• Życzenia Świąteczne

     • Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

      przesyłamy najserdeczniejsze życzenia.

      Niech zbliżające się święta będą niezapomnianym czasem

      spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień.

      Życzymy, aby odbyły się w spokoju,

      radości wśród Rodziny oraz Przyjaciół.

      Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem

      życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

       

      Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Uczniowie i Pracownicy
      Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu

     • Pierniczkowe szaleństwo Samorządu Uczniowskiego

     • Coraz bliżej święta, a wraz z nimi tradycja pieczenia i ozdabiania pierniczków. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego powstały pachnące i przepięknie udekorowane świąteczne pierniczki. Wraz z życzeniami i ręcznie robionymi kartkami bożonarodzeniowymi trafią do pracowników szkoły oraz nauczycieli emerytów.

      Przepysznymi pierniczkami zostali obdarowani również uczniowie, nauczyciele oraz rodzice, którzy w dniu 18 grudnia uczestniczyli w finale akcji zbiórki karmy dla psów z przytuliska Reksio w Szczucinie oraz rozwieszaniu karmników.

    • Pamiętamy o dokarmianiu ptaków zimą!
     • Pamiętamy o dokarmianiu ptaków zimą!

     • Dokarmianie ptaków zimą to przykład aktywnej ochrony przyrody, którą warto praktykować. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przeżycie w okresie zimowym. Dni są krótkie, a dostęp do pokarmu utrudniony, dlatego warto znać zasady rozsądnego dokarmiania. Do karmnika sypiemy ziarna, owoce, siemię lniane, a dla sikorek zawieszamy słoninkę. W przeciwieństwie do karmienia latem, teraz naprawdę ptaki potrzebują dostępu do wody, pożywienia oraz schronienia.

      Miło nam poinformować, że uczniowie niezwykle chętnie włączyli się w kolejną przedświąteczną akcje organizowaną w naszej szkole. Współnie z rodzicami przygotowali karmniki, zebrali ziarna, nasiona oraz specjanlną karmę dla ptaków.

      W dniu 18 grudnia chętni uczniowie z klasy VI i VII (Agata First, Anna Borgosz, Gabriela Jędo, Karolina Cieśla, Jakub Guzik, Mikołaj Pater, Wiktor Jopek) pod opieką organizatorów akcji: p. Żanety Wróbel, p. Marleny Cieślak oraz p. Dyrektor rozwieszali karmniki na terenie szkoły. W czasie nauki zdalnej pracownicy będą dbali aby zapasy w karmnikach były systematycznie uzupełniane, po powrocie do szkoły będą się o to troszczyć uczniowie.

      Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie, gdyż ilośc karmników przerosła oczekiwania organizotorów akcji.

      Skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni, a my mamy satysfakcję z tego, że w tak prosty sposób możemy pomóc i zachęcamy do czynienia dobra razem z nami.

    • Finał akcji - zbiórka karmy dla psów z przytuliska "Reksio"
     • Finał akcji - zbiórka karmy dla psów z przytuliska "Reksio"

     • Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
      Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł,
      lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich ziwrzaków,
      które są w potrzebie.

      Przed świętami w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla zwierząt z przytuliska Reksio działającego w Gminie Szczucin. Mimo trudnych czasów oraz krótkiego terminu wielu uczniów oraz nauczycieli włączyło się do akcji i przyniosło dary dla bezdomnych psiaków. Wspólnymi siłami udało się zebrać ok 250 kg suchej karmy oraz inne smakołyki dla czworonogów.

      Z zachowaniem wszelkich środków ostrożnośći delegacja uczniów z klasy VII – Karolina Cieśla, Mikołaj Pater, Jakub Guzik i Wiktor Jopek pod opieką rodzica oraz nauczycieli: p. Żanety Wróbel oraz p. Marleny Cieślak zawieźli świąteczne prezenty zwierzakom wraz z kartką świąteczną i życzeniami od dzieci z naszej szkoły.

      Celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w przytulisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie uczniów i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Cieszymy się, że tak wielu uczniów, rodziców i nauczycieli odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w tej akcji charytatywnej.

      Los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest obojętny dzieciom naszej szkoły. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, przedszkolakom i rodzicom, za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dzielenie się tym co mamy – to dobry nawyk.

     • Nowe egzemplarze książek w bibliotece szkolnej

     • Uprzejmie informujemy, że biblioteka szkolna otrzymała dofinansowanie z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dzięki pozyskanym środkom oraz dofinansowaniu Gminy Szczucin księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 353 egzemplarze książek, są to nowości wydawnicze oraz lektury szkolne. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do skorzystania ze wzbogaconej oferty biblioteki. Okres świąteczny i ferii zimowych stwarza ku temu okazję.

      Książki można zamawiać korzystając z e- dziennika lub odbierając osobiście w bibliotece.

      W związku z wprowadzonymi ograniczeniami związanymi ze stanem epidemicznym, można będzie jednorazowo wypożyczyć więcej książek.

      Biblioteka czynna:

      Poniedziałek: 21.XII- godz. 10.30- 12.30

      Wtorek: 22 XII- godz. 9.00- 11.00

      Zapraszamy!

     • Magia Świąt Bożego Narodzenia

     • Doczekaliśmy się kolejnego odliczania do świąt Bożego Narodzenia. Za kilkanaście dni będziemy wypatrywać pierwszej gwiazdki na niebie i ubrani w odświętne stroje zasiądziemy do wieczerzy Wigilijnej, którą spożywać będziemy w blasku świec i rozświetlonej choinki. Będzie to znak, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia już się rozpoczęły. I niby wszystko będzie takie samo, jak rok, dwa, trzy, czy pięć lat temu, a jednak w tym roku zupełnie inne.

      Ale nie zapominajmy, że okres poprzedzający święta, jest równie piękny. Przystrajamy swoje domy i mieszkania, ubieramy choinkę, pieczemy pierniczki.

      Dzieci przedszkolne wraz z wychowawczynią oraz panią Dyrektor, również poczuli już Magię Świąt Bożego Narodzenia! Sala przedszkolna została odświętnie ustrojona, na korytarzu jak co roku stanęła pięknie ubrana choinka, przed budynkiem szkolnym pozdrawia wszystkich świąteczny skrzat.

    • Akcja "Razem na święta"
     • Akcja "Razem na święta"

     • Nasza szkoła przystąpiła do kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Jesteśmy przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.

      Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. 

      W ramach działań podejmowanych w naszej szkole zwracamy się z prośbą do szpołeczności szkolnej o:

      • wykonanie kartek z życzeniami świątecznymi i przekazanie ich sąsiadom (np. wrzucenie do skrzynek pocztowych),
      • samodzielne przygotowanie słodkich upominków (np. pierniczków) i obdarowanie nimi sąsiadów albo osób potrzebujących z najbliżej okolicy,
      • przygotowanie ozdób świątecznych dla osób z rodziny, najbliżej okolicy, przyjaciół,
      • zaoferowanie pomocy osobom chorym lub starszym w przedświątecznych zakupach.

      Chcąc pomóc zwierzętom:

      • Organizujemy w naszej szkole zbiórkę karmy dla psów z przytuliska „Reksio” w Szczucinie. Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą do uczniów, rodziców i nauczycieli o włączenie się do akcji, bo przecież każda ilość karmy się liczy. Zbiórka potrwa od 10 do 17 grudnia 2020 roku. Karmę można przywozić do szkoły w godzinach jej pracy.

      • Planujemy również dokarmianie ptaków w okresie zimowych. I tutaj znowu zwracamy się z prośbą do chętnych uczniów, by wspólnie z rodzicami wykonali karmniki dla ptaków, które rozwiesimy na terenie szkoły w dniu 18 grudnia 2020r. (ok godz. 11:00). Zadbamy o to, by były one pełne i ptaki miały co jeść kiedy zgłodnieją.

      Z góry dziękujemy Wszystkim za zaangażowanie i wsparcie działań prowadzonych przez szkołe.

    • Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu
     • Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu

     • 4 grudnia przybył do nas długo oczekiwany gość – św. Mikołaj. Na ten wyjątkowy dzień dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach śpiewały piosenki, tańczyły. Św. Mikołaj był zachwycony występami naszych przedszkolaków. Na zakończenie, w miłej i radosnej atmosferze wszyscy zebrani zostali obdarowani wspaniałymi prezentami. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem oraz obietnica, że za rok znów się spotkamy.

      Album fotograficzny ►

    • Ciasteczka z masy solnej
     • Ciasteczka z masy solnej

     • Każde dziecko małe czy duże lubi doświadczać nowych rzeczy, a jeszcze jak może samodzielnie coś stworzyć to jest to najlepsza zabawa. I tak nasze przedszkolaki miały okazję poznać sposób tworzenia masy solnej, a właściwie poznać fakturę produktów potrzebnych do jej tworzenia, a potem dotykać samą masę solną poprzez ugniatanie a potem z niej formować własne kompozycje plastyczne.
      Czynności związane z lepieniem to doskonałe ćwiczenie sprawności manualnej dziecka. Rozwijają także spostrzegawczość, wyobraźnię i są okazją do rozwijania wytrwałości i umiejętności pokonywania przeszkód. 

      Album fotograficzny ►

     • Zapobieganie hejtowi wśród dzieci i młodzieży

     • W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 na zlecenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

      Wyżej wymieniony spot profilaktyczny został również umieszczony na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz na portalu społecznościowym Facebook.

    • Andrzejki w przedszkolu
     • Andrzejki w przedszkolu

     • 30 listopada w oddziale przedszkolnym odbyły się „Andrzejki”. Dzieci poznały w czasie zajęć historię tego święta, a także tradycje i zwyczaje z nim związane. Poznały wiele wróżb, w które dawniej wierzono i stosowano oraz te, które są do dziś. Dzieci miały wielką radość podczas wróżenia. Najwięcej emocji dostarczyło wróżenie z wosku. Nie zabrakło oczywiście tańców i zabaw, którym towarzyszyła wielka radość.

      Album fotograficzny ►

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

     • W dniu 25 listopada w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się „Dzień Pluszowego Misia”. Miś jest najlepszym przyjaciel dzieci i ponadczasową zabawką ukochaną przez maluchy. Podczas zajęć przedszkolaki opowiadały o swoich ulubionych maskotkach, które ze sobą przyniosły oraz poznały historie misia Felutka. Dzień ten był pełen zabaw i uśmiechu. Dzieci poznały piosenkę oraz nauczyły się misiowego tańca. Wielką atrakcją były dla dzieci zdjęcia wykonywane przez Panią Dyrektor podczas, których w przygotowanej przez Panią Barbarę Czaję fotobudce mogły wcielić się w różne pluszowe postacie. W czasie zajęć przedszkolaki wykonały też prace plastyczną wyklejając kolorowym papierem pluszowego misia. Nie zabrakło także poczęstunku – oczywiście w misiowym kształcie.

      Album fotograficzny ►

   • Logowanie

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
    • szkolazabrnie@wp.pl
    • 146431828
    • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
     Zabrnie 82
     33-230 Szczucin
     Poland