• Jasełka
     • Jasełka

     • Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Z okresem świąt związane jest wiele tradycji, zwyczajów, które wprowadzają w tych szczególnych dniach niepowtarzalną atmosferę.

      W naszej szkole co roku organizujemy jasełka połączone z życzeniami świątecznymi i wspólnym łamaniem się opłatkiem. Uczniowie zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do niej. W tym roku jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas III-VI pod kierunkiem p. Barbary Czaja, p. Katarzyny Wacławskiej oraz p. Teresy Piekielniak. Artyści w ślicznych strojach z wielkim przejęciem i wdziękiem odegrali swoje role. Po występie ks. Marek Łopatka proboszcz parafii nawiązał do symboliki Bożego Narodzenia. Pani dyrektor Genowefa Dzięgiel złożyła uczniom, pracownikom, serdeczne życzenia.

      Następnie wszyscy uczestnicy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Wszyscy, którzy brali udział we wsóplnym świętowniu mogli poczuć radość ze zbliżających się świąt i na nowo cieszyć się z Narodzenia Pańskiego. Na pewno ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego z nas.

      Uczniowie przedstawili także jasełka w Kościele parafialnym w Zabrniu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.

       

      Album fotograficzny ►

    • Życzenia Świąteczne
     • Życzenia Świąteczne

     • Niechaj Święta Rodzina, ikona i wzór każdej ludzkiej rodziny, pomoże postępować każdemu w duchu Nazaretu; niech pomoże każdej rodzinie pogłębić świadomość własnego posłannictwa w społeczeństwie i Kościele przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę i braterskie współżycie! Niech Maryja, Matka pięknej miłości, i Józef, Opiekun Odkupiciela, towarzyszą wszystkim swą stałą opieką”.

      Jan Paweł II

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy:
      radosnego oczekiwania i gotowości
      na przyjęcie Bożego Syna do Swego życia,
      Mocy Ducha Świętego,
      który pomoże nam uwielbiać Boga
      i zasiewać ziarno pokoju wśród Bliskich,
      opieki Świętej Rodziny z Nazaretu,
      aby wspierała nas w codziennych trudach życia,
      wielu darów Bożych
      na każdy dzień Nowego 2020 roku.

      Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy
      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

    • Finał akcji "Gramy do jednej miski"
     • Finał akcji "Gramy do jednej miski"

     • Dnia 19 grudnia 2019 r. na terenie przytuliska dla psów „Reksio” prowadzonego przez Gminę Szczucin odbył się finał II edycji akcji „gramy do jednej miski”. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Skrzynce. Nasza szkoła chętnie przyłączyła się do zbiórki. W akacji wzięli udział: Szkoła Podstawowa w Skrzynce - główny organizator, Szkoła Podstawowa w Zabrniu, Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, Koło Gospodyń Wiejskich w Lubaszu, Koło Gospodyń Wiejskich w Radwanie, Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Wola Szczucińska, Centrum Paszowe w Dąbrowie Tarnowskiej, Sołtys Wsi Radwan. Wspólnie udało się przekazać przytulisku ok. 500 kg pożywienia dla psiaków!

      Wspólne spotkanie na terenie przytuliska było okazją do podziękowania sobie nawzajem, poznania się oraz podjęcia dyskusji na temat ewentualnych dalszych form wsparcia dla psiaków. Dla nas wszystkich, a szczególnie dla uczniów, akcja była formą uwrażliwienia na los pozostawionych samym sobie zwierząt.

       

      Album fotograficzny ►

     • Informacja - przerwa świąteczna

     • Od 23-31.12. 2019r. trwać będzie przerwa świąteczna.

      Dni 2.01.2020r. i 3.01.2020r. są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. W tych dniach czynna jest świetlica szkolna w godz. 8:00-16:00 dla dzieci, których rodzice nie mogą sprawować opieki. W tych dniach nie będzie kursował autobus szkolny.

    • Program "Pierwsza czytanka dla..."
     • Program "Pierwsza czytanka dla..."

     • W naszej bibliotece szkolnej uczniowie kl. I biorą udział w programie, w którym otrzymali wyjątkowy prezent – książka „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniająca najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych.
      Celem programu „Mała książka – wielki człowiek” jest systemowa poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez skoordynowane, wieloletnie działania na rzecz promocji, edukacji czytelniczej oraz kształtowania nawyku obcowania z książką od najmłodszych lat. Projekt ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek, które dzisiaj, poza udostępnianiem księgozbiorów, pełnią również funkcję nowoczesnych centrów kultury. Jest to możliwe m.in. dzięki prowadzonemu przez Instytut Książki – Priorytetowi 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016-2020” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na jego realizację z budżetu państwa przeznaczono 170 mln zł, które pozwoliły na budowę, remont lub wyposażenie ponad 220 obiektów bibliotecznych.

       

      Album fotograficzny ►

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin