• 27. Finał WOŚP

• W niedzielę 13 stycznia 2019 roku miał miejsce kolejny 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka zostanie przekazana na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Nasza szkoła jak co roku z zaangażowaniem włączyła się do tej akcji charytatywnej. Przed Kościołem Parafialnym w Zabrniu pod opieką rodziców oraz p. Barbary Wantuch wytrwale kwestowało 4 wolontariuszy z klasy VIII: Aleksandra Żuchowicz, Mateusz Jaworek, Żaneta Kupiec oraz Krystian Nowak. Łącznie udało się zabrać kwotę w wysokości 1324,80zł. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za okazane serce i wsparcie.

• Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

• W piątek 11 stycznia 2019r. uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły odwiedzili Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Obejrzeli spektakl pt. „Skąpiec” Moliera, w reżyserii Mariana Pecko.

Zaproszony do Tarnowa reżyser słowackiego pochodzenia, z licznymi nagrodami na całym  świecie i w Polsce, zaprosił do współpracy również Słowaków: scenografa Pavla Andraško, autorkę kostiumów Eve Farkašową oraz autora muzyki Róberta Mankoveckyego.

Harpagon ma dwoje dzieci - Elizę i Kleanta. Eliza jest zakochana w biednym Walerym, Kleant - w ubogiej Mariannie. Harpagon ma jednak wobec dzieci pewne plany... Do gry dołączą między innymi stary i bogaty Anzelm, swatka Frozyna, kłamstwa i- przede wszystkim - pieniądze. Tak w skrócie można opowiedzieć historię przedstawioną przez Moliera w XVII wieku. Oczywiście spektakl to komedia, ale o sprawach i problemach bardzo ważnych.

Przedstawieni teatralne wszystkim bardzo się podobało.

• Spotkanie z policjantem

• W czwartek 10 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Policjant przypomniał o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabawach na świeżym powietrzu. Szczególnie zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawami w miejscach do tego nieprzystosowanych. Przestrzegał również o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników w internecie, niebezpiecznych grach i znajomościach. Udzielił wskazówek jak zachowywać się w domu pod nieobecność dorosłych.

• Jasełka

• Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Z okresem świąt związane jest wiele tradycji, zwyczajów, które wprowadzają w tych szczególnych dniach niepowtarzalną atmosferę. W naszej szkole co roku organizujemy wspólny opłatek połączony z jasełkami. Uczniowie zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do nich. Zaprezentowali je 21 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. W tym roku jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas III, IV i VIII pod kierunkiem p. Teresy Piekielniak i p. Łucji Przybyło. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV-VIII przygotowała p. Barbara Czaja. Młodzi artyści w ślicznych strojach z wielkim przejęciem i wdziękiem odegrali swoje role.

Po występie pani dyrektor Genowefa Dzięgiel złożyła uczniom i pracownikom serdeczne życzenia . Następnie wszyscy uczestnicy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia.

Wzorem lat ubiegłych uczniowie z przedstawieniem jasełkowym wystąpili również w Kościele Parafialnym w Zabrniu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.