• „Dobrze Cię widzieć”
     • „Dobrze Cię widzieć”

     • „Dobrze Cię widzieć” – to hasło wielkiej kampanii społecznej, której celem jest ochrona, przede wszystkim dzieci, przed wypadkami na drogach.  Jest ona współfinansowana przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. W ramach tej akcji pani dyrektor Genowefa Dzięgiel podczas apelu przypomniała wszystkim uczniom zasady bezpiecznego zachowania się na drodze: w drodze do i ze szkoły, podczas jazdy rowerem czy też podczas spaceru. Bez względu na to, w jaki sposób dziecko porusza się po drodze - jako pieszy, rowerzysta czy pasażer - powinno być widoczne dla pozostałych uczestników ruchu.  Wszytkim uczniom zostały wręczone kamizelki odblaskowe otrzymane z Funduszu Sprawiedliwości.

       

      Album fotograficzny ►

    • Zimowe igrzyska sportowe między przedszkolami - Konary
     • Zimowe igrzyska sportowe między przedszkolami - Konary

     • W dniu 12. 02. 2019r. w ramach projektu „Mali obywatele w społeczności, regionie i ojczyźnie” dzieci z oddziału przedszkolnego w Zabrniu wzięły udział w zimowych igrzyskach sportowych, które miały miejsce w Konarach.  W zimowych zabawach sportowych rywalizowały dzieci z przedszkoli: Koniemłoty, Zborów i Zabrnie. Wszyscy mieli możliwość wypożyczenia sprzętu: nart, sanek i jabłuszek. Pod okiem instruktora dzieci uczyły się technik jazdy na nartach. W konkurencjach, które się odbywały dzieci otrzymały medale. Zarówno dzieci jak i rodzice były bardzo zadowolone. Na zakończenie igrzysk dzieci wspólnie z rodzicami spożyły ciepły posiłek. Oprócz rodziców w igrzyskach uczestniczyła dyrektor szkoły Genowefa Dzięgiel i p. Katarzyna Majewska.

       

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Babci i Dziadzia
     • Dzień Babci i Dziadzia

     • Dnia 4.02.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Aby podziwiać występy swoich kochanych wnucząt, zaproszeni goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Dyrektor szkoły p. G. Dzięgiel powitała zebranych składając serdeczne życzenia. Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły przygotowany pod kierunkiem wychowawców program artystyczny. Wnukowie dziękowali wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło życząc dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia. Na program składały się dedykowane wiersze, występy wokalne, scenki teatralne oraz pokazy taneczne. Uroczystość uwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez zawsze zaangażowane mamy, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek samodzielnie wykonanych przez wnuków. Szczęśliwe i uśmiechnięte twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

       

      Album fotograficzny ►

    • Gminne zawody w piłce siatkowej
     • Gminne zawody w piłce siatkowej

     • Dnia 01 lutego 2019r. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Szczucinie rozegrane zostały gminne zawody w piłce siatkowej klas 5-6. Do rywalizacji przystąpiło 2 zespoły dziewcząt oraz 3 drużyny chłopców ze szkół podstawowych w Słupcu, Szczucinie i Zabrniu. Zawody przeprowadzono systemem ”każdy z każdym”.

      Wyniki gier:
      Szczucin – Borki 2-0
      Zabrnie – Borki 2- 0
      Zabrnie – Szczucin 2- 1

      Mistrzami Gminy zostali chłopcy z Zabrnia w składzie: Bogacz Jakub, Głód Michał, Gawroński Mateusz, Skóra Kamil, Liwara Mateusz, Warias Kacper, Głód Jakub, Guzik Jakub, Łopata Mateusz, Sroka Przemysław.

      Drużyny Zabrnia i Szczucina będą reprezentować naszą gminę w Mistrzostwach Powiatu. 

       

      Album fotograficzny ►

    • Nauka jazdy na nartach
     • Nauka jazdy na nartach

     • Podczas ferii zimowych chętni uczniowie klas III-VIII mieli okazję nauczyć się jazdy na nartach. Z pomocą instruktorów ze szkoły narciarskiej przy stacji Laskowa-Kamionna uczniowie poznawali technikę jazdy na nartach m.in. odpowiednie stanie, naukę bezpiecznego upadania i wreszcie naukę jazdy, skręcania, hamowania i zasad bezpiecznego zachowania na stoku.  Dzieci wzięły udział w 3 wyjazdach, odbywając łącznie 15 godzin nauki jazdy na stoku.

      W tym roku wyjazdy w całości pokryte zostały ze środków Gminy Szczucin. Tj. w latach ubiegłych był to "program Jeżdżę z głową". Obecnie urząd marszałkowski się wycofał. Koszty zostały pokryte w relacji około 25% rodzice 75 % gmina.

    • Wieczór kolęd
     • Wieczór kolęd

     • Kolędy stanowią cenny skarb w naszym dziedzictwie kulturowym. W okresie Świąt Bożego Narodzenia radują serca Polaków, pogłębiają więź rodzinną i narodową. Wytwarzają nastrój bliskości i serdeczności.

      Dlatego też kolejny już raz w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu miało miejsce wyjątkowe spotkanie, pełne ciepła i wzruszeń - „Wieczór kolęd”. W niedzielę 20 stycznia 2019r. wspólnemu kolędowaniu przyświecało hasło „I my czekamy na Ciebie Pana”.

      Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły p. Genowefa Dzięgiel witając przybyłych gości: Wicestarostę Powiatu Dąbrowskiego pana Krzysztofa Bryka, Burmistrza Szczucina pana Jana Sipiora, Proboszcza parafii Zabrnie ks. Marka Łopatkę, Radnych i Sołtysów oraz mieszkańców miejscowości z obwodu szkoły, Nauczycieli emerytowanych, Nauczycieli i Pracowników szkoły, wszystkich uczniów, którzy brali udział w koncercie.

      Dyrektor szkoły do wszystkich obecnych skierowała słowa m. in.: „Okres Bożego Narodzenia jest czasem spokoju, radości, nadziei i miłości. Dzisiejsze spotkanie jest okazją aby spędzić czas na wspólnym kolędowaniu. Organizując kolejny „Wieczór kolęd” w naszej szkole pragniemy podtrzymać tę piękną polską tradycję.”

      Wszystkim zebranym życzenia na Nowy Rok złożyli: p. Krzysztof Bryk, p. Jan Sipior, ks. Marek Łopatka.

      Recytacja wierszy bożonarodzeniowych znanych polskich poetów, śpiew tradycyjnych kolęd, jak i mniej znanych pastorałek wprowadziły wszystkich w magiczny nastrój oraz szczególną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Pozwoliły oderwać się od szarej rzeczywistości oraz przeżyć radość spotkania we wspólnym gronie.

      Program słowno – muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem kolęd przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. Teresy Piekielniak, p. Katarzyny Majewskiej. Nie obyło się bez występu chóru szkolnego, którego opiekunem jest pani Barbara Czaja. Imprezę uświetniła gra zespołu w składzie: p. Jarosław Dzięgiel, p. Andrzej Jędo, p. Marek Płaczek, p. Paweł Łabuz, p. Mariusz Jędo. Całość dopełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez p. Marleną Cieślak, która współgrała z montażem poetycko-muzycznym. W organizację koncertu włączyli się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i upiekli smaczne świąteczne ciasta oraz serwowali kawę i herbatę.

      Niezmiernie cieszy fakt, że na wspólne kolędowanie, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu przyszło bardzo liczne grono mieszkańców. Było to spotkanie wielopokoleniowe. Swoją obecnością zaszczycili nie tylko starsi, dla których kolędowanie jest równocześnie miłym wracaniem pamięcią do rodzinnego domu, ale i dzieci, które miały okazję uczyć się od starszych pielęgnowania pięknych polskich tradycji.

      „Wieczór kolęd” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu był spotkaniem niezwykle wyjątkowym, pełnym ciepłej, świątecznej atmosfery.

      Filmy: /kliknij na tytuł aby obejrzeć/
      "Przekażcie sobie znak pokoju"
      "Pokój i nadzieja"
      "
      Sianko na stół"

      "Tylko jedna jest taka Noc"
      "Mario czy Ty wiesz?"
      "Pokój i nadzieja"
      "
      Zaśnij Dziecino"
      "Za kominem świerszczyk spał"
      "
      Dzwonią dzwoneczki"

       

      Album fotograficzny ►

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin