• Pamięć o żołnierzach wyklętych

• Dnia 4 marca 2019r. w naszej szkole obyła się wyjątkowa lekcja historii. Z okazji Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, nauczycielka historii - p. Żaneta Wróbel przygotowała dla uczniów klas starszych interesującą prezentację multimedialną, w której przedstawiła żołnierzy polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Uczniowie klas oraz nauczyciele z zainteresowaniem uczestniczyli w tej prezentacji połączonej z projekcją tematycznego filmu.

• Bezpiecznie na wsi

• W poniedziałek 4 marca 2019r. naszą placówkę odwiedził pracownik z dąbrowskiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. W swoim wystąpieniu pracownik KRUS-u opowiadał o niebezpieczeństwach jakie mogą grozić dzieciom podczas niewłaściwej pracy w gospodarstwie rolnym i domowym o każdej porze roku. Uczniowie otrzymali książeczki profilaktyczne "BEZPIECZNIEWO - czyli jak uniknąć wypadków na wsi.

Zaproszony gość zachęcał wszystkie dzieci do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi”, którego celem jest jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat, wskazującego na prace szczególnie zagrażające bezpieczeństwu najmłodszych mieszkańców wsi. Tegoroczne hasło konkursowe: „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje” ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Album fotograficzny ►

• Konkurs recytatorski "Magia słowa"

• Dnia 27.02.2019r. w Domu Kultury w Szczucinie, odbył się Gminny konkurs recytatorski pn. "Magia słowa". Naszą szkołę reprezetnowali uczniowie:
             - Piotr Cieśla (klasa II) - udział w kategorii klas I - III;
             - Szymon Sroka (klasa III) - II miejsce w kategorii klas I - III;
             - Gabriela Jędo (klasa IV) - II miejsce w kategorii klas IV - VI;
             - Piotr Furgał (klasa VIII) - III miejsce w kategorii klas VII - VIII oraz gimnazjum.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez organizatora.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Wyjazd na łyżwy

• W ramach aktywnego wypoczynku zimowego dnia 18 stycznia 2019r. został zorganizowany wyjazd na łyżwy do Dębicy. W wyjeżdzie tym wzięli udział chetni uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli p. Barbary Wantuch oraz p. Agnieszki Kokoszka. Wszyscy uczestnicy radośnie i aktywnie spędzili czas na lodowisku.