• Życzenia Świąteczne

• Niechaj Święta Rodzina, ikona i wzór każdej ludzkiej rodziny, pomoże postępować każdemu w duchu Nazaretu; niech pomoże każdej rodzinie pogłębić świadomość własnego posłannictwa w społeczeństwie i Kościele przez słuchanie słowa Bożego, modlitwę i braterskie współżycie! Niech Maryja, Matka pięknej miłości i Józef, Opiekun Odkupiciela, towarzyszą wszystkim swą stałą opieką”.

Jan Paweł II

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy: radosnego oczekiwania i gotowości na przyjęcie Bożego Syna do Swego życia, Mocy Ducha Świętego, który pomoże nam uwielbiać Boga i zasiewać ziarno pokoju wśród Bliskich, opieki Świętej Rodziny z Nazaretu, aby wspierała nas w codziennych trudach życia, wielu darów Bożych na każdy dzień Nowego Roku.

Dyrektor, Nauczyciele, Uczniowie i Pracownicy
            Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

• Wizyta Świętego Mikołaja

• Jest taki magiczny dzień w roku, na który wszystkie dzieci oczekują z niecierpliwością. Niby dzień jak każdy inny, ale to przecież MIKOŁAJKI.

Dnia 6 grudnia odwiedził naszą szkołę wyjątkowy gość, który przyniósł worek pełen prezentów. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I - III zaśpiewali piosenki i powiedzieli wiersze Mikołajowi. Starsi uczniowie obiecali, że będą grzeczni.

Święty Mikołaj w tym roku zabrał ze sobą pomocników: Śnieżynkę, Aniołka i Diabełka. Goście zostali przyjęci z wielkim entuzjazmem i zadowoleniem.Wszyscy byli tak szczęśliwi, że nawet nie zauważyli jak szybko minął wspólnie spędzony czas. Uczniowie poprosili, by Mikołaj nie zapomniał o nich i przyszedł do szkoły za rok.

Za wszystkie upominki i niespodzianki serdecznie dziękujemy!

Album fotograficzny ►

• "Mój pierwszy zeszyt"

• Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości dyrektor szkoły wręczyła pierwszakom specjalny zeszyt z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego i ołówek w ramach akcji „Mój pierwszy zeszyt” przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej.

• 9 listopada 2018 r. – „Dzień dla Niepodległej”

• „11 listopada 1918 r. spełnił się sen pokoleń Polaków-Państwo Polskie narodziło się na nowo. Po rozbiorach i 123 latach niewoli, rusyfikacji i germanizacji po wielkich powstaniach, wolna Polska powróciła na mapę świata”- czytamy w uchwale Sejmu ustanawiającej 2018 r. Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jedną z najważniejszych funkcji szkoły jest kształtowanie postaw patriotycznych. Nasza szkoła, działając właśnie w tym duchu, również włączyła się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęła szereg działań mających na celu godne uczczenie tej ważnej rocznicy, ukazując jak wielką wartością jest dla nas Nasza Ojczyzna. Na godzinach wychowawczych rozmawiano o patriotyzmie, wolności, niepodległości, szacunku do symboli narodowych. Powstały tematyczne gazetki klasowe oraz gazetka ścienna na korytarzu szkolnym upamiętniająca ważne wydarzenia oraz postaci związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918r. Uczniowie wraz z nauczycielami wykonywali kotyliony i flagi, którymi udekorowano szkołę.

Szkoła włączyła się również do akcji, której inicjatorem jest Minister Edukacji Narodowej p. Anna Zalewska oraz Rada Dzieci i Młodzieży „Bijemy rekord dla Niepodległej”. Wzięło w niej udział 24 tys. szkół z całej Polski. Upamiętniając 100-tną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 przedszkolaki, uczniowie klas I – VIII wraz z panią dyrektor Genowefą Dzięgiel i nauczycielami wspólnie odśpiewali hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego".

Album fotograficzny ►