• Uroczyste wręczenie nagród w ramach Konkursu plastyczno – fotograficznego „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”

     • W dniu 24.06.2022 roku o godz. 14.00 w Hotelu Restauracji CAMPARI w Górze Motycznej, gmina Żyraków odbyło się uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu plastyczno-fotograficznego „Pocztówka z terenu LGD PROWENT”, zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „PROWENT” w ramach działania 19 Wparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.4 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

      Serdecznie gratulujemy uczennicy z naszej szkoły - Agacie First z klasy VII, która w swojej kategorii wiekowej zajęła wyróżnienie za wykonanie pięnego zdjęcia "pocztówki" przestawiającej krajobraz  obszaru PROWEN.

     • Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022

     • Rok szkolny 2021/2022 oficjalnie można już uznać za zakończony. Pożegnanie ze szkołą miało miejsce w piątek 24 czerwca. Uczniowie otrzymali świadectwa, a wraz z nimi promocję do kolejnej klasy. Natomiast dla 16 absolwentów klasy ósmej był to ostatni dzień w naszej szkole.

      Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się o godzinie 8:00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Zabrniu. Po niej nastąpił wspólny przemarsz do szkoły na akademię, która rozpoczęła się o godzinie 9:00. Podczas zakończenia roku szkolnego odbyło się uroczyste przekazanie sztandaru uczniom klasy VII. Ósmoklasiści ślubowali godnie nosić imię absolwenta Szkoły Podstawowej w Zabrniu oraz wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności.  Podczas występ artystycznego uczniowie wierszem i piosenką uświetnili uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

      W swoim wystąpieniu Pani Dyrektor Katarzyna Wacławska podziękowała wszystkim: uczniom, nauczycielom, rodzicom, pracownikom obsługi za wytężoną i rzetelną pracę. Całej społeczności szkolnej życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.

      Łzom wzruszenia i emocjom nie było końca. Dyrektor szkoły w niezwykle ciepłych słowach pożegnała i podziękowała za 40 lat wspaniałej i oddanej swojej pracy Pani Teresie Piekielnika, która przechodzi na emeryturę. Ósmoklasiści podczas akademii z sentymentem wspominali wspólnie spędzone lata i dziękowali społeczności szkolnej za mile spędzone chwile w progach swojej szkoły.

      Podczas uroczystej akademii zostały wręczone nagrody książkowe za wzorową postawę uczniowską, aktywne uczestnictwo w życiu szkoły oraz za wysokie osiągnięcia w nauce. Zostali również wyczytani uczniowie wpisani do „Złotej księgi”.

      Wychowawcy w klasach wręczyli uczniom świadectwa. Pożegnań, uścisków i życzeń udanych wakacji nie było końca!

      Słonecznych i bezpiecznych wakacji!

     • Wyniki powiatowego konkursu "Cała prawda o Aids"

     • W piątek, 8 kwietnia 2022 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Powiatowy konkurs wiedzy ph. „Cała prawda o AIDS” organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej w ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Zdrowia. Uczestników konkursu i ich opiekunów, w imieniu organizatorów, powitał Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i przygotowania do udziału w tym przedsięwzięciu, którego celem jest popularyzacja wiedzy na temat HIV i AIDS oraz zachowań sprzyjających uniknięciu zakażeniu tym groźnym wirusem.

      Po oficjalnym powitaniu, ponad 40 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego przystąpiło do rozwiązywania testu sprawdzającego wiedzę m.in. na temat pochodzenia, budowy i biologii wirusa HIV, przebiegu zakażenia HIV, diagnostyki w kierunku HIV, dróg szerzenia się zakażeń HIV oraz leczenia osób z AIDS.

      Najwyższą liczbę punktów w teście i miejsce na podium zdobyły:

      • I miejsce - Patrycja Kijak (Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim)

      • II miejsce - Aleksandra Lekarczyk (Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie)

      • III miejsce - Amelia Lechowicz (Szkoła Podstawowa w Zabrniu)

      Wszyscy uczestnicy konkursu wiedzy „Cała prawda o AIDS”  otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureatki konkursu otrzymały dodatkowo nagrody rzeczowe, które wręczali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Klimowska

      Naszą szkołę reprezentowały:

      • Amelia Lechowicz - klasa VIII - III miejsce
      • Agata First -  klasa VII - udział
      • Karolina Cieśla - klasa VIII -udział
      • Anna Kozaczka - Klasa VIII - udział
      • Gabriela Czub - klasa VIII - udział
      • Paulina Bielaszka - klasa VIII - udział

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Bezpieczne wakacje!

     • Przed rozpoczęciem wakacji Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

     • Wycieczka klas I-III do Chęcin i Kielc

     • W dniu 9 czerwca 2022 roku odbyła się wycieczka klas I-III do Kielc i Chęcin. Na początku uczniowie odwiedzili Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie uzyskali wiele ciekawych informacji na temat historii powstania zabawek. Dowiedzieli się także jak proces tworzenia zabawek zmieniał się na przestrzeni lat.

      Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach jest największą i najstarszą taką placówką w Polsce. Zajmuje 631 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej i prezentuje kilka tysięcy eksponatów. Uczniowie mogli tam zobaczyć kilkanaście wystaw, m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną i marionetki teatralne. Najbardziej cenną częścią zbiorów tego muzeum stanowią zabawki historyczne, w tym lalki z przełomu XIX i XX wieku oraz XIX-wieczne żołnierzyki ołowiane, niemiecka miniaturowa maszyna do szycia, rzutnik na szklane przezrocza, pokoiki dla lalek, zagraniczne i polskie klocki. Najstarszym eksponatem, który dzieci mogły zobaczyć była niemiecka lalka woskowa, która pochodzi z końca XVIII wieku. Placówka posiada również interesujące wystawy stałe, takie jak: „Popołudniowa herbatka”, „Na babcinym strychu” czy „Misie w lesie”. Możliwość zwiedzenia Muzeum dostarczyła naszym uczniom wielu wrażeń, które na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

      Kolejnym przystankiem na naszej trasie był Zamek Królewski w Chęcinach. Zamek powstał na przełomie XIII i XIV wieku. Był tam przechowywany skarbiec koronny. Ogromny skarbiec na zamku zgromadziła królowa Bona. Po III rozbiorze Polski zamek popadł w ruinę, opustoszał wtedy nawet budynek mieszkalny, w którym mieściła się kancelaria grodzka. Podczas I wojny światowej żołnierze rosyjscy wykorzystywali środkową wieżę zamku jako punkt obserwacyjno co doprowadziło do jeszcze większego jej zniszczenia. W czasie II wojny światowej kamienie ze wzgórza zamkowego wykorzystywano do utwardzania okolicznych dróg.

      Dzisiaj zamek w Chęcinach jest jednym z najczęściej odwiedzanych zabytków tego typu w Polsce. Potężne baszty dominują nad okolicą i widoczne są już z trasy biegnącej do Krakowa. Do dziś zachował się pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy ładnej pogodzie można zobaczyć wierzchołki Tatr. Wizyta w tym miejscu była dla naszych uczniów prawdziwą podróżą do średniowiecza, nie tylko dzięki samemu budynkowi, ale także dzięki dodatkowym atrakcjom. Wchodząc na basztę zamku mogliśmy podziwiać piękną panoramę Chęcin i pobliskich gór. Pani przewodnik oprowadzając nas po obiekcie przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat historii zamku, a dzieci mogły zobaczyć wiele średniowiecznych eksponatów.

      Ostatnim punktem naszej wycieczki było Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Chęcinach. Mogliśmy zobaczyć tam wspaniałe fizyczne modele, które zostały odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonardo da Vinci. Uczniowie mogli również obejrzeć dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym. Pierwsza z nich pt., „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka, które utrzymują organizm w stanie biologicznej równowagi. Oraz drugą pt. „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, która dotyczy zagadnień ekologiczno – przyrodniczych.

      Wycieczka była pełna wrażeń i na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów. Pomogą w tym na pewno pamiątkowe zdjęcia oraz zakupione pamiątki.

     • Wycieczka klas IV - VII do Krzemionki Opatowskiej

     • W dniu 22 czerwca 2022r.pod opieką p. Barbary Wantuch, p. Ewy Gaj, p. Barbary Kubek oraz p. dyrektor Katarzyny Wacławskiej uczniwie klas IV - VII udali się na całodniową wycieczkę do Krzemionki Opatowskiej.

     • Wyjazd przedszkolaków do Kulkolandii w Radomyślu Wielkim

     • Dnia 13.06.2022 odbyła się wycieczka autokarowa do Kulkolandii w Radomyślu Wielkim. W wycieczce wzięło udział 16 dzieci z oddziału przedszkolnego w Zabrniu pod opieką nauczycieli. O godz. 8:40 zaraz po zbiórce z opiekunami dzieci wyruszyły autokarem sprzed szkoły do Radomyśla Wielkiego. Celem wycieczki było rozwijanie i doskonalenie sprawności ruchowej, zręczności oraz orientacji w przestrzeni, a także integracja dzieci w grupie przedszkolnej. W przeddzień wycieczki dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w Kulkolandii. Dzieci były zachwycone wnętrzem tego Centrum Zabaw. Niezwykłą frajdą okazała się wysoka zjeżdżalnia, która znajdowała się na szczycie konstrukcji i nie brakowało dzielnych i odważnych aby ją pokonać. Oprócz zjeżdżalni dzieci mogły korzystać z basenów z piłeczkami, z mini pojazdów, dmuchanych skakańców, elektronicznych samochodów. Każdy kto poczuł się zmęczony mógł skorzystać z zaciszonego kącika malucha w którym można było odpocząć. W czasie dwu godzinnego pobytu spędzonego aktywnie ruchowo, każde dziecko spaliło mnóstwo kalorii, ale by nabrać sił na nowo postanowiliśmy zapełnić brzuszki smacznymi przekąskami w bufecie znajdującym się w tym Centrum Zabaw. Pobyt bardzo szybko dobiegł końca i nadszedł czas pożegnania z tym magicznym i bajkowym miejscem. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do szkoły.

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 - informacje

     • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła IIw Zabrniu odbędzie się w dniu 24.06.2022 r.:

      - o godzinie 8.00 msza św. w Kościele w Zabrniu

      - o godzinie 9.00 przejście na salę gimnastyczną przy szkole na uroczystość zakończenia roku szkolnego

      - po akademii przejście do sal z wychowawcami klas na rozdanie świadectw.

       

      Dowóz uczniów w dniu zakończenia roku szkolnego:

      - kurs poranny zgodnie z harmonogramem

      - kurs powrotny godz. 11.00.

       

     • Zasady bezpieczeństwa podczas wakacji.

     • Wakacje to okres,w którym znajdujemy czas na zabawę, odpoczynek i drobne szaleństwa. W tym czasie bierzemy udział w różnych przygodach, wyjazdach i wycieczkach. Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Musimy wykazywać zdrowy rozsądek i pamiętać o kluczowych zasadach bezpieczeństwa.

      Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:

      • Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
      • Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
      • Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
      • Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
      • Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
      • Nie rozmawiaj z obcymi.
      • Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
      • Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
      • Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
      • Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
      • Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
      • Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
      • Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
      • Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
      • Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
      • W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
      • Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
      • Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
      • Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
      • Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
      • Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
      • Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
      • Nie rozpalaj ogniska w lesie.
      • Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
      • Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
     • Spotkanie z policjantem "Bezpieczne wakacje"

     • W dniu 21 czerwca odbyło się spotkanie uczniów i przedszkolaków z st. asp. Krzysztofem Słowikiem z Komisariatu Policji w Szczucinie. Została wygłoszona prelekcja na temat bezpieczeństwa podczas wakacji .

      Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji oraz zachowywać się podczas różnych zjawisk atmosferycznych.

      Na zakończenie zostały wręczone karty rowerowe uczniom klasy IV. 

     • "Kwiatki na dzień Matki" - wyniki konkursu dla przedszkolaków

     • W dniu 31 mają jury przyznało dyplomy i nagrody w konkursie "Kwiatki na dzień Matki". Z naszego przedszkola piękne kwiatki dla swoich ukochanych mam przygotowały: Natalia First, Katarzyna Kusiak, Wiktoria Kusiak oraz Sebastian Przybylo i Dawid First. Pierwsze miejsce zdobył Sebastian Przybylo, który otrzymał nagrodę i dyplom, a pracę plastyczne pozostałych zostały wyróżnione.

      Dziękuję rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie swoich dzieci do udziału w konkursach plastycznych.

     • Dzień Rodziny

     • 6 czerwca 2022 r. w naszym przedszkolu oraz klasa I - III obchodziliśmy Dzień Rodziny.

      Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka, należy więc dbać i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego w naszej społeczności pomagamy dzieciom wyrazić ich miłość do rodziców organizując ,,Dzień Rodziny’’. Dzieci zaprezentowały montaż słowno-muzyczny. Były wiersze, piosenki i tańce dla kochanych rodziców. Dzieci wręczyły piękne serduszka swoim rodzicom, całusom i uściskom nie było końca. Po części artystycznej rodzice zaproszeni zostali do słodkiego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była niezwykle rodzinna.

      Fotogaleria - oddział przedszkolny:

      Fotogaleria - klasy I - III:

     • Wyjazd do kina Cinema 3D w Mielcu

     • 3 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w wycieczce  do kina Cinema 3D w Mielcu, gdzie obejrzeli film będący ekranizacją lektury uzupełniającej p.t."Skarb Mikołajka". Seria zarówno książek, jak i filmów, których tytułowym bohaterem jest Mikołajek od lat cieszy się niegasnącą popularnością. Ekranizacja kolejnej części również okazała się strzałem w dziesiątkę. Zabawne perypetie bohatera, który, by uniknąć przeprowadzki do innego miasta postanawia zdobyć skarb, uświadomiły nam wszystkim po raz kolejny, że najcenniejszymi wartościami, które należy w życiu pielęgnować, są rodzina i oddani przyjaciele, a niektóre przyjaźnie ze szkolnej ławy mogą towarzyszyć nam nawet w dorosłym życiu. Organizatorem wyjazdu była pani Ewa Gaj.

     • III Powiatowy Turniej Ekologiczny „EkoGala 2022”

     • 31 maja 2022 r. odbył się III Powiatowy Turniej Ekologiczny „EkoGala 2022”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Krzysztof Kaczmarski. Drużyny biorące udział w turnieju rozwiązywały pisemny test ekologiczny, prezentowały wykonane prze siebie infografiki nt. smogu oraz przedstawiły ustne wystąpienia poruszające największe problemy ekologiczne współczesnego świata.

      Drużyna naszej szkoły w składzie:  Oliwia Furgał, Anna Kozaczka, Amelia Lechowicz wywalczyła zaszczytne II miejsce. Opiekunem kokursy była pani Brbara Wantuch.

      Serdecznie gratulujemy wysokiego wyniku.

      Zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 im. M. Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej

     • Wycieczka uczniów klas VII i VIII do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

     • Dnia 30 maja 2022 r. uczniowie klasy VII i VIII pod opieką pani dyrektor Katarzyny Wacławskiej, pani Żanety Wróbel oraz pani Barbary Kubek pojechali do Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.

      Uczniowie oprowadzanie przez przewodników zapoznali się z historią powstania obozu, poznali fakty historyczne na temat odwiedzanego miejsca. Zaplanowany pierwotnie jako obóz dla sowieckich jeńców wojennych, ostatecznie stał się obozem koncentracyjnym dla więźniów różnych narodowości i ośrodkiem zagłady – powstały tam największe w okupowanej Europie urządzenia masowej zagłady – komory gazowe – gdzie naziści zamordowali większość z 1,1 mln deportowanych do Auschwitz Żydów. Największy stan liczebny obóz osiągnął latem 1944 roku kiedy w obozie Birkenau znajdowało się blisko 90 tysięcy więźniów (kobiet, mężczyzn oraz dzieci), 68 tysięcy Żydów, 13 tysięcy Polaków, 8 tysięcy więźniów innych narodowości.

      Uczniowie bardzo emocjonalnie i z powagą podeszli do zwiedzania Muzeum, rozumiejąc tragizm ludzi, którzy znaleźli się w tak okrutnym miejscu.

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland