• Dzień Pluszowego Misia

     • 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona zabawka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. W naszym przedszkolu jak co roku święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Wszystkie były śliczne i wyjątkowe. W tym wesołym dniu na przedszkolaków czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy ze swoimi misiami, poznały historie ich święta. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez Panie fragmentów książek o niedźwiadkach, nauczyły się wiersza o misiu, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły z misiami w rytm piosenek. Przedszkolaki samodzielnie wylepiły z plasteliny postać misia, a następnie udekorowały swoimi misiami salę przedszkolną. Pomysłowe przedszkolaki z pomocą Pani zrobiły opaski na głowę i ozdobiły je kolorowymi misiami. Największą atrakcją w tym dniu była misiowa fotobudka w której dzieci mogły sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

      Przedszkolaki dziękują Dyrekcji oraz nauczycielom którzy pomogli zorganizować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

     • Uroczystość ślubowania uczniów klasy I

     • ,,Ślubujemy szkole swej".

      Pod takim hasłem w poniedziałek 29 listopada 2021r. w obecności Dyrektora Szkoły Pani Katarzyny Wacławskiej, ks. Proboszcza Marka Łopatki i rodziców odbyła się Uroczystość Pasowania na ucznia klasy I. Uroczystość ta rozpoczęła się wystąpieniem Pani Dyrektor, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez nie uroczystego ślubowania. Na sztandar szkoły ślubowały m.in. być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę i swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. W ten sposób pierwszoklasiści zostali włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale, książeczki oszczędnościowe przekazane przez Bank Spółdzielczy w Szczucinie z symboliczną wpłatą. Rodzice zafundowali swoim pociechom słodki upominek. Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bielaszka Wojciech, Frąc Natalia, Furgał Sylwia, Głód Dawid, Jędo Patrycja, Kupiec Dawid, Łachut Krystian, Oleś Szymon, Padykuła Kacper, Przybyło Natalia, Saładyga Bartosz, Sroka Oliwia, Taraska Kinga, Wiatr Krystian i Wójcik Krzysztof.

      Kochane Pierwszaki!

      Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam samych sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was samą radością.

        Wychowawczyni.

     • Świąteczną "EKO - kartka" - konkurs

     • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Szczucin do przygotowania ekologicznej kartki świątecznej w ramach   konkursu „EKO - kartka”. Prace oceniane będą w 2 kategoriach wiekowych:

      • grupa młodsza – klasy I-III
      • grupa starsza – klasy IV-VIII

      Kartka zgłoszona do konkursu powinna zostać wykonana z wykorzystaniem surowców wtórnych. Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu na stronie: https://szczucin.pl/n,uwaga-konkurs

     • Zebranie z rodzicami

     • W dniu 23.11.2021 r. (tj. wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami:
      - uczniów klas II-III o godz. 16.00
      - uczniów klas IV-VIII o godz. 16.45.

      Ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa rodzicom i pracownikom szkoły na terenie placówki obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

     • Informacja dotycząca szczepień przeciwko COVID

     • Informujemy, że 19 listopada 2021 (piątek) w godzinach 9.30 do 10.30 w PSP w Szczucinie przy ul. Kościuszki 32 będzie miał dyżur lekarz pediatra i będzie przeprowadzał kwalifikacje dzieci w wieku od 12 do 18 lat do szczepień przeciwko COVID.

      Równocześnie informujemy, że dzieci w wieku od 12 do 16 lat mogą być szczepione tylko w obecności rodzica.

     • Gminne Uroczystości Patriotyczne - 11 Listopada

     • Dnia 11. 11. 2021r. delegacja uczniów w składzie: Agata First, Karolina Cieśla, Paulina Bielaszka, Szymon Sroka oraz Jakub Guzik pod opieką p. Barbary Kubek reprezentowała naszą szkołę podczas Gminnych Uroczystości Patriotycznych w Szczucinie. Uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze przy Kwaterze Pamięci Narodowej, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która miała miejsce w Kościele Parafialnym w Szczucinie. Ostatnim punktem uroczystości było poświęcenie na cmentarzu parafialnym w Szczucinie odnowionego pomnika powstańców styczniowych z 1863 roku oraz grobu ich dowódcy – majora Edwarda Dunajewskiego.  

     • Święto Niepodległości w przedszkolu

     • Pielęgnując polskie tradycje 10.11.2021 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Naród Polski niepodległości. Ten szczególny dzień skłania do refleksji na temat patriotyzmu nawet najmłodsze pokolenia.

      Przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, recytowały „Katechizm Polskiego Dziecka”, pięknie śpiewały piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. Dzieci wzięły również udział w uroczystej akademii, podczas której uczestniczyły w pięknej lekcji historii przygotowanej przez uczniów szkoły oraz ich opiekunów. O godz. 11:11, w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, przedszkolaki wspólnie z uczniami szkoły i nauczycielami odśpiewały hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

      Poprzez kultywowanie uroczystości narodowych nasze dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

    • 11 listopada
     • Akademia z okazji Święta Niepodległości

     • Polska ma za sobą niesamowitą historię – były w niej chwile wielkich zwycięstw i chwały, ale także czasy trudne i tragiczne. Historia Polski nie jest łatwa ani prosta, lecz każdy Polak powinien znać chociaż jej podstawy, by mieć świadomość, jak zawiłe lasy były jej mieszkańców.

      Najbardziej tragiczny okazał się koniec XVIII wieku, trzej potężni sąsiedzi Polski - Rosja, Prusy i Austria, korzystając z osłabienia naszego kraju podzielili ziemię pomiędzy siebie i rozpoczęli własne rządy. Katastrofa rozbiorów i utrata państwowości nie załamały narodu polskiego. Jego wola przetrwania i uparte dążenia do odrodzenia wolnej Ojczyzny przyczyniły się do tego, że po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

      11 listopada 1918 roku - to kapitulacja Niemiec i zakończenie I wojny Światowej. Polska odzyskała wolność! Jeszcze trzeba było ustalić granice, wybrać władze – ale najważniejsza rzecz się dokonała – Polska uwolniła się z niewoli!

      Dziś mija 103 lata od tamtych dni. Dzięki wysiłkowi naszych przodków, możemy żyć, uczyć się i pracować w Wolnym Niepodległym Państwie.

      Na pamiątkę tego wydarzenia w dniu 10 listopada uczniowie klas VII i VIII pod kierunkiem nauczycieli historii p. Żanety Wróbel i p. Mariana Skowrona przygotowali okolicznościowy program poetycko – muzyczny, w którym przybliżyli zebranym podczas akademii wartości historyczno – poetyckie.

    • logo
     • „Szkoła do hymnu” 2021

     • W bieżącym roku nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do IV edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki i społeczność uczniowska wraz z nauczycielami punktualnie o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewali cały hymn „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób razem świętowaliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Zasiłek Szkolny - informacje

     • Burmistrz Szczucina informuje, że jest możliwość składnia wniosków o Zasiłek Szkolny w przypadku zaistnienia zdarzenia losowego powodującego przejściowo trudna sytuacje materialna ucznia - przykładowo: nagła choroba, śmierć, kradzież, pożar lub inne zdarzenie nadzwyczajne i nieprzewidywalne. Wniosek należy składać w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia losowego. Do wniosku o zasiłek szkolny należy dołączyć dokumenty potwierdzające zaistnienie zdarzenia losowego. Więcej informacji można uzyskać w Centrum Usług Wspólnych lub pod numerem telefonu 14 643 51 39.

     • Spotkanie z dietetykiem

     • We wtorek 09.11.2021r. uczniowie klas I-VIII podzieleni na trzy grupy wiekowe wzięli udział w spotkaniu z dietetykiem mgr Eweliną Zawiślak. Pani dietetyk w ciekawej prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną przekazała uczniom, jakie są konsekwencje zdrowotne niewłaściwego odżywiania i braku aktywności fizycznej. Omówiła zasady racjonalnego żywienia. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak samodzielnie przygotować zbilansowany posiłek oraz jak ważną rolę odgrywają w naszej diecie owoce i warzywa. Nauczyli się również, jak czytać etykiety spożywcze i czym kierować się podczas robienia zakupów spożywczych.

      Wielu uczniów postanowiło zmienić swoje nawyki żywieniowe i postawić na zdrowe odżywianie.

      Dziękujemy pani Ewelinie za fachowo przekazaną wiedzę i poświęcony czas.

     • Dzień Postaci z Bajek

     • W dniu 05 listopada 2021 roku przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III obchodzili Dzień Postaci z Bajek. Dzieci były przebrane w piękne, bajkowe stroje.

      W tym dniu gościliśmy Panią z zaprzyjaźnionej biblioteki, która czytała dzieciom ich ulubione bajki. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci znakomicie rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajki po rekwizytach oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Wszyscy pięknie prezentowali swoje bajkowe przebrania. W spotkaniu nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych. Na koniec dzieci kolorowały ulubione postaci z bajek.

      Dzień Postaci z Bajek był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijając dziecięcą fantazję i wyobraźnię.

      Przeniesienie dzieci w świat bajek sprawiło im dużo radości.

      Fotogaleria - część II

     • Dyktando na Święto Niepodległości

     • Szanowni Państwo,

      Wielkimi krokami zbliża się tegoroczne Dyktando na Święto Niepodległości. Każdy może w nim wziąć udział, wystarczy komputer lub inne urządzenie z dostępem do internetu. Im więcej uczestników, tym większe wsparcie finansowe trafi do potrzebujących. Organizator przekaże złotówkę za każdą osobę, która 11 listopada rozwiąże dyktando. 

      - Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść - opowiada autorka tekstów, dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

      Jako jedna z nowości w tegorocznej edycji tego charytatywnego wydarzenia pojawiła się osobna kategoria dla szkół. Szkoła, która uzyska najlepszy rezultat, będzie mogła podjąć decyzję, do kogo trafi kwota zebrana dzięki udziałowi wszystkich uczniów z całego kraju! Przypomnijmy, że organizator przekaże na cel charytatywny lub społeczny złotówkę za każdego uczestnika. Więcej o samym wydarzeniu i o dodatkowych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów można przeczytać na stronie zapisów:

      ZAPISY DLA SZKÓŁ:https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021?school=1

      ZAPISY INDYWIDUALNE (dla uczniów i dla dorosłych):https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

      Uczniów na pewno ucieszy, że nie muszą pisać dwóch dyktand - do kategorii szkół zaliczone zostaną bowiem automatycznie wyniki uzyskane przez uczniów w rywalizacji indywidualnej, w ich kategorii wiekowej. Jedyny warunek, jaki szkoła ma do spełnienia przed dyktandem, to przypisanie uczniów do klas w Module dla Szkół.

      Jeżeli Państwa szkoła nie została do tej pory zarejestrowana w bezpłatnym Module dla Szkół na portalu Dyktanda.pl, to nie jest jeszcze za późno, aby dokonać rejestracji. Można to zrobić tutaj: https://dyktanda.pl/szkoly

      Gorąco zapraszamy do dołączania do rywalizacji szkół i zachęcamy do informowania Państwa uczniów o charytatywnym Dyktandzie na Święto Niepodległości!

      Z poważaniem,Zespół Dyktanda.pl

    • telefon zaufania
     • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

     • Uprzejmie informujemy, że ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605) od 1 listopada br. zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Poniżej przekazujemy link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland