• Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klasy VIII
     • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 i pożegnanie uczniów klasy VIII

     • Dnia 19 czerwca 2019r. zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019 i pożegnaliśmy uczniów klasy VIII.

      Pani Dyrektor mgr Genowefa Dzięgiel w swoim przemówieniu podsumowała cały rok ciężkiej pracy. Na uroczystym apelu zostały wręczone uczniom nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia. Złożone zostały gratulacje uczniom klas I – VIII ze średnią przynajmniej 5,0 oraz zachowaniem wzorowym, którzy zostali wpisani do „Złotej księgi”.

      Na zakończenie odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy przypomnieli o zachowaniu bezpieczeństwa w czasie wolnym i życzyli wszystkim udanych wakacji oraz wręczyli swoim wychowankom świadectwa.

      Krótka część artystyczna w wykonaniu klasy VII i VIII w sposób humorystyczny przedstawiła osiągnięcia uczniów oraz cały rok szkolny. Podczas akademii odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru nowo wybranemu spośród uczniów klasy VII - pocztowi sztandarowemu oraz ślubowanie uczniów klas ósmych.

      ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH I BEZPIECZNYCH WAKACJI!

       

      Album fotograficzny ►

    • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem
     • Bezpieczne wakacje – spotkanie z policjantem

     • Dnia 17 czerwca 2019r. zostało zorganizowane w naszej szkole spotkanie z policjantem, którego celem było przypomnienie przedszkolakom oraz uczniom klas młodszych i starszych zasad bezpiecznego wypoczynku.

      W trakcie spotkania policjant z Komisariatu Policji w Szczucinie w przystępny i bardzo obrazowy sposób zaprezentował uczniom, jak bezpiecznie zachować się na drodze, przechodzić przez jezdnię. Przypomniał także zebranym zasady właściwego wypoczynku nad wodą, w lesie, w domu. Omówił jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypomniał dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjant przestrzegał również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.

      Uczniowie klas 0- VIII mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy postąpić, gdy potrzebujemy pomocy, w jaki sposób należy reagować w sytuacjach zagrożenia. Najlepszym sposobem na bezpieczne wakacje- jak podkreślał wielokrotnie policjant- jest zachowanie rozsądku i troska o bezpieczeństwo własne i innych.

      Na zakończenie policjant uroczyście wręczył uczniom klasy IV karty rowerowe.

       

      Album fotograficzny ►

    • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii
     • Klub Szkół UNICEF – szkolna akcja - pomoc dla Syrii

     • Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął w bieżącym roku szkolnym decyzję o przystąpieniu do Klub Szkół UNICEF.

      UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - UNICEF robi wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracuje w małych wioskach i z rządami państw, bo uważa, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii, ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

      Szkoły należące do Klubu nie tylko uczestniczą w akcjach edukacyjnych przygotowywanych przez UNICEF, ale także organizują działania zaplanowane na dany rok szkolny. Dwukrotnie w bieżącym roku szkolnym przeprowadziliśmy akcje niesienia pomocy. Kolejną akcją zainicjowaną przez Samorząd uczniowski było przekazanie środków pieniężnych, „zamiast kwiatów” na zakończenie roku szkolnego dla ofiar wojny w Syrii. Wojna w Syrii trwa już 8 lat. W najtragiczniejszym pod względem liczby ofiar wśród najmłodszych 2018 roku - 1000 dzieci zginęło podczas walk, to najwięcej od początku wojny. Wiele zostało rannych, straciło dach nad głową i potrzebuje natychmiastowego wsparcia.

      Udało się zebrać kwotę w wysokości 435 zł za co z całego serca serdecznie dziękujemy.

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach 12-13 czerwca 2019r. odbyła się wycieczka do Warszawy dla chętnych uczniów klas IV - VIII.

       

      Program wycieczki obejmował:

      Dzień I - zwiedzanie z przewodnikiem:
      - Stadion Narodowy;
      - Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego;
      - Krakowskie Przedmieście – Kościół Świętej Anny, Uniwersytet, Pałac Prezydencki;
      - Pl. J. Piłsudskiego – Grób Nieznanego Żołnierza;
      - Stare Miasto – Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski;
      - Rynek Starego Miasta, Katedra św. Jana, Barbakan, pomnik Małego Powstańca;
      - Łazienki Królewskie

      Dzień II - zwiedzanie:
      - Muzeum Wojska Polskiego;
      - Pałac Kultury i Nauki – wyjazd na XXX piętro;
      - Zamek Królewski;
      - godz. 15:00 obiad dwudaniowy z napojem i deserem;
      - Centrum Nauki Kopernik;
       

      Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do domu.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wycieczki.

      Album fotograficzny ►

    • Przegląd teatrzyków profilaktycznych
     • Przegląd teatrzyków profilaktycznych

     • Dnia 06. 06. 2019r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabrniu wzięli udział w przeglądzie teatrzyków profilaktycznych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Szczucinie.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas IV - VIII, którzy należą do grupy teatralnej pod nazwą "Tysiąc usmiechów i jeden smutek". Nasi aktorzy zaprezentowali sztukę pt. "Zła godzina" i zdobyli zaszczytne II miejsce, a uczeń klasy VIII - Piotr Furgał został wyróżniony nagrodą specjalną za najlepszą grę aktorską.

      Grupa teatralna przywiozła statuetkę, dyplom, bon na kwotę 250 zł., a we wrześniu 2019r. wszyscy uczestnicy pojadą w nagrodę do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na darmowy spektakl.

      Serdecznie gratulujemy!!!

       

      Album fotograficzny ►

     • Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej

     • Dnia 4 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bolesławiu odbyła się VI edycja Powiatowego konkursu Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. starszego sierżanta Ignacego Łazarza pseudonim ,,Lot” . Honorowy patronat nad konkursem objęli: Poseł na Sejm RP Pan Wiesław Krajewski, Starosta Powiatu Dąbrowskiego Pan Lesław Wieczorek, Wójt Gminy Bolesław Pan Kazimierz Olearczyk.

      Naszą szkołę reprezentował zespół z klasy IV w składzie: Anna Borgosz oraz Maria Misiaszek. Uczennice w swojej kategorii wiekowej zajęły wysokie III miejsce.

      Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.

    • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego - przedszkolaki
     • Wycieczka do Baranowa Sandomierskiego - przedszkolaki

     • W dniu 04. 05 dzieci z przedszkola wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Baranowa Sandomierskiego. Piękna pogoda sprawiła, że dzieci mogły w pełni cieszyć się z tego wyjazdu. Miejscem, które zobaczyły był wzniesiony przez ród Leszczyńskich niepowtarzalny Zamek ze wspaniałą architekturą oraz otaczający go park i zielone ogrody.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Dziecka - klasy I-III
     • Dzień Dziecka - klasy I-III

     • Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas I – III udali się na wycieczkę. W dniu 03. 06. 2019r. odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne Państwa Janiny i Andrzeja Sokołowskich w Gruszowie Wielkim prowadzących Dom Chleba „Od ziarenka do bochenka”.

      Uczniowie klas młodszych z zapałem i zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach pieczenia i degustacji chleba. Zostały również  zaprezentowane dawne narzędzia i maszyny rolnicze oraz piec i naczynia  do pieczenia  chleba . Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom poszczególnych etapów powstawania chleba oraz kształtowanie postawy poszanowania dziedzictwa kulturowego i tradycji lokalnych. Dużą atrakcją dla dzieci było własnoręczne mielenie  ziaren zbóż w żarnach i obserwowanie powstania mąki. Jednak najwięcej radości dało dzieciom formowanie własnych chlebków i przygotowanie ich do pieczenia. W czasie gdy piekło się pieczywo Gospodyni zagrody zaprosiła dzieci na plac zabaw, gdzie wszyscy spędzili miło czas. Na koniec spotkania każdy z uczestników otrzymał pyszny, ciepły, własnoręcznie przygotowany chlebek.

      Przeprowadzone zajęcia w miłej atmosferze łączyły  w doskonały sposób zabawę na świeżym powietrzu  z nauką , dając praktyczną wiedzę i umiejętności.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Dziecka - klasy IV - VIII
     • Dzień Dziecka - klasy IV - VIII

     • W naszej szkole dnia 03 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się Szkolny Dzień Sportu. Uczniowie klas IV - VIII pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego oraz swoich wychowawczyń świetnie się bawili w różnorodnych konkurencjach sportowych. Rozegrane zostały również drużynowe mecze piłki nożnej i siatkowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale przebiegała zgodnie z duchem fair-play. Najsprawniejsi uczniowie oraz najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Wszyscy uczniowie aktywnie i radośnie spędzili ten piękny i słoneczny dzień na świeżym powietrzu.

      W tym dniu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zostały rozprowadzane lody, a dochód z ich sprzedaży w kwocie 124,00 zł został przekazany na UNICEF Polska - jako na pomoc dzieciom z Syrii. Wpłacone środki zostały przeznaczone na zapewnienie pitnej wody, leków, żywności terapeutycznej i koców.

       

      Album fotograficzny ►

    • Konkurs "Małe słowiki"
     • Konkurs "Małe słowiki"

     • W dniu 29 maja 2019r. w Domu Kultury w Szczucinie odbył się konkurs piosenki dla przedszkolaków pn. „Małe słowiki”. Został on zorganizowany przez SCKiB. W kategorii soliści lat 6 – Anna Cieśla zdobyła wyróżnienie, natomiast zespół wokalny - III miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Album fotograficzny ►

     • Wycieczka do Oświęcimia

     • Dnia 6 maja 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani Żanety Wróbel i Barbary Wantuch pojechali do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

      Uczniowie pod opieką pani przewodnik zapoznali się z historią powstania obozu, poznali fakty historyczne na temat odwiedzanego miejsca. Zaplanowany pierwotnie jako obóz dla sowieckich jeńców wojennych, ostatecznie stał się obozem koncentracyjnym dla więźniów różnych narodowości i ośrodkiem zagłady – powstały tam największe w okupowanej Europie urządzenia masowej zagłady – komory gazowe – gdzie naziści zamordowali większość z 1,1 mln deportowanych do Auschwitz Żydów. Największy stan liczebny obóz osiągnął latem 1944 roku kiedy w obozie Birkenau znajdowało się blisko 90 tysięcy więźniów (kobiet, mężczyzn oraz dzieci), 68 tysięcy Żydów, 13 tysięcy Polaków, 8 tysięcy więźniów innych narodowości.

      Uczniowie bardzo emocjonalnie i z powagą podeszli do zwiedzania Muzeum, rozumiejąc tragizm ludzi, którzy znaleźli się w tak okrutnym miejscu.

    • Światowy Dzień Ziemi
     • Światowy Dzień Ziemi

     • Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Hasłem tegorocznej kampanii była ochrona zagrożonych gatunków. Jak co roku uczniowie naszej szkoły również brali udział w obchodach tak ważnego dla nas ekologicznego święta. Na apelu, który odbył się z tej okazji uczniowie z klasy V i VII pod kierunkiem p. Barbary Wantuch i p. Małgorzaty Sejdor poruszyli wiele problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Całość uświetniły piosenki o tematyce przyrodniczej przygotowane przez uczniów pod czujnym okiem p. Barbary Czaja.

       

      Album fotograficzny ►

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin