• 2013/2014

        • Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

                W dniu 27.06.2014 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa i pani Barbary Wantuch. Uczniowie, którzy osiągneli najlepsze wyniki w nauce otrzymali z rąk Pani Dyrektor nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.


          Wycieczka rowerowa


          Wycieczka do Krakowa


          Wycieczka do Szczawnicy

          W dniach 03.06.2014 - 04.06.2014 uczniowie klas IV - VI wyjechali na wycieczkę do Szczawnicy.


          Gminny Turniej Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym .

           W dniu 14.05.2014 r. w naszej szkole został zorganizowany przez p. dyrektor Genowefę Dzięgiel Gminny Turniej  Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym.  W turnieju zmierzyło się pięć drużyn ze szkół podstawowych. Najlepszą okazała się drużyna z Zespołu  Szkolno – Przedszkolnego w Skrzynce, drugie miejsce uzyskali przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej w Słupcu, a trzecie miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Wszystkie trzy drużyny otrzymały nagrody książkowe i zakwalifikowały się turnieju powiatowego.


          Program "Już Pływam"

           W miesiącu kwietniu i maju grupa 45 uczniów z kl. I-VI uczestniczy w programie „Już pływam”. Jest to 10 wyjazdów 2 godzinnych na basen w Dąbrowie Tarnowskiej. Pod okiem instruktora i ratownika odbywa się intensywna nauka pływania.


          94 rocznica urodzin Jana Pawła II.

           16 maja 2014 r. społeczność szkolna uczciła 94 rocznicę urodzin naszego Patrona Jana Pawła II. Uczniowie wraz z wychowawcami zgromadzili się na sali gimnastycznej gdzie odbyła się uroczystość. Wszyscy z uwagą wysłuchali przygotowanego przez uczniów kl. IV pod kierunkiem p. Katarzyny Majewskiej montażu słowno-muzycznego pt. „Droga do świętości”, który przybliżył nam postać Jana Pawła II. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV-V przygotowała p. B. Czaja. 94 rocznica urodzin św. Jana Pawła II to dobra okazja, aby przypomnieć nie tylko samą postać i nauczanie Ojca Świętego, ale także w praktyce zastosować się do jego wskazań.


          223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          03.05.2013 r. delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką pani Teresy Piekielniak wzięła udział w uroczystych obchodach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szczucinie. W naszej szkole odbyła się również akademia  poświęcona tej rocznicy .Uczniowie pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa, pani Barbary Czaja i pani Małgorzaty Sejdor  przygotowali okolicznościowy program artystyczny pod hasłem „Nauczymy się tego kraju na pamięć...”. Była to zarazem lekcja historii i patriotyzmu zarówno dla starszych jak i dla najmłodszych uczniów.


          Kanonizacja Jana Pawła II

          Dzień 27 kwietnia 2014 r. był dniem szczególnym dla wszystkich chrześcijan, bo właśnie tego dnia wielki Polak, patron naszej szkoły, Jan Paweł II  zaliczony został do grona świętych. Oddając mu cześć uczniowie szkoły uczestniczyli we mszy świętej, na której zaprezentowany został montaż  słowno - muzyczny przygotowany przez uczniów kl. IV- VI pod kierunkiem p. dyrektor Genowefy Dzięgiel, p. Katarzyny Majewskiej i p. Lucyny Bulwa. Oprawę muzyczną opracowała p. Barbara Czaja.


          Dzień Ziemi

           W dniu 25.04.2014 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie kl. V pod kierunkiem p. Barbary Wantuch przedstawili bajkę pt. „Śmieciolandia”.  Na koniec bohaterowie bajki przypomnieli zasady segregowania śmieci.


          Remonty

           Od początku bieżącego roku szkolnego zarówno uczniowie dożywiani jak i dzieci chętne, którzy uiszczą stosowną opłatę ,mają możliwość korzystania z obiadów przygotowanych i dowożonych ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie.

           W związku ze zmianą sposobu dożywiania niezbędne okazało się wygospodarowanie odpowiedniego pomieszczenia na spożywanie gorących posiłków oraz stosownego zaplecza kuchennego spełniającego wymogi sanitarne. Dzięki staraniom dyrektora szkoły pani Genowefy Dzięgiel pozyskane zostały fundusze z budżetu Rad Sołeckich wsi Zabrnie i wsi Brzezówka w kwocie po 7500 zł, dzięki którym sfinansowano remont, zakup zmywarki i niezbędnych naczyń, natomiast Rada Sołecka Suchego Gruntu zadeklarowała się wykonać nieodpłatnie wymagane prace. Remont nadzorował pan Szczepan Kupiec. Wykonano:

          - zaadaptowanie dawnej łazienki na pomieszczenia do mycia brudnych naczyń,

          - przeróbka instalacji wodno- kanalizacyjnej ,                

          - zamontowanie zlewozmywaka,

          - położenie płytek w trzech pomieszczeniach,

          - wyłożenie płytkami ścian,

          - wymiana trzech drzwi wewnętrznych,

          - wykucie dwóch otworów w ścianie i zamontowanie okienek do wydawania posiłków i odbioru brudnych naczyń

          - szpachlowanie, pomalowanie ścian i lamperii w czterech pomieszczeniach.

             Ponadto nieodpłatnie wykonana została przeróbka instalacji elektrycznej.

            Także pan Józef First ofiarował indywidualnie na potrzeby szkoły kwotę 300 złotych. Pieniądze te w całości przeznaczone zostały na zakup talerzy.

           Tak więc dzięki zaangażowaniu i podjętym działaniom szkoła zyskała odpowiednie zaplecze, które przysłuży się dobru naszych dzieci. Od 3 marca uczniowie będą spożywali posiłki na talerzach porcelanowych.


          Finał wojewódzki w badmintonie drużynowym dziewcząt i chłopców.

          W Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży szkolnej rozegranym 20.02.2014 w Niepołomicach brali udział uczniowie z naszej szkoły. Reprezentację na zawody przygotował nauczyciel wychowania fizycznego pan Marian Skowron. Drużyna dziewcząt w składzie: Chrabąszcz Klaudia, Głód Magdalena, Lubacz Wiktoria, Moskal Natalia zajęła III miejsce. Drużyna chłopców w składzie Czub Sebastian i Kupiec Bartłomiej zajęła VII miejsce.


          Choinka

           W sobotę 01.02.2014  odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły. Pięknie udekorowana sala gimnastyczna rozbrzmiewała wesołą muzyką. Wszyscy uczniowie bawili się pod czujnym okiem swoich wychowawców.  Nie obyło się bez poczęstunku o który zatroszczyła się Rada Rodziców. Po wyczerpującej zabawie, każda klasa krzepiła się pysznymi kanapkami i ciasteczkami. Zabawa przebiegła w wyjątkowo miłej atmosferze.


          Dzień Babci i Dziadka

          Dzień Babci i Dziadka to jedno z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Pamiętają o nim corocznie najmłodsi uczniowie naszej szkoły. To przecież od nich wnuczęta otrzymują wiele ciepła, dobra, miłości i czasu za które trzeba dziękować.   W dniu 25.01.2014 r. miało miejsce spotkanie babć i dziadków z wnukami pod hasłem „Babcia i Dziadek to najlepsi przyjaciele”.. Pani Dyrektor serdecznie powitała przybyłych gości i złożyła im najlepsze życzenia, wyrażając jednocześnie radość z tak dużej liczby obecnych. Uczniowie z klas 0-III zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich wychowawców. Dzieciaki przygotowały wspaniały występ składający się z wierszy, piosenek, skeczy i tańców, poprzez który chciały wyrazić swoją miłość, wdzięczność i szacunek kochanym babciom i dziadkom. W tym roku w przygotowanie tej uroczystości włączyli się również uczniowie klas IV-VI. Zaprezentowali oni spotkanie wielopokoleniowe przeplatane piosenkami biesiadnymi w wykonaniu chóru szkolnego i akompaniamencie pani B. Czaja w śpiew których chętnie włączali się zgromadzeni dziadkowie. Uroczystość pomimo tremy wypadła pięknie. Uczniowie otrzymali gromkie brawa, a babcie i dziadkowie byli dumni ze swych wnucząt. Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu. Dziadkowie zostali obdarowani przez wnuczęta pięknymi laurkami. Słodki poczęstunek oraz kawę i herbatę dla miłych gości przygotowali rodzice. Ogromne zadowolenie oraz słowa podziękowania od uczestników spotkania mobilizują nas do organizowania tego typu uroczystości.


          Opłatek

          Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Z okresem świąt związane jest wiele tradycji, zwyczajów, które wprowadzają w tych szczególnych dniach niepowtarzalną atmosferę.

           W naszej szkole co roku organizujemy wspólny opłatek połączony z jasełkami. Uczniowie zawsze z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do nich. W tym roku jasełka bożonarodzeniowe przygotowali uczniowie klas I-V pod kierunkiem p. Teresy Piekielniak i p. Łucji Przybyło. Oprawę muzyczną z uczniami kl. IV i VI przygotowała p. Barbara Czaja. Mali artyści w ślicznych strojach z wielkim przejęciem i wdziękiem odegrali swoje role. Po występie pani dyrektor Genowefa Dzięgiel złożyła uczniom i pracownikom serdeczne życzenia płynące z głębi serca.

          Następnie wszyscy uczestnicy łamiąc się opłatkiem składali sobie życzenia. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego pod kierunkiem opiekunów p. Katarzyny Majewskiej i Lucyny Bulwa przygotowali świąteczne upominki i wręczyli je pracownikom szkoły. Wszyscy, którzy brali udział w szkolnym opłatku mogli poczuć radość ze zbliżających się świąt i na nowo cieszyć się z Narodzenia Pańskiego. Na pewno ten dzień na długo zostanie w pamięci każdego z nas. Uczniowie przedstawią także jasełka w Kościele parafialnym w Zabrniu w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia.


          Światowy Dzień Rzucania Palenia.

          Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto to narodziło się w Stanach Zjednoczonych z inicjatywy dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, aby przez jeden dzień nie palili papierosów. W efekcie, aż 150tysięcy ludzi spróbowało przez jedną dobę wytrzymać bez palenia. Zachęcone powodzeniem akcji Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem uznało trzeci czwartek listopada (tydzień przed obchodzonym w Stanach Zjednoczonych Dniem Dziękczynienia) za Dzień Rzucania Palenia. W następnych latach akcja objęła swoim zasięgiem wszystkie stany i większość palaczy. Idea dnia, w którym zachęca się palaczy do zerwania z nałogiem, przyjęła się także w innych krajach. Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „Promocja Zdrowia” namawia Polaków do rzucenia palenia.

          W tym roku Światowy Dzień Rzucania Palenia przypadł na dzień 21 listopada. W ramach jego obchodów wychowawcy przeprowadzili na lekcjach pogadanki na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów. Zapoznali uczniów ze szkodliwymi skutkami dymu tytoniowego dla czynnych i biernych palaczy. Dzieci klas III-VI wzięły udział w szkolnym konkursie plastycznym związanym z promocją zdrowego stylu życia wolnego od dymu papierosowego.


          Warsztaty plastyczne.

          Po raz pierwszy w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty plastyczne dla rodziców i nauczycieli pod hasłem „W świątecznym nastroju”. Podczas 3 spotkań zostały wykonane kartki świąteczne oraz ozdoby choinkowe. Była to okazja do zacieśnienia współpracy środowiska lokalnego ze szkołą. Spotkanie przebiegały w miłej, serdecznej atmosferze. Wykonane prace trafią wraz z życzeniami świątecznymi do osób samotnych, nauczycieli emerytów oraz instytucji.


          Akademia z okazji 95 Rocznicy Odzyskania Niepodległości        

          11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat jakie zapisały się na kartach historii polski. Wtedy właśnie, po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna odzyskała niepodległość. Z tej to okazji 14 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, którą z uczniami klasy VI przygotował nauczyciel historii Marian Skowron. Oprawę muzyczną przygotowała Barbara Czaja z chórem szkolnym. Dzięki marszowo odśpiewanym piosenkom żołnierskim uczniowie znakomicie oddali ducha walki Polaków walczących w okresie zaborów. W ten sposób społeczność szkolna oddała hołd poległym za wolność ojczyzny.


          Rocznica Odzyskania Niepodległości        

          11 listopada delegacja uczniów naszej szkoły pod opieką p. Małgorzaty Sejdor uczestniczyła w gminnych uroczystościach upamiętniających 95 rocznicę odzyskania niepodległości. Delegacja wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we mszy św. za ojczyznę. Następnie przemaszerowali pod Kwaterę Pamięci Narodowej i złożyli wiązankę kwiatów.


           Ślubowanie klasy I.

          Ślubowanie klasy I jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu szkoły. Rodzice przeżywają moment wzruszenia, gdy widzą swoje dzieci wchodzące w nowy etap życia. Dla pierwszaków to niezapomniana chwila, w której stają się pełnoprawnymi członkami szkolnej rodziny. To okazja do zaprezentowania swoich pierwszych umiejętności i zdolności. Dzieci swoim zachowaniem i zaprezentowanym programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Piekielniak udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli ślubowanie. Następnie pani dyrektor Genowefa Dzięgiel dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książeczki SKO z wkładem 5 zł ufundowanym przez panią prezes BS w Szczucinie. Pani dyrektor skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej i życzyła im min. wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w szkole. Po części oficjalnej na dzieci czekały upominki oraz tort i poczęstunek przygotowane przez rodziców. Kochane pierwszaki cieszymy się, że powiększyła się nasza szkolna brać.


          Obchody Święta Patrona w Szkole Podstawowej w Zabrniu.

          W dniu 16 października 2013 roku obchodziliśmy w naszej szkole szczególne święto – Dzień Patrona Szkoły, które zostało ustanowione w 2008 roku na pamiątkę nadania Szkole Podstawowej w Zabrniu imienia Jana Pawła II. Obchody Dnia Patrona zainaugurowała uroczysta msza święta, w której wzięli udział zaproszeni goście, nauczyciele oraz uczniowie klas I – VI na czele z pocztem sztandarowym. Oprawa liturgiczna mszy została przygotowana przez ks. proboszcza Marka Łopatkę, scholę oraz chór, który pod nadzorem pani Barbary Czaja uświetnił ceremonię. Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w inscenizacji słowno-muzycznej przygotowanej przez uczniów klasy IV pod kierunkiem pani Katarzyny Majewskiej. Uczniowie przypomnieli najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II, zaprosili nas na czas refleksji i wyciszenia, ale także i humoru, bo takie było życie Patrona naszej szkoły. Muzyczną oprawę zapewnił chór szkolny pod kierunkiem pani Barbary Czaja. Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater - Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli, są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Choć minęło już 8 lat od jego śmierci, nadal pozostaje wśród nas. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.


          Święto Edukacji Narodowej

          Obchody święta Patrona Szkoły połączone zostały w naszej szkole z uroczystością Dnia Edukacji Narodowej. Okolicznościowy program artystyczny przygotowali uczniowie klasy VI pod kierunkiem pani Lucyny Bulwa i pani Barbary Czaja. Wybrane wiersze, piosenki i inscenizacja w sposób obrazowy a zarazem humorystyczny ukazały zachowania uczniów, ich problemy szkolne i zainteresowani. Na zakończenie uczniowie skierowali słowa wdzięczności do wszystkich nauczycieli za trud włożony w wychowanie młodego pokolenia. Dziękując za ich poświęcenie uczniowie wręczyli wszystkim nauczycielom, pracownikom obsługi oraz przybyłym na uroczystość nauczycielom emerytom, którzy także swoją pracą wpisali się w historię naszej szkoły, kwiaty i drobne upominki przygotowane na ten cel przez Samorząd Szkolny. Po zakończeniu części artystycznej Dyrektor Szkoły p. Genowefa Dzięgiel wręczyła Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom obsługi oraz pięknym i wzruszającym przemówieniu złożyła życzenia dalszych sukcesów w pracy zawodowej wszystkim pracownikom i podziękowała gościom za przybycie. Uroczystość przebiegała w milej i serdecznej atmosferze.


          Wyjazd do teatru.

          W dniu 10.10.2013 r. uczniowie naszej szkoły spotkali się w Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie z niektórymi bohaterami literatury dziecięcej. W spektaklu, wyreżyserowanym przez M. Szaforza, w scenerii wesołego dworcowego gwaru, pojawiły się postacie z wierszy J. Brzechwy, A. Fredry, M. Konopnickiej oraz J. Tuwima. Najmłodszych najbardziej ubawiły problemy z pamięcią Słonia Trąbalskiego i zmaganie małpy w kąpieli. Nieco starsi widzowie zachwycili się postaciami Żurawia i Czapli oraz nieporadnymi tłumaczeniami spóźnionego słowika.


          Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

          W dniu 02.09.2013 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym w Zabrniu mszą św. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły. Wszystkich zebranych powitała pani Dyrektor. a następnie uczniowie w swoich salach lekcyjnych spotkali się z wychowawcami.

                    

    • Logowanie

    • Kontakt

      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
      • szkolazabrnie@wp.pl
      • 146431828
      • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Zabrniu
        Zabrnie 82
        33-230 Szczucin
        Poland