• Ważne informacje - zmiany organizacji pracy zajęć lekcyjnych

     • Przypominamy, że po feriach zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 8:00. Przedstawiamy aktualne godziny rozpoczynania się lekcji:

      1.  800- 845        10
      2.  855-940             5
      3.  945-1030        15’
      4.  1045-1130     10’
      5.  1140-1225       10’
      6.  1235-1320      10’
      7.  1330-1415       5
      8.  1420-1505

      WAŻNE! Aktualny rozkład jazdy autobusu szkolnego dowożącego dzieci do szkoły

      Prosimy o zapoznanie się z aktualnym rozkładem jazdy autobusu szkolnego dowożącego uczniów do szkoły. Zmiany w dowozach obowiązują od poniedziałku 10. 02. 2020r.

        Rozkład jazdy autobusu szkolnego

     • Pamiętaj o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych - Konkurs "Stok nie jest dla bałwanów"

     • Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas odpoczynku, zabaw na śniegu i lodzie. Aby przebiegały one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swoich domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

      KONKURS "Stok nie jest dla bałwanów"

      Czwarta edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, została przygotowana przez Biuro Prewencji KGP i poświęcona jest bezpieczeństwu osób wypoczywających w górach i korzystających ze zorganizowanych terenów narciarskich. Głównym celem akcji jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

      Bezpośrednimi adresatami działań są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe.

      Na potrzeby projektu opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne. W ramach akcji został również ogłoszony konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „Stok nie jest dla bałwanów”.

      Zainteresowanych konkursem odsyłamy do strony internetowej: http://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku

    • Dzień Babci i Dziadzia
     • Dzień Babci i Dziadzia

     • Dnia 21 stycznia 2020 r. odbyła się w naszej szkole z udziałem dyrektora CUW p. Janusza Bukały i Przewodniczącej Komisji Oświatowej p. Lucyny Szot uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście jak co roku licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Genowefa Dzięgiel, która serdecznie powitała przybyłych gości. W ciepłych słowach mówiła o roli dziadków we współczesnych polskich domach, ich miłości, oddaniu i blasku, który roztaczają wokół siebie, będąc tak naprawdę dumą każdej rodziny. W swoim wystąpieniu przytoczyła słowa patrona szkoła św. Jana Pawła II skierowane do Babć i Dziadków „Waszym zadaniem jest wpoić młodym pokoleniom głęboką wiarę, chrześcijańskie praktyki i zdrowe zasady moralne. Bądźcie filarem każdej rodziny, wzorem dla młodego pokolenia”. W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas 0-III pod kierunkiem swoich wychowawców zaprezentowali bogaty program artystyczny. Były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności a dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Nie obyło się także bez życzeń od pani dyrektor szkoły Genowefy Dzięgiel, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i radości. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Serdeczne życzenia babciom i dziadkom złożyła także p. Lucyna Szot. Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.

       

      Album fotograficzny ►

    • Wieczór kolęd
     • Wieczór kolęd

     • „Gdzie słyszysz śpiew tam wstąp,
      tam ludzie dobre serca mają,
      bo ludzie źli, ach wierzaj mi,
      Ci nigdy nie śpiewają.”
      Wolfgang Goethe

       

      Rodzinne śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów świątecznych. Wspólne śpiewanie łączy i raduje, co stanowi istotę Świąt Bożego Narodzenia.

      Kolędy nie tylko należą do naszej historii lecz tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską. Kolędy nikogo nie pozostawiają obojętnym, u każdego z nas są źródłem mniej lub bardziej głębokich przeżyć. Wspólne śpiewanie kolęd łączy pokolenia. Trzeba abyśmy tego bogactwa nie zgubili. Dlatego też 12.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu miało miejsce niezwykłe, pełne ciepła i magii wydarzenie - „Wieczór kolęd”, które staje się naszą tradycją i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli:
      - Starosta Powiatu Dąbrowskiego p. Krzysztof Bryk
      - Z-ca Burmistrza Szczucina p. Tomasz Bełzowski
      - Proboszcz Parafii Zabrnie ks. Marek Łopatka
      - Radny Powiatu Dąbrowskiego p. Andrzej Urbanik
      - Przewodniczący Rady Miejskiej Szczucina p. Antoni Radłowski
      - Radni Rady Miejskiej: p. Lucyna Szot, p. Franciszek Furgał, p. Józef First
      - dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Mędrzechowskiej p. Zofia Ziobro
      - Sołtysi: p. Marzena Noga, p. Krzysztof Kopciński, p. Grzegorz Korbaś, p. Zofia Kapel
      - Grono Pedagogiczne, nauczyciele emerytowani, uczniowie, mieszkańcy Zabrnia, Brzezówki, Suchego Gruntu i okolicznych miejscowości.
      Witając zebranych Dyrektor Szkoły p. Genowefa Dzięgiel podziękowała za tak liczne przybycie i podkreśliła, że śpiewanie kolęd i pastorałek to piękny polski zwyczaj, który nasza szkoła podtrzymuje. Zwróciła też uwagę na to, że kolędy przepełnione są ciepłem, dobrem i miłością – tym wszystkim czego każdy z nas potrzebuje. Przytaczając słowa patrona naszej szkoły Jana Pawła II „Narodzony Jezus – to miłość, która pozostaje i przemienia każdego człowieka”, życzyła wszystkim szczęścia rodzinnego i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku. Następnie głos zabrali składając noworoczne życzenia: proboszcz parafii Zabrnie ks. Marek Łopatka, Starosta Powiatu Dąbrowskiego p. Krzysztof Bryk, Z-ca Burmistrza Szczucina p. Tomasz Bełzowski.
      W wypełnionej po brzegi sali gimnastycznej w skupieniu, w świątecznej scenerii, z nastrojowym światłem i płonącymi lampionami rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Nastrój jaki towarzyszył temu wydarzeniu spowodował, że jeszcze na moment każdy mógł wrócić myślami do wieczoru wigilijnego i w gronie przyjaciół zaśpiewać wspólnie kolędy. Mali wykonawcy stanęli na wysokości zadania, pozwalając słuchaczom przeżyć chwile radości, miłych wspomnień i wielu wspaniałych doznań.
      Program słowno-muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Teresy Piekielniak, p. Katarzyny Wacławskiej i p. Lucyny Szot. Uroczystość uświetniał też występ chóru szkolnego, którego opiekunem jest p. Barbara Czaja. Nie odbyło się też bez zespołu muzycznego w składzie: p. Andrzej Jędo, p. Mariusz Jędo, p. Marek Płaczek, p. Jarek Dzięgiel, Piotr Furgał, p. Marek Płaczek, p. Mateusz Płaczek, p. Paweł Łabuz, który zachęcał zebranych gości do wspólnego śpiewania i powodował, że rozbrzmiewała wspaniała muzyka. Pani Marlena Cieślak przygotowała prezentację multimedialną, która współgrała z montażem słowno-muzycznym. Rodzice jak zwykle bardzo zaangażowali się w organizację tego radosnego spotkania: pomogli w dekorowaniu sali, upiekli wyśmienite ciasta i niestrudzenie serwowali kawę i herbatę.
      Kolędowanie jest jak wspólna modlitwa, uwielbianie Boga a zarazem to piękna tradycja. Wspólne śpiewanie kolęd czy pastorałek łączy pokolenia. Warto pielęgnować ten piękny polski zwyczaj i przekazywać go dzieciom. Należy też przypominać, że „Boże Narodzenie to święty czas, to radosny czas” oraz „by zobaczyć ile serca jest w nas.”
      Dziękujemy za liczne przybycie i wspólne kolędowanie. Z roku na rok jest nas coraz więcej, a atmosfera przypomina zacisze domowe. Zapraszamy do następnego kolędowania za rok.

       

      Album fotograficzny ►

    • XXVIII finał WOŚP
     • XXVIII finał WOŚP

     • W niedzielę 12 stycznia odbył się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej” Naszą szkołę reprezentowało 4 wolontariuszy: Gabriela Kuchnia, Patrycja Furgał, Kamila Gadziała oraz Patrycja Bielaszka. Uczennice uzbierały łącznie kwotę w wysokości 2055,74 zł. Dziękujemy wolontariuszom za wytrwałe kwestowanie, a darczyńcom za hojne datki do puszek.

       

      Album fotograficzny ►

     • Zaproszenie

     • Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu serdecznie zapraszają na „Wieczór kolęd”, który odbędzie się 12.01.2020 r. o godz. 15.00 na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Zabrniu.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin