• Dzień chłopaka w naszej szkole

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
            Witamy serdecznie chłopaka każdego
            Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
            Innych przyjemności już nawet nie zliczę

Z okazji Dnia Chłopaka męska część naszej społeczności szkolnej została obdarowana słodkimi upominkami. W imieniu dyrekcji oraz Samorządu Uczniowskiego, przewodnicząca - Patrycja Sroka (klasa VIII) złożyła wszystkim chłopcom najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, szczęścia, samych dobrych ocen, prawdziwych przyjaciół oraz spełnienia wszystkich marzeń. Uczniowie klasy VII i VIII w ramach integracji zamówili pizzę - "pizzę zajadamy bo dzień chłopaka mamy!

Obchody Dnia Chłopaka minęły w sympatycznej i miłej atmosferze.

• Małopolska Noc Naukowców w Szkole Szczepanika

• Zapraszamy na 15. edycję Małopolskiej Nocy Naukowców  w Szkole Szczepanika, która odbędzie się 24 września (piątek) w godzinach 17.00 - 22.00.Zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny: 14 621 83 16, 14 621 17 30

Będziemy wdzięczni za umieszczenie poniższych materiałów promocyjnych na stronie internetowej Państwa szkoły.

Społeczność Szkoły Szczepanika

• Akcja "Magiczna moc nakrętek"

• Zwracamy się o pomoc dla Miłoszka, który jest mieszkańcem Gminy Szczucin. Choruje na nowotwór złośliwy. Jest po usunięciu nerki. Przed nim długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Razem możemy pomóc mu zbierając plastikowe nakrętki, które przekażemy jego rodzinie. Każda ilość ma znaczenie! Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Nakrętki zbieramy w Naszej szkole do 8 października 2021 roku.

Informujemy również o akcji „Ciacho dla Miłoszka. Szczegółowe informacje znajdują się w zamieszczonym poniżej plakacie.

Bardzo prosimy o zaangażowanie i udostępnianie informacji, aby dotarła do jak największej liczby odbiorców.

• Zebranie z rodzicami

• Dnia 16.09.2021 r. (tj. czwartek) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas 0-VIII. Przypominamy o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii. Serdecznie zapraszamy.

• Powiatowe obchody 82 rocznicy wydarzeń wrześniowych

• W niedzielę 12 września 2021 roku delegacja uczniów z naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięła udział w Powiatowych obchodach 82 rocznicy wydarzeń wrześniowych. Jak co roku uroczystości patriotyczne przy Kwaterze Pamięci Narodowej poprzedziła uroczysta Msza Święta na ołtarzu polowym przy kościele parafialnym w Szczucinie. W przemarszu pocztów sztandarowych uczestniczyli także uczniowie z naszej szkoły dumnie niosąc sztandar Szkoły Podstawowej w Zabrniu im. Jana Pawła II. Następnie złożyli pod pomnikiem wiązankę kwiatów , by upamiętnić tragiczne wydarzenia z września 1939 roku i uczcić poległych w obronie ojczyzny Polaków.

• Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i opiekunów oraz nauczycieli

• W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 kontynuowana jest pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19.

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

• Nowy rok szkolny
          • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2021/2022

• Dla każdego ucznia nowy rok szkolny wiąże się z planami i wyzwaniami, którym w trakcie nauki chce sprostać. Z takimi postanowieniami w dniu 1 września 2021 roku spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu na uroczystej inauguracji nowego roku szkolnego 2021/2022.

O godzinie 8:00 obyła się uroczysta Msza Św. w Kościele Parafialnym w Zabrniu. W szkole o godz. 9:00 zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonała pani dyrektor Katarzyna Wacławska, która wystąpiła z okolicznościowym przemówieniem. Szczególnie ciepło przywitani zostali uczniowie klas pierwszych. Po zakończeniu uroczystości, nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania z wychowawcami w klasach.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom,  nauczycielom i rodzicom.