• Wyprawka czytelnicza dla pierwszoklasistów

• Uczniowie klasy I otrzymali Wyprawkę Czytelniczą. Wyprawka trafiła do rąk pierwszoklasistów w ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu i jest całkowicie bezpłatny dla szkoły i dla uczniów.

W składzie wyprawki znalazły się:

• książka „Pierwsze abecadło",
            • broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”
            • materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

Naszym uczniom życzymy miłej lektury.

• Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadzia

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka
            składamy wszystkim Babciom i Dziadkom najserdeczniejsze życzenia,
            by zawsze towarzyszyło Wam zdrowie i pogoda ducha.

Życzymy Wam spełnienia wszystkich marzeń, miłości, uznania oraz szacunku
            w otaczającej Was codzienności.

Uczniowie klasy I, II i III

• Szkolny Konkurs Fotograficzny

• Najładniejszy śniegowy Bałwanek 2021"

Tegoroczna zima okazuje się zimą prawdziwą. Obecność śniegu skłania do świetnej zabawy. Wykorzystajmy ten czas m. in. na lepienie bałwanów. Ich czas istnienia jest niestety krótki, bo do najbliższej odwilży. Dajmy im zatem szansę „pożyć” w naszej pamięci nieco dłużej.

Weź udział w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Najładniejszy śniegowy Bałwanek 2021”. Konkurs trwa od 19 stycznia do 25 stycznia 2021 roku. Regulamin konkursu przesłany będzie na e-dziennik.

Oczekujemy na liczny udział w konkursie i przesłanie wielu wspaniałych prac.

• Powrót uczniów do nauki po feriach - informacje

• 1) Ogólne informacje

W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Wszystkie lekcje odbywać się będą zgodnie z dotychczasowym planem lekcji w nauczaniu stacjonarnym.

Uczniowie klas IV - VIII w dalszym ciągu uczą się zdalnie.

2) Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w szkole w okresie pandemii

Od 18 stycznia 2021 roku obowiązują w naszej szkole procedury bezpieczeństwa, które zostały opracowane i wdrożone w związku z zagrożeniem koronawirusem – Covid19. Rodziców prosimy o uwrażliwienie dzieci na zmiany jakie będą obowiązywać w szkole. Nauczyciele wychowawcy na pierwszym spotkaniu zapoznają uczniów szczegółowo z obowiązującymi procedurami oraz odpowiedzą na ewentualne pytania.

Prosimy uczniów i rodziców o zapoznanie się z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i bezwzględne ich przestrzeganie.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach epidemii COVID - 19 - obowiązujące od 18.01.2021

3) Dowóz uczniów - rozkład jazdy autobusów

Rozkład jazdy autobusu szkolnego dla klas 0-III obowiązujący od 18.01.2021 r.

Kurs ranny

• Drodzy Uczniowie, Rodzice,
            Nauczyciele szkół i placówek
            w Powiecie Dąbrowskim,

Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że poradnia w okresie ferii zimowych udziela dodatkowego i szczególnego wsparcia w zakresie pomocy dzieciom, uczniom, rodzinom i nauczycielom.

Pracownicy poradni pełnią dyżury telefoniczne w godzinach pracy poradni tj.

Poniedziałek 8:00 – 17:00

Wtorek 7:30 – 17:30

Środa 8:00 – 16:30

Czwartek 8:00 – 16:30

Piątek 8:00 – 17:30

W tych godzinach można dzwonić i uzyskać:

1. informację o działalności i zadaniach poradni,

2. wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w postaci porad, konsultacji, instruktażu, terapii,

3. pomoc w zakresie rozwiązywania problemów zgłaszanych przez uczniów np. sposoby spędzania wolnego czasu, relacji domowych, rodzinnych, kontaktów i relacji rówieśniczych,

4. informację na temat diagnozy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej na podstawie przeprowadzonego badania i wydanej opinii,

Dyrektor poradni oraz wszyscy pracownicy zapraszają zainteresowanych do współpracy.

(Dane teleadresowe znajdują się w zakładce „kontakt” na naszej stronie internetowej)

Pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej życzą wszystkim uczniom i pracownikom szkół bezpiecznych i zdrowych ferii.

• Oferta MEN - programy telewizyjne i internetowe dla uczniów w czasie ferii

• Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało ofertę programów dla uczniów i ich rodzin.

Ferie z TVP

Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-z-tvp-wyjatkowa-propozycja-dla-rodzin

Akcja „Ferie bez nudy”

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.