• Udział przedszkolaków w konkursach - "Mój Mikołaj"

     • Do drugiego konkursu plastycznego pt.,,Mój Mikołaj’’ ogłoszonego przez Dom Kultury w Szczucinie zgłosiło się pięciu przedszkolaków: I miejsce- dyplom i nagrodę otrzymała Katarzyna Kusiak. Pozostałym uczestnikom: Darii Gromny, Mateuszowi Gromny, Natalii First, Dawidowi First przyznano dyplomy za udział w tym konkursie. Dzieciom i rodzicom gratulujemy i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach

     • Udział przedszkolaków w konkursach "Moja ulubiona postać z bajki"

     • Nasze przedszkolaki bardzo lubią wykonywać prace plastyczne. Chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym pt.,, Moja ulubiona postać z bajki’’ zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Szczucinie. Jury przyznało w tym konkursie: III miejsce- dyplom i nagrodę książkową Darii Gromny Dyplomy za udział i nagrody książkowe otrzymali także Natalia First, Mateusz Gromny, Julia Noga.

     • Mikołajki w przedszkolu

     • Dnia 16 grudnia przybył wyjątkowo długo wyczekiwany przez dzieci Święty Mikołaj. Z tej okazji przedszkolaki przyszły ubrane na czerwono, aby podkreślić symbolikę tego dnia. W oczekiwaniu na gościa dzieci wysłuchały bajkę ,,O Świętym Mikołaju’’ i ubrały choinkę w kolorowe bombki, łańcuchy oraz światełka. Każdy przedszkolak cały rok ciężko pracował na to, aby spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od niego upominek. Dzieci ze swoją Panią przygotowały dla Mikołaja krótki występ artystyczny, chętnie śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. W nagrodę otrzymały słodkie podarunki. Dzieci z ogromną radością podziękowały i zaprosiły Mikołaja za rok. Obiecały, że będą bardzo grzeczne. Na zakończenie tego uroczystego spotkania wszyscy pozowali do pamiątkowych zdjęć. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za piękne upominki a Mikołajowi za pamięć.

    • zdalne
     • Informacja - zdalne nauczanie

     • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu informuje:

      - od dnia 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022r. zmienia się tryb nauczania dla klas I-VIII  ze stacjonarnego na zdalny
      - oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian

      - zajęcia z pedagogiem szkolnym odbywać się będą na terenie szkoły zgodnie z planem zajęć

      - uczniom klas I-III, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki, dyrektor – na pisemny wniosek rodzica – umożliwia opiekę świetlicową. 

      Dyrektor szkoły umożliwia dzieciom objętym tą opieką realizację zajęć z wykorzystaniem metod
      i technik kształcenia na odległość na terenie szkoły

      - nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach – co do zasady 3 dni robocze (7 stycznia dzień wolny od zajęć dydaktycznych ustalony przez dyrektora szkoły) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 

      Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

     • Finał akcji charytatywnej "Świąteczna paczka"

     • "Kiedy pomagamy innym pomagamy sobie, a szczęście w oczach dzieci to największa zapłata."

      Dzięki zaangażowaniu całej spoełczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczucieli oraz pracowników szkoły w ramach akcji charytatywnej "Świąteczna paczka" w krótkim czasie udało się zebrać kwotę w wysokości 1978zł za którą zostały zakupione słodkości oraz bon upoinkowy o wartości 1705 zł na zkup potrzebnych artykułów szkolnych, papierniczych i plastycznych. W środę 15.12. 2021r. razem z opłatkami i życzeniami świątecznymi dary te zostały przekazane wychowankom z Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej.

      Jesteśmy wzruszeni hojnością oraz otwartością serca i serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do tej akacji charytatywnej.

      Poniżej podziękowania od Domu Dziecka w Dąbrowie Tarnowskiej

     • VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”

     • W dniu 08. 12. 2021r. odbyła się VIII edycja powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew Otwiera Niebo”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek oraz Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski. 

      Bardzo miło nam poinformować, że uczennica klasy VII z naszej szkoły - Maria Misiaszek zajęła zaszczytne I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Opiekunem konkursu była Pani Barbara Czaja.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Ślimak albinos z wizytą w przedszkolu

     • W dniu 02.12.2021r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w "żywej" lekcji przyrody. 

      Na zajęciach dziaci mogły zobaczyć i dotknąć pochodzące z Afryki ślimaki albinosy. Dowiedziały się, że te ogromne mięczaki żyją około 5 lat, ich waga dochodzi do 500g, a wielkośc ich muszli osiąga nawet 30 cm. Dzieci chętnie uczestniczyły w tego typu zajęciach, niektóre brały ślimaki do ręki i bacznie je obserwowoały, inne oglądały je, ale z pewnej odległości. Na zakończenie przedszkolaki wykonały piękne obrazki ze ślimakiem w roli głównej.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland