Jędo - III miejsce

2. Anna Kozaczka - wyróżnienie

3. Maria Misiaszek

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci dodatkowo nagrody książkowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i  życzymy kolejnych sukcesów.

• Dzień bez plecaka

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w piętek 18.03.2022 uczniowie klasy VII i VIII zorganizowali "dzień bez plecaka". To zabawa, w której uczniowie, a czasem też nauczyciele, przychodzą do szkoły jak zwykle, przynosząc ze sobą to co potrzebne na lekcjach, ale nie mogą używać plecaka. Muszą wykazać się inwencją.

• Pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki

• W dniu 8 marca odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczystość poprzedzona była zajęciami w bibliotece na których uczniowie zapoznali się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki. Część artystyczną spotkania przygotowali uczniowie starszych klas. Przekazali w niej zasady postępowania z książkami oraz radość płynącą z czytania. Dużą atrakcję stanowiły bajkowe zagadki z którymi pierwszoklasiści poradzili sobie po mistrzowsku. Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz zakładki do książek.

Po części oficjalnej nastąpiła wyczekiwane wypożyczenie wybranej książki.

• Dzień kobiet w przedszkolu

• 8 marca to wyjątkowy dzień zwłaszcza dla wszystkich kobiet. Dotyczy to również dziewczynek. W naszym przedszkolu w tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy złożyli dziewczynkom i paniom życzenia. Nie obyło się bez słodkich upominków i kwiatów. Krystianek obdarował wszystkie kobiety i kobietki pięknymi różami. Chłopcy ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym, wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach np. w porządkowaniu sali po zabawie. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Święto kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu to doskonały sposób kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami osób bliskich. Panie i dziewczynki serdecznie dziękują rodzicom za pamięć.

• Konkurs piosenki dziecięcej "Przedszkolaki śpiewają"

• W dniu 24.02.2022 r. w SCKiB w Szczucinie rozstrzygnięto konkurs piosenki dziecięcej ,,Przedszkolaki śpiewają’’. Nie zabrakło również naszych przedszkolaków. Sześciolatki reprezentowała Daria Gromny, piosenką ,,Pięknie żyć’’ z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego przez co zajęła zaszczytne I miejsce. Zespół ,,Jagódki’’ w składzie Kasia Kusiak, Wiktoria Kusiak, Amelka Kupiec, Julia Furgał (pięciolatki) zaśpiewały piosenkę ,,Jesteśmy Jagódki’’ i zajęły III miejsce. Najmłodszą grupę czterolatki reprezentowała Maria Taraska w piosence ,,Była sobie żabka mała’’ i zajęła II miejsce. Małym artystkom pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody. Życzyła dalszych sukcesów artystycznych. W imieniu dyrekcji i własnym składam podziękowania rodzicom, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie swoich dzieci do udziału w konkursie.

• Mistrzostwa Gminy Szczucin w Piłce Siatkowej Chłopców

• W rozegranych  4 marca Mistrzostwach Gminy Szczucin w Piłce Siatkowej Chłopców, reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Guzik Jakub, Jopek Wiktor,  Łopata Mateusz, Padykuła Jakub, Sroka Przemysław Dulak Adrian, Frąc Filip, Furgał Michał,, Korbaś Hubert, zajęła II miejsce uzyskując awans do  Mistrzostw Powiatu.

Gratulacje!

• Pomoc dla Ukrainy - podsumowanie

• Ile możemy zrobić dla drugiego człowieka? Dużo jeśli tylko chcemy!

Kolejny już raz społecznośc szkolna pokazała, że ma wielkie serce i z ogromnym zaangażowaniem wsparła zbiórkę darów dla potrzebujących z Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyłączyli się do akcji charytatywnej "Pomocy dla Ukrainy" organizowanej przez Orlęta Lubasz Jednostka Strzelecka JS2083 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!