• Dzień Pamięci o Holokauście

     • 11 kwietnia w Dąbrowskim Domu Kultury odbyła się XXI edycja Dnia Pamięci o Holokauście. Naszą szkołę w kategorii recytacja reprezentował uczeń klasy 6- Bartosz Guła, któremu mimo dużej konkurencji udało się zdobyć wyróżnienie.

     • Tydzień Zdrowia

     • „TYDZIEŃ ZDROWIA” zorganizowany został w szkole w dniach 08-12.04. Celem tego działania było kształtowanie właściwych nawyków higienicznych i zdrowotnych, umiejętności dokonywania wyboru zachowań chroniących zdrowie własne i innych ludzi, motywowanie do zdrowego stylu życia przez zapoznanie z zasadami zdrowego, racjonalnego odżywiania się, higieny osobistej i aktywności fizycznej. Zakładał dobre przygotowanie do podejmowania działań mających na celu zdrowy styl życia w aspekcie fizycznym i psychicznym oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie. Dlatego każdy dzień  od 8 do 12 kwietnia poświęcony był  aspektowi  zdrowia.

      • Poniedziałek - 8 kwietnia - dzień spacerów, dzień bez słodyczy - każda klasa wybrała się na spacer po najbliższej okolicy;
      • Wtorek - 9 kwietnia - dzień sportu, dzień bez słodyczy - wybór nasjaprawniejszego ucznia szkoły w kategorii klas młodszych i starszych;
      • Środa - 10 kwietnia - dzień tańca, dzień bez słodyczy - podczas każdej przerwy uczniowie współnie tańczyli na sali gimnastycznej
      • Czwartek - 11 kwietnia - dzień zdrowego śniadania, dzień bez słodyczy - uczniowie wspólnie przygotowywali zdrowe kanapkowe dzieła sztuki, sałatki, szaszłyki owocowe;
      • Piątek - 12 kwietnia - w ramach podsumowania całego tygodnia odbył się test wiedzy o zdrowi, dzień bez słodyczy.

      Tydzień Zdrowia obfitował w liczne atrakcje, których głównym celem było nakierowanie uczniów na tory Zdrowego Stylu Życia. Wszyscy się angażowali i byli aktywni we wszystkich działaniach.

       

     • "Mała książka, wielki człowiek"

     • Książka to najlepsza inwestycja w przyszłość naszych dzieci. Czytając razem, budujemy silne relacje i pomagamy osiągnąć im życiowy sukces.

      W ramach projektu "Mała książka, wielki człowiek" w czwartkowy poranek 11.04 dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w zajęciach poprowadzonych przez Panie bibliotekarki z SCKiB w Szczucinie.

      Zdjęcia SCKiB Szczucin.

     • Konkurs taneczny pn. „Wirująca Wiosna”.

     • W dniu 11.04. w SCKiB odbył się gminny konkurs taneczny pn. „Wirująca Wiosna”. Bardzo miło nam poinformować, że grupa taneczna dziewcząt klas I - IV przygotowana przez Panią Agnieszkę Grabowską wytańczyła II miejsce.

      Serdecznia gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Szkolny konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną

     • W tradycję naszej szkoły wpisał się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, którego celem jest popularyzacja tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, rozwijanie inwencji twórczej całej społeczności szkolnej oraz integrację zespołów klasowych.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i wychowawcom, którzy włączyli się w przygotowanie tak pięknych palm.

     • Wyniki konkursu "Z tradycją w przyszłość"

     • Konkurs plastyczny na pisankę ludową i plastykę obrzędową "Z tradycją w przyszłość" organizowany przez SCKiB w Szczucinie:

      Kat. Oddział Przedszkolny
      1. Przybyło Magdalena II m.
      2. Węgrzyn Krystian II m.
      3. Kupiec Anna III m.

      Kat. kl. I-IV
      1. Jędo Patrycja I m.  - zakwalifikowanie się do 33. Regionalnego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową w Muzeum Etnograficznym w Tarnowie
      2. Oleś Szymon  I m.
      3. Kusiak Katarzyna I m.
      4. Kinga Oleś I m.
      5. Milena Korbaś II m.
      6. Marlena Korbaś II m.
      7. Kupiec Dawid II m.
      8. Korbaś Marcelina II m.
      9. Taraska Kinga III m.
      10. Sroka Oliwia III m.

      Kat. kl. V-VIII
      1. Guła Bartosz I m.
      2. Sieroń Amelia I m.
      3. Wierzba Wiktor I m.
      4. Głód Natalia I m.
      5. Sroka Karol III m.

      Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

     • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Zakładając tego dnia kolorowe skarpetki (nie do pary) okazujemy swoją otwartość wobec odmienności ludzi, budujemy świadomość oraz poczucie wrażliwości i tolerancji wobec wszystkich osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

     • Powiatowy Konkurs "Śpiew Otwiera Niebo"

     • Tegoroczna edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Religijnej „Śpiew otwiera niebo”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, miała uroczysty, jubileuszowy charakter.

      13 marca Dąbrowski Dom Kultury wypełnił się młodymi wokalistami i muzykami. Naszą szkołę godnie reprezentowała Daria Gromny z klasy II.

      Gratulujemy i życzymy sukcesów!

     • Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej „Zaśpiewaj Niezłomnym”

     • 1 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Oleśnie odbył się konkurs pn. „Zaśpiewaj Niezłomnym” zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Oleśnie. Naszę szkołę reprezentowała Daria Gromny z Klasy II oraz Amelia Sieroń z klasy VI.

      W kategorii szkoły podstawowe klasy V-VII Amelia otrzymała wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy Darii I Amelii oraz życzymy dalszych sukcesów.

     • Dzień Matematyki

     • Dzień liczby Pi - Świętem Matematyki w naszej szkole. Uczniowie zmierzyli się w tym dniu z rebusami, zagdkami i zadaniami matematycznymi.

     • Dzień Kobiet

     • Dzień 8 marca w naszej szkole był dniem szczególnym. Obchodziliśmy Dzień Kobiet. Wszyscy panowie, ci mali i ci więksi sprawili, że każda z nich poczuła się wyjątkowa! Dziękujemy!

      Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę w każdej klasie i szkole.

     • Gminny Konkurs Recytatorski im. Marii Konopnickiej

     • W tym roku podczas Gminnego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: Kl.I-III Patrycja Jędo i Julia Noga Kl. IV-VI Bartosz Guła i Szymon Noga. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie. Gratulujemy naszym uczniom, którzy poświęcili dużo czasu na naukę i interpretację głosową długich tekstów poetyckich , kultywując tym samym kulturę żywego słowa.

     • Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

     • Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzony jest corocznie 1 marca. Z tej okazji uczniowie klas starszych VI - VIII wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii podczas której zaprezentowane zostały informacje na temat polskiego antykomunistycznego podziemia niepodległościowego działającego w latach 1945- 1963. W prezentacji multimedialnej przybliżone zostały sylwetki takich bohaterów jak: Danuta Siedzikówna ps. „Inka”; Zygmunt Szendzielarz, ps. „Łupaszka” Witold Pilecki ps. „Witold”, „Druh”; August Emil Fieldorf, ps. „Nil”.

     • Pierwsza pomoc – spotkanie ze strażakami

     • W dniu 01.03.2024 r. uczniowie klas 0-VIII w dwóch grupach spotkali się przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej ze Szczucina, aby poznać i utrwalić zasady udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowani specjaliści zapoznali ich z podstawowymi czynnościami w zakresie pomocy przedmedycznej - oceną sytuacji i zabezpieczenia miejsca wypadku, oceną poszkodowanego i kontrolą czynności życiowych, wezwaniem pomocy, podstawami podtrzymywania życia (resuscytacja, reanimacja) do czasu przybycia lekarza lub karetki pogotowia ratunkowego.

      Zorganizowane zajęcia edukacyjne dla uczniów pozwoliły w praktyce poćwiczyć sprawdzanie podstawowych funkcji życiowych oraz uciskanie klatki piersiowej które jest ważnym elementem tzw. łańcucha przeżycia. Ponadto podczas spotkania dzieci mogły zobaczyć urządzenie AED. Po udzielonym przez strażaków instruktażu każdy uczeń mógł indywidualnie wziąć udział w ćwiczeniach praktycznych na fantamie. Wszyscy z przejęciem angażowali się w udzielaniu pomocy.

      Bardzo serdecznie dziękujemy Panom strażakom z OSP Szczucin za poświęcony nam czas i cenną lekcję udzielania pierwszej pomocy.

     • Bezpiecznych ferii zimowych

     • Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

      Nadszedł czas zasłużonych ferii zimowych.

      Z okazji ferii zimowych, życzę Wam drodzy Uczniowie, bezpiecznegoc i radosnego wypoczynku. Niech ten wspaniały czas dostarczy wielu ciekawych przeżyć i niezapomnianych wrażeń . Odpoczywajcie, cieszcie się swobodą, przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Jednak proszę, by nigdy nie opuszczał Was zdrowy rozsądek, abyście w czasie ferii dbali o bezpieczeństwo swoje oraz osób towarzyszących i nie podejmowali działań zagrażających życiu lub zdrowiu. Dobrze odpocznijcie, by nabrać siły i motywację do dalszej nauki w nowym półroczu.

      Nauczycielom i Pracownikom obsługi dziękuję za dobrze spełnione obowiązki i również życzę miłego odpoczynku.


      Wszystkim życzę bezpiecznych, pełnych i niezapomnianych ferii.

      Dyrektor Szkoły

      Katarzyna Wacławska

     • Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych - spotkanie z policjentem

     • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 08.02.2024r. w szkole odbyło się  spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla przedszkolaków oraz uczniów klas I - III na temat "Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych". Policjaci z Komisariatu Policji w Szczucinie przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających  w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem rzekach i stawach oraz ostrzegał przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i rzek. Funkcjonariusze udzielili rónież wskazówek jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Przypomnieli o zasadach zachowania na drodze oraz postępowaniu podczas nieobecności osób dorosłych w domu. 

     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2024

     • W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu przypadł we wtorek 6 lutego, ale obchody w naszej szkole trwały kilka dni. Uczniowie uczestniczyli w różnych zajęciach profilaktycznych z zakresu cyberbezpieczeństwa przygotowanych przez nauczyciela informatyki i pedagoga specjalnego p. Marlenę Cieślak:

      • Klasa IV i V: „Bezpieczeństwo w sieci” oraz „Higiena cyfrowa – czyli zdrowe nawyki w Internecie”

      • klasa VI: „Dekalog bezpiecznych zachowań w Internecie.” oraz „Jak dbać o swój wizerunek w sieci?”

      • Klasa VII i VIII: „ABC cyberbezpieczeństwa. Cyfrowe ślady i wizerunek online.” oraz „Jak nie dać się okraś przez Internet”.

      Podczas zajęć z uczniami klas młodszych wykorzystano filmy edukacyjne „Owce w sieci” natomiast w klasach starszych pomocne były materiały i prezentacje OSEhero.

      Na holu szkolnym przygotowana została tematyczna gazetka dotycząca bezpieczeństwa w Internecie.

      Psycholog szkolny p. Sylwester Sołtys przeprowadził również szkolenie dla rodziców dotyczące „Uzależnień dzieci i młodzieży od Internetu”.

  • Logowanie

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
   • szkolazabrnie@wp.pl
   • 146431828
   • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    Zabrnie 82
    33-230 Szczucin
    Poland