2017/2018
V Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej
W dniu 05 czerwca 2018 roku odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Żołnierskiej i Partyzanckiej im. st. sierż. Ignacego Łazarza ps. ,,Lot”. W kategorii solista – klas 7 i gimnazjum -Piotr Furgał zajął III miejsce
Rocznica urodzin Patrona szkoły
Poniedziałek 22 maja 2018r. był ważnym dniem dla całej społeczności szkolnej. Wspominaliśmy 98 rocznicę urodzin naszego Patrona. Wielki człowiek, wielki polityk, cudowne dziecko Matki – Polski. Z dumą nosimy jego imię i zawsze staramy się pamiętać o ideach, które były mu bliskie. Z tej okazji uczniowie klasy III pod opieką pani Łucji Przybyło przygotowali montaż słowno-muzyczny, który przybliżył nam postać Jana Pawła II. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV-VI przygotowała p. B. Czaja.
Uroczystości tego typu dowodzą ogromnej siły Jana Pawła II, który stał się ogniwem łączącym pokolenia, ludzi różnych ras, zawodów czy poglądów.
Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe dziewcząt i chłopców
We wtorek, 15 maja 2018 roku, na Stadionie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 61 uczniów.W ostatecznej klasyfikacji uczniowie z naszej szkoły zajęli zaszczytne III miejsce w kategorii: Igrzyska Dzieci - dziewczęta oraz Igrzyska Dzieci – chłopcy. Puchary, medale i dyplomy w imieniu starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczyli, Mirosław Jastrząb, przewodniczący Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Beata Chmielewska, Jolanta Pęcak, Agata Włodarczyk, Marian Skowron i Jerzy Dąbrowa, którzy jednocześnie pełnili rolę sędziów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Spotkanie z misjonarzem
W naszej szkole gościliśmy misjonarza - ks Witolda Machalskiego, który pochodzi z parafii Szczucin. W bardzo interesujący sposób opowiadał nam o swojej pracy misyjnej na Kubie oraz wcześniejszej posłudze w Ekwadorze.
Ksiądz misjonarz mówił o trudach pracy misyjnej, warunkach panujących na Kubie, tamtejszych zwyczajach. Wszyscy uczniowie od klasy IV do VII słuchali z wielkim zaciekawieniem.
Obchody Dnia Ziemi
Zainteresowani światem, naturą i przyrodą, nie mogliśmy ominąć okazji do uczczenia kolejnego już Dnia Ziemi! Jako jej mieszkańcy, wiemy że musimy o nią dbać, aby była dla nas takim domem, o jakim wszyscy marzymy. W maju w naszej szkole odbył się apel z okzji Dnia Ziemi. Uczniowie klasy VI pod czujnym okiem p. Barbary Wantuch wystąpili w ekologicznym przedstawieniu. Całość uświetniły piosenki o tematyce przyrodniczej.
Akademia 3 Maja
W piątek 04 maja 2018r., uczniowie naszej szkoły uczcili 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali krótki montaż słowno - muzyczny, w którym starali się przybliżyć doniosłą atmosferę towarzyszącą tym chwilom i podkreślić patriotyczną wymowę święta. Przy okazji mogliśmy przypomnieć sobie dzieje naszego kraju oraz pogłębić znajomość historii własnego narodu, który przez wieki musiał walczyć o suwerenność.
Dnia 3 maja delegacja uczniów wraz z opiekunem uczestniczyła w gminnych uroczystościach patriotycznych w Szczucinie.
Konkurs Tańca
"Łączy nas taniec" pod tym tytułem odbył się 22.03.2018r. w Domu Kultury w Szczucinie konkurs taneczny dla szkół gminy Szczucin. W kategorii klas I-III zespół taneczny z naszej szkoły zdobył, III miejsce. Natomiast w kategori i klas IV – VI zespoły taneczny z SP w Zabrniu zdobył I miejsce, zaszczytne II miejsce duet taneczny w składzie: Anna Kozaczka (IV kl) oraz Patrycja Sroka (IV kl). W kategorii soliści uczennica z naszej szkoły - Magdalena Tomala z klasy IV uzyskała III miejsce.
Serdecznie gratulujemy tak wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów.
Konkurs Recytatorski
W dniu 20.03.2018 r., odbył się XX Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Marii Kozaczkowej. Laureatami Konkursu zostali uczniowie naszej szkoły. W kategorii klas I-III – Gabriela Jędo zdobyła I miejsce. Natomiast w kategorii. klas IV-VII – I miejsce uzyskał Piotr Furgał. Recytację oceniało jury w składzie: Krystyna Ludwicka – córka poetki, Czesława Noga – emerytowany nauczyciel, Krystyna Szymańska – dyrektor SCKiB. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom. Laureaci I miejsc w dniu 21. 03. 2018r. reprezentowali naszą szkołę i gminę Szczucin
w eliminacjach powiatowych w Dąbrowie Tarnowskiej.Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w recytacji.
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet w naszej szkole to przede wszystkim kwiaty, piękna muzyka i uśmiechnięte Panie. A o ten uśmiech zadbali oczywiście przedstawiciele płci męskiej. Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2018r. w Szkole Podstawowej w Zabrniu odbył się uroczysty apel, który przygotowała męska część Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa oraz pani Barbary Wantuch pt. „Kwiatek dla Ewy”. Podczas uroczystości w humorystyczny i zabawny sposób przedstawiono jak swiętowano Dzień Kobiet w różnych epokach - zaczynając od samego początku, cyli od adama i Ewy, przez epokę kamienia, czasy starożytne, średniowiecze, a kończąc na czasach wsółczesnych. Dzień ten stał się również okazją do wręczenia orderów dla najmilszej dziewczynki z każdej klasy.
Na zakończenie chłopcy złożyli wszystkim paniom oraz koleżankom życzenia. Nie zabrakło również kwiatów i słodkości.
Bal karnawałowy
Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W sobotę 9 lutego 2018 r. od godz. 13:00 do godz. 16:00 w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa, w której uczestniczyli uczniowie klas 0-VII. Na ten dzień sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową, pięknie udekorowaną łańcuchami, gwiazdami i pięknymi stroikami. W przygotowaniu dekoracji uczestniczyli uczniowie i nauczyciele. Uczniowie, szczególnie młodszych klas, przybyli w pięknych i pomysłowych strojach, wcielając się w różne postacie. Tylu rozbójników, piratów, batmanów, policjantów, strażaków i księżniczek nie zobaczymy na żadnym innym balu, jak tylko na karnawałowym! Przy dźwiękach największych przebojów, prezentowanych przez DJ Milusia, wszyscy bawili się doskonale. W czasie zabawy odbyło się szereg konkursów m.in: konkurs na najciekawszy strój karnawałowy, konkurs na królową i króla balu, zabawa taneczna z krzesłami i wiele innych. Nad prawidłowością przebiegu konkursów czuwało jury złożone z rodziców, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego i nauczycieli. Na zwycięzców czekały słodkie nagrody. Zabawa karnawałowa była udana. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za rok.
Zabrnie - Mistrz Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół podstawowych
8 lutego 2018 r. na obiekcie Hali Sportowej im. Agaty Mróz w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się zawody o mistrzostwo powiatu dąbrowskiego w piłce siatkowej. Drużyna chłopców w składzie: Bogacz Adrian, Bogacz Jakub, Bogacz Piotr, Gawroński Mateusz, Głód Michał, Kupiec Mateusz, Nowak Marcin, Płaczek Maciej i Skóra Kamil zajęła pierwsze miejsce uzyskując awans i prawo do reprezentowania powiatu dąbrowskiego w zawodach rejonowych, które odbędą się 14 marca w Tarnowie. Tydzień wcześniej chłopcy w tym samym składzie zwyciężyli w zawodach o Mistrzostwo Gminy Szczucin.
Spotkanie z policjantem
Przed feriami odbyło się spotkanie z policjantem na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie ferii zimowych. Policjant przypomniał o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabawach na świeżym powietrzu. Szczególnie zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa związane z zabawami w miejscach do tego nieprzystosowanych. Przestrzegał również o niebezpieczeństwach czyhających na użytkowników w internecie, niebezpiecznych grach i znajomościach. Udzielił wskazówek jak zachowywać się w domu pod nieobecność dorosłych.
Dzień Babci i Dziadka
Dnia 29 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście jak co roku licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Genowefa Dzięgiel, która serdecznie powitała przybyłych gości. W ciepłych słowach mówiła o roli dziadków we współczesnych polskich domach, ich miłości, oddaniu i blasku, który roztaczają wokół siebie, będąc tak naprawdę dumą każdej rodziny. W swoim wystąpieniu przytoczyła słowa patrona szkoła św. Jana Pawła II skierowane do Babć i Dziadków „Waszym zadaniem jest wpoić młodym pokoleniom głęboką wiarę, chrześcijańskie praktyki i zdrowe zasady moralne. Bądźcie filarem każdej rodziny, wzorem dla młodego pokolenia”. W pięknie udekorowanej sali uczniowie klas 0-III pod kierunkiem swoich wychowawców zaprezentowali bogaty program artystyczny. Były występy wokalne, taneczne i recytatorskie. Mali artyści z przejęciem prezentowali swoje umiejętności a dziadkowie ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Na zakończenie dziecięcych występów jeden z dziadków pan Józef First na ręce dyrektor szkoły złożył kwiaty i podziękowania dla dzieci, nauczycieli za pamięć, życzenia i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości bo jak podkreślił – wnuczętom to się należy. Nie obyło się także bez życzeń od pani dyrektor szkoły Genowefy Dzięgiel, która nie szczędząc ciepłych słów, życzyła seniorom wielu szczęśliwych lat w zdrowiu i pogodzie ducha. Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień. Miła is erdeczna atmosfera sprzyjała umocnieniu więzi rodzinnych. Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci ale także dla Babć i Dziadków. Dzień, w którym w murach szkolnych gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości. Dlatego też dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć i ciepło oraz życzymy dużo, dużo zdrowia oraz długich lat życia.
26. Finał WOŚP
W niedzielę 14 stycznia 2018 roku miał miejsce kolejny 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka zostanie przekazana na wsparcie dla podstawowych oddziałów neonatologicznych "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Nasza szkoła jak co roku z zaangażowaniem włączyła się do tej akcji charytatywnej. Przed Kościołem Parafialnym w Zabrniu pod opieką rodziców oraz p. Lucyny Bulwa wytrwale kwestowało 4 wolontariuszy z klasy VII: Arleta Rogala, Mariola Szarek, Żaneta Kupiec oraz Krystian Nowak. Łącznie udało się zabrać kwotę w wysokości 1020,50zł. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za okazane serce i wsparcie.
Wieczór kolęd
"Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje i święta rodzinne. I dom pełen wspomnień” - Antoine de Saint–Exupery.
Jednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Kolędy są częścią naszej historii narodowej. Częściej kolęd i pastorałek słuchamy z płyt CD, w telewizji przy okazji różnych koncertów bożonarodzeniowych, niż śpiewamy samodzielnie jak to było w zwyczaju. A szkoda ... Dlatego tak bardzo cieszy, że na wspólne kolędowanie, które odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu dnia 07.01.2018 r. przyszło bardzo liczne grono mieszkańców. Było to spotkanie wielopokoleniowe. Zaszczycili nas swoją obecnością nie tylko starsi, dla których kolędowanie jest równocześnie miłym wracaniem pamięcią do rodzinnego domu, ale i dzieci, które miały okazję uczyć się od starszych pielęgnowania pięknych polskich tradycji. Hasłem przewodnim uroczystości było „Kolędować Małemu”. Program poetycko – muzyczny połączony ze wspólnym śpiewem kolęd przygotowali uczniowie pod kierunkiem p. T. Piekielniak, p. K. Majewskiej, i współpracy wychowawców. Nie obyło się bez występu chóru szkolnego, którego opiekunem jest p. B. Czaja. Imprezę uświetniła gra zespołu w składzie: p. Jarosława Dzięgla – klarnet, p. Andrzeja Jędo – akordeon, p. Marka Płaczka – akordeon i p. Andrzej Rusin – perkusja. Na zakończenie kolędowania wystąpiła grupa kolędnicza przygotowana przy współpracy sołtysa wsi Zabrnie p. Józefa Firsta i SCKiB w Szczucinie p. Danuty Domareckiej. We wspólnym kolędowaniu uczestniczyli: Burmistrz Szczucina p. Andrzej Gorzkowicz wraz z małżonką, proboszcz parafii Zabrnie ks. Marek Łopatka, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szczucinie p. Agnieszka Beker, radni: p. Franciszek Furgał, p. Zbigniew Margosiak, p. Genowefa Czaja, p. Janusz Furgał, p. Karol Piekielniak, sołtysi: wsi Brzezówka p. Krzysztof Kopciński, wsi Zabrnia p. Józef First, wsi Suchy Grunt p. Bronisława Krzysztofik, nauczyciele emeryci: p. G. Gorzkowicz, p. K. Marcinek, p. T. Bogacz, p. D. Bober, p. W. Łachut, p. D. Głód, dyrektor szkoły p. G. Dzięgiel i grono pedagogiczne. W organizację koncertu włączyli się rodzice, którzy pomogli w przygotowaniu dekoracji i upiekli smaczne świąteczne ciasta oraz serwowali kawę i herbatę. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy pomagali w organizacji spotkania oraz mieszkańcom za wspaniałe, aktywne uczestnictwo. Było to spotkanie niezwykle wyjątkowe, pełne ciepłej, świątecznej atmosfery. Spotkało się z życzliwym przyjęciem zaproszonych gości, rodziców, mieszkańców i całej społeczności szkolnej. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych na przyszłoroczne kolędowanie.
Przedsawienie Jasełkowe
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy pod czujnym okiem p. Teresy Piekielniak, p. Łucja Przybyło oraz p. Katarzyny Majewskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Oprawę muzyczną przygotowała p. Barbara Czaja.
Po występie głos zabrała pani dyrektor mgr Genowefa Dzięgiel, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, łamania się opłatkiem. Uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów p. Barbary Wantuch i p. Lucyny Bulwa przygotowali świąteczne upominki i wręczyli je pracownikom szkoły.
Uczniowie z przedstawieniem jasełkowym wystąpią również w Kościele Parafialnym w Zabrniu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.
Mistrzostwa szkół podstawowych Gminy Szczucin w tenisie stołowym
13 grudnia w Borkach odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych Gminy Szczucin w tenisie stołowym. Uczniowie naszej szkoły zajeli pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach.
Patrycja Furgał I miejsce - dziewcząt
Adrian Bogacz I miejsce - chłopców
Patrycja Furgał i Gabriela Kuchnia I miejsce - drużynowo dziewcząt
Adrian Bogacz i Piotr Bogacz I miejsce - drużynowo chłopców
Składamy gratulacje naszym Mistrzom.
W dniu 12.12.2018 r. p. Adam Margosiak prezes firmy KomŁar przeprowadził pogadankę o zasadach segregacji odpadów w Gminie Szczucin. Uświadomił dzieciom potrzebę segregowania śmieci oraz korzyści wynikające z niej. W sposób praktyczny zaprezentował segregację odpadów do worków o odpowiednich kolorach w czym dzieci bardzo aktywnie mu pomogły. Wizyta ta na pewno wpłynie na wyrobienie i utrwalenie nawyku zbierania i segregowania surowców wtórnych i dbania o czystość w swoim środowisku.
Wizyta św. Mikołaja
Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. Według zwyczaju – wierzeń tego dnia Mikołaj obdarowuje dzieci prezentami. Zazwyczaj jest to już w nocy z 5-go na 6-go grudnia, kiedy pod poduszkę ukradkiem podkłada prezenty lub umieszcza je w wełnianej skarpecie czy bucie.
W szkole też Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych. Przybył w towarzystwie Aniołka i Diabełka z prezentami dla każdej klasy. Bardzo miło został przyjęty przez wszystkich. W sali gimnastycznej uczniowie wspólne zaśpiewali kilka piosenek, żeby Świętemu nie było smutno. Potem nastąpił kulminacyjny moment – rozdanie prezentów. Dzieci obiecały, że będą grzeczne przez cały rok.Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Serdecznie zapraszamy Cię Mikołaju do naszej szkoły za rok!
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat jakie zapisały się na kartach historii polski. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. Z tej to okazji 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą z uczniami klasy VI przygotował nauczyciel historii p. Marian Skowron. Oprawę muzyczną przygotowała p. Barbara Czaja wraz z uczniami klasy IV i VI .
10 listopada delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Majewskiej uczestniczyła w gminnych uroczystościach upamiętniających 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Delegacja wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we mszy św. za ojczyznę.
Ślubowanie klasy I
Ślubowanie klasy I jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Rodzice przeżywają moment wzruszenia, gdy widzą swoje dzieci wchodzące w nowy etap życia. Dla pierwszaków to niezapomniana chwila, w której stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. To okazja do zaprezentowania swoich pierwszych umiejętności i zdolności. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni p. Agnieszki Kokoszka udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli ślubowanie. Następnie pani dyrektor Genowefa Dzięgiel dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki SKO z wkładem 5 zł ufundowanym przez panią prezes BS w Szczucinie. Pani dyrektor skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej i życzyła im min. wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole. Po części oficjalnej na dzieci czekały upominki oraz tort i poczęstunek przygotowane przez rodziców. Kochane pierwszaki cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna brać.
Dzień Patrona
W dniu 16 października 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły, które zostało ustanowione w 2008 roku na pamiątkę nadania Szkole Podstawowej w Zabrniu imienia Jana Pawła II. Obchody Dnia Patrona zainaugurowała uroczysta msza święta, w której wzięli udział nauczyciele , uczniowie klas I – VII na czele z pocztem sztandarowym oraz rodzice. Oprawa liturgiczna mszy została przygotowana przez ks. proboszcza Marka Łopatkę,. Następnie wszyscy wspólnie wzięli udział w inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez uczniów klas III - VII pod kierunkiem pani Katarzyny Majewskieji pani Łucji Przybyło. Uczniowie przypomnieli najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II, zaprosili nas na czas refleksji i wyciszenia. Muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Barbary Czaja. Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater - Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli, są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Choć minęło już 12 lat od jego śmierci, nadal pozostaje wśród nas. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.
Dzień Edukacji Narodowej
Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klasy IV i VII pod kierunkiem p Lucyny Bulwa, p. Małgorzaty Sejdor i p Barbary Czaja. Wybrane wiersze, piosenki i inscenizacja w sposób obrazowy a zarazem humorystyczny ukazały zachowania uczniów, ich problemy szkolne i zainteresowania. Na zakończenie uczniowie skierowali słowa wdzięczności do wszystkich nauczycieli za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Dziękując za ich poświęcenie uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi oraz przybyłym na uroczystość nauczycielom emerytom, którzy także swoją pracą wpisali się w historię naszej szkoły, upominki przygotowane na ten cel przez Samorząd Szkolny. Po zakończeniu części artystycznej Dyrektor Szkoły p. Genowefa Dzięgiel złożyła życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej wszystkim pracownikom i podziękowała gościom za przybycie. Uroczystość przebiegała w milej i serdecznej atmosferze.
Wycieczka do Ojcowa
Wycieczka do skansenu w Kolbuszowej
15 września 2017 r. uczniowie klas IV -VII byli na wycieczce w skansenie w Kolbuszowej. Celem wycieczki było kształtowanie i budzenie u uczniów przywiązania do rodzinnego krajobrazu i dziedzictwa kulturowego..Skansen w Kolbuszowej to urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentują kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Uczniowie mieli możliwość zwiedzić dawne chłopskie chaty lasowiackie i budynki gospodarcze, oglądnąć sprzęty, jakimi posługiwali się ludzie. Zobaczyli także szkołę sprzed 100 lat. Piekli również "prozaki" (placki na blasze) według przepisu sprzed wielu lat. Przed wyjazdem w drogę powrotną większość osób kupiła sobie pamiątki.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Zabrniu
Wszystko dobre co się dobrze kończy. Niestety skończyły się wakacje. Przed nami nowy rok szkolny. 4 września z udziałem Burmistrza Szczucina Pana Andrzeja Gorzkowicza i Kierownika CUW Pana Janusza Rysia, ks. proboszcza Marka Łopatki, nauczycieli, uczniów i rodziców, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Od 1 września nasza szkoła przekształcona została w ośmioklasową Szkołę Podstawową. Utworzona została także świetlica szkolna dla dzieci, których rodzice ze względu na wykonywaną pracę nie mogą sprawować opieki. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele Parafialnym, a następnie część oficjalna i część artystyczna odbyła się na sali gimnastycznej. Pani dyrektor Genowefa Dzięgiel w swoim wystąpieniu powitała zebranych po wakacyjnej przerwie życząc uczniom m.in. wytrwałości, mądrości i ambitnego realizowania nakładanych obowiązków cytując, że „Bogactwem człowieka jest uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzyła jak najwięcej. Nauczycielom życzyła cierpliwości i wytrwałości oraz zadowolenia z odnoszonych przez uczniów sukcesów. Podkreśliła także jak ważna jest współpraca szkoły i rodziców w realizacji celów edukacyjno-wychowawczych. Życzyła rodzicom zadowolenia ze swoich pociech oraz jak najlepszych wyników w nauce. Pani Dyrektor serdeczne podziękowania złożyła na ręce Burmistrza Szczucina Pana Andrzeja Gorzkowicza za przeprowadzenie prac remontowych na terenie szkoły. Wraz z wyrazami wdzięczności życzyła wielu sukcesów i powodzenia w realizacji wszystkich planów oraz wielkiej pomyślności w życiu osobistym. Słowa podziękowania skierowała także do rodziców, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w prace przed i po remoncie tj. Piotr Lechowicz, Paweł Sroka, Maciej Dzięgiel, Andrzej Jędo, Leszek Świąder, Robert Babiec, Robert Furgał. Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną. Nie zapomniano w niej o 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Były też wakacyjne wspomnienia i życzenia na nowy rok szkolny. Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami klas
Prace remontowe w szkole
W okresie wakacyjnym w Szkole Podstawowej w Zabrniu został przeprowadzony remont. Dzięki okazanej życzliwości, zrozumieniu i zaangażowaniu władz gminnych zyskaliśmy nową salę lekcyjną. Zostały wymienione także stropy drewniane oraz odnowione dwie sale lekcyjne i korytarz co przyczyniło się do poprawy wyglądu estetycznego i bezpieczeństwa naszych uczniów. Podkreślić należy, iż wykonawca terminowo wywiązał się z powierzonych mu prac. Dzięki zaangażowaniu pani dyrektor, pracowników szkoły, grona pedagogicznego udało się zakończyć prace porządkowe przed rozpoczęciem roku szkolnego.