• Wycieczka do Sejmu

• Dnia 12.06.2019r. obyła się wycieczka do Warszawy. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół z naszego powiatu. Ze Szkoły podstawowej w Zabrniu byli to uczniowie klasy VIII: Wiktoria Tomala, Maja Jeż, Piotr Furgał, Mateusz Jaworek. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowała pani dyrektor Genowefa Dzięgiel. Fundatorem wyjazdu był pan poseł Wiesława Krajewskiego. Wyruszyliśmy o godzinie 4.00 rano spod kościoła w Szczucinie.

Podczas wycieczki zwiedzaliśmy z przewodnikiem Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza oraz Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. W wycieczce wzięło udział jeszcze wiele innych uczniów z innych szkół z terenu powiatu dąbrowskiego. Do Warszawy zajechaliśmy około godziny 10.00, a o godzinie 11.00 rozpoczęło się zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Nasz przewodnik opowiedział nam wiele interesujących faktów nie tyle z historii Pałacu, co o jego współczesnej roli.

• Wycieczka do Lisowa - przedszkolaki

• W dniu 10.06.2019 dzieci z przedszkola pojechały na wycieczkę autokarową do ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie. Mogły tam podziwiać ok 90 gatunków różnych zwierząt pochodzących z 6 kontynentów. Na terenie ogrodu zoologicznego, który jest położony wśród lasów znajduje się plac zabaw, z którego dzieci chętnie skorzystały.

• Dzień Patrona - przedszkolaki

• W dniu 3.06.2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II. Dzięki udziałowi przedszkola dzieci utrwaliły swoją wiedzę i historię z życia Jana Pawła II oraz poczuciu szacunku do jego osoby.

• Dzień Flagi - przedszkolaki

• W dniu 6.05.2019 r. odbyła się akademia z okazji obchodów Dnia Flagi, w której udział brały przedszkolaki. Dzięki uroczystości dzieci ukształtowały swoją postawę patriotyczną, poczucie dumy z przynależności narodowej oraz zapoznały się z symbolami narodowymi i poczuciem szacunku do tych symboli.